Sınıftan kendimi soyutluyorum

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
aurorα
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Beyler sınıfta yapmak istediğim atılımı yapamadım ve pasif olmayı seçtim. Bunu yapmadan önce bakış açım daha sağlıklıydı ama konuşmaya konuşmaya içimdeki "Neden böyle yapıyorsun? " fısıltılarını egomla kapattım. Yani boşver onları yha tarzı.
Galiba şansımı kaybettim. Haftalar geçti. Arada bir soğukluk oluştu, bende de ego.

Ama okula gitmek işkence gibi oldu. Hem tedirgin gibiyim arada soğukluk olunca, hem de asosyal gibi dolanmak istemiyorum.

Sıra arkadaşım olan dişiyle özellikle sürtüşmeler yaşandı. Daha doğrusu beni test etti ve sonrasında agresif hareketler yaptı ya da bana öyle geldi.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Abi sınıfta neden bir atılım yapmak istiyorsun ben onu anlamıyorum. Ne değişecek ki? Şart mı yani anasını satayım "alpfa" olduğunu göstermen? Siyaset değil ki bu planlı olarak propaganda yapıp halkı büyüleyesin. Sınıf işte. Bakanlığın koyduğu rastgele 20-25 kişiyle aynı sınıftasın diye şart mı onları siklemen? Değil tabi. E değilse bir atılım yapmana da gerek yok. İlgi çekme hastalığın olabilir veya bununla ilgili bir travman olabilir. Bunu senin tespit edip iyileştirmen ve mallığa düşmemen gerekir. Yani Hacı Tyler'ı okuduktan sonra genel olarak dünyevi şeylerle bağı kesmen gerekiyor -bu da keşiş olmak demek değil tabi- çünkü hesaba çekileceğini ve tanrının sana her an şah damarından daha yakın olduğunun farkına varıyorsun. Değerli olmak istiyor musun? Kendini değerli yap. Değeri dünyada arama. Değer sensin. Bunu da yanlış anlayıp büyüklük kuruntusuna kapılma. "Sensin"den kastım burada aklını ne kadar kullandığın. Ya bu deveyi güdecen ya bu diyardan gidecen hesabı. Tabi forumdan kovmuyorum yanlış anlama ama demek istediğim tek çıkar yolun kendini kurtarman olduğu. Sonra da "sınıfta böyle oldu, kız sürttü babaanne kıskandı" tarzında cümlelerle gelmeyin be hacılar ehehe. Daha da ne anlatayım babacan.
Kullanıcı avatarı
aurorα
1. Nesil

Okunmamış mesaj

dun bugun yarin yazdı: 04 Nis 2018, 22:51 Abi sınıfta neden bir atılım yapmak istiyorsun ben onu anlamıyorum. Ne değişecek ki? Şart mı yani anasını satayım "alpfa" olduğunu göstermen? Siyaset değil ki bu planlı olarak propaganda yapıp halkı büyüleyesin. Sınıf işte. Bakanlığın koyduğu rastgele 20-25 kişiyle aynı sınıftasın diye şart mı onları siklemen? Değil tabi. E değilse bir atılım yapmana da gerek yok. İlgi çekme hastalığın olabilir veya bununla ilgili bir travman olabilir. Bunu senin tespit edip iyileştirmen ve mallığa düşmemen gerekir. Yani Hacı Tyler'ı okuduktan sonra genel olarak dünyevi şeylerle bağı kesmen gerekiyor -bu da keşiş olmak demek değil tabi- çünkü hesaba çekileceğini ve tanrının sana her an şah damarından daha yakın olduğunun farkına varıyorsun. Değerli olmak istiyor musun? Kendini değerli yap. Değeri dünyada arama. Değer sensin. Bunu da yanlış anlayıp büyüklük kuruntusuna kapılma. "Sensin"den kastım burada aklını ne kadar kullandığın. Ya bu deveyi güdecen ya bu diyardan gidecen hesabı. Tabi forumdan kovmuyorum yanlış anlama ama demek istediğim tek çıkar yolun kendini kurtarman olduğu. Sonra da "sınıfta böyle oldu, kız sürttü babaanne kıskandı" tarzında cümlelerle gelmeyin be hacılar ehehe. Daha da ne anlatayım babacan.
Valla bilmiyorum kendimi beceriksiz gibi hissediyorum böye gezince.

Bir de kancıkta tcmanın anlatmış olduğu yaptıkları, sosyal kasın güçlenmesi gerekliliği vs. bir şeyler yapmalıyım diye düşünüyorum. Böyle oturmamalıyım. Başlık zaten bu mesajı veriyor. Göte göt diyen etkin birisi olmak.

Ama teşekkür ederim kattığın bakış açısı için. Bundan sonra daha çok kendime odaklanmalıyım.

Bir de travmalar konusundaki bir sorum hakkında tam bir cevap alamamıştım. Travmayı çözerken ona sebep olduğunu düşündüğün kişiyle-olguyla savaşır mısın kafanda? Mesela çevrendekiler yanlış bir tutum sergilediyse hepsinin amk der misin? Ve aklına geldikçe savaşır mısın böyle?
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Evet, travmayı çözerken savaşman gerekir. Tabi savaşmak için de önce bir düşmanın olduğunun farkına varmalısın. Yani travmayı kabul etmelisin, eğer varsa. Yoksa da kuruntulanmaya gerek yok. Sonraki süreçte travmayı -yani bir olaydan dolayı aklında köklü yer edinen yanlış düşünce kümelerini- iyileştirmek için de savaşman gerekiyor elbette. Aklına hep gelecek bu travmalar. Mesela bir köpekten korkuyorsun, köpekle ilgili kötü bir anın yani travman var diyelim. Gidip bir köpeğin yanına korkunla yüzleşeceksin. Sonra bunun o kadar da abarttığın kadar kötü bir şey olmadığını görüp bu travmayı iyileştireceksin. Zaten bence en iyi iyileştirme yaşayarak oluyor. Yahut sosyallikle ilgili bir travman varsa insanlarla konuşmaya gittiğinde heyecanlanacaksın, bazen kasacaksın, yanlış hareketler yapacaksın falan filan. Burada önemli olan battı balık yan gider dememek. Yani o hataları akılla tespit edip bunun malca olduğunu ve yapmaman gerektiğini anlayacaksın, tabiri caizse sol önle kavrayacaksın, ardından zaten sağ öne -yani otomatik olma evresine- geçiyor. Bir süreden sonra bir de bakmışsın ki o hareketi hiç yapmıyorsun. Burada önemli bir nokta daha da şu ki kasmamalısın. Yani zaten eğer yeterince farkında olursan bir süre sonra otomatikleşecek. İçin dışına yansıyacak. Ama dediğim gibi önemli olan içi temizlemek, iç temiz olsun ki dışa yansıyan da temiz olabilsin.
En son dun bugun yarin tarafından 04 Nis 2018, 23:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mokokojo
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]aurorα[/mention] hakikatlerde derinleşip kitleye tahammül edememek farklı bir şey, sosyofobinin olması farklı bir şey. eğer iletişim kurmakta problemlerin varsa bu sorunu aşmaya bak. tcma'nın gelişim seviyesi ile seninki bir değil. o yeterince tanıdığı için yüz çevirdi. sen daha yolun başındasın. daha toplumda göreceğin çok pislik olacak. bazen başlıkta anlatılan herhangi olayı 1. elden yaşayıp derin bir hassiktir çekeceksin. amacın hem biraz kafa dağıtmak, hem de toplumdan alabileceğin max faydayı alabilmek olsun. yani gidip de "off şu göte bak" muhabbetleri yapmayacaksın. Böyle kısır muhabbetler çok olur liseli ortamlarında. öyle durumlarda da bu mallara katılmak yerine yüz çevirmen gerekecek. bulunduğun duruma göre nüansları değerlendirip hareket etmelisin yani.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık