Kadınların testleri hakkında?

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Bugün tanışalı 2 gün olan kıza "naber?" dedim. Bana verdiği yanıt "erkek arkadaşımla mesajlaşıyorum." Oldu. Bu durumla önceden de çok karşılaştım.
Benden hoşlandığını bildiğim kızlardan da sormasam bile buna benzer yanıtlar aldığım oldu.

Bu tür testleri nasıl geçerim? genel de "iyimiş" diyip aynı eski muhabbetim gibi takılıyorum.

Ayrıca bazı ikili kız grupları oluyor. Selam verip aralarına girdiğimde muhabbetlerini bölmüş gibi oluyorum, bunun üzerine ne yapmalıyım?
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Bunun cevabı başlıkta var, hem de kabak gibi.

"Sevgililerinden yahut erkek arkadaşlarından bahsederse tersle" tarzında direkt olarak söylüyor tcma.
İyimiş diye devam edersen "bu beni eş olarak düşünmüyor, alfa değil" olarak algılar. En fazla arkadaş olursun, çok da ciddiye alınmazsın. Harbiden bu tavırda sana davranmasına izin veriyorsan, ciddi yokluktasındır. Kız da bunu anlamak için bu testi yapıyor zaten.

İkinci durum analiz gerektirir. Harbiden ciddi bir mesele konuşuyorlarsa hal tavırlarından anlayıp gitmeyeceksin yanına. Kız yakınını kaybetmiştir mesela orada tutup senin girmen abest kaçar. Ha havadan sudan muhabbet dönüyorsa, sen kendi ritmini bozmazsan, siklemez tavrın oturursa, kıvrak ve zeki sorularla muhabbeti sen döndürürsün.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Testlerde asıl mesele espritüelliği kaybetmeyip sakinliği ve siklemezliği korumak. "Ne tesadüf, ben de" diyip taşağına eşcinselmişsin gibi davranabilirsin mesela, tabi sonra dalga geçtiğini belirtirsin. Eğer testse testten geçersin, değilse gerçekten erkek arkadaşıyla konuşuyordur öyle bir durumda da üstelemenin anlamı yok bence. [mention]Bold[/mention]'un alıntıladığı yazıda senin durumundan (yani kızın sadece ne yaptığını söylemesinden) çok konuyu erkek arkadaşından açması, onun hakkında konuşması ("ya x de şöyleydi, böyleydi" gibi) kast ediliyor. Bunu da alıntılanan yazıdan hemen birkaç cümle sonra gelen "”Benimle konunun bir ilgisi yoksa, saçma erkek fantezilerini kendine sakla” de ve dalga geç." cümlesine dayanarak söylüyorum (senin durumunda bu cevabı vermek absürt olur. demek ki tcma burada seninki gibi bir durumdan bahsetmiyor).

İkinci soruna Bold cevap vermiş zaten.

Beyler karı kız mevzularında pro değilim o yüzden hatam varsa söyleyin mutlaka.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

@Bold
Şimdi şöyle bir durum var; kız, erkek arkadaşı ile mesajlaştığını söylüyor. Ben burada terslemem saçma olur. Ben "iyimiş" derken, kıza sevgilinin olması pekte umrumda olmadığını yansıttım. Çünkü başka diyecek birşeyim yok. "Atma ziya" diyemem sonuçta.
Kızla muhabbet ederken "benim sevgilim şöyle benim sevgilim böyle" diyerek sevgilisinden bahsetse, ben terslerdim zaten.

@dun bugun yarin
Benim de elimde telefon olsaydı, "ne tesadüf, ben de" diyebilirdim ama yoktu knk.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]aPeopleArmy[/mention]
[mention]dun bugun yarin[/mention]

Anladım, ben mesajlaştığını ve ilk mesajına karşılık "erkek arkadaşım var" tarzında bir cevap aldığını zannettim. Bahsettiğin durumda hiçbir şey yokmuş gibi eğlenirsin ve konuşmanın devamında olayı anlarsın. 2 ihtimal var ya kız gerçekten erkek arkadaşıyla mesajlaşıyor ve sana kapalıyım demek istiyor, ya da etkilenip etkilenmeyeceğini merak ettiğinden test ediyor. Kilit nokta etkilenmeyip eğlencene bakman.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

@dun bugun yarin
Teşekkürler knk.

Ayriyeten bulunduğum ortam da bazı ilgi kaşarları var, bildiğin ortam kızı gibi talep gören kızlar. Bunlar sürekli bana sinyal veriyorlar, gidip konuşup instagram istediğimde ise bi tarafları kalkıyor. "Yok" diyorlar ve ardından bi havalara giriyorlar.

Bu durumlar da ne yapmam gerek?
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Beyler bu soruların cevabı yoktur -çünkü insan ilişkilerinde için dışına yansır, sen içinin yansımasıyla karşının bilinçaltına mesaj yollarsın, manuel olarak kelime seçimine, el kol hareketine tonlamana dikkat etmen felan hiçbir şeyi çözmez içini değiştirmedikçe 3-5 beyinsiz kaşar kaldırırsın o kadar. Misal veriyorum benzer durumlarda aynı cümleyi tcma söylerse kız tav olur sen söylersen olmaz. Neden? Tcma kızı önemsemiyordur ama sen kız kuyruk sallasa oraya boşalarak gideceksindir. Dişilerin bu nedenle analiz yetenekleri gelişmiştir kimin rol yaptığını anlayıp eleyebilmek için (dişinin aklı güçlendikçe hastalıklarını yendikçe test mekanizması daha keskin olur)-.

Bu yaptığınız kişiye balık vermektir, karşınızdakinin karnı yarın tekrar acıkacak ve sizden tekrar balık isteyecektir ; bunun da verimsiz olduğu aşikar. Onun yerine balık tutmayı öğretmek ise doğru çözümdür. Bu tarz olaylarda bir sürü nüans olur ve kişinin kendisinin bu nüansları değerlendirebilmesi gerekir. Onun içinde aklını güçlendirip hastalıklarını altına alacaksın felan zor bir süreç yani. Sonuç olarak sizin zor olanı değil basit olanı seçip dünyevi zevkleri elde etmek için uğraşan birine verdiğiniz bu tarz tavsiyelerin ne amacınıza ne karşınızdakine faydası yoktur. Ha olur da boş işlerden döner diye tavsiye verirsiniz anlarım ama bu yaptığınız boş iş yani, uyarmak istedim.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

hoca dehanni yazdı: 13 Eki 2018, 14:42 Sonuç olarak sizin zor olanı değil basit olanı seçip dünyevi zevkleri elde etmek için uğraşan birine verdiğiniz bu tarz tavsiyelerin ne amacınıza ne karşınızdakine faydası yoktur. Ha olur da boş işlerden döner diye tavsiye verirsiniz anlarım ama bu yaptığınız boş iş yani, uyarmak istedim.
Tavsiye isteyenin kim olduğuyla biraz fazla ilgilenmişim kişinin kim olduğu önemli değil, mücadeleden kaçıp açlıklarını iyileştirmeyip betalığa koşarak giden biri de olabilir olaylara yeni başlamış aklı zayıf biri de olabilir -başlığı anlamaya başlayan/anlamış kişiler bu tarz şeyler sormaz zaten-. Yapmanız gereken batılı çürütüp hakikati anlatmakken siz batılı besliyorsunuz. Bu insanların sapmasına neden olabilir, yolu zorlaştırmamamız ; kolaylaştırmamız gerekir.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention]
Amacının dünyevi zevkler olduğunu nereden anladığını merak ettim. Ben göremediğim için soruyorum. Çünkü dişileri anlamak adına deney yapıyor da olabilir.

"Hastalıklarla yüzleşmek, aklı güçlendirmek" - bu kapsamın içine sosyal mevzular, dişilerle olan iletişim de doğrudan girer. Saha görevlerinin ilk amacı zaten bu, geliştirdiğin iç dünyanı ve bilinçaltını teste tabi tutuyorsun. Bunu da dişiler gibi analiz mekanizması üst düzeyde olan varlıklar üzerinde yapman deneyden aldığın verimi arttırıyor.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Kanka ben sizin iyi niyetle yardımcı olmak istediğinizi biliyorum. Bunu yazarken @1'in motivasyonlarını anlayamadığınızı düşündüğümden, “bakın siz bu adamı iyi niyetli olarak görüp tavsiye veriyorsunuz ama bu adam sizin düşündüğünüzden daha kötü durumda ve motivasyonları kötü” diye uyarmak için yazdım, sonra ben bunu yazsam da yazmasam da anlatmak istediğim nokta değişmiyor diye düşündüm düzeltirken silecektim zaman yetmedi, ben de önceki mesajda kişisel olarak kimin ne olduğunun önemsiz olduğunu belirtmek istedim. Burada mesajım size yönelikti yoksa buraya cevap atmasaydınız ben zaten @1’in yazdığına cevap vermeyi düşünmüyordum.

Şimdi başka konuya gelelim nereden anlıyorsun dersen insanın ürünlerinden kanka. Bu çok anlatılacak bir şey değil. Ben apeoplearmy’nin gerek önceki yazdıklarına, gerek şimdi yazdığına bakarak amacının kızları etkilemek/kaldırmak gibi şeyler olduğunu düşünüyorum. Genel olarak güvenmem yani ona ürünlerinden dolayı. Mesela burada da başlığı açan kişiye o halinde güvenmem yani. Ancak buradaki cevap tavrım yanlıştı ve özür diledim.

Eğer bu düşündüklerimde yanlışlık varsa, zan ile hüküm veriyorsam felan lütfen güzelce açıklayarak beni uyarın, inanın it gibi uyarılmayı ve yanlışlarımı düzeltmeyi istiyorum.

Not: Mantık hatan var birinin dişileri anlamak istemesi farklı motivasyonlardan meydana gelebilir -biri amacı uğruna biri pantolonlara girmek uğruna-.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık