Sosyal Baskı

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

https://www.youtube.com/watch?v=u6E-udtnEXM

kancıkta tcma okurken şu videoyu gördüm bugün. mesela videonun 2.55 dk sına sardırırsanız daha türkçe konuşamayan bir arkadaşın alman -veya rus ama yok rus değil bunlar alman tipi var tam- manitaları götürdüğünü görüyoruz. yorumdakiler şok tabi ''nasıl hamuqq!!!'' ''özgüvenim geldi aq'' diyenler filan var sajhasjkhaskjashh beyler bu olayların gerçekten bir esprisi yok fakat videodan yola çıkarak bir şeyi belirtebiliriz -ki bu bir şey de gereksiz aslında dün yazdığım konu yine- ki o da turistlerin tavlanmasının daha kolay olduğudur. yani siz antalyada bir gecede 5 tane rus gruba set açın bir de gidin 5 tane türke set açın aradaki farkı izleyin sonra. turistleri götürmek çok daha kolay. -biraz da amacı am olan zerzevatlara yardım edelim- bunun sebebi dün girdiğim entry deki anlattığım olay. sosyal baskı. şimdi bu kaşarlar aynı hali tavırı rusya da bir clubde takınamazlar çünkü takındıklarında bunun sosyal getirileri olur. adları kaşara çıkar, itibarları azalır itibar ile beraber de sosyal statü dibe iner ki betalar -özellikle dişi olanlar- bundan ölümüne korkarlar. fakat türkiyeye gelirlerse yaşadıkları her bok yine türkiye sınırları içerisinde kalacağı için ve bunun onlara sosyal yönde negatif getirileri olmayacağı için daha rahattırlar. sonra ortaya da böyle görüntüler çıkar işte. aynı olay lise üniversite arasında da vardır. hemen hemen aynı mantık. atış serbest yani yaklaşın düşer. karı zaten biri gelsin de akşamı boş geçirmeyelim diye bakıyor olaya. senin ne yaptığının önemi yok la maymunsu iletişim kur davuçka privyat filan de yine götürürsün. sen o an karının gözünde yürüyen bir yarraksın kanka zaten kasma ahajhakjhakjajk böyle çizgi filmlerde oluyor ya çok acıkan biri etrafındakileri hamburger olarak filan görüyor aynısı işte tek fark yarraksın sen hajkhakjhakjahahk of of. bu mu olacak beyler amaç? bu kadar avam şeylerin peşinden mi koşacağız cidden? bu seçimi yapmış olanlara soruyorum, rahatladınız mı kanki buldunuz mu cevapları bacak arasında. bulduysanız söyleyin ben de geleyim ya aq. harbi geleyim paket edeyim iki tane alman rus ohh tamamım. kafanızı sikeyim ben gidiyorum.