Başlıkla tanışmam ve sonrası

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Kür Sad
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Ne yapmam gerektiği konusunda hiçbir fikrim yok. "Bunu çok sık yapmam" başlığına 2 yıl önce şans eseri denk geldim en azından ben şans olduğunu düşünüyorum. Yazıyı ilk okumaya başladığımda hissettiğim şeyler çok farklıydı. İçimden bir ses bana yapmam gerekenleri söylüyordu sanki. Daha sonra bu ses gitti çünkü ben yazıyı yarım bıraktım. Yazıyı yarım bırakma olayı da ayrı bir muhabbet. Sonra yazıya tekrar başladım ve gene yarıda bıraktım.

Bundan 1-2 yıl sonra inci sözlükte "tcma" ve "unbelievable my7" nick6 başlıklarını incelerken "haci tyler"ın yazılarına denk geldim. Sonra da yolum buraya düştü. Yani kafam çok karışık ve yapmam gerekenin ne olduğunu bilmiyorum. Bunu çok sık yapmam başlığını okuyorum yeniden fakat ilk okuduğumda hissettiğim şeyleri hissetmiyorum. Bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler. İyi günler.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Amacını bul (pick-up mı kurtuluş mu), amacına giden yolda yürü. Kısaca olay budur.

Öyle sanıyorum ki Haci Tyler'ın yazılarını okumadın. O açıkladı ne yapman gerektiğini. Okursan cevaplarını bulacaksın. Eğer okuduysan da anlamadığın yerleri açıkça belirt ki yardımcı olabilelim.

Bir filmi ilk izlediğinde "Vay be" dersin. İkinci defa izlediğinde yine zevk alırsın ama aldığın zevk azalmıştır çünkü yavaş yavaş monotonlaşmaya başlamıştır film, üçüncü defa izlemek istemezsin o filmi. Ama üçüncü defa izlediğinde bir detay fark edersin ve "Vay be" dersin. Başlık da bu duruma benziyor bir açıdan. Sığır gibi okursan gelişim olmaz, sen de bir süre sonra sıkılırsın. Ama satır arası bilgileri alarak, detayları fark ederek okursan gelişirsin. Genel olarak insanlar "Yazıları tekrar tekrar okuyun, özümseyin"i "Yazıları on kere oquyunca qız, pardon dishi düşürüorshun xdxd" olarak anlıyor. Halbuki akıl olmadan gelişim olmaz. Sonra gelişemeyince "Ben nie deqisemedim zumqi xdxd" oluyor. Yani, ilk okuduğunda hissettiğin şeyleri hissetmemen normal. Yapacağın şey bütün yazıları okumak ve bol bol düşünmek olur. Kur'an'ı da ihmal etme. Tabi bu tavsiyelerim kendini kurtarmak istiyorsan geçerli.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık