Siyasete takılmak

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Son aylarda çok sosyal mecralar da dolaşıyorum, siyasi içerikler paylaşan kanallara, sayfalara aboneyim. Canımı sıkıyor sürekli bunlara yorum yapma siyaset hakkında yazma isteğim var, tabi büyük düşünür, yazar olmamdan değil üni. mezunu 30luk ekşici kafasında olduğum için. Kendimden şikayetçiyim, siyaset mahalle karılığı yalan dolan, biri desin ki bunlar sikko işler sen, kendini kurtar siyasettede gündemde, gözlemci ol hani hacityler tcma'nın bir lafını aktarmıştı 'daha önce sigaraya bulaşmış birisi sikkonun tekidir' diye, umarım bu 'kk rte hadape' ye bulaşanlar için geçerli değildir amk yine yıkık hissediyorum, pişmanım şu mallarla aynı dili konuşmaktan silmeye başladım yaptığım işkembe yorumları,
Machiavelli Prens diye bir kitap var elimde onu okumayı düşünüyorum mesela bu akıllı biri için daha güzide bir adım 2 günde de bitiririm.
Sizin bu boktan medyaya siyasete vesaire bakışınızı bilmek isterim beyler herkesten farklı şeylerde çıkabilir bir kaç kelam edin.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Biri gider biri gelir ama değişen bir şey olmaz (Diyar abiye burdan selamlar). Medya genel olarak yanlı olduğu için ve bir taraf paso sallayacak, diğer taraf da paso yalayacak olduğu için tek çıkar yol aklı kullanmak. Siyaseti şahsen takip etmiyorum çünkü pek de umrumda değil. Ama diplomatik olaylar takip edilmeli bence. Yine de siyasi sayfalardan uzak durmak lazım. Haber kaynağı olarak kullanacaksan olabilir belki ama tabi bilgiyi kontrol etmeyi de unutmamak çok önemli.
Kullanıcı avatarı
fika
Sürgün

Okunmamış mesaj

Hacı tyler bahsediyor bundan. Yani siyasetten. Çıkarmadan.3.pdf adlı eserinde geçiyor. Siyasetle ilgilenmek gerekir fakat "yüzeysel" diyor. Çok doğru. Siyaset zırva. Zaten kelime anlamı da iki yüzlülük, adamına göre muamele. Aklı olan bulaşmaz. Sen yorumunu elbette yap ama bas ve geç. Kafa yoracak konu değil. Bizim işimiz toplumla, sosyolojiyle ve bireyden yola çıkarak oğretiyle beraber analiz etmek. Aklımızı keskinleştirmek. Tum bunlara ulaştığında goreceksinki daha keskin analiz yapabileceksin. Oğretiyi anlamak bunu gerektiriyor. Prens adlı eser realizmi oğretir. Çoğu siyasetçi de bunu kullanır. Güce dayalı politika inşaasıdır. Tcma bize yukledi ve realizmin ne olduğunu gosterdi. Kesip atalım diye.
Kullanıcı avatarı
Yahiiyaa
Çaylak

Okunmamış mesaj

Hiçbir siyasi partiyi desteklemeden ekonomi, diplomasi, askeri, dış politika gibi devleti ilgilendiren sistemlerin öğrenilmesi ve işleyişin anlaşılması tarafındayım. Siyaset betaların tekelinde şu an ama neden olmasın belki kaliteli insanların toplandığı bir parti çıkabilir.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

[mention]Yahiiyaa[/mention]

Kanka öncelikle kaliteli insandan kastettiğin akıl sahibi olanlarsa bu insanlar şuanki düzende "hadi parti kuralım iktidar olalım" demez. Neden mi? Çünkü çoğunluğun oyuna (bizim ülkede 30-40 milyon oy) ihtiyacın var. E bu çok büyük bir kitle demek. Bu kadar insanı gütmeden, onlardan akıllarını kullanmalarını isteyerek oy alamazsın çünkü kitle aklını kullanamaz, nüansları anlayamaz. Onlar güdülmek (yönlendirilmek) isterler. Akıl sahibi insanlar ise sırtlarını akılsız kitlelere bağlamaz, çünkü sadece temelleri akılla kurulan bir ittifak sağlam kalabilir. Onun dışındakilerse dişi örümceğin yuvası kadar dayanıklıdır. Ayrıca bu kadar insana ulaşabilmen için medyaya ve maddi desteğe de ihtiyacın var bu da demek ki medya patronlarıyla para sahipleriyle felan iyi geçinmen gerek. Bu şartlarda bunlara benzer birçok beta ittifakı kurmalısın ki güç elde edebilesin.

Ha tanrı'nın yardımıyla şartlar değişebilir, temeli akılla kurulmuş bir organizasyon güç kazanabilir ve başa geçebilir ki temennimiz bu zaten. Biz de zaten burada o organizasyona girecek seviyeye gelmeye çalışıyoruz ki ittifak halinde tanrı yolunda sağlam bir şekilde hizmet edebilelim. Ha şu da var tanrı ne gösterecek bilemezsin, yani bu yoldayken iktidar elde edip zenginleşedebilirsin açlıktan sefil bir halde de ölebilirsin, bunlar sadece imtihandır, önemli olan ise bu yolda ne kadar çabaladığındır.
Kullanıcı avatarı
Yahiiyaa
Çaylak

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention] Yorumun için sağol kanka, fakat ben akıl sahiplerinin ülkenin geçmişini şu anını ve geleceğini düşündükleri zaman, artık betalara bırakılmaması adına toplumu gütmeyi bir sorun haline dönüştüreceklerini düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı
Starkiller
Çaylak

Okunmamış mesaj

Siyasetten hayatım boyunca uzak durdum. Adam olmayan kalitesiz, bencil, kişiliksiz insanların toplandığı ve toplumu gütmekten başka bir işe yaramayan bir anlayıştır. Birbirlerini arkasından sallayan ve sonra el şıkışan devlette bir yere gelmiş kişilere gülüyorum. Bu kişiler birbirlerine bunu yaparken millete neden yapmasın? Millet güdülmekten çok memnun ki birşeylere göz yumuyor. Menfaatleri doğrultusunda yaptıkları şeyler hem vicdana hem de adalete zuldür. Siyasette çok ilgilenmem ama yapılan doğru şeyleri savunur, yanlış şeyleri yüzlerine vururum.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Yahiiyaa yazdı: 14 Ağu 2018, 21:03 @hoca dehanni Yorumun için sağol kanka, fakat ben akıl sahiplerinin ülkenin geçmişini şu anını ve geleceğini düşündükleri zaman, artık betalara bırakılmaması adına toplumu gütmeyi bir sorun haline dönüştüreceklerini düşünmüyorum.
Kim olduğunu belirleyen gittiğin yoldur. Nothing is true, everything is permitted denirken bu betalık yapacaksın demek değil kanka. Ayrıca önceki entryde belirttiğim gibi iktidar olabilmek için beta ittifakları yapmalı, iktidarı sürdürebilmek için de rüzgar nereye eserse hafif hafif oraya dönmelisin. Başta sırtını dayadığın kitle medyanın gücüyle kolayca desteğini senden çekebilir, bu nedenle "ülkeyi kurtarıyorum" diyerek kafana göre hareket edemezsin, yapacakların belli bir sınırın ötesine geçemez.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/3 ... -the-flood bunu izlersen fikir verir.

Dini açıdan da özgür irade ilkesini baltalamaya çalıştığından yine sıkıntıdasın (dini boyutunu sonra yazdığım için yanlış anlaşılmasın zaten dinen yasak olanı yapmak en büyük aptallıktır ki akıl sahibi insanlar bu hataya düşmez, düşse de hemen döner).
Kullanıcı avatarı
Yahiiyaa
Çaylak

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention] üst taraftaki paragrafında bana betalık ithamın dışındaki fikirlerine katılıyorum. Güdülmenin ne olduğu hakkındaki bilgilerimin yanlışlığı bir yanlış anlaşılmaya sebep olmuş.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık