Dişiler gerçekten erken mi olgunlaşır?

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

olumcul deney

Okunmamış mesaj

Yoksa Olgun erkeklerle mi takılır? Bana erkenden olgunlaşmadığı, olgun erkeklerle takılıp diğer erkekleri-beta erkeklerin- kadınsı bulduğu gibi -olgun erkek tanıdığı ve gördüğü- geliyor...

97 doğumlu bir dişinin, 98 doğumlu olup aramızda 1 yaş olduğu halde bana "ablacım" dediğini gördüm. Demesinde her neden olabilir, fakat en yakın sebeblerinden birisi beni, "bilinçaltında", ortamın bulunduğu hiyerarşisinde düşük biri olduğundan dolayı gibi geldi-geldi diyorum öyle hissettim-.

Kötü hissetmiş gibi göründüm, değil mi? "Hayatta her sorun, dolaylı ya da doğrudan dişilerle ilgilidir..." neyse, konumuz bu değil.

Ortam da 3 kız var; 39, 32, 23 yaşında...

Bahsettiğim kız 23 yaşında olan, ki bu örneği misal olarak veriyorum.

2 erkek var birisi kuzenim(28) ve ben(22) .

Burada erkek hiyerarşisinde tabiki yaş olarak kuzenim üstün...

3 kızın 2'si akrabağım, diğeri tanıdık...

2 kadın'ın, ilgi odağı kuzenim olduğu için; iki kızın bilinçaltının dalgaları, telkinleri 3. kıza giderek onun da ilgi odağı kuzenim oluyor.

Demek istediğimi anladığınızı umuyorum...

Kızın beni tanımadığı halde, diğer iki kadından dolaylı olarak beni de hiyerarşi de düşük sınıflı görmesine sebep oluyor. Yanımda ki erkek olgun olmadığı halde-diğer iki kadına öyle yansıttığı için kendini- o kıza telkin geliyor...

Yani demek istediğim; Kadınlar erkenden olgunlaşmaz bence, olgun bir adam gördüğü zaman telkin gelir ona, oda diğer kadınsı, pısırık erkekleri-betaları- gördüğü için olgunlaşır sanarız...

Siz ne düşünüyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
Teknokrat
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Ergenliğe daha erken girdiklerini biliyoruz yani genç yaşlar için evet diyebilirim ama olgunlaşma kavramı kişinin kendisinde bitiyor sonuçta. 1-2 yaş olan dişi sana ablacım diyorsa ya küçük görünüyorsundur, ya kızın sosyal statüsü bunu söyletiyordur. (evlidir mesela) 20'li yaşlardaysanız ve bekarsa ablacım demesi tahminimce davranışlarınla ilgili.
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Yazmayacaktım ama dayanamadım. Beyler boş beleş şeylerle uğraşıyorsunuz gerçekten. Yani uzaktan objektif olarak bi baksanız tartıştığınız şeyin yorum yapmaya bile tenezzül edilmeyecek bir konu olduğunu göreceksiniz. Tespit kasılan konu saçma konunun aktarılış biçimi daha da saçma. Yani bunlar sana daha önce de söylenen şeyler aslında ama tekrar yazayım dedim belki yeni üyeler filan görür de bu ve bunun gibi dönen muhabbetlerin boş olduğunu görürler diye.
Beyler olgunlaşmaya nasıl görüyorsunuz bilmiyorum ama kadınlar erken olgunlaşır erkekler geç eki eki diye habertürk kenar yazısı gibi bir şey değil bu. Olgunlaşma yaşanmışlık gerektirir bu yaşanmışlığında doğru yorumlanması gerekir. Doğru yorumlamak içinde akıl gerekir. Akıl için de taşşak gerekir. Yani '' kadınlar '' olarak genelleyemezsin çünkü genellediğin kadınların çoğunun aklı yoktur ve bunun sonucu da doğru dürüst bir olgunlaşmadan bahsedilemez. He sen her hanım hanımcık duran dişiyi olgunlaşmış olarak görüyorsundur o zaman bilemem.
Yorum yapılmayacak konu dedik iki paragraf şey yazdık iyi mi
olumcul deney

Okunmamış mesaj

Teknokrat yazdı: 08 Şub 2020, 04:20 Ergenliğe daha erken girdiklerini biliyoruz yani genç yaşlar için evet diyebilirim ama olgunlaşma kavramı kişinin kendisinde bitiyor sonuçta. 1-2 yaş olan dişi sana ablacım diyorsa ya küçük görünüyorsundur, ya kızın sosyal statüsü bunu söyletiyordur. (evlidir mesela) 20'li yaşlardaysanız ve bekarsa ablacım demesi tahminimce davranışlarınla ilgili.
Aynısını dedim işte.
belikebond yazdı: 08 Şub 2020, 22:18 Yazmayacaktım ama dayanamadım. Beyler boş beleş şeylerle uğraşıyorsunuz gerçekten. Yani uzaktan objektif olarak bi baksanız tartıştığınız şeyin yorum yapmaya bile tenezzül edilmeyecek bir konu olduğunu göreceksiniz. Tespit kasılan konu saçma konunun aktarılış biçimi daha da saçma. Yani bunlar sana daha önce de söylenen şeyler aslında ama tekrar yazayım dedim belki yeni üyeler filan görür de bu ve bunun gibi dönen muhabbetlerin boş olduğunu görürler diye.
Beyler olgunlaşmaya nasıl görüyorsunuz bilmiyorum ama kadınlar erken olgunlaşır erkekler geç eki eki diye habertürk kenar yazısı gibi bir şey değil bu. Olgunlaşma yaşanmışlık gerektirir bu yaşanmışlığında doğru yorumlanması gerekir. Doğru yorumlamak içinde akıl gerekir. Akıl için de taşşak gerekir. Yani '' kadınlar '' olarak genelleyemezsin çünkü genellediğin kadınların çoğunun aklı yoktur ve bunun sonucu da doğru dürüst bir olgunlaşmadan bahsedilemez. He sen her hanım hanımcık duran dişiyi olgunlaşmış olarak görüyorsundur o zaman bilemem.
Yorum yapılmayacak konu dedik iki paragraf şey yazdık iyi mi
Kanka sadece fikrini belirtebilirsin?

""kadınlar '' olarak genelleyemezsin çünkü genellediğin kadınların çoğunun aklı yoktur ve bunun sonucu da doğru dürüst bir olgunlaşmadan bahsedilemez. He sen her hanım hanımcık duran dişiyi olgunlaşmış olarak görüyorsundur o zaman bilemem. "

bunu demen yeterliydi...
sana "bu dhişi beni desd mi eddi .((" diye konu açmadım. Bilimsel bir konu açtım. Konu saçma değil ve yazılarım saçma olabilir birşey diyemem buna. Farkındalığı olan birine böyle şeyler demen anlamsız yani. Senin belirttiğin fikir ile belki mizaçıma katkı sağlanır. Davranışım değişir falan. [mention]Teknokrat[/mention] normal yazmış mesela.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık