Başlık Terimleri : NLP

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Nlp terimi başlık içerisinde kullanılmıştır. Tcma tarafından da başlıkta uygulanmıştır. Fakat ilginç olan
şu ki tcma nlp eğitimi filan almamıştır. akademik eğitim tarzı bir şey almamıştır ne bileyim kat kat anasının amı gibi kitaplarla uğraşmamıştır. O zaman nasıl nlp yaptı amıq dersen şöyle bir durum ortaya çıkıyor: Nlp bir somutlaştırma. Yani tcma nın yazıları normal yazılar değil ve nlp denilerek bu yazıların normal olmaması açıklanıyor. Fakat yine dediğim gibi bir nlp akademik çalışması tarzı bir şeyler yok. Tcmanın kutunu yansıtması, hitabet yeteneği, her şeyden öğreti aktarabilmesi -altyazı tarzında veya doğrudan- telkinsel eğitim,süreçlerde ortaya koyduğu ibretler, sergilediği karakter vs vs vs bunların hepsi internet üzerinden aktarıldı ve insanların inançları, bilinçaltı, yazılımı -hangisini istersen asddasdda- değiştirildi. bu sihirli yazılar ve etkileri de nlp denilerek somutlaştırıldı. anladığım kadarı ile böyle. hatta biraz daha kısaltırsak tcma kendisini yansıttı ve nlp diye somutlaştırıldı da diyebiliriz. Durum benim anladığım kadarı ile böyle. Böyle olmalı yani abi adamın kitap okuyamadığını, ağır akademik sıçmıklara focuslanamadığını filan biliyoruz. yani kat kat kitap okuma gibi bir durum olamaz nlp hakkında. bunu geçersek de geriye bir seçenek kalıyor : zekası, dehası, içselliği ve bunların hepsinin insanların hayatını değiştirecek sertlikte düzenlenip aktarılması. Benim çıkarımlarım böyle beyler. ekleyecek olan eklesin bir şeyler hatta nlp nin
başlık harici olarak nasıl kullanıldığını ne bileyim nerelerde kullanıldığını, akademik alandaki
tanımını filan yazan biri olursa mesela güzel olur, yazmasa da bir sikim değişmez de yazarsa güzel
olur yani fikir alırız. Ekşiden birkaç link vardı aslında onları bulabilirsem atayım buraya. neyse
hadi a.e.o
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bu satır atlama not defterinden yazıp aktardığım için böyle yarrak gibi oluyor ya kb. bi de beyler karşımda duvar varmış gibi hissediyorum ama yine de sorayım asdasdasdas yazılarımı yazıp saklayabileceğim, hatta kilitleyebileceğim pc için bir not defteri tarzı bir uygulama lazım. varsa bildiğiniz bir şeyler yazarsınız.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık