Canımı Sıkan Ortam.

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Bazen seviyeyi kaçırıp haddimi aştığım oluyor o konuda haklısın, elimden geldiğince yazdığım yerin altına tekrar yazarak hatamı belirtmeye ve sonra da düzeltmeye çalışıyorum. Elbette birbirimize kibar davranırız doğruyu yanlışı gösteririz ama kimse kimsenin kölesi değil. Bazen gerçekten saçma sapan şeylerden bahsediyor biri aynı konuda defalarca uyarıldığı, açıklandığı halde. Veya hata yapıp üstüne direten biri oluyor mesela yine defalarca hatasını açıklamaya çalışıyorsun biraz süre geçiyor ama yok. Bunları yapan birine elbette daha sert davranılır. Ayrıca [mention]Kai[/mention]'nin bu başlıkta yazdığı ve silinen entrysi bence gayet haklı, beni savunduğu için demiyorum, ben yazdığım bütün konularda yanlış bile olsam, karşımdakinin her dediği doğru olsa bile tavrı harbiden tiksinç ve büyük saygısızlık. "Hacı okuyan asosyaller", "ağlamaya devam et", "siz nasıl olsa böyle anlayacaksınız" diyerek kötü niyet imaları ve böyle çocukça laflar felan olum bu ne yani. Diğer bir konuda mesela sadece 3 tane uzun entry ben girdim diye hatırlıyorum bu pua taktikleri konusunda cevap olarak, birkaç gün sonra saha görevini attım dedim ki beyler böyle böyle ama bana lütfen böyle taktikli şeyler atmayın -defalarca açıklandığı üzere- gereksiz adam altına hala yok indirect girme yok omzunu 45 derece açıyla dışarı döndürürken sol elinle göğsüne vur sağ elinle daire çiz felan boş beleş şeyler. E defalarca da açıklanmış, başlık açılırken "beyler paylaşmayın şöyle şeyler" denmiş. E ne diyim ben bir daha mı açıklayım aynı şeyleri. Ha eğer "sen hatalısın adam sana açıklamaya çalışıyor" dersen diyelim öyle ama bunların neden gerekli olduğu konusunda bilgilendirici bir açıklama yok, bence şöyle bence böyleler var.
Derseniz ki son olaylarda [mention]belikebond[/mention]'a haksızlık ettin, açıklayın oturur düşünür sorgularım kendimi, ancak ben şu şartlarda bir hatam olduğunu düşünmüyorum. Olay "sen özür dile ben dilemem" değil, hatam olduğunu kabul etsem hemen dilerim zaten. Geçen bir tartışma oldu mesela viewtopic.php?f=47&t=416&start=10 şurada. O zaman şeyaptık tabi herkes hata yapabilir diye. Şimdi daha ağır laflar. Yani öyle kavga eden çocuklara "hadi öpüşün barışın xd"lik bir durum yok yani. Yapılan tek taraflı bir ayıp var.

Not: Nedeni bilmemekle beraber bu başlıktaki bazı entrylerin silinmesine ilişkin eğer tabi tartışma büyümesin uzamasın diye yapıldıysa anlayabiliyorum -belki başka bir nedendendir tahmin yürüttüm sadece- ancak uzayacaksa uzasın, uzadığı zaman kimin gerçekten ne olduğu görülüyor örnekler üzere, hem insanlar kendilerindeki hataları da farkedebilir bu şekilde tabi kırgınlıklar da artabilir sözler ağırlaşırsa ancak betalık yapan kendine yapar. Dediğim gibi başka bir neden de olabilir yani aklıma gelmeyen.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

+ Ayrıca biri büyük hatalar yapıp bunda diretiyorsa o kişi kırılma evresini geçip bir süre sonra siktir eder yoluna bakarsın ve sana bir şeyler öğretir bu tecrübeler. Yani aklı olmayan regular insanlara "beyler hadi barışın" tarzı bir yaklaşım genelde tutar çünkü nöral ağlar vardır ve ister istemez birbirlerine muhtaçlardır sosyal ihtiyaçlarını karşıladıklarından dolayı -o nedenle hayatlarında kesin sınırları olmaz birbirlerine çıkar için taviz verirler felan- ancak burada böyle bir durumun söz konusu olacağını düşünmüyorum çünkü böyle çirkin sözler eden biriyle hiçbir şeyi çözmeden düz "barışalım xd" deyip sözde barışsan ne olacak o kişi düzelecek mi? Hayır. E bir çıkar var mı ortada? Yok. O zaman böyle bir teklif yapmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum. Ha dersin ki sen şurada şurada hatalısın sen şuralarda uyarırsın o zaman hatası olan hatasını anlar özürler dilenir kalpler ısınır yapılması gereken yapılır yani.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention] knk boldun "ağla, asosyal" demesi ile senin "terbiyesiz, balıkçı," vb. Demende pek fark yok. Senin üslubun da sütten çıkmış ak kaşık değil ki hep hatayı karşı tarafta buluyorsun.

[mention]Bold[/mention] bir ara, senin çok uzun bir açıklama entryne, "istediğiniz gibi anlicaksınız" diyip 2 cümleyle cevap verdiği için senin içerlendiğini düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]aPeopleArmy[/mention]
Kanka meseleyi halletmene sevindim. Yalnız şunu ekleyeyim orada evrimsel baskınlıkla vs. tepkisel yaklaşımın sonuç vermiş olabilir fakat bu genelde ters teper. Yani akıllı bir beta orada seni daha çok kontrolden çıkarıp hata yapmana sebep olabilirdi. Umarım sorun kökten hallolmuştur ve dersini güzel güzel işlersin.

Diğer mevzuda ben senin iyi niyetli olduğunu biliyorum. Fakat benim buradaki önceliğim insanlarla iyi geçinmek yahut bebek bakıcılığı yapmak değil. Aynı kişiyi bir çok kez övmüşümdür de, iyi yaptığı şey olduysa takdir de etmişimdir. Fakat ortada bir yanlış varsa tepkimi de gösteriririm. Bu raddeden sonra doğacak kuyruk acılarından da ben sorumlu değilim. Verdiğim tepkilerin de sonuna kadar arkasındayım.

Ayrıca entrymin neden silindiği konusunda bana bir açıklama yapılmadı. Siliyorsanız en azından nedenini söyleyin yanlışımız varsa da düzeltelim.

[mention]hoca dehanni[/mention] :

Samimi değilsin ve aramızdaki en büyük fark bu. Benim burada imaj çabam yok. Göte göt demekte bir sakınca görmüyorum. En ufak bir şekilde iyi niyetin olsa zaten meseleyi kişiselliştirmeyip buralarda kuyruk acını yansıtmazsın.

Seni sikleyip açıklama yapmamam saygısızlık değil. Takındığın o ben her şeyi biliyorum tavrına karşılık aldığın yanıt. Her meseleyi kendi işine geldiğin gibi anladığın için oturup da açıklama yapmıyorum. [mention]aPeopleArmy[/mention] : Biri seni dinlemediği zaman uzun uzun konuşmanın bir anlamı yok kanka, yani zamanım bundan daha değerli. Geri dönen cevaplar hep aynı işte aklınla ayırt edersin, kişi aklını geliştirsin zaten bu mevzuyu çözer bu örneklere gerek yok. Bu tavır zaten senin söylediklerinin bir değeri yok anlamına geliyor.

Ağladığın zaman da ağlamaya devam et demem de saygısızlık değil. En basit dilde her türlü hinliği haltı yiyen dayak yiyince de öğretmene şikayet eden zırlayarak bunlar beni dövdü diyen veletten farkın yok.

"Hacı okuyan asosyaller" demedim, "Hacıtyler okuyup kendini bir bok sanan asosyaller" dedim. Ben de okudum adamın yazılarını, buradaki bir çok insan da okudu fakat kimsede oluşmayan üstten bakma olayı nedense sizde oluştu. Senin veya herhangi bir kimsenin burada biri hakkında hüküm verme hakkı yok.

Sorduğun için [mention]belikebond[/mention] 'un yazısını buraya tekrar atıyorum.
Şu kıza açılmadan önceki veya sonrasındaki düşüncelerin, bahsettiğin o korkular karın ağrısı, insanlar ne düşünüyor muhabbetinin bir kısmı doğal ve yazılımsal bir olay. Eskiden gruplar halinde erkek ve dişiler olarak yaşadığımız için eğer bir erkek gidip bi dişinin yanında başarısız olursa bu onun soyunun kuruması anlamına gelirdi. Bir nevi hadım olmuş gibi. Diğer dişiler tarafından hiç bir şansınız kalmazdı. Şuanda da duygularımız bu yönde hareket ettiği için tanımadığın bir dişi tarafından reddedilince bir daha üreyemeyecekmişsin gibi muamele ediyor vücuduna. -Bunun aynısı dişilerde de vardır. Tam seksten öncesinde direnç çıkarma. Çünkü onlar için daha zahmetli bilmem ne- Bunun için pua cıların 3 saniye kuralı var bunu önerebilirim. -Gördüğün gibi yaklaşmak- Ama pek de gerekli değil. Eski çağda yaşamıyoruz biraz karnın ağrır geçer.

Şimdi şu açılışlarda daha önce tartışmıştık ama deyinmeden edemeyeceğim. Sohbetlerin hiçbirinde karakterini sergilemene izin vermemişler. Kanka bir şeyleri farklı yapmalısın ki izin versinler. -yaptığın ödeve hiçbir saygısızlığım yok taşşak ister yürek ister hemde geliştirir, takık olduğum nokta teknik sadece- Neden '' sevgilim var'' veya kahve veya tel isteyince '' işim var .s'' dediklerinin nedenlerini sende biliyorsundur e bu nedenlere dokundurmadan sıvışman lazım bee oluum. Onun peşinde olmadığını göstermelisin ki karakterini sergilemene izin versinler. Direk napıyorsun dediğinde beyinde '' Neden ben ?'' veya uç bi cümle ama özetlemesi açısından ''Gerçekten ne yaptığımı bilmek mi istiyor yoksa beni sikmek mi ?'' düşünceleri belirmez mi sencede ? Reddedilme görevinde ilk cümleni söylerken reddedildin yani. Açılışı sanki o cümleyi kampüsteki 1000 kişiyede sorabilirmişsin/söyleyebilirmişsin gibi yapmalısın ki sonrasında dönüp takır takır muhabbeti sürdürüp karakterini sergileyebilesin. Sizin hiçbir özelliğiniz yok tarzı. Taktiklerin anasına küfrettiğini biliyorum :) o yüzden birşey söylemeyeceğim ama ana fikir bence mantıklı Hoca.
yok indirect girme yok omzunu 45 derece açıyla dışarı döndürürken sol elinle göğsüne vur sağ elinle daire çiz felan boş beleş şeyler.
Burada adam bir taktikten bahsetmemiş. Sadece meselelerin mantığını açıklamaya çalışan bir tavrı var. Yani bahsedilen 45 derecelik kolunu atma göğsünü kaşıma türünden bir taktik verme olayı asla yok. Hatta taktiklerin anasına sövdüğünü biliyorum diyor. Son derece iyi niyetli, senin saha performansını daha da arttırmaya yönelik bir yorum. Karşılığında sizden gelen yanıtlar, seni defalarca uyardık kendine çeki düzen ver, balığını sikeyim belikebond vs.

Ben hatasız biri de değilim varsa hatam eyvallah der söylerim önceki meseleden verdiğin örnek gibi. Fakat sırf barışmak için yapılan hataları yok sayacak değilim. Verdiğim tepkilerin sebebi vardır. Burada hanginiz benden böyle bir tepki gördü? Ve ne zaman gördü? Ürün ürün diye yeri gelince sayıklayan adamlarsınız, açın mesaj geçmişimi inceleyin. Bu mesele ve genel tutum beni rahatsız etti ve tepkimi gösterdim, olay bundan ibaret.
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Olduğunca taktikten uzak bi eleştiri olduğu halde enteresan yorumlar geldi. Ve yazdığım yazılardan tavrıma enteresan yorumlar geldi. Bilmiyorum, fikir uyuşmazlığı, yanlış anlaşılma diyerek geçmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Tartıştığımız konuda boş ve teferruat bir konu olduğu da gerçek
Kullanıcı avatarı
Sokratesin Sakali
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bir şeyler yazacaktım fakat vaz geçtim. Çünkü günün sonunda işinize gele ... Sbfjfkffj

Her neyse. Bu gün yaptıklarınız , yarınki ürünleriniz olacak . Ve yarın o ürünleriniz , sizin kim olduğunu daha net ortaya koyacak. Elbette yarın bazı şeyler daha net görülecektir.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

[mention]belikebond[/mention] kanka bak taktik stratejini uygularken kullanacağın yöntemlerdir. Mesela stratejin düşman ordusunu yoketmek olsun, savaş alanında süvarileri öne çekmen, düşmanı süvarilerle hilal biçiminde sarman felan hep taktiktir.

Senin yazdığın "onun peşinde olmadığını göstermelisin -zaten peşinde değilim içselleştirmişim bunu neden bir de dişiye kanıtlamaya çalışayım ki bana kazandıracağı bir şey yok-, direk napıyorsun derken ona şöyle şöyle hissettiriyorsun o nedenle açılışı şöyle şöyle yapmalısın -ki bu doğru değil daha önce de yazdığım gibi tcma bile olsan direk terslenebilirsin dişinin mal olmasından dolayı-" ve türevi şeyler hep taktiktir. Bunları niye kullanayım ki içimden gelmiyorsa amacım birilerini etkilemek değil. Zaten bu tarz taktiklerin bir tutarlılığı yoktur sonuç şarttan şarta değişir, sen dışarıdan rastgele yaklaştığın bir dişinin şartlarını değiştiremezsin.

Sahaya çıktığında amaç korkularını-tabularını-egonu yenmektir. Asıl amaç dişilerle güzel sohbet kurmaya çalışmak değildir. Bu nedenle hiç düşünmeden pat diye doğaçlama olarak olaylara girmek iyidir. Bu demek değil ki açılışta farklı bir şeyler söylemeyeceksin eğer şartlara uygun bir şey o an aklına geldiyse söyleyebilirsin ama kendini "havalı başlangıç xd" yapmak için şartlamak diğer taktiklere şartlamak gibi sana zarar verecektir.

Ayrıca dediklerimin bir kısmını anlamasan da iyi niyetli olduğunu anlayabiliyorum, "saçma sapan pua ıkıntılarıyla gelme lütfen" derken sana saldırdığımı düşünmüyorum, yazdığın pua taktiklerinin saçma sapan ve ıkıntı olduğunu belirtmişim, ayrıca sonuna da lütfen koymuşum sen kişisel algılama diye. Alıntının öncesinde "anlamamışsın tekrar oku" derken de genel olarak yazdığın durumların benim anlattığım olaylardaki durumlara uymadığını, benim merak ettiğim konuların -gerekli veya gereksiz olması farketmez- 3 saniye kuralıyla çözülmekten uzak olduğunu düşündüğüm için yazdığımı anlamadığını belirttim.
Tabi dediğin gibi egonun temelinde "ya ezo görünürsem" korkusu var elbette ve gerek zorunlu çevrede genel olarak gerek sahada birine yaklaşmadan önce bu korku davranışlarını etkileyebiliyor, buradan bazı şeyler açıklanabilir ancak senin yazdığın şeyin amacının daha çok sahada açılış yapmadan önce hissedilen klasik korku olduğunu düşündüğümden böyle dedim.

Onun dışında elbette yanlış düşünüyor olabilirim uyarırsınız. Özellikle bizden daha güvenilir moderatör kankalarımız da bizi uyarırsa daha iyi olur hatamızı daha iyi gösterirler biz de daha iyi anlarız.
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Doğru. Ben olaya çok fazla ben olsam ne yapardım tarzından bakmışım. Negatif tepkiyi en aza nasıl indiririm yönünden bakmışım. Oysa sokakta çevirip rastgele de konuşabilirsin napıyorsun tarzında . Dediğim gibi ben muhabbeti en fazla ne kadar sürdürürüm tarzında yaklaştım, böyle bi amacı olmayıp her türlü korkularını aşabileceğini düşünen biri gereksiz bulur, o yönden anlıyorum seni.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Şunu da ekleyeyim en son. Pua kaynakları okumak, oradan bilgiler öğrenmek amacına göre sana fayda da sağlar. Çünkü sonuçta o bilgiler uygulanırken ıkıntı da olsa teoride insana dair bazı hakikatler içerir. Örnek vereyim. Diyelim 2 kişilik bir kız grubunda bir sarışın bir esmer var sen sarışını tavlamak istiyorsun. Eğer sarışını takmadan muhabbet içinde esmer olana yönelir muhabbeti de iyi yönetirsen sarışın olanın sana ilgisi artabilir. Neden? Çünkü insan ilgi açıdır, sen orada esmerle gayet güzel konuşurken kendisini yalnız, kenara itilmiş hisseder ve bu nedenle muhabbete dahil olmaya çalışır, sen eğer o sırada takmazsan beklediği ilgiyi alamadığı için daha da üsteler bu sırada nöral ağlar felan sonra sen ona sonunda dönüş yaptığında bütün ilgisiyle senle konuşur. Şimdi bunu insana dair hakikatlerde kendini derinleştirmek için öğrenebilirsin ancak sadece kafanda bulunsun diye ama gidip de bu "qız etqileme, aman qız qachmasın" amacıyla bunu yaparsan sana zararı olur. Ayrıca her taktik de her zaman tutacak değildir. Yani bu ekolojisini bilmediğin bir gölde rastgele bir yem takıp doğru balığın gelmesini beklemek gibidir, belki tutar belki tutmaz.
Sana burada açıkça sert çıkılmasının nedeni böyle taktiklere okey verildiği, çürütülmediği zaman bunun yolunun açılması ve okuyanların yanlış yönlendirilmesi. Yani başlık varken böyle şeylere gerek yok çünkü amacımıza bakınca bunlara ihtiyaç yok, bir süre sonra da cidden kişiliğinde sıkıntılar yaşarsın bu taktiklerle.

Not: Bu arada bahsettiğim esmer sarışın olayının başka açıları da olabilir tek neden kesin budur diyemeyiz yani 10000 tane açı olduğundan.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık