Rutinlik & Savaş

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Hayatta savaş anı çok yok beyler. Ondan daha çok sürekli bir hazırlanma durumu var. Rutinlik var. Yani imtihan edildiğin, hayatın rutinlikten çıktığı anlar nadir, az. Bu böyle diye hazırlanmamalı mıyız peki? Nasıl olsa savaş/imtihan kırk yılın başında geliyor deyip yan gelip yatmalı mıyız? Sıçarız açık ve net. Savaşı kazanma ihtimalimiz, savaştan önce ne yaptığımızla doğru orantılıdır. -patenti hacıya ait bu sözün ehuehu- Dediğim gibi rutinlik fazla, rutinliğin bozulması nadir. Fakat hayatın rutinliğinde iken hayatın rutinsizliğine hazırlanmazsan o rutinsizlik gelip her şeyi heba ediyor. Nadir olması önemsiz olduğu anlamına gelmez yani. Anamızı siker bu da açık ve net. O yüzden yapılması gereken belli. Yapmakta zorunda olmadığımız şeyleri -aslında zorundayız da özgür irade varya hani kolaya yönelmek veya disiplini sağlamak senin elinde ondan bahsediyorum yani hazırlanmak zorunda değilsin devirip götü yatadabilirsin- sağlam bir disiplinle yapacağız. Başka yolu yok. Aklı güçlü, hastalıklardan arınmış birinin bile yeri geldiğinde sapma ihtimali, sıçma ihtimali varken bizim şansımız ne? Neyimize güvendik, güveniyoruz? Mallaşmamak lazım. Haddi bilmek lazım. Gerekenleri yapmak lazım. Yoksa olmaz. Betalığın serin suları açar kollarını, gitme diyeydim der biz de koşarak sarılırız aman aman asdasdasddasa. Uzun lafın kısası didinin beyler. Gelişiminiz için nispeten uygun şartları sağlamaya çalışın, burada 8 yıl önce verilmeye başlanmış hala da verilmeye devam eden nasihatlere kulak verin, oturun aklınızı güçlendirin hastalıklarınızı aşın/itiraf edin, mümkün mertebe yazmaya çalışın -buraya yazamıyorsanız, çekiniyorsanız filan -ki buraya yazın amınakoyayım saçmalamayın- kendi kendinize bir yerlere yazın. O alphayı analiz et görevi laf olsun diye verilmiş bir şey değil mesela. Yazmanın anlayış üzerinde etkisi var ki tcma orada yazdırmaya çalışıyor. Tutun yani mesajları. Sonra efenim sporunuzu yapın alfanızı besleyin, uslu bir çocuk olun vs vs bu uzar gider. Çalışan kendine çalışır çalışmayan kendine... Sonunda da bildirilecek işte kimin ne yapıp ettiği. betalar salya sümük tabi asddasdas neyse saçmalamaya başladım ben kaçarrrr
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Kafamı sikeyim gelişim ve değişim başlığı altında hemen hemen aynı konuya değinmişim hatta hacının lafını yazıp tire açıp bu laf hacıya ait ehe ehe demişim o bile aynı asdasdasdas. Neyse kalsın beyler sorry :(((((( düzensiz yazınca böyle oluyor işte.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık