Yakın çevredeki dişileri sahiplenme isteği

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Harara
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Öncelikle sahiplenmekten kastım sahip olma isteği, aklım bu konuda biraz karışık durumu şöyle izah edeyim bulunduğum sınıfta veya ortamda olan ortalama ve üstü dişilerin başka bir erkekle iletişim kurmasına saçma şekilde katlanamıyorum (dişiyi kaybetme korkusu). Birkaçıyla flört etmeye çalışıyorum (bunu aşırı olarak yapmıyorum) sanırım bunun sonucu olarak da kısmi bir red yedim ya da ben öyle düşünüyorum bilmiyorum ama önemli olan bu değil.

Bir dişiyle iletişim kurduğum zamanlarda da muhabbet biraz iyiye gitsin hemen o dişiyle bir ilişki yaşayacağımı sanıyorum nöral ağlar işliyor ve ben saçma duyguların etkisiyle bütün iletişim yeteneklerimi kaybediyorum bunun sonucu olarak konuşma bitiyor. Bu iletişim kurduğum dişilerin sonrasında da bir erkekle iletişim kurması beni rahatsız ediyor.

Bu ve bunun gibi şeyler yaşıyorum ve sırf bunlar yüzünden dişilerle iletişimim azaldı, bunun saçma bir kuruntulanma olduğunu düşünüyorum.
Bu normal bir olay mıdır ?
Acizliğimin ve hastalıklarımın etkisini göz ardı etmiyorum tabi.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

ortalama ve üstü dişilerin...
(dişiyi kaybetme korkusu)

Ortalama ve üstü dişileri (bunu dış görünüşü baz alarak derecelendirdiğini düşünüyorum) arzulaman hayvansal dürtülerinin senin ayırt etme kabiliyetini örtmesinin sonucu. Sik ile düşünme meselesi işte. Başlığın tespitlerini ve öğretilerini özümsemen gerek bunu da sadece okuyarak değil ödevleri yaparak maksimum düzeyde gerçekleştirirsin. Ayrıca dişiyi kaybetme korkusu değil elde edemediğin için haset duyuyorsun diğer erkeklere büyük ihtimalle (Kendine hatta buraya sorununu dobra dobra söylemen hem senin hem herkesin adına en verimlisi olur, buda ayrı bir öneri olsun) ve telaşa kapılıyorsun ya başkası elde ederse diye haliyle. Karşı cinsi (sadece bunu değil tabi) daha iyi kavramak ve açlıklarının daha iyi ortaya çıkması için yukarıdaki öneriyi incelersen iyi olur.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bir dişiyle iletişim kurduğum zamanlarda da muhabbet biraz iyiye gitsin hemen o dişiyle bir ilişki yaşayacağımı sanıyorum nöral ağlar işliyor ve ben saçma duyguların etkisiyle bütün iletişim yeteneklerimi kaybediyorum bunun sonucu olarak konuşma bitiyor.

Sence yansıttığın tavırlarından dişi anlamıyor mu aklında ne olup bittiğini? Analiz yeteneklerinin en iyi analiz yapan erkekten katlarca fazla olduğunu (burda zır deli bir kızla tcmayı kıyaslayamayız tabi hacı bahsetmişti yani nüans var) tcma söylemişti hacı da evrimsel süreçle böyle geldiğini bize pekiştirmişti. Öneriyi dikkate alsan faydana olur kanka.
Kullanıcı avatarı
Harara
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Ortalama ve üstü ifadem yanlış oldu sanırım, kısmen tip kısmen kişilik olarak genel bir tabir kullandım yoksa hiçbiri altın dişinin yanından geçemez en fazla omega b. olabilirler.

Bu aralar bahsettiğin hayvansal dürtüler çok fazla arttı, sanırım teşhirci dişiler yüzünden oluyor bilmiyorum nedenini ama bu dürtü yüzünden üç dişiye birden yardırma isteğim oluyor, şükürler olsun kontrol altına alıyorum artık.

Hasetlik yapıyorum haklısın, karşımdaki dişi de erkek de umrumda olmaması gereken aciz kişiler, özellikle rakip olarak görmem hastalıklarımdan kaynaklı yoksa karşımdaki kişi benim seviyemde değil, rakibim de değil.

İletişim sırasında dişinin farkında olduğunu biliyorum ama burdaki sorun benim amacımdan sapıp kafamı allak bullak etmem resmen ben karşıdakini etki altına almam lazımken kendim etkileniyorum dişiden, sanırım bu dişilerle iletişime alışkın olmadığımda oluyor (okuduğum okul ve yaşadığım çevre nedeniyle)

Ödevler ve okumada eksikliklerim var bunun farkına vardım bir an önce tamamlayacağım,yardım için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Sokratesin Sakali
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Kanka bu ilkel bir tepki . Hatta şempanzelerde de var örneği.
Mesela sürüdeki alfa - dominant, baskın anlamında , başlık terimi değil.- erkeğe meydan okumak amacıyla bir erkek şempanze, alfa şempanzenin önünde çiftleşiyor . Sonradan alfa şempanzeyle diğerinin arası açılıyor tabi.
Herneyse , demek ki içten bir siklememe durumu yok. Hastalıklarını iyileştirip , aklını güçlendirirsen böyle ilkel tepkilerin zamanla geçeceğini düşünüyorum . Aksi takdirde "umrumda değil" taklitinden öteye geçemezsin.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık