Başlık Terimleri : Altyazı

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Başlıkta altyazı terimi de baya geçmiştir ya. Top 10'a girer, net ehehueh
altyazı teriminin ne olduğunun üzerine biraz düşünülse anlaşılır rahat bir şekilde aslında da
işimiz ne anlatacazz. Bir de şu var şimdi başlığı tam olarak okumadan filan hacıyı okumak veya bu
benim başlık terimleri serisini okumak olumsuz bir durum olabilir gelişim için. Şu tırtıl, koza,
kelebek olayı asdasdasda kozan başkaları tarafından kırılırsa dışarıda bukelemunlar sikebilir.
o yüzden henüz başlığı tamamlamadıysan siktir git başlığı oku, orada geçenlerin üzerine güzel bir
düşün, kafa yor sonra gel hacıyı, burayı oku. sıralama başlık, kancık, hacı ve burası olsun yani.
neyse incelik ve kibarlık dolu, naçizane uyarımızı yaptığımıza göre konumuza geçebiliriz. Altyazı nedir?
Altyazı söylenenlerin söylenmeyen kısımlarıdır. Söylenmeyen kısımlar aslında söylenebilenler ile
söylenmiştir ve senin söylenenleri didikleyip söylenmeyenlere ulaşman istenilir. Dön baştan oku
bir daha şimdi asdasdasdas Yok olay basit işte olum. Söz ile bildirilen var bir de bu söz ile
bildirilenin ayrıyeten söyledikleri var. Bir örnek üzerinden ele alalım : Masadasınız sevgilin,sen,senin peder,pederin yanında da tcma.-ne alakaysa artık asdasdadasdas- Ortamda bir sessizlik ve derin bir gerginlik hakim. bir süre sonra sessizliği sevgilinin şu cümlesi bozuyor: ''yemek biraz tuzsuz olmush sanki dimi aşkm s.s.''şimdi bu her ne kadar yemeğe dair bir yorummuş gibi gözükse dahi aslında masadaki, tcmanın yanında duran tuzluğu direkt olarak istemeye götün yememesi durumundan dolayı tuzluğu dolaylı yoldan almaya yönelik yapılan bir girişim. Yani bacımız ne yaptı bu senaryoda, tuz yokh muh aşkmss diyerek ''tuzu versene yarram'' demiş oldu. Kurduğu cümlenin altyazısında bu geçti yani. Anladınız mı arkadaşlar? tabii ki anlamadınız böyle metaforun anasını sikeyim bu ne asdasdasdasdas zekam bu kadar elverdi işte kb :( ''tcma da al yarram tuzu bir daha da dolaylı anlatım yapma sikerim ananı'' demiş gibi farz edin ve bu metaforun içinden çıkalım en iyisi asdasdasdasasd. Altyazı başlıkta sık sık kullanılmıştır ve tcma tarafından da direkt olarak belirtilmiştir. sık sık ithamlarda bulunmuştur yani. ''ben bir şey söylemem, siz anlam yüklersiniz'' sözü direkt olarak geçilen altyazıları aldırtmaya yöneliktir mesela. Sonra metaforik anlatımlarda da hep altyazı bulunur istisnasız. dondurma meselesini hatırla. anası orospu betalar ''yok yaww dişiler vermemiştir numarasını ehu ehü'' yapıyordu hani. -cem yılmazın uçağı varsa komik değili geldi aklıma. aynı tipler işte- heh orada mesela altyazının kralı var. ya da çiftler buluşması olayı. Orada da alman gereken mesajlar var. Bunun gibi bir sürü durum var yani başlıkta. Bu altyazı olayı akli yönden de insanı geliştirir aynı zamanda. Yani cevap sana lap diye verilmiyor bakarsan. Senin uğraşman ve o cevabı tırnaklarınla çıkarman isteniliyor. O sırada da akli yetenekler uyandırılıyor. Başlığın akılı güçlendirmesinin bir açısı da buradan işte. Seni sorgulamaya itmesi. -bir açı tabi bu- Durum böyle iken pasif okuma yapmamak lazım başlığa. Dostoyevski okumuyorsun amınakoyayım öğreti var ortada. Çıkarılmayı bekleyen gerçekler... O yüzden yeri geldiğinde bir yazısını bir saat okuyacaksın adamın. Yoksa olmaz bir cacık olmaz telkinsel eğitimin getirisi olarak bir hafta gazlanırsın lan ben oldum aqqq kafasında gezersin o telkinsel eğitimin verdiği enerji gidince de alfham göthüme kaçtı snrm yha .s.s diye dolanırsın ortada. Olmaz yani adam akıllı altyazıları görerek okumak lazım. Neyse yazı çok uzun oldu daha fazla uzatmaya da gerek duymuyorum. umarım doğru şekilde aktarabilmişimdir. grşrz