Başlık Terimleri : Nabza Göre Şerbet

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Nabza göre şerbet nereye çeksen, nerede kullansan tam böyle oturan bir söz ya. İnsan ilişkileri, betalar, din. hepsinde bir tutam nabza göre şerbet var bunların. biraz bu söz hakedene hak ettiğini vermek olayına giriyor. biraz değil bildiğin hak edene hak ettiğini vermek ya ne birazı eheuhe hayatında gözetmen gereken bir kural bu. Hak edene hak ettiğini vermek, adaleti gözetmek...
Adalet genel olarak iyiye hakkını vermek olarak tanımlanır mesela. En azından benim eskiden kafamda oluşan adalet kavramı buydu. oysa kötünün de hakkını vermek adaletin değişmez olan parçası. Din bunu çok net ve çok ayarlı bir şekilde uygular. Nabza göre şerbetin kralı vardır dinde. Annesi orospu betalar gereklilik olarak verilen cezayı zalimlik olarak yorumlarlar olmayan
beyinlerince mesela. nüans değerlendirememekten kaynaklı bir olaydır direkt. Nüans demişken nabza göre şerbeti eksiksiz olarak uygulamak nüansları doğru değerlendirmekten geçer. Eğer ki değerlendiremezsen neye nasıl davranacağını şaşırır, olmayacak kafasızlıklar yaparsın, kandırılırsın, adaleti gözetemezsin vsvs aciz duruma düşersin kısacası.
Başlıkta gördüğünüz mesela -mesela mesela mesela mesela- nabza göre şerbettir. Bütün bir başlıktan bahsediyorum, tüm süreçler, betalar ve alpha. Eğer götünüzle okumazsanız çok keskin bir şekilde betalara ve hak edenlere dair adaletin gözetildiğini görürsünüz. hatta der işte ''sen ne isen ben de oyum nabza göre şerbet yarram'' şeklinde. adam ne dediyse hepsini yaptı amk o değilde asdasdasddas gidecem at yarrağı gibi kalacaksınız dedi, kaldık. Test edeceğim dedi, etti. Eleyeceğim, rüyanızda görürsünüz altın vuruşu dedi, eledi ve rüyamızda bile göremedik. Daha uzar gider böyle şimdi konuya sadık kalalım neyse ehuehu Başlıkta nabza göre şerbetin amınakoyulmuştur kısacası. betalar sikilmiş kenarı atılmıştır hak edenler ise başka bir platforma geçmeye hak kazanmıştır. tam da olması gerektiği gibi. tcma ya yapılan vızıklardan birisi de
işte milletle niye uğraşıyorsun yazsana yazını bla bla ydı. Oysa bu bir gereklilikti yani. betalar domaltılmayı hak ederken boş geçemezdi tcma. domalttı nitekim. hatta dedi ki beyler domaltıyorum ama bir sor niye domaltıyorum asdasdasdasddas yani yaptığı davranışın da bir sebepten dolayı olduğunu çenemizi kapatıp ibret almamız gerektiğini söyledi.
vay ananı sikeyim bunu en baştan biliyordu işte yani. yani betalarla olan mücadelesi ve bunun yansıttıklarının insanların anlayışına olan etkisini filan henüz 16 yaşındayken anam anam ben 16 yaşındayken liseli kankilerimle halı saha kovalıyor, ucuz dişilerin peşinden koşturuyordum heeyyy gidi heyy adassadasdasdasd -halı saha kovalıyorum dememin sebebi boş işler peşinde koşuyorumu somutlaştırmaktır. buradan halı sahacı abilere saygısızlık söz konusu bile değildir söz konusu olması dahi düşünülemez. halı saha candır hala atarım da virüs var avradını siiktiğisasdadasdasd- işte yetenek ve bahşedilme böyle bir şey.
bu adam üstün ve bu göt gibi belli. bu adama verilmiş, bu adam donatılmış betalar kabul edin ananızı sikeyim cidden kabak gibi ortada bu durum. neyse konuya sadık kalalım tekrardan asdsdasdasdasasd velasılıkelam nabza göre şerbet bir alfanın veya alfa adayının olmazsa olmaz özelliklerindendir. hayat nabza göre şerbeti şart kılar aslında. bu gerekliliği görürsen
otomatik bir şekilde nabza göre şerbeti gerektiği gibi gözetirsin. ''yani dur şimdi bir hakkını vereyim'' gibi bir durum olmaz. otomatik,refleksif olur, senden dışarı yansıyan bir parça haline gelir. Bunun olması için işte anlamak, özümsemek gerekiyor. Güçlü ve iradeli olmak gerekiyor ve yapılması gerekeni kınayanın da kınamanın da ammıcığınagoyum deyip yapmak gerekiyor, tcma gibi.
Bu yazı bitti ama güzel olmadı ama tekrar yazmak da şuan çok zor geliyor. affedin beni... beni beni bihterini... bu aniden aklına gelen repliklerin sesli söylenmesi durumu bi bende mi var yoksa herkes mi deli asdasdasdasdasdasd neyse yolladım beyler incin oldu ama yolladım pişman mıyım? biraz
ama yolladım.