Başlık Terimleri : Altın Vuruş

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Şimdi başlıkta anlatılan altın vuruş kavramı, altın vuruşu tam teşekküllü açıklamak için
yeterli değil. Orada sadece bir parçası anlatılıyor ve bu konu üzerine düşünmek için kapı
aralanıyor diyebiliriz. Başlıkta anlatılan altın vuruş tamamen hayal değil böyle anlaşılmasın.
Sadece tam teşekküllü bir açıklama değil. Bir parçasına değiniliyor altın vuruşun.
Aynı zamanda bu anlatılanlar ikinci parçayı bulman için de seni düşünmeye sevk
ediyor diyebiliriz. Başlıkta anlatılan altın vuruş iğne gibi tak vurdum gitti şeklinde
bir misalle anlatılıyor. Yani bir seviyeye geliyorsun, altın vuruş yaşanıyor
sabah uyandığında tamamen farklı birisin gibi. Şimdi bu imkansız bir olay değil, anlatılanlara
ve yaşanılanları incelediğinde bunu görüyorsun, bu anlık yaşanılan gelişim sıçraması
mümkün bir şey. Nasıl mümkün dersek: Hipnoz, nlp, terapi, telkin, gibi bazı yardımcı elementler
uzman kişiler tarafından kullanılarak, bootcamp tarzı olaylarla direkt olarak travma yaşadığın
bölgelerin üzerine giderek gelişim tahtasında ani bir sıçrama yaşayabilirsin. Yani baktığında
bu mantıklı ve mümkün. Fakat işte şu durum varki insan doğası gereği ani gelişim sıçramalarına
uygun ddeğil. Yani bu ani gelen değişim olarak görülen şey doğana biraz aykırı. Yani verimsiz.
Evet ani bir sıçrama yaşıyorsun ama yaşanılan ani sıçrama bir günde olduğu için etkisi de
pek uzun sürmüyor. Dediğim gibi insan doğası gereği birden sıçrayamaz, her olay için bu böyle.
Gelişim için de keza böyle işte. Asıl gelen değişim uzun ve süreçlere yayılmış olan cefa ve emeğin
karşılığı olarak alınan değişim. Nereden baksan daha sağlıklı olan bu. Çünkü
sen orada bir gün, bir hafta veya bir ayda bir değişim yaşadığını ve olayın bittiğini
zannediyorsun fakat olay bitmiyor. Olay sürekli olay tutarlılık meselesi. senin bu yaşadığın
ani değişim sende kalıcı olmuyor çünkü süreçlere yayılmamış şekilde. Göle çamur atmak gibi düşün.
o değişimi bir süre hissedeceksin, fakat sadece bir süre hissedeceksin asdasdasddas dahası yok
olmayacak çünkü zemin sağlam değil, kurak arazi metaforu cuk oturuyor bu olaya. Arazin kurak
ve bu kuraklık bir günlük yağmur ile yok olacak değil. O yüzden devreye başlıkta bahsedilmeyen altın vuruşun
diğer parçası giriyor. buna hacı pasif altın vuruş diyordu sanırım
tam hatırlamıyorum. yani o anlık değişim yaratan aktif bu uzun süreçli olan pasifti hatırladığıma
göre. öyle olmalı bilmiyorum yanılıyorsam düzeltirsiniz. neyse ikinci altın vuruş diyelim bu
olaya da. bu asıl verimli olan ve önerilen altın vuruş. yani sana gerçekten değişimi
yaşatacak olan, doğana uygun olan. Bunda birden yaşanılan pıt oldu bitti durumu yok. aksine
uzun -6 ay 1 yıl gibi sürelerden bahsetmiyorum, bilirseniz bunlar komik sürelerdir gerçek bir
değişim için götünüz yemiyorsa girişmeyeceksin işte asdasdasdasdas- acılı, disiplin, emek,
fedakarlık isteyen bir durum. Zor, çok zor. kolay olsa kahvedeki amca da yapardı ama işte
yapamıyor, niye çünkü zor asdasdasdasddas Bu ikinci altın vuruş yıllar boyu
çalışma, mükemmel sürüde geçirilen vakit, adanmışlık istiyor. ''Gendi gendimize yapabiluyuk mu
hocam'' derseniz hayır diyorum maalesef. çünkü her şartı sağlarsın kendine fakat kilit olan
mükemmel sürüdür. o olmazsa gelişim illa ki bir yerde tıkanır. sürü çok önemli bir yerde yani
kişinin gelişimi için. sosyal varlıklarız nihayetinde anlaşılabilecek bir durum bu. mükemmel sürü
kilit. yani her şeyi sağladın üzerine bir de mükemmel sürüyü sağladın tamamdır şimdi disiplinli
bir şekilde amacına odaklan, boş işlerden tamamen yüz çevir altın vuruş süreçler içerisinde gerçekleşecektir ne mutlu sana.
fakat hala toplumun içerisindeysen iki ileri bir geri -yok karılara yapılan değil asdasdasdasd
ona da gelecezzz- durumu olacaktır gelişiminde. maaaaalesef, insanların çoğu yarrağı yemişler
işte neayabalım vaziyet bu. herkes bu mükemmel sürüye sahip olamayacak tabii. olmuyorsa da
olmuyordur yani hacı. içinde olması lazım dedikleri gibi. olmuyorsa devam edeceksin.
mümkün olduğunca şartları kendin için hazırlayacaksın kat kat üzerinde olursun yine toplumun.
Yapabildiğin bu ise bunu yapacaksın, yani it is what it is yiğidim ehuehuhe
eksik gedik varsa uyarın diyeceğim de dilim varmıyor boş laf gibi geliyur beyler çünkü
biliyorum yanlış olsa dahi kimse bir şey demeyecek asdasdasdasda trip mode off cidden beyler
sizin yararınıza yani bu forum gerçekten özel bir forum ve pek hakkıyla kullanmıyoruz bende dahil
artık tcma gibi bu forumunda değerini gidince -tübe de- anlarız gibime geliyor :((((
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Ekleme yapayım, ilk altın vuruş içinde çorak arazinizi biraz temizlemeniz lazım ki vücut için bir anlam ifade etsin olsun yoksa sıçar kalabilirsiniz sonuçta bilinçaltıyla oynuyorsunuz tehlikeli ve bu altın vuruşu alacele güç açlığı neticesinde istediğimiz birşey olduğunu biliyoruz -çoğunuz için- ama kimiside hayır ben biraz alfa olduğumu hissedip rahatlamak istiyorum da diyebilir ona da saygı duyarım -bunu niye istediğinizin ana iki varsayımıdır bu ithamlarım taktir edersiniz-. ama bu kısa zamanda sana yüklenen altın vuruşun akılla birleşmesi çok mümkün değil çünkü akılcı olanı sürece yayılmış olan altın vuruş ve daha sağlamdır başlığı okuyup momentum almış olan herkesin ister istemez yapmış olduğu şey istek varsa bu
gelişim hızı daha da hızlanır tabi ki. İlk dediğim olayı yine tekrarlayalım ani bir değişim isteyenler daha önce zaten başlığı okuyup alfa analizi+saha görevlerini layığı ile yerine getirmeye çalıştıysanız o an ki akıl seviyeniz ne olursa olsun bunun bir etki yaptığını görmüşsünüzdür ama bir kaç haftaya bu his uçuyor çünkü arazi çorak o yüzden aklı hep kullanmak, insanüstü olmak için çaba gösterip sürekli çalışarak getirdiğin akıl keskinliği ile beraber yazılımın mecburen ileri seviyeye gitmek güçlenmek isteyecek işte o zamanda çeşitli aksiyonlarla dövüş sporu/saha, korkularla hayatında yer eden travmalarla yüzleşmeye itecek aksiyonlarla destekleyerek onu destekleyeceksin asıl altın vuruş bu yani ikincisi, bunları hacityler da yazdı e bizde ondan başkasından öğrenmemiştik tekrar edeyim kısa zamanda ani değişimle odaklanma ile getirmeye çalıştığınız o değişim için bile çorak arazinizi temizlemek ve insanlara hayata olan aşinalığınızı artırmak zorunda olduğunuzu bilin akıl yoksa hayvandan farkımız yok zaten örneğin köpek sürüsünün bile bir alfa lideri vardır beyler konu kilit, anlamadığınız ya da benim anlamadığım yer olursa, bunu deyin
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık