Telkinler ile ilgili

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

uyarı: kendi kendinize olumlama yaparken, misalen ''ben mükemmel ve eksiksizim'' derken, ''ben'' olgusunu kullanırız.
fakat, dışarıdan dinleyeceğimiz telkinlerde ''ben mükemmelim'' değil, ''sen mükemmelsin'' denir.
yani, en iyi telkin dahi olsa ''ben'' olarak verirse size alacaklarınızı, size etki etmez.

bilmediğinize eminim...
o nedenle paylaşıyorum.

(unbelievable my7 ?, 16.08.2012 18:25)
Beyler kafama takılan sorun şu ki; diyelim ortada başkasının yazdığı bir telkin var. Ve bu telkinde "ben mükemmelim" yazıyor. Biz bunu okuyunca bilinçaltında "sen mükemmelsin" şeklinde yani telkini yazan kişiyi mükemmel olarakmı algılıyoruz? Eğer öyle ise hazır yazılmış telkinlerden uzak durup kendi telkinimizi yazmalıyız. Veya bu sadece sübliminal.mp3 tarzında telkinler içinmi geçerli?

Basit bir konu olarak görünüyor olabilir ama ince bir konu o yüzden sormak istedim.
Eğer tcmanın bu yazısını götten anladıysam uyarın, çünkü kafam karıştı bu konuda.
az7
Sürgün

Okunmamış mesaj

Bak burada işitme duyusu kulak aracılığıyla muhataptan aldığımız telkinlerden bahsediyor, telkin okurken bir muhatap yok arada, tcma kendi telkininizi kendiniz yazın demişti bunun sebebi de kendini en iyi kendin tanıyorsun, ayrıca belirteyim belirli bir seviyeye ulaşmadan yani tekrarlarını yapıp belli eşikleri geçmeden sırf telkinler birşey ifade etmez.
Önceliklerinizi iyi belirleyin..
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Kaçırdığın nokta şu kısım:
dışarıdan dinleyeceğimiz telkinlerde
Başkasının seslendirdiği telkinlerden söz ediyor. Duyacağın telkinde başka birinin sesiyle "ben" duyduğunda üzerine alınmayacağın için onun "sen" ile kurgulanması gerektiğini söylüyor. Yoksa telkinleri başkası yazmış olsa da okuyan sen olduğun sürece kendi sesin devreye gireceğinden herhangi bir sorun yaşamazsın.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

Kafama başka bir olayı çağrıştırarak yazıyor, tercüme tarzında yazacağım. Birşey farkettim;
uyarı: kendi kendinize olumlama yaparken, misalen ''ben mükemmel ve eksiksizim'' derken, ''ben'' olgusunu kullanırız.
fakat, dışarıdan dinleyeceğimiz telkinlerde ''ben mükemmelim'' değil, ''sen mükemmelsin'' denir.
yani, en iyi telkin dahi olsa ''ben'' olarak verirse size alacaklarınızı, size etki etmez.
bilmediğinize eminim...
o nedenle paylaşıyorum.

Diyor ki "Ben mükemmelim ve eksiksizim"; Playstation oynuyorsunuz ve ortamda en iyi oynayan -olarak lanse edilen- sizsiniz.

"fakat, dışarıdan dinleyeceğimiz telkinlerde ''ben mükemmelim'' değil, ''sen mükemmelsin'' denir."; Ve arkadaşınızı "yine" yendiniz ve her defasında yeniyorsunuz. O da size "Yine beni her defasında yenmeyi başarıyorsun" gibi övgü verince etki etmiyor. Çünkü içinde "Ben" olan telkin vurgusu var. Doğrusu ise "Sen bu oyunu harika oynuyorsun" der ise etki ediyor. Demek istediğimi anlamışsınızdır.

Birtakım anladığım şeyler bunlar. Yanlışım var ise düzeltebilirsiniz.
Aslında, her zaman subliminal telkin olarak dinleyeceğimize gerçek insanlardan "Bu telkinleri" "duymak" daha etkili olacaktır.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık