Başlık Terimleri : Gelişim ve Değişim

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Gelişim ve değişimde kritik şey istikrar ve disiplindir. Kendine uygun ortamı hazırlamaktır. Kendine, geliştirmek istediğin metin2 karakteri gibi bakmaktır. -yaz bunu güzel laf- Cidden taşak yapmıyorum. Metin2 de savaşa hazırlanmadan önce çabalıyor, didiniyor +9 item dizmeye çalışıyorsun hayatta da. İkisinde de savaşı kazanma ihtimalin savaşa girmeden önce yaptıklarınla bağlantılı. -bu lafın patenti hacıya aittir söyliyimde sonra telif filan yemeyelim asdaasdaasda saat gece 1 de espri ancak bu kadar çıkıyor beyler- Sikik bir oyunda bile gelişim didinmeye bağlıyken hayatta yattığımız yerden gelişecek miydik? Tanrı öyle bir sistem kurmuş ki gerçekten döktüğün alınteri kadarsın. Şu da var mesela beni etkilemiştir hep: Tanrının, dinini bulmak için bile bir emek vermen gerekiyor hayatta. Yani öyle lap diye tanrı sana kendini belli etmiyor. Sana kendini belli etmesi için çalışman, bazı eşikleri, aşamaları geçmen gerekiyor ancak öyle anlıyor ancak öyle bilmeye başlıyorsun. Bilgin arttıkça ne kadar cahil olduğunu farkediyorsun filan. Kusursuz bir yapı var herkesin hak ettiğini aldığı. Gelişim ve değişimi arzularken de ilk önce bunu kafanıza kazımanız gerekiyor. Çabaladığın kadar ilerleyeceksin. fazlasını bekleyip de nankörleşenlerden olmayın. Acısını yine siz çekersiniz.

Gelişim değişim sancılıdır beyler. Kimse over night da alfa olmaz. Bunu bekleyenlerin hepsi başını almıştır bakın başlığa. Bazı şeylerin değişmesi zaman alacaktır. Zaman dediğim altı ay filan gibi komik bir süre değil ha on yıllardan bahsediyorum. Disiplinden ve adanmışlıktan taviz verilmeyen on yıllar. Acı ve cefa çekilen on yıllar. Kolay olsa toplum bu halde olmazdı beyler. Pislik bu kadar çok olmazdı. İnsanlar çok kötü durumda ve bunu kendileri kendilerine yaptılar. Ceremesini de bunların arasında yaşayan azınlık çekiyor. fakat bu haber verildi yani. oyunun şartlarından çok önce bahsedildi bize. Yani vay efendim toplum çok kötü ondan gelişemiyurum yok. vay efendim toplum beni saptırdı yok. bunlar boş vızzıklar sana hepsinden haber verildi üzerine bir de başlık gibi bi eser var elinde. çalışsaydın derler adama. verilen maksimum 90-100 yıl var beyler. aklınızı güçlendirin, amacınız maksimum düzeyde arınmak olsun, -zaten amacını kendini iyileştirmek koyduğunda bir insan otomatik olarak bir mekanizma giriyor devreye bir süre sonra. böyle sıçıp sıvadığında, Semptom sergilediğinde alarm veren bir mekanizma. oto kontrol mekanizması. aklın kendini eleştiren bir konumda çalışmaya başlıyor filan. baktığında insan vücudu zaten kendini iyileşmeye odaklamış durumda. rüya görürken travma aşabilen varlıklarız amınakoyim asdsasdaadsadaasd. geriye bunu amaçlamak ve uğraşmak kalıyor yani- boş işlerden yüz çevirin. gelişim için sizin elinizde olan, -yani kontrol edebildiğiniz, değiştirebildiğiniz- her şeyi kullanın. sizin elinizde olmayan -aile, sürü, genetik vs vs- şeylere ise isyan etmektense işinize odaklanın. Öyle yani beyler. akşam akşam uyuyamadım amınısikeyim yazayım dedim bir şeyler muhtemelen karman çorman oldu yine. kontrol etmeden göndere basayorum helal edin artık göz gezdirirsem gözsüz kalacağım yoksa :((((
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

göz gezdirdim ve beğenmedim. daha fazla şey sığarmış buraya. neysehh
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık