We Dont Care What They Say

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Kötülük ile savaşırken dışarıdan olayların ayrıntısını bilmeyen bir kişi olayı sanki sen kötülük yapıyormuşsun gibi yaftalayabilir. O onun sorunudur vebali kendinedir. Kınanadabilirsin, bu yine senin sorunun değildir. Eğer ki savaştığın şey savaşılması gereken bir şey ise ve sende doğru bir şekilde savaşıyorsan dışarıdaki nüansları yorumlamaktan uzak insanların yorumları, yaftalamaları önemli değildir, sen devam edersin. Anlayacak olan anlar ve senin yanında durur zaten. Anlamayacak olana da bir şeyleri kafasına sokmaya çalışmak boş iştir, verimsizdir uğraşmazsın. saçmalığa sapacak olan sapar aman herkes bilsin, anlasın diye bir şey yoktur. Bu dinde de böyledir. Tanrı apaçık söyler herkesin akledemeyeceğini, boş beleşe dalan insanların her dönemde olduğunu ve olacağını. Direk olarak elçilere söylenir size düşen tebliğ etmek siz onların yüklerini yüklenecek değilsiniz diye. Her ne kadar elçi de olsa, anlayışı, kavrayışı üst seviye ideal bir insan da olsa o sorumluluk insanı çok rahat bitirebiliyor demek ki de tanrı elçiye bu şekilde bir telkinde bulunuyor. Bizim için de geçerli hemen hemen. Herkesin seninle aynı yolda olmasını isteyemezsin, her insanın sana yardım etmesini isteyemezsin, her insanın iyileşmiş olmasını isteyemezsin, sen sadece üzerine düşeni yaparsın gerisi de üzerine düşeni yaparsa bir anlayış birliğinden söz edilir.
Başlığı oluşturulurken öyle bir anlatacağım ki çıkışta herkes alfa olacak diye bir vaat verilmedi. Ben üzerime düşeni yapacağım siz yapabilecek misiniz dendi, olayın çoğu sizde dendi, verdiğin emek doğrultusunda karşılık alacaksın dendi. Güdülmeye meyilli, beni sikin ama ses çıkarmayın kafasındaki tipler zannetti ki günde üç öğün okuyunca her şey toz pembe hale dönüşecek, o hayallerinde her ne açlıkları varsa onlara sahip olacaklar, tcma bizi güdecek her şey sonsuza kadar mükemmel olacak filan. Gerçekler siker tabi hepsi başını aldı ama sor bakayım hiç biri kabul ediyor mu? Sonradan anlayıp da tcma bize güzel bir oturtmuş diyen var mı asdasdsdasd. Varsa yoksa iftira varsa yoksa çarpıtma. Hayatları aldanıştan ibaret bunların.