Yazılım Hakkında

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

insanın yazılımının sağlıklı programlanması konusunda ilk 0-5 veya 0-7 -tam hatırlamıyorum- yaş arası çok kritik. çünkü vücut, bilinçaltı sıfır kilometre. hiç bir şey yüklenmemiş, hiçbir şey yaşanmamış, henüz bir bilinç söz konusu da değil çocukta ne gelirse kabul ediyor yani ayıklama gibi bir durum söz konusu değil. şimdi sana toplum ıkıntısı dayatmaya kalksalar siktiri çekersin, çocukken bunu yapamıyorsun işte. dışarıdan gelen etkenler direkt olarak etki edebiliyor a4 kağıdı gibi en ufak çizik iz bırakıyor. o yüzden dikkatli olunması lazım her hareketinize ekstra özen göstermeniz lazım. ebeveynler çok kritik gelişimde ya ve bu sinir bozucu bir şey. keşke daha az etkili olsalardı. ebeveyn olmak cidden kolay bir iş değil, basit görülecek bir iş hiç değil. insanlar tavşan gibi doğuruyor maşallah ama hiçbiri de dönüp ulan doğurduk ama nasıl olacak bu iş, çocuğun gelişimi filan diye düşünmüyor. açık söylüyorum çocuk yetiştirmek için insanın belli bir eğitimden geçmesi şart kendi kendine de yapabilir bunu veya gidip uzmanlardan eğitim de alabilir. imkan yoktur orası ayrı. -hadi kırsal kesimleri bir kenarı koyalım. kentselleşmiş bölgelerde bulunan insanların bu konuda fikir almak için her türlü imkanı var abi. piyasa yerli yabancı kitap kaynıyor rastgele seç birini oku yine eskisinden daha bilinçli olursun veya youtube a yazdığında bir milyon içerik çıkar aç izle yine az çok fikir alırsın. yani imkan var abi eğer çok çok kötü durumda değilsen- şimdi benim içimi yakan biz 0 yaşından zihinsel gelişim tamamlanıp da birazcık farkındalık kazanana ve neler döndüğünü farkedene kadar -ki çok çok çok küçük bir azınlık bunu yapabiliyor bu başlık gibi bir eser elimizde olmasına rağmen böyle bir de başlık olmasaydı bu oran daha da çok çok çok az olacaktı- annemiz sikiliyor affedersiniz. bizi böyle yatırıyorlar sikiyorlar ama fiziksel boyutta olmadığından kimse de ne oluyor aq demiyor. -tcma dedi ahahajhajhjaj- hepimiz toplum içerisinde büyüyoruz ve toplum hasta. daha büyük bir sikilme söz konusu olabilir mi? yani sen daha yeni yeni olayların ayırdına varmaya başladın da artık ıkıntıları farkediyorsun veya sana dayatılanların bilincindesin. e geçmişteki 17 18 16 -ne zaman başladıysa aydınlanman artık- yıl ne olacak? o yılları da yaşayan yine sendin ve her türlü saçmalığa maruz kaldın. toplum ıkıntıları milim milim işlemedi mi içine? betalar, dişiler tarafından sömürüldün de bunu sanki normal bir şeymiş gibi algılattırmadılar mı? yanlış inançlar beynine kazınmadı mı? kendine dair, hayata dair, insana dair yalanlar bilinçaltına ezberlettirilmedi mi? bunların hepsine maaalesef maruz kaldık ve şimdi ceremesini çekiyoruz. şu da var artık kendinde görüyorsun bazı şeyleri en çok da bu moral bozuyor. yani farkındalık artınca ve yavaş yavaş kendi yazılımını dizmeye başladıkça eski yazılımından kalan şeyleri kendinde farkediyorsun. bildiğin istemsiz bir şekilde toplum ıkıntıları sergiliyorsun tek fark hassiktir bu neydi lan şimdi diyebiliyorsun dönüp baktığında. bilincindesin ama engelleyemiyorsun yani. o kadar saçma ve götte sivilce bir durum ki bu anlatamam. sinir bozucu, dağı taşı sikesi geliyor insanın ama zamana bırakmaktan başka bir şey yapamıyorsun çünkü 16 yılın sikilmişliğini 1 sene içerisinde atamazsın. sen vücudunu sik sik sonra gel 6 ayda travmaları döküyoruz, oldu aq başka ajhajhajhaja böyle bir dünya yok maalesef. 16 yıl sikildiysen belki de bunu normale çevirmek yine 16 yıl alacak. belki daha az. kişiye ve emeğe göre değişir ama zaman alacak her türlü orası kesin. böyle durumlarda sabırlı olmak gerekiyor sanırım. çünkü bu gerçekleşecek engel olamıyorsun o eski yazılım ile yeni yazılımın -başlığı okuduysan ve anladıysan yeni yazılımın temellerini attın demektir- illaki çatışacak. tokat at kendine, sergilediğin ıkıntının malca olduğunu söyle ve bastır, törpüle. telkin kullan, aynı gerçekleri kendine tekrar et, defalarca oku başlığı sonrasında yazılanları, travmalarla yüzleş, -yüzleşme konusunda bir uzman yardımcı olur fakat illaki gerekli değil kendine kendine de yapabilirsin. yazmak bu konuda çok etkili. götümden sallamıyorum bilimsel bu yazmak travmalar konusunda direkt etkili-. bunlar yazılımın için yapılması gereken bazı şeyler ama yine hepsinin en merkezinde akıl bulunuyor. akıl güçlenmesi sağlam bir yazılım için şart. kendini düzgün bir şekilde programlamak istiyorsan gerçeklere kalibre olacaksın. gerçeklere de ancak akıl ile kalibre olabilirsin. bir başkası senin yerine bunu yapamaz sen yapacaksın. ben başlığı okuyalı nerden baksan iki yıl oldu, yani ilk aydınlanmamı yaşadığımdan beri -aydınlanma dedi tcma mason biliyordum zaaaaa- iki yıl geçti ve bu iki yıl içerisinde en az 5 6 kere başlık, 2 3 kere hacı ve kancık süreçleri incelendi. -hala da incelenmeye devam ediliyor henüz başlık hacı kuran dışında diğer alanlara dair okumalara başlamadım. henüz işim bitmedi çünkü hissediyorum- ama hala dişiler konusunda ıkıntılar sergilediğim oluyor. bildiğin en temel ve en başlangıç konusu olan dişiler konusunda hala garip garip saçmalıklar sezebiliyorum kendimde. ne bileyim mesela geçenler de tamamen yanlış karakter analizi yaptığım ve akıl kırıntısı umudu gözettiğim dişinin aslında akıl ile alakasının dahi olmadığını farkettim. soğuk yaklaşım konusunda sıkıntı çekiyorum mesela adam akıllı yürümüyor, yapamıyorum. ya da birebir iletişim esnasında yazılımımın gerginleştiğini görebiliyorum bazen. yani anlamsız yere paniklemektir, heyecandır bunun gibi şeyler. demek istediğim ıkıntılar öyle pat diye geçmiyor. hele de benim gibi kendine yarrak yarrak travmalar oluşturduysanız hiç geçmiyor. neyse yazı oldu sana destan ben göndere basıyorum artık beyler. üzerine düşünürsünüz umarım kg
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

yazılım, programlama gibi terimleri ilk defa duyanlar için bu terimler hakkında basic bir yazı yazılabilir. ghost olan başlık ahalisini yazmaya davet ediyorum benim gözler iptal. hoca nerdesin aq

Confession: Hoca Dehanni nin mallıklarımı yüzüme vurmasını özledim
Confession 2: Hocanın coronadan ölmüş olma ihtimali aklımda yer etmeye başladı
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık