Başlık Terimleri : Mükemmellik

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Başlıktaki mükemmellik kavramı ile kitlenin bildiği mükemmellik kavramı birbirinden farklı. Kitle mükemmelliği hata yapmamak, kusursuz olmak olarak bilir iken bizde ise yapılan hataların uzun vadede avantaja çevrilmesidir. . İlk olarak insanız beyler hata yapmamamız gibi bir olasılık yok. Bunu göz önünde bulundurarak bir mükemmellik Algısı oluşturmamız gerekiyor. Sıçmak insanların işi. sıçtığının farkında olmak ve bunu düzeltmek, stratejik avantaja çevirmek ise insan üstü olanların. o yüzden hangisini seçeceğimize dikkat etmemiz lazım. genel olarak insanlar hata yaptıklarının, yanlış yaptıklarının farkında bile olmayan botlar. Onlardan biri olup olmamak sizin elinizde. Yaptıklarınıza, kendinizle nasıl yaşadığınıza bağlı. İnsan zaten en büyük mücadeleyi kendine karşı veriyor hayatta. Bu mücadeleyi ne kadar onurlu yürüttüğün de günün sonunda göte gelip gelmeyeceğini belirliyor. Yani değişim de, nihai başarı da insanın içinde başlıyor. Yamuk kaportayı düzgün göstermeye çalışılınırsa iş yaş. sıçış kaçınılmaz. Peki bu hatalar nasıl avantaja çevrilir dediğinde birçok örnek verilebilir. atıyorum başlıkla karşılaşmadan önce malca bir hareket yapıp bir beta dişisi ile ilişki kurmuşsundur. Bu ilişkide anan bir güzel sikilmiştir. sonrasında sikerler deyip arayışa girmişsindir başlıkla karşılaşmışsındır ve öğrendiklerinle beraber o ilişki. içerisindeki sikilmişliklerin sana tecrübe olarak geri dönmüş ve dişilere dair daha iyi bir anlayışa kavuşmana yaramıştır. hata avantaja çevrilmiş olmuştur yani. Başka bir örnek verirseeek aklıma gelmiyor aq anladınız beyler siz olayı eheuheue. Bu avantaja çevirme olayı yine herkesin yapabileceği bir şey değil tabii ki. refleksif düşünme, objektif düşünme vs vs gibi akli melekeleri oluşturan elementlerin olması lazım. Kısacası aklının olması lazım işte aq niye uzattım element filan ehejejjje. akıl olmazsa bir sik olmaz. kendini değerlendiremezsin, sıçarsın sıçtığını farketmezsin, nüansları değerlendiremez yanılır durursun, ders çıkaramaz derinleşemezsin, yanlış vagona binersin haberin olmaz filan bunun gibi lanet şeyler. o yüzden oturun adam gibi çalışın beyler. ders çalışır gibi. akıl gelişimi doğrudan çünkü. alfa öyle değil, dolaylı ama akıl doğrudan.  bildiğin oturup ders çalışır gibi çalışman gerekiyor. beta çürütmeleri, insana dair analiz, hayata dair analiz, başlık, hacı, kuran, tarih, sosyoloji, anan vs vs.. Neyi nasıl kombinleyeceğin sana kalmış. İzlediğin diziyi bile aktif bir şekilde izlemen, sıçtığın boku bile sorgulaman gerekiyor. yanlış anlaşılmasın mal mal gereksiz detaylara takılmaktan her bir siki sol önle açıklamaya çalışmaktan, anlamı olmayan yerlere analiz kasmaktan bahsetmiyorum. Ortada bir emeğin olması gerektiğinden bahsediyorum. neyin boş neyin dolu olduğunu neye ne kadar ilgi yöneltilinmesi gerektiğini bilmek lazım. yoksa kedi siki kadar yol katedemezsin. aynı teraneler döner durur. öyle yani beyler anlatabildim umarım. baktığında zaten çoktan anlatıldı bunlar. şuan tekrar üzerinden geçiliyor gibi bir şey sadece. öyle yani beyler. ben ufaktan siktir olayım artıkın, haydi yakşamlar.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Özet: Kitle mükemelliği yenilgisiz Khabib nurmagamadav, gerçek mükemmellik the notorious Conor McGregor
Kitle mükemmelliği yenilgisiz Mayweather gerçeğiyse Mike Tyson
Kullanıcı avatarı
Oteko
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Mükemmellik takındığın tavırdır. Daha önce  söylenmişti bu söz. Son derece doğru. Yani dediğiniz gibi kusursuzluk insanlarda aranacak bir özellik değil. Başlıkta bahsedilen mükemmellik hali; olduğun kişiyi kabullenip sevip etrafındakilerin seni aşağı çekmesine izin vermemektir. Hatalarını kusurlarını bilip önemli gördüğün bazı şeyleri değiştirmek bazı kusurlarını da sevmek değiştirmemek te buna dahildir. Yani my7 ne yapıyordu? kusurlarını örtbas etmek yerine açıkça söylüyordu ve bunu da siklemiyordu. Dondurma ve milkshake i beraber istiyor diye dalga geçen veya ayağa düşürmeye çalışan mallar olmuş tcma ne yaptı siklemedi hatta bilerek buna takılsınlar diye yazdı böyle bir şeyi.
Şimdi kusurları olan hastalıkları olan ve bu olumsuzlukların insana çok şey kaybettirdiğini -karakterine, onuruna zarar verdiğini- görüp siklememek te mallıktır. Bizim yapmamız gereken önce bu olumsuzlukları kabul etmek - ki gerçekten olumsuz olduklarını anlamak gerek örneğin my7 İn kancık ta yazdığı bir yazıda bir kusurundan bahsediyordu ama bu kusur bir olumsuzluk değil insanı insan yapan şeydir ve bir zarar vermez kişiye. Ancak örneğin etiket hastalığının farkına varan biri bunu düzeltmezse buna mükemmellik tavrı takınıyor diyemeyiz tabi ki bu mallık oluyor hatada ısrarcılık oluyor- sonra bu olumsuzlukları düzeltmek ve bu süre zarfında da çevreden gelen aşağı düşürme çabalarını ve kötü niyetli eleştirileri siklememek olacaktır çünkü zaten olayın farkındayız çevredeki sikko kendini rahatlatmak adına sendeki kusurları aklı sıra ifşalamak istiyor eğer sen bunu sırf o söylediği için siklersen zaten başkasının köpeği olma yolunda bir adım atmış olursun. E tabi hastalıklarıyla mücadele eden biriyle hastalıkları pek olmayan omega alfa birinin mükemmellik hissetmesi aynı kolaylıkta olmayabilir ki bu da önemli değildir önemli olan mentalitedir kanımca.
Velhasıl elbette hatalar yapacağız ama ısrar etmeden -"Ve onlar, hatalarında bile bile, ısrar etmezler." ali İmran 135- ders çıkararak durumu düzelteceğiz, kendimizi bütünüyle kabul edip çevreyi siklemeyeceğiz . Bunlarla beraber mükemmellik hissiyatı oturur diye düşünüyorum. Yanlışım eksiğim varsa düzeltin ki hem başkaları hem ben yanlış yönelmiş olmayalım - eğer bu yola adananlarsanız-. Kaç zamandır yazılara başlamayı düşünüyordum belki birkaç kişiye faydam dokunmuştur.
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

ya beyler konudan alakasız bir şey söyleyeceğim. şu incideki betaları beslemekten vazgeçin artık amınakoyayım ya. Yani bu adamların artık ruh hastası olduğunu kör ninem farketti hala adamlara tespit analiz, çürütme filan yapıyorsunuz, olum adamlar biri bizim anamıza küfretsin de biraz umursandığımı hissedeyim kafasında bunların daha neresini çürüteceksiniz.kimin ne olduğu besbelli değil mi artık? Bu saatten sonra bu heriflere girilen her entry beslemek oluyor söyleyeyim. boş beleş bir şekilde it dalaşına girmeyin, verimsiz işleri siktir edin. tavsiye veren mahalle abisi gibi oldum ama harbi böyle beyler.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık