Başlık Terimleri : Pick Up Personası

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Şu giriş cümlelerini bir yapamıyorum aq bir saat düşündüm yazıya nasıl gireceğim diye harbi ayar ediyor. En sonunda böyle girmeye karar verdim böyle bir dengesizim işte. Neyse bugün ele alacağımız konu pickup personası diye geçen zımbırtı. Nerden baksan çok derin bir konu değil biliyorum ama zarar gelmez alalım ele.
Pick up personası adı üzerinde pick up personasıdır amınakoyim heuheuehu. -bu arada daha önce analiz etmedim hiç oturup bende şuan anlık analiz ediyorum sıçarsam düzeltin.- Başlıkta sana bir persona verilmiştir kardeşim ve bu personayı kullanmak caizdir aynı zamanda haramdır. Nerede, ne amaçla kullandığın belirler. Nüanslar gözetilerek kullanmak gerekir yani. Sana genel karakteristik alfa özellikleri verilmiştir iletişim esnasında takınabileceğin. Şimdi burda insanlar ikiye ayrılır. Bu personayı takınmaya ıkınıp alfa taklitçisi olarak onurlarını am ile takas edenler bir de bu personadan fikir alıp uygulamaya çalışmayan onun yerine derinleşmeye odaklanan ve günün sonunda anlatılan karakteristik özellikleri istemsiz barındıran kişiler. İkinci birinciyi siker beyler yalan yok asdasdadasdas. Şaka bir yana burada cidden bir ayrım çıkıyor. Başlıktaki iletişim taktiklerini alıp yarım yamalak taklit edip ota boka dalıp tavladığın iki tane kalitesiz beta dişisi ile büyüklük kuruntusuna mı gireceksin yoksa başlığı okuyup anlayışını güçlendirip hastalıklarını iyileştirip orada bahsedilen karakteri serpiltip nihai amacın doğrultusunda mı kullanacaksın? İkisini de dene tarafını seç diyemicim çünkü birincisini denersen ne aklın kalacak ne bir şey bunun sonucunda da ikincisini denemeye fırsat bulamayacaksın. Yani tek atımınız var beyler başlık ile. Nasıl kullanacağınız konusunda aklınızı kullanın. Kullanmazsanız günün sonunda eliniz boşsunuz benden demesi. Bakın inci sözlüktekilere. başını almak deyimi var ya hani-çok severim ama epeydir kullanmıyordum he- heh tam cuk oturuyor. Başını almışlar bildiğin. Söylenecekler bunlar yani beyler. Bunlar çok daha önceden söylendi zaten tekrar ediyoruz. Bu saatten sonra isteyen istediğini seçer yani kendisine yapar bir sik eksilmez kimseden. neyse konuya geri dönelim ve ne yapacağımızı söyleyelim sonra bitirelim. Şu caps lock aç kapa işi de rahatsız ediyor ha hacı gibi küçük harfle yardıracam az kaldı zaten hacıya benziyor yazı tarzı bari tam olsun asdasdasda. Pick up personasını inceleyin beyler, boşuna yazılmadı oradaki hiçbir şey. İletişim taktikleri filan da var mesela bunları da inceleyin ama uygulamaya taklit etmeye çalışmayın. Bu nasihat zaten tcma tarafından defalarca söyleniyor. Yani iş taklit etmekten geçseydi adam orda bas bas bağırmazdı denemeyin, okuyun, özümseyin geçin diye. Velhasıl kelam göt ile okumamak lazım beyler göt ile okumayınca zaten bunların hepsini kendiniz çıkarıyorsunuz. Bunun dışında ne söyleyebilirim evet bir de soğuk yaklaşım için kullanabilirsiniz aynen. Çünkü soğuk yaklaşım esnasında henüz yazılımsal olarak sağlıklı bir şekilde yardıramayacağınız için görevin verimini düşürmemek adına persona kullanabilirsiniz. Bunun dışında daha söylenebilecek bir şey göremiyorum ve yazıyı ''Taklitçinin mumu yatsıya kadar yanar'' sözü ile bitiriyorum.
-bunu yazarken yazı tarzımın hacı ile benzemesine bakıp olum noluyor ben de mi taklit ediyorum acep diye düşünüyorum çaktırma-

Amınakoyim terimin adı pick up personası ben tutup en sonda ''hee beyler bir de soğuk yaklaşımda da kullanabilirsiniz ehe ehe'' demişim iş mi şimdi bu te allaağm sen sabır ver
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

''neyse konuya geri dönelim ne yapacağımız söyleyelim bitirelim'' dedikten sonra aynı şeyleri söylemişim... te allaağm sen sabır ver.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık