Arkadaş faktörü

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bir arkadaş aynı konuda başlık açınca bahsedeyim dedim, bçsy'den haberi olan ve ödevleri yapan bir arkadaşım var. Fakat derine dalıp hastalıklarını keşfetme amacı yok, batıl kısımlara odaklanıyor sonuç olarak yerinde sayıyor. Hastalıkları çoğu zaman farkedip etkilenmemeye çalışıyorum. Bu süreç (arkadaşlık) gelişimimi ne ölçüde etkiler? Önerileriniz varsa memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
Kai
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Sen arkadaşa gerekli şeyleri anlatıp gerekli uyarıları yaparsın. Baktın uyarı yapman fayda vermiyor o ikili ilişkiden bi sikim çıkmaz. Geçen sene aynı durumu yaşamış biri olarak söylüyorum anlamayıp işine geldiği için anlıyor ayağına yatıyorsa pek sike sallamayıp uğraşmıyorsa falan ordan bişey çıkmaz. Kendi gayreti çabası arayışı olacaksa zaten öğüt alacaktır arkadaş. Anlıyor ve uğraşıyorsa süper işte takılın birbirinize destek olun. Ama işte arayış falan umrunda değilse boş işlere dalacaksa sivildir başlığı okumuş okumamış bi değeri yoktur. Bi sivile alman gereken tavrı alırsın en fazla taşağına takılırsın yani dost edinmezsin.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Tam olarak Kai'nin yazdıkları yaşandı, arkadaş dünyevi nimetlerle kuruntulandı ve artık başlık hakkında dahi konuşmuyoruz çünkü o "başarıyı kovalayan" ben ise "umudunu yitirmiş, pes etmiş" bir eleman olarak etiketlendim ona göre. Bu sonuca onun hedef olarak koyduğu şeylere yorumumdan sonraları ulaştı. İnsanın içini az bir bilmişlik, zanna kapılmak, büyüklük kuruntuları bürüsün iblis anında yediriyor lokmasını. İçin temiz olursa öğreti tohumları tutar manasında konuşmuştu hacı, bu olayda tam tersi, içinde pislik barındırırsan iblisin tohumlarını ekmesine izin veriyorsun demektir.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık