Kadınların testleri hakkında?

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

esref su iciyor
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bold yazdı: 13 Eki 2018, 15:37 @hoca dehanni
Amacının dünyevi zevkler olduğunu nereden anladığını merak ettim. Ben göremediğim için soruyorum. Çünkü dişileri anlamak adına deney yapıyor da olabilir.

"Hastalıklarla yüzleşmek, aklı güçlendirmek" - bu kapsamın içine sosyal mevzular, dişilerle olan iletişim de doğrudan girer. Saha görevlerinin ilk amacı zaten bu, geliştirdiğin iç dünyanı ve bilinçaltını teste tabi tutuyorsun. Bunu da dişiler gibi analiz mekanizması üst düzeyde olan varlıklar üzerinde yapman deneyden aldığın verimi arttırıyor.

Zaten aksini iddia eden yok. Elbette
Saha görevleri ve deneyler yapılmalıdır fakat bunları yaparkenki motivasyonun am düşürmekse, açlık göstermen kaçınılmaz olur. Şimdi bu soruyu sordu ve tam da uyacak bir taktik aldı diyelim-sadece varsayım-. Ee sonra nolacak belki dişi bir test daha yapacak ve bamm ,yine çaktın. Veya dişi tav olacak filan sonra , bu tarz hazır cevaplar arıyan kişiler, zannedecekler ki uzman oldum. Ya da tüm dişileri düşürmenin taktiği bu. Zaten böyle düşünmeyecek olsa baştan böyle bir soru gelmez(genell konuşuyorum). Burda @hoca dehanni 'nin de dediği gibi kişinin düşe kalka, çata pata gelişmesi lazım. Ama bakın GELİİŞMESİ lazım. Taktik ezberlemesi yahut bir taklidi özümsemesi değil. ((Parantez açıyorum sosyal durumlarda ,mesela bir dişiyi tavlamak olsun, bir strateji izlenebilir ama hayat sürprizlerle ve değişkenlerle dolu olduğu için şahsın gerekli kararları verebilecek ve insiyatif alabilecek olgunlukta olması lazım. Eğer böyle olmassa elde edilen başarı sadece bir rastlantıdan ibaret olur. Bir yürüyüşe çıkmadan önce sadece rotanı planlarsın her adımını değil. Ve karşına ne çıkacağını da kestirebilirsin ama bilemessin.)) Bu noktada, gelişmek isteyen bireyin gerekli cesareti göstermesi ve konfor alanının dışına doğru harekete geçmesi mühimdir. Herkesin beyni, kişiliği, özü, genleri ne derseniz diyin farklıdır. Yani hem avcı tamamen farklı birisi hem av tamamen farklı birisi. "Her balık için aynı yemi kullanamassın.." Tanıdık geldi demi. Gelir tabi amk 100 kez okudunuz çünkü. Bu sözün devamı önemli şu an hatırlayamıyorum ama farklı yem kullanmakla ilgili bir şeydi. Gidin ve bakın ne dediğimi anlyacaksınız. Tekrar söylüyorum deney bu şekilde yapılmaz. Deneylerin sonucu kestirilebilir ama bilinemez. Adı üstünde deney. Ve karşındaki kadın da denek. İstediğin stratejiyi izlersin olmadı mı başka denek bulursun. Ama o deneylerin verimli olması ve her birinden doğru çıkarımlar yapabilmen için güçlü bir akla da sahip olman gerek.
esref su iciyor
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Ayrıca eklemek istiyorum ki sosyal kasların geliştirilmesi konusundaki motivasyon bence asıl kritik nokta. Eminim çoğu kişi ortamların sikici jojuku olabilmek adına bu tarz şeyler deniyor. Tamam deney yapılacak, saha görevi vs. Ama neden? Kadınlar için? Statü için? Mental mastürbasyon için? Eğer böyle amaçlarınız varsa başlığa bile gerek yok. 1-2 ay götünü sıkıp gerekeni yapman yeterli olur. Ama ben insanın kendi arınma ve sivrilme dışındaki amaçlar için terini akıtmasını acındırıcı buluyorum. Tabi ki herkesin kendi hayatı nasıl harcarsa harcasın. Burda cevap yazarken 1 kişiye değil genele fayda sağlamak amacı güdüyorum ve cidden kimin amacı neymiş çok da önemli değil benim için. Eğer ortaksa yoldaşız demektir tabi orası ayrı. Fakat bilin ki burda yazılanlar siz çubuğunuza bir delik bulun diye değil.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]esref su iciyor[/mention] [mention]hoca dehanni[/mention]

Beyler yorumlarınızda zan olduğu hissi uyandı bende. Bu adamı tanımıyoruz, hangi üründen dolayı motivasyonuna karar kıldınız?
Tabi ki bu konudaki en net açıklamayı kendisi yapacaktır. Öyledir ya da değildir bunu ben bilemem.

Benim gördüğüm dişilerle iletişimde kafasına takıldığı bir şeyi sormuş ve bu çok normal geldi bana. Gayet de konfor alanının dışına çıkan bir arkadaş. Burada saha görevleri paylaştığını hatırlıyorum. Hani bana bir taktik verin de yatağa atayım hemen şu avratları hıammına tarzında bir tavır yok ortada. Bu tür testi neden yapıyor anlayamadım, siz aşmak için ne yapardınız diyor? Balık isteme felan da görmedim ben, adam sadece anlamaya çalışmış.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]Bold[/mention]

Testler taşaklı olup olmadığını ölçüyor. Dolayısıyla testi aşmak için dişinin taşaklı olduğunu düşünmesi lazım. Bunun iki yolu var. Ya rol keseceksin ya da gerçekten taşaklı olacaksın (buradaki rol kesmekten kastım sadece dışarıdan fark edilecek kadar bariz olan roller değil, pua'ların yaptıklarını da dahil ediyorum. yani adamlar yıllarca bunları taklit etikleri için içselleştiriyorlar, gerçek gibi oluyor ama içsel olarak olgunlaşma olmuyor bu, o yüzden onlar da dahil bu tabire). Eğer bazı içsel süreçlerden geçip hastalıklarını iyileştirirsen zaten taşaklı oluyorsun ki bizim istediğimiz de bu. Bu testi nasıl aşacağını anlamasının onun taşaklı olmasına bir katkısı yok, ancak rol kesmesine faydası olabilir. Bu da balık istemek oluyor tabi doğal olarak, çünkü bu testi aşsa bile taşaklı olmadığı için başka testlerden (veya aynı testin farklı bir versiyonundan) yine kalacak; yani verimli değil, sadece geçici bir çözüm. Bu yüzden böyle bir soru sormak mantıklı değil. Bunu sorarkenki hedefi balık mıydı yoksa balık tutmak mıydı ondan emin değilim, önceki yazdıklarına bakıp ona göre hüküm vermem gerekiyor ama konu bu değil zaten (yanlış anlaşılmasın, birinin bir davranışta bulunurkenki amacı, motivasyonları önemlidir çünkü ona göre davranılır. amacı karı kız kaldırmak olan bir betayla daha yolun başında olan iyi niyetli ve azimli birine aynı şekilde davranılmaz). Böyle bir soru sorulmasının mantıklı olmadığını açıklamaya çalıştım, asıl konu bu.

Bizim buna cevap vermemizin yanlışlığını da hoca dehanni zaten açıklamış. Daha başlığı yeni okumuş veya aklı zayıf olan birisi "Hee böyle yapıcaz demek ki" diyip yanlış yola girebilir (rol yapmaya filan başlayabilir yani). Bizim de bunu düşünüp ona göre cevap vermemiz gerekiyordu.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]dun bugun yarin[/mention]
Sen harbiden oturduğun yerden bir aydınlık yaşayacağını ve birden taşaklı olacağını felan düşünüyorsun.
Dişiler bir kere sadece taşaklı olup olmadığını ölçmez, bu tabir yanlış. Dişiler bir çok şeyi ölçer karakterinle ilgili ve ona uyan özelliklerin baskınsa aranızda bir bağ oluşur.
Bahsettiğin bu "içsel dönüşüm", kendimi eve kapatayım okuyayım çalışayım sonra aklım keskinleşir ve taşaklı olurum tarzında yürümez.
Sen iyi niyetli olabilirsin fakat tecrüben yoksa bir insana yardımcı olamazsın.
Sosyal olayın deneyimleme ve üzerine düşünme tarafı daha ağırlıklı bir öneme sahip. Dişilerden aldığın geri dönütleri değerlendirip neyi yanlış yaptığını anlaman gerekiyor.
Burada genel bir bakış açısı var insanlar burada sadece "kuran ve hakikat" hakkında konuşmalı, bunlar hakkında konuşmuyorsa sadece avam kesimdendir, aklı zayıftır felan kafasına bürünmek çok ama çok yanlış.
Herkes kendi gelişim evresinde kendisine fayda getirecek olana yönelirse optimum faydayı sağlar. Basamakları çıkacaksam direk 15. basamağa zıplamaya çalışmam 1-2-3 diye ilk çıkmam gerekenleri çıkarım. Tutup hayatı, dişileri, sosyal mevzuları henüz tecrübe etmemiş bir insan ancak "hakikat taklidine" bürünür. Yaptığı şeyler bir şeylere özenmekten ibaret olur ve bu ona faydadan çok zarar getirir.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Bold yazdı: 14 Eki 2018, 10:54 @dun bugun yarin
Sen harbiden oturduğun yerden bir aydınlık yaşayacağını ve birden taşaklı olacağını felan düşünüyorsun.
Dişiler bir kere sadece taşaklı olup olmadığını ölçmez, bu tabir yanlış. Dişiler bir çok şeyi ölçer karakterinle ilgili ve ona uyan özelliklerin baskınsa aranızda bir bağ oluşur.
Bahsettiğin bu "içsel dönüşüm", kendimi eve kapatayım okuyayım çalışayım sonra aklım keskinleşir ve taşaklı olurum tarzında yürümez.
Sosyal olayın deneyimleme ve üzerine düşünme tarafı daha ağırlıklı bir öneme sahip. Dişilerden aldığın geri dönütleri değerlendirip neyi yanlış yaptığını anlaman gerekiyor.
Burada genel bir bakış açısı var insanlar burada sadece "kuran ve hakikat" hakkında konuşmalı, bunlar hakkında konuşmuyorsa sadece avam kesimdendir, aklı zayıftır felan kafasına bürünmek çok ama çok yanlış.
Herkes kendi gelişim evresinde kendisine fayda getirecek olana yönelirse optimum faydayı sağlar. Basamakları çıkacaksam direk 15. basamağa zıplamaya çalışmam 1-2-3 diye ilk çıkmam gerekenleri çıkarım. Tutup hayatı, dişileri, sosyal mevzuları henüz tecrübe etmemiş bir insan ancak "hakikat taklidine" bürünür. Yaptığı şeyler bir şeylere özenmekten ibaret olur ve bu ona faydadan çok zarar getirir.
Kardeşim sana katılıyorum.
Herkes "hastalıklarını iyileştir, batıl yoldasın, hakikat vs." Diyor. Ben kadınlarla konuşmadan, tecrübe etmeden kuru bilgi ile hastalıklarımı iyileştiremem. Tutturmuşlar hakikat diye, başlığım da sadece sürekli karşılaşıp kendim anlayamadığım için bir soru sordum ve saolasın yardımcı oldun. "Dünyevi zevkler pesinde" ne alaka, nereden çıkarılıyor. Beni tanımadan neden bu kadar ön yargılı davranılıyor, bilmiyorum ama senin beni anladığını düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Bu yazdığının dby'ın yazdığıyla hiçbir alakası yok. Zaten kimse aksi bir şeyi söylemedi. Dediklerin doğru ama kim için doğru? Nüans burada işte. Yani bu işi hangi motivasyonla yapıyorsun? Birinin sahaya çıkıp kızlarla konuşmaya çalışması demek o kişi doğru yolda demek değildir. Kişinin ürünlerine baktığımızda da motivasyonlar, farkındalık seviyesi belli oluyor.
Kanka hakikat dediğimiz şeylerin içinde başlığın mesajları da var. Yani nüansları anlayamamışsın. Birisinin potansiyelinin sadece 5.basamakta olması veya kişinin 1.basamakta yani düşük levelde olması bir sorun değildir bu kişi hor görülmez (kişinin eski mesajlarını okursan defalarca benzer öğütler verilmiş kendisine). Ancak sen 1.basamaktan 2.basamağa atlamaya çabalamak yerine boş beleş işlerle uğraşıyorsan o zaman yanlış yoldasın. Yani aklı zayıf olup yavaş yavaş gelişmek ayrıdır açlıklarının güdümünde betalığa doğru ilerlemek ayrıdır.
Yani senin elinde bir nimet olan tcma var. Sen onun yazdıklarını okuyarak, tavırlarını inceleyerek analiz yaparsın, üstüne düşünürsün, buradakilerle tartışırsın, anlamayanlara anlatırsın ve kendini geliştirirsin. Sonra yeterince kendini geliştirirsen tanrı izin verirse en büyük hakikati görürsün -dini bulma olayı farklı şekillerde de olabilir başına mallıklarından dolayı bir bela gelir akıllanırsın vs-. Burada bir kuran-tcma dayatması yok. Anlıyorsan, hastalıklarını iyileştiriyorsan 1.basamakta da olsan başımızın üstünde yerin var. Olay bu değil. Ayrıca sitenin adına bakarsan burası tcmaorg kanka belli bir kültürün olduğu yer, elbette burada tcma'nın aktardığı hayata dair hakikatler, kuran konuşulacak ve puaforumtr tarzı şeyler paylaşanlar burada absürt duracak çünkü neyin ne olduğunu, bu tarz pua ıkınmalarının motivasyonlarını ve zararlarını gördük (önce bu insanlar güzelce uyarılır tabiki). Yani bizim kültürümüzden değilsen işin hakikatle değilse bizimle birarada durmanın bir manası yok.
"Beyler şurada şu testi nasıl geçerim, şu noktada ne yaparım, kız bana x dedi ben y dedim etkileyemedim sizce w mi demeliydim" tarzı bir zihniyetle gelişemezsin. İstersen 1000 tane kıza bu mantıkla yaklaş. Bu gelişmek değildir. Bu elindeki çürük malı karşıdaki kör alıcıya daha iyi satmaya ıkınmaktır. Sen istediğin kadar kör alıcı satış yap elindeki mal hala çürük olacak. Yapılması gereken ise elindeki malı değiştirmektir, gerisi gelecektir. Yani belli açılardan bir şeyler öğrenirsin elbet, gelişedebilirsin ama bazen 3 ileri bazen 1 ileri 10 geri olabilir. İşte burada tcma'nın sistematik açıklamaları devreye giriyor, sen aklını kullanarak bunları anladıkça 1 ileri 10 geri gibi şeyler söz konusu olmuyor çünkü aklını bir pusula olarak kullanıyorsun yoldan şaşmıyorsun. Emeğine ve potansiyeline göre kimisi 1 ilerler kimisi 10 ilerler kimisi 100 ilerler ama ilerler. İlerlemeyen, aklını kullanmayan, götünü iblise dayayıp açlıklarıyla güdülen biri elbette gözümüzde avam olur.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]Bold[/mention]

Ben demiyorum ki saha filan yapmayalım, pratik yapmayalım sadece aydınlanmayı bekleyelim. Bunlar yapılır ve yapılmalıdır da zaten, çünkü bunları yaptıktan sonra analiz ettikçe nerelerde hata yaptığını anlarsın ve buradan da hastalığını bulur iyileştirirsin (misalen kız sana göz dağı verir sen korkarsın şaibeli bi cevap verirsin engeli basar, bu durumda analiz eder ve insanları halen fazla umursadığını veya kızı kaybetmekten korktuğunu anlar bunun üstüne gidersin vs.), olgunlaşma sürecine yardımcı olur yani. Ama dehanni'nin de bahsettiği gibi asıl çözüm çürük malı değiştirmektir. Ben de bundan bahsediyordum yazımda. Tabi ki pratik mükemmelleştirir, bkz pua'lar. Ama bizim amacımız içsel olarak olgunlaşmak. Sen olgunlaştıktan sonra zaten dişinin aradığı özellikler sende bulunacağı için için dışına yansıyacak ve testlerden otomatikman geçeceksin (ya mesela parayla kafayı bozmuş bi kadın vardır (her zengin koca arayan bu kategoriye dahil değil kimisi de vardır -ki bunlar çoğunluktadır- "zengin olsun istiyorum" der ama bi alfa karşısına çıkınca kurallarını çiğner atar yani bahsettiğim kesim baya azınlık ama nüans sonuçta o yüzden değineyim dedim) sen de zengin değilsindir seni eş olarak görmez yani bu tarz nüanslar var tabi ki ama genel olarak dişi zihnin aradığı alfa özellikler sende olacağı için dişilerin genelini etkilersin).
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention]

Kardeşim konu ile alakasız yazıların, ve beni tanımadan, yazdığım 2 cümleyi farklı taraflara çekmenden, "Hak, batıl" ıkıntılarından dolayı sana cevap vermeyecektim. Zira ben yararlı eleştiri olduktan sonra küfür dahi olsa faydalı diye sevinen bir adamım.

Biz insan oğluyuz, 'dün hatalıydım, bugun farkettim, yarın düzelttim.' Beni geçmişte açtığım bir kaç başlık ile ne kadar tanıyabilirsin ki.

Ben de belli bir farkındalık seviyesine sahip olduğumu düşünüyorum ama bu asla egomu okşuyan birşey olmadı.

Zamanında kur'an kursuna gittim, 2 defa kur'an ı hatmettim. Ama bunun bana bilgi yönünden bir faydası olmadı. Sadece kuru kuru okudum. Hakikat yolu kolay değil, belli basamaklar gerektiriyor.
Demek istediklerini çok iyi anlıyorum, ama yanlış anlaşılmicak ise benim şuan ki amacım hakikat değil çünkü hakikat son basamaklardadır, ben direk hakikati anlayamam, o seviye de değilim. Hakikat kutsal bir amaçtır ve ben bu amaç için daha toyum. Başlığın ilk basamağı olan dişileri tanıma, sosyal kasları geliştirmek ve ilk basamağı son derece iyi bitirmek istiyorum ve bu süreç kısa sürede bitemez.

Sen bu ilk basamağı/süreci bitirmeden, saha görevlerini yapmadan hakikat basamağına atlamış gibisin.
Kullanıcı avatarı
Sokratesin Sakali
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Kanka bunu neye dayanarak söylüyorsun ? Adam oturduğumuz yerden taşaklı olalım sonra kızlara yürürüz demiyor ki. Burada asıl olay dişlerin psikolojisini , testlerini , düşünce yapılarını anlamaya yönelik. Oysa ilk mesajda sorulan şey , testi nasıl geçerim olmuş . Öncelikle kişinin düşünmesi gereken testi nasıl geçerim değil , testi anlamaya yönelik olmalı. Testi geçmek sana o dişiyi kazandırır , anlamaksa yavaş yavaş farkındalık ve bu farkındalığın içselleştirmesiyse sana çekim kazandırır. Bu olay da oturduğun yerden yapılamaz. İlk durumda balık alırsın , ikinci durumda balık tutmayı öğrenirsin kimseye ihtiyacın olmaz . Tabi bu demek değil ki , dişiler hakkında bir hata yapınca hatamızı sormayalım. Evet soralım , ama bu sorular kavramaya yönelik olsun . Spesifik durumlara yönelik kaçamaklar puaların işi. Av yeteneğini baltalar , kişiye konfor bölgesi ve ezber kazandırır. Bu durum, tcma'ya ilk saha görevinde "nasıl açılış yapalım" diyenler gibi. Örnek verdi tcma, ama olay tutup aynısını uygulayın demek değildi. Aslında içinizden ne geliyorsa o şekilde açılış yapın demekti - net açıklayamadım - . Nitekim babanne espirisiyle gidenler dişiler tarafından siktir edildi . Tcma bunu yaptı ama vermek istediği mesaj altta yatıyordu , ki öğretici konumunda bunu yapması gerekirdi. Testlerde de aynı konu var , testi geçmek için ıkınmak boş . Önemli olan durumu kavramak , analiz etmek ve öğrenmek . Bu durumda,bu tür testleri nasıl geçerim demek abes kaçar elbette.
Bold yazdı: 14 Eki 2018, 10:54 Sosyal olayın deneyimleme ve üzerine düşünme tarafı daha ağırlıklı bir öneme sahip. Dişilerden aldığın geri dönütleri değerlendirip neyi yanlış yaptığını anlaman gerekiyor.
Evet , kesinlikle doğru . Sosyal zeka oluşması için öncelikle analiz etmen ,anlaman gerek. Fakat spesifik bir şekilde soru sorup , nasıl geçerim demek bana balık istemek olarak geliyor . Bence sorunun soruluş şekli hatalı , doğru şekilde sorulmamış yahut balık isteyen birisi var. Her iki durumda da bilinmesi gereken neyin önemli olup olmadığı . Yani önemli olan, o dişinin testinin geçilmesi mi ? Yoksa o testin incelenip , analiz edilmesi mi ? Sen zaten o testi doğru dürüst analiz edip , neden yapıldığını , amacını anlarsan ve bunu karşılaştığın testlerle sürekli bir hale getirirsen içselleştirirsin ve kendiliğinden ,farkında olmadan bile geçebilirsin. Çünkü dişilerin testi cidden bitmez. Hepsini farketmen elbette mümkün değil .
Bold yazdı: 14 Eki 2018, 10:54 Burada genel bir bakış açısı var insanlar burada sadece "kuran ve hakikat" hakkında konuşmalı, bunlar hakkında konuşmuyorsa sadece avam kesimdendir, aklı zayıftır felan kafasına bürünmek çok ama çok yanlış
Kanka öyle bir durum söz konusu değil. Birisinin yanlışı varsa uyarılıyor , ota boka dalıyorsa dürtülüyor . Daha da ısrarcı olursa göreceği muamele de ona göre oluyor. Keza daha önce saha raporları paylaşıldı , böyle bir havaya giren de olmadı . Olursa da zaten yanlışı söylenecektir. 
Evet , gelişim basamak basamak olur genelde . Öncesinde bazı olayları halletmek gerekebilir lakin o basamakları kişinin destek alarak , kendisi çıkması gerekir. Bak kendisi diyorum , senin kucağına alıp basamakları atlaman bir anlam ifade etmez . Ki burada bir şey sorulduğunda yapılması gereken sadece o kişiyi aydınlatmak değil , geleceğe de mesaj verebilmek . Şimdi sorulan soruya direk ,şöyle şöyle de kumki demek o kişinin ezbere girmeden kavramasıyla da, ezbere girmesiyle de sonuçlanabilir çünkü bu kişiye bağlıdır ama gelecekte okuyan kişiye mesaj olmaz . Şu anla kısıtlı olur . Yani hacının 3 yıl önce atılan mesajlara cevap verirken bile bize bir şey öğretmesi gibi olmaz . Burada birisine böyle böyle yap demek , şu an belki bir kişinin işine yarar ama genelin faydasına değil, zararına olur .

Bence girilen mesajları tekrar ve tarafsız bir şekilde okuman gerek , ben de öyle yapacağım .
Biraz yavan bir yazı oldu, eleştirirseniz çok güzel olur.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık