Karamsarlık üzerine

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

olumcul deney

Okunmamış mesaj

1. "mallık içinde değilsin bro. ama daha öğrenmen gereken çok şey var. ben sana şunu söyleyeyim.
sırf bu diyeceğim yerden yürü. sıkıldığın ve karamsarlıkla dolduğun zaman filan böyle hayvansal
dürtüler baskın gelmeye başladığı zaman dur. dur. dünyayı durdur. kendi içini dinle. zamanla ses
duymaya başlayacaksın. korkma len şizofren değilsin asdasdas. o sesin sahibini yenip kendin üzerinde
tam kontrole ve özgürlüğe sahip olduğun zaman sesin sahibinin kime çalıştığını anlayacaksın.
kardeşlik'in de kime karşı savaştığını anlayacaksın. bunu ciddi bir şekilde uygula. haydi gazan mübarek
olsun aslanım kaplanım eheheheh."
Bunu Hacı Tyler, birisine cevap olarak -karamsarlığa girdiği zaman yapması gerekeni- yazmış...
sıkıldığın ve karamsarlıkla dolduğun zaman filan böyle hayvansal
dürtüler baskın gelmeye başladığı zaman dur. dur. dünyayı durdur. kendi içini dinle. zamanla ses
duymaya başlayacaksın. korkma len şizofren değilsin asdasdas. o sesin sahibini yenip kendin üzerinde
tam kontrole ve özgürlüğe sahip olduğun zaman sesin sahibinin kime çalıştığını anlayacaksın.
kardeşlik'in de kime karşı savaştığını anlayacaksın.
Burada neyden bahsediyor? Nasıl yapmamız gerektiğinden ne bahsediyor?

Bazen bu durumlara -karamsarlığa falan- girdiğim olur. Bunu nedense hep geceleri yaşarım;

kancıktaki bir arkadaşın söylediğiyle benzer bir durumum var:
ulan bir türlü kurtulamadım şu histen. geçmişteki başarısızlıklarım, yaptığım yanlışlar canlanıyor zihnimde, ve yeni bir aktiviteye başlarken yapamayacağım korkusu geliyor. başladıktan sonra rahat bir şekilde devam edebiliyorum ama o başlama evresindeki korkuyu tarif edemem. karşı cinsle olan uzaklığımda bu yüzdendir belkide.
TCMA'nın cevabı ise:
hiç tanınmadığın bir yere git...
soyun.
sokaklarda koşarak dolaş...
polis alsın seni ; orada kal.
yahut iyi bir kavga et ve yaşadığını hisset.
yoksa, zikisgen gibi bir hiç olarak gelir ve bir hiç olarak geberir gidersin.
bir yol daha var: ''her hastalığın başlangıcı insanın kendisidir. senin yanlış telkinlerin sebebiyle, bilinçaltın o hastalığa ihtiyacın olduğunu düşünür ve onu yaratır ; çünkü emir bu yöndedir.''
alfalık kavramını keşfetmeden önce, herkese hayali bir ebru'dan bahsediyordum.
amacım tepkilerini ölçmekti...
ebru benim kız arkadaşımdı ve ilişkilerini gizli tutan birisi imajı çizmeye çalışıyordum.
ebru beni benim onu sevdiğimden binlerce kat daha çok seviyordu ; çok güzeldi, alımlıydı, sohbeti hoştu.
sonuç olarak: alfa kavramını keşfettim ve ilk siktiğim-ciddi bir şekilde tanıdığım-birlikte olmaktan zevk aldığım dişi ebru oldu.
hatta tam olarak arkadaşlara salladığım şekilde gelişti olaylar ; yani tanışma adımı ve teklif ondan geldi.
gücünü küçümseme...
ha, aciz bir orospu çocuğusun ; onu başka başlığa yazarım.
istediğin yolu seç ; hatta kendi yolunu yarat.
fakat, potansiyelini bil ; ve eğer çalışırsan bir gün beni bile geçeceğini unutma.
(son cümle motivasyon içindi ; ananızı siqerim)
özgüveninin olmamasının sebebi, ''özgüvenim yok'' diyerek, bilinçaltına ''özgüveni yokmuş lan ; o zaman bu öyle bir şey istiyor. dur şunun özgüvenini sikeyim ; sikecek olayları hayatına çekeyim.'' demesine yol açar.
ama ''ben mükemmelim ve o orospu çocukları kaybediyor.'' dersen, bunu yaşarsın.
sadece hisset...
zengin gibi hissedersen, zengin olursun.
alfa gibi hissedersen, alfa...
dünyayı sallayacağını hissedersen, bunu yaparsın.
Arkadaşın durumuna Hacı Tyler da değinmiş -istemsiz de olsa :)-. TCMA Burada "Kendi kendimize verilen "Telkin"lerden" bahsederken, Hacı Tyler neyden bahsediyor henüz bir kanıya varamadım...

İç sesimiz ile savaşmak derken neyi kastediyor?
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Hacıyla Tcmanın bahsettiği konu tam olarak aynı şeyler değiller. Bağıntılılar birbirlerine tabi ama yüzde yüz değil.
Tcma kişinin travmalarının ona çelme taktığını, geçmiş yazılımından kalma sağlıksızlıkları yenmen adına harekete geçilmesi gerektiğini söylüyor. Kendine olan inançlarının değişmesinin gerektiği, geçmişte sikilen vücudunun, psikolojinin kalıntılarını yıkıp yerine yenisinin inşa edilmesi gerektiğinden bahsediyor. Bunun gerçekleşmesinde self beliefin önemine bayağı bir vurgu yapıyor. Ebruyu bile sikiyor sen düşün. Anlattığı ebru olayı tamamen tiyatral. Mesajın daha net kavranabilmesi için.
Hacının bahsettiği olay bence daha derin. Kişinin içsel savaşını kazanması yolunda tavsiyeler. Beta zihin, ego, iblis, duygular, menfaatlerin -veya hepsinin karışımı (bkz: drobin) asdasdad şaka yapıyorum bunların zaten birisi var ise diğerlerini de besleyecektir. bende ego var ama duygularımı bir itaate alıyorum var yeaa diye bir şey yoktur birbiriyle bağlantılıdır hepsi ki bu söze döktüğüm, insanın hasta bir oç olmasını sağlayan faktörler komplekstir öyle patır patır reçete veremezsin. Sende bir miligram iblis yüzde üç oranında ego seziyorum onu yüzde 1 e düşürürsen filan asdasdasd yok öyle bir şey- ve bunların etkisinin kişinin kendi üzerindeki hakimiyetini kaybettirmesi konusunda bir uyarı, farkındalık yaratma çabası. Bu yönde kendini iyileştirmen gerektiği, kendi sesinin hakimi olman gerektiği, hatalarını, hastalıklarını farketmen bunun doğrultusunda da yüzleşmen, iyileştirmen gerektiği konusunda bir çağrı. Bunun için aklını güçlendirmen gerekir ki başlık yeterli ortamı sağlamıştır, sana ivmeyi kazandırmıştır gerisi senin özgür iradene disiplinine, şahsi mücadeleni nasıl bir şekilde verdiğine bakar. Bazı yazılar vardır ki, hayatta, öğretide kaşarlandıkça şifreleri çözülür. Ben sana bir yıl sonra cevap vermiş olsaydım mesela bundan daha çok fayda verecek bir şeyler sıçar, anlamana daha iyi yardımcı olurdum. -eğer ki ivmelenmem pozitif yöndeyse yoksa 1 yılda gerileyedebilirim- Veya sen bunu bir yıl sonra okuduğunda verilen mesajı çok daha iyi anlar buraya sorma gereği duymayabilirdin filan. Eğer şuan yapbozunda tamamlanmamış yerler varsa acele etme. Moralini de bozma. İşin sana kalan kısmını disiplinli bir şekilde yapmaya devam et. Emeğinin karşılığını alırsın elbet. İnşallah sıçmamış ve doğru yönlendirmişimdir. Peace.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık