Hayali savaşlar

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
aurorα
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Merhaba arkadaşlar.

Beni törpülediğini düşündüğüm bir özelliğim var diyelim. Bir düşünce olabilir mesela. Bunu değiştirmenin yollu bunu bana böyle dayatan anı veya kişiyi bulmaktan geçer mi?
Mesela yalnızlığın bana acizlik olduğunu fısıldayan bir düşüncemi fark ettim diyelim. O anda hemen sorumlu arayıp savaşmaya çalışıyorum.
Veya gerçekten sorunun sorumlusu olan süreçleri ve insanları bildiğim durumlar da oluyor.

Dayatmalar nasıl aşılır?
Gnorts

Okunmamış mesaj

Aklını geliştirip hakikatin tam tersi olduğunu iyice gördüğün zaman dayatmayı aşmış olursun. Sorunun temelini bulmak işe yarar mı emin değilim belki kuruntunun travma kaynaklı ve boş olduğunu daha iyi kavraman açısından yararlı olabilir.
esref su iciyor
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Kanka semptomlara takılmamak lazım. Nedir semptom? Bir hastalığın dışa yansıması. Mesela hastasındır ve kusuyosundur. Hastalığa sebep olan şey içindeki bir bakteriyken gidip "kusuyorum" diye ağzını bantlamazsın.

Doğru şeylere odaklanmak da önemli. Sen bu hastalığını itiraf ettikten sonra git aklını geliştirmek için çalışmaya devam et. Hastalıklar dolaylı yoldan iyileşiyor. Kuran oku, başlığı anlamadıysan bir daha oku, Haci Tyler oku.. Bunlar gelişiminin belli bir yönünü kapsar. Diğer yönü için boksa vs git, geceleri koşuya çık, oruç tut, soğuk duş al... Bunları yapıp asıl amacımızı iyice farkedersek/anlarsak o hastalıklar falan tırıvırı gelmeye başlayacaktır. Ama öncesinde disiplin ve nefis terbiyesi gerekiyor. Yani işler kolay değil ve bir taktik yok. Kendini zorluyorsun ve sadece sana özel olan cevapları/taktikleri buluyorsun. Kolay gelsin şeker kardeşim Allah'a emanet olun. Ok öptm by .sss
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Dostum iyi ya da kötü tüm mesajların özü alıcıda bitiyor.Geçmişte kale surlarından içeriye o hastalıklı düşünceler kapı açıkken geçmiş.Kuruntularının kaynağına inebiliyorsan mesela''haaa ben bu olaydan sonra böyle yapmışım'' gibisinden,çok iyi.Ama kimseyi suçlamaya da gerek yok.Analiz et-teşhiş koy-tedavi et tüm kuruntularımızın özünsenme anlarının hepsini bilebilmeye imkan yok bazısı çok küçükken oluşuyor.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık