Duygular ve Toplum Tarafından Kullanılışı

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Emotions are circuits in the brain that judge
value and create motivation. They are designed
to keep vou alive and to replicate your genes

duyguların durumunu çok güzel açıklamış. mystery method okurken rastladım ajahjahjahajhajh ingilizce olmayanlar için çevireyim.

duygular beyindeki değer yargılayan ve motivasyon sağlayan zımbırtılardır. Onlar seni hayatta tutmak ve genlerini aktarmak üzere tasarlandı.

duygular kötü şeyler değildir beyler fakat yanlış ellerin güdümünde zararlı hale gelirler. kontrol edilmesi zor evcilleştirilmemiş atlar gibi düşün. eğer ki o atın üzerinde sağlam birisi oturuyorsa atın üzerinde hakimiyet kurar fakat atın üzerinde ne yaptığını bilmez birisi oturuyorsa tam tersi. şimdi yazıya geri dönersek duygular motivasyon sağlar deniliyor. sonuna kadar doğru. atı doğru kullanırsan hedefine dört nal gidersin. duygular motivasyonlardır ve ilkeldir. seni hayatta tutma amacı taşır ve bunun için ne doğru ise bunu uygular, düşünmez. ammmaa sen bu duyguları alır da karar mekanizmana karıştırırsan işte o zaman sıçarsın. duygular ile düşünülmez beyler. vücudundaki her şeyin bir görevi var, pankreasın tutup da ben bugün galp olacağm pompalamasyon filan diyor mu demiyor. herkesin bir görevi var ve o görevden uzaklaşıp da başka yerlere el atmaya başladığı an sana zarar vermiş oluyor. pankreas kan pompalayamaz, duygular da aklının yerini alamaz. duyguların departmanı motivasyon ve hayatta kalmaktır. duygular bu konuda keskinleşmiştir. aklın departmanı da atıyorum mantık ve doğruyu ayırt etmektir o da bu alanda keskinleşmiştir. ikisi de departmanında kalmak zorundadır. yoksa vücut/sistem sıçar. şimdi bir konu daha var ki o da''judge value'' pasaj da öyle geçiyor ve bir bakımdan doğru. insanlar değeri hissiyatla yargılarlar. -akıl sahiplerini ayrı tutuyoruz-. bunun sebebi de aklın eksik olup duyguların baskın olması ve güdülerin/hissiyatların kişiyi ele geçirmesidir. bunun önüne akıl ile geçersin. fakat toplum da bu yoktur, onlar için birisinin iyi olup olmadığı hissiyatlarla belirlenilir. bir dişi senin kim olduğunu umursamaz, kim olduğun onun için en son kriter dahi değildir. iletişimin bazı aşamalarında nasıl hissettirdin? buna bakarlar. o aşamaları ne kadar pürüzsüz yürüttüysen çekim, hissiyat o oranda değişecektir. altın dişi hariç her dişi bunu yapar istisnasız. kim olduğunun hiçbir önemi yok ne sunuyorsun ve senin hakkında nasıl hissediyor. zayıf ve kendine güvensiz erkeklerin erkek grubunda en çok ezilen ve hor görülen tip olduğunu görürsün. bunun sebebi yine hissiyattır. beta karşıdakinin zayıflığını sezer/hisseder ve gözündeki o kişi ''sikilebilir'' damgası yer. onu artık ezer, sindirir her türlü mental işkenceyi yapar menfaati için kullanır. köpeklerden düşün, kaçarsan kovalanırsın kuralı vardır. senin güçlü olduğunu hissetti geri bastı, zayıf olduğunu hissetti saldırdı. bu maalesef insanlar da böyle işte. sizinle akıl üzerine ilişki kuracak insanlar bu forumdaki insanlardır, kardeşliktir, altın dişidir, omegaalfalardır. gerisi bunu sikebilir miyim yoksa bu beni paketler mi gözüyle bakar. o yüzden ''judge value'' kavramı toplum için geçerli akıl sahipleri için ise geçersizdir. yanıldığım yerler varsa uyarınız.

konu ile alakasız: silinen iki entry için özür diliyorum, e posta yolu ile ulaşmaya çalıştım fakat geri dönüt olmadı normalde hatamı anlayana kadar tekrarlamamak için başlık atmayacaktım fakat dayanamadım. neden silindiğine dair tahminlerim var fakat tam olarak neden silindiğinin yine de tespitini yapamadım. kesinlike ''nasıl silersiniz yaww'' '' açıklama borçluzunuzz'' gibi bir kafada değilim, benden çok daha uzun süredir bu işin içerisindesiniz ve anlayışınız da benden çok daha keskin, sıçmanın alemi yok sildiyseniz bir bildiğiniz vardır bunun illaki açıklamasını yapmak zorunda değilsiniz. fakat e postadan veya mesajdan ufaktan mallığıma dair fikir verirseniz benim için çok iyi olur. tekrardan sıvamak gerçekten istemem.