Başlık Terimleri : Alfa Frekansı

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Şimdi açık konuşmak gerekirse alfa frekansı teriminin geçtiği yerleri hayal meyal hatırlıyorum.
Bir şeyler yazacağım ama üstteki sunduğum mazeretten dolayı sıçma olasılığım diğer terimlere göre
daha yüksek. O yüzden düzeltirsiniz.
Alfa frekansı akademik olarak da bir terimdir aslında ve başlıkta da bu akademik anlamından çok da uzak kullanılmamıştır. alfa frekansı akademik açıdan tanımlarsak : beyinin bilinç ve bilinçaltı arasında gezinirkenki yaydığı frekanstır. beyin -sanırım- uyanıkken ve tamamen bilinç açıkken beta frekansında. bu uykuya geçme aşamasında mesela alfa frekansına geçiyor. uykudan uyandığın ilk anlar da keza beyinin alfa frekansları yayıyor diye biliyorum. neyse alfa frekansı akademik açıdan beyinin belli anlarda yaydığı frekans yani. tamam da bu ne sikime tcma tarafından kullanıldı dersen telkin mevzularında kullanıldı derim. telkin verirken hedefimiz bilinçaltındaki inanışları değiştirmekti ya hani heh bu alfa frekansından daha uygun zaman yok işte telkin vermek için. bilinç tamamen kapalı değil buna rağmen bilinçaltı da tamamen olayı sahiplenmiş değil o da usul usul çalışıyor. tam telkin yedirmek için mükemmel zaman yani. bu şekilde bir kullanımı var. bir de alphanın sahip olduğu ruhsal state bildirilirken kullanılmış olabilir. bunu işte tam olarak hatırlamıyorum. yani alfanın zihin yapısı -sakin olması,dingin olması, ne yaptığını bilmesi otomatikliği, akıcılığı- konusunda fikir vermek için konu alfa frekansı diye aktarılmıştır filan. tam fikrim yok dediğim gibi burada yanılıyor olabilirim hafızam yanıltıyor olabilir. düzeltirsiniz şimdilik yazının bu kısmını atayım kancığı tekrar okumaya başladığımda da netlik getirir uplarım burayı ama şimdilik kalsın böyle. modlar uygun görürse tabi heuehu yarağım adam akıllı incele öyle yaz da denilebilir şimdi bilmiyorum asdasdasdasdas