Dayımla Ettiğim Kavga

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Bak bir kere daha açıklıyorum.

Ailen her aşamada seni kontrol edip sana tavsiyede bulunurken de sen son dakikaya bıraktığın için sana tepki gösterirken de haklı. Empati yap işte çocukları denizi geçip derede boğulmasın istiyorlar ki az kalsın boğulacakmışsın. Demekki seni bu olayı kendi başına halledecek seviyede görmüyorlar ki tcma da olsan ailen elbet buna benzer davranışlar sergiler, sen basit hata yapma istiyorlar sadece -tabi tcma'nın son dakikaya bırakacağını düşünmüyorum o da ayrı durum-. Senin sinirlendiğin yer de aslında seni bu olayı halletmeye yeterli görmemeleri zaten. İçten içe buna kızmışsın. Yeterli olmadığını da son dakika aceleye getirmenle kanıtlamışsın.

Dayınla tartışmana gelince belki sana hatanı kabul ettirmeye çalışmasından dolayı abartmıştır belki kendini tatmin ediyordur tam bilemiyorum. Sen ise hatanı kabul etmeyip gidip dayının "siktir ederler" sözüne takılmışsın. Hatan olduğunu kabul etmiyorsun çünkü. "Tamam dayı haklısın, ben hatamı kabul ediyorum bu tercihi çok önceden kesinleştirmeli, son dakikada sadece bir kontrol amaçlı bakmalıydım" dedikten sonra dayın uzatıyorsa sıkıntı var ama dediğim gibi biraz sana hatanı kabul ettirmekle uğraşmış.

Ayrıca hatanı kabul etmek seni düşürmez. Özür dilemek seni "ezo" yapmaz. Kimseye törpülenmezsin merak etme. Eğer sen iyi niyetli yaklaştıktan sonra hala üzerlerine geliyorlarsa siktiri çekersin olur biter. Ama bunu bir üstünlük savaşı olarak görmüşsün egondan dolayı. Görmeseydin sinirlenmezdin zaten.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık