Kafam da çok kuruyorum

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık
Kullanıcı avatarı
Kür Sad
1. Nesil
Mesajlar: 11
Kayıt: 12 Nis 2018, 11:21
Teşekkür etti: 59
Teşekkür aldı: 4

#1

Okunmamış mesaj 11 Eyl 2018, 18:15

Merhaba yine ben. Galiba forumun en sorunlu üyesi benim.

Ben kafam da çok kuruyorum olayları. Hem de çok fazla. Artık delirdiğimi filan düşünüyorum. Kafamı oyalamadığım sürece aklıma saçma sapan şeyler geliyor ve durduğum yerde terlemeye filan başlıyorum.
Ya hayatımın sonuna kadar böyle devam edersem filan diye düşünüyorum.

Çocukluğum travmalar ile dolu. Burası dertleşme yeri olmadığı için buraya yazmanın bir manası olmadığını düşünüyorum. Başlığın işleyişi hakkın da tam bilgi sahibi değilim. Acaba başlık bu olayları gün yüzüne mi çıkartıyor ? Çünkü ben ne zaman böyle hissetsem ne başlığa bakasım geliyor ne de h.t ' in yazılarına. İçten içte onları suçluyorum. Belki inanmazsınız ama intiharı bile düşündüm. Ara ara bu düşünce geliyor.

Sorunum ne bilmiyorum ve yardımınıza ihtiyacım var. Böyle devam edemem. Bu sene mezuna kaldım. Ailem beni dershaneye yazdırdı. Yapmam gerekenler var. Kendim için ailem için. Bunun stresi de var.

Bunları yazmak bile iyi geldi her şey için teşekkürler. Tanrı yardımcımız olsun.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün
Mesajlar: 262
Kayıt: 04 Haz 2018, 17:45
Teşekkür etti: 87
Teşekkür aldı: 268

#2

Okunmamış mesaj 13 Eyl 2018, 17:21

Başlık hastalıkları meydana çıkarır ve değişim ancak senin mücadelenle gelir. Kaçmak kolay yoldur, ve insan zordansa kolayı seçmeye meyillidir. Çünkü zor olan acı verir, beta zihin için canının acımaması daha önemlidir. Aklı selim birisi için ise aslolan senin serpilmen ve genel kazanımlarındır.
O genel telaşmanların ve negatif düşünceler gelecekle ilgili olumsuz senaryolardan kaynaklanıyor. Biraz odaklanırsan aslında onların gerçek olmadığını görürsün. Gerçek olmaması için de uyanman ve şu an harekete geçmen gerekiyor.
Şu an için tek tavsiyem demir disiplin. Hayatının kontrolünün sende olduğunu kendine hatırlatman adına basit bile olsa bir plan yap ve kendini buna ada. Hayvansal dürtülerindense, aklını kullanman konusunda kendini eğitmeni sağlayacaktır. Böylece olaylara daha açık bir zihinle bakabilir, başlığı da daha iyi anlayabilirsin. Bu senin hikayen, yazmak da sana düşer. Yolun açık olsun.
Bold adlı üyeye teşekkür etti:
Kür Sad
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık