Öz saygı arttırmak

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

olumcul deney

Okunmamış mesaj

Aile içinde oldukça beta var. Dış dünyadaki betaları saymıyorum bile.

Ben baba tarafı ile görüşmeyen biriyim(Anne-Baba ayrı), Anne tarafı ile gereksiz bir yakınlığım var.

Kuzenlerimden bahsedeyim. Çoğu ilgi açı. Kendilerinde öz saygı denen birşey yok. Herkes kendi aleminde. Enseye tokat göte şaplak olayı var, kısaca cıvık insan dolu desem yeterli.

Kuzenlerimin bana karşı olan tavırları saygısızca; düşünün, sizden 4-5 yaş küçük bir çocuk, size dikleniyor. Kaç defa uyarmama rağmen devam ediyor. "Illa vurup kırayım mı sana?" diye uyarı verdiğim halde "Öyle yaparsan çok fena kinlenirim sana" diye sahte gözdağı veriyor şuncacık çocuk.

Büyük kuzenler ise tam bir bela. Sürekli bana olan tavırları "Yarram, Mal, Gerizekalı" dan öteye gitmiyor. Tabi bunları her ne kadar taşşağa vurarak söyleseler de insanın zoruna gidiyor beyler.

Şu an 21 yaşındayım ve halen beni kaale almıyorlar. Kaale almıyorlar dediysem; statüm düşük, bazı durumlarda dışlanıyorum, sesimi açsam hemen saldırıya geçecek halleri var,

Tabi bunları önemsiyor muyum? hayır, önemseme meselesi ise Kendime olan saygımı arttırmam..

Kısaca şunu demem gerekirse, bu ailede en ufak -benden 4 yaş küçük olan- bir çocuk bile benimle enseye tokat göte şaplak olup böyle saygısız davranabiliyor ve aile de bu duruma göz yumuyorsa cidden durum vahimdir.

Sizden öneri bekliyorum; Ne yapmam gerektiğini, nasıl bir tavır takınacağımı öğrenmek istiyorum.

"Görüşmeyebilirsin" diyebilirsiniz -ki ben de istiyorum görüşmemeyi- ama bizimkilerden dolaylı olarak karşılaşıyoruz.

Ee tabi, bütün bunları; geçen sene şubat ayında tanıştığım tcma'nın sayesinde farkettim..

Yıllardır bunlardan soğuk olarak büyüdüm, ve hep "Neden insan içine çıkmıyorsun?" Gibi zehirli oklara maruz kaldım. Ne yapacağımı bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Knk dişini göstermen gerek bunun başka çaresi yok. Bir ara bende buna benzer bir sorun yaşamıştım, dehanni olsun, bold olsun sağolsunlar yardımcı olmuşlardı. Fikir alman için buraya başlığı bırakıyorum; viewtopic.php?f=48&t=445

Daha bunlar yakınında yaşadığın sorunlar, hayatın heryerinde bu tip betalar mevcut ve dişini göstermediğin sürece betalar daha da saldırıcak/hayvanlaşacaklardır.

Kavga etmen gerekiyorsa etmelisin -uyarı işe yaramıyorsa ve kavga dışında çözüm olmuyorsa son çare olarak kavga ediceksin-, kavga ettiğinde en fazla dayak yersin ama karşındakiler sana saygı duymaya başlicaktır, hatta saygıyı siktiret hiç yoktan bir daha birbirinizle muhattap olmazsınız.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

aPeopleArmy yazdı: 07 Şub 2019, 16:59 Knk dişini göstermen gerek bunun başka çaresi yok. Bir ara bende buna benzer bir sorun yaşamıştım, dehanni olsun, bold olsun sağolsunlar yardımcı olmuşlardı. Fikir alman için buraya başlığı bırakıyorum; viewtopic.php?f=48&t=445

Daha bunlar yakınında yaşadığın sorunlar, hayatın heryerinde bu tip betalar mevcut ve dişini göstermediğin sürece betalar daha da saldırıcak/hayvanlaşacaklardır.

Kavga etmen gerekiyorsa etmelisin -uyarı işe yaramıyorsa ve kavga dışında çözüm olmuyorsa son çare olarak kavga ediceksin-, kavga ettiğinde en fazla dayak yersin ama karşındakiler sana saygı duymaya başlicaktır, hatta saygıyı siktiret hiç yoktan bir daha birbirinizle muhattap olmazsınız.
Müsait bir vaktimde o konuyu inceleyeceğim. Eyvallah kanka, bir tanesin..
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Kısa sürede bu işi tersine çevirecek mucizevi bir şey yapman olanaksız çünkü onların kafalarındaki etiketlemede bir yerin var artık. Tüm olay aslında içsel, senin kendini nasıl gördüğünle ilgili ; sen onlara bu gücü vermemiş olsan böyle davranamazlardı. Evet yaptıkları aşağılık ve akılsal düzeyde bunu onlara anlatamazsın, fakat bir şey yapamayacağın anlamına gelmez. Neden bunu başka insanlara yapamıyorlar da sana yapabiliyorlar? Bu soruyu kendine sor ve yanıtlarını ara, sende eksik olan şey ne?
Derin noktalarda senin kendini yetersiz hissetmen var, ayrıca seni etkileyebilmelerinin ana sebebi de aklının tam olarak gelişmemiş olması. Aslında biliyorsun onların sözlerininin bir anlamı yok çünkü akılsızlar fakat bunu içselleştirememişsin. Bunun da ana sebebi kendine bir şeyleri ispatlayamamış olman. Kanka ilk iş hardpower kazan, git ve boks/kickboks yap ve fiziksel/ruhsal açıdan kazanımlar sağla. Tahmin ediyorum ki fiziksel olarak zayıfsın, ya bu olay çok garip evrimsel olarak mu hissediyor bu puştlar bilmiyorum fakat belasını bulacakları adamlara saldırmıyor zaten bu hergeleler. Eğer somut bir gücün olursa saldırıların büyük kısmını kesersin, ya bu alfanın serpilmesi açısından da çok önemli fiziksel olarak iyi olmak zorundasın bu bir seçenek değil, zorundasın. Senin olayın temelde kendine yeterli yatırımı yapmamış olman, dolaylı olarak da bu onların saldırılarında içten içe bir haklılık payının olabileceğini hissettiriyor sana. Zengin birinin karşısında 100 TL çıkarıp hehehe faqire bak amq yapsan bu onu ne kadar etkiler? Sağlam bir dövüşçü olsa ve vatandaşın teki ona trafikte dayılansa yapsa ne yapar bu dövüşçü? Güler geçer kanka, hadi git belanı arama dersin azarsa da hayatının dersini verirsin orada. Fakat diyorum ya bu somut ispatı beynine yaparsan, bu sikkolar senin bakışından, yürüyüşünden, yaydığın enerjiden zaten bunu yapma cürretini bile edinemeyecekler. Kilit nokta senin gelişimine yönelik aksiyonlarının eksik kalması, aklın sağlamlaştığında zaten kendine yakıştıramazsın bu durumu. İkinci nokta da telkin kanka, kesinlikle telkin uygula nasıl yapılacağıyla ilgili çok bilgi var, tembellik etme ve araştır. Üçüncüsü, tcma'nın yazılarını didik didik et ve yazdığı her şeyi sorgula ve neden öyle yazdığını sorgula, özümsemek için kendi kendine tefekkür etmen üzerine çokça düşünmen şart. Anlamadığın takıldığın noktalarda buraya sor, ben senin alfa analizini de görmedim, öyle başlıkla ilgili analizin vs hatırlamıyorum. Genelde hayatınla ilgili sıkıntılarını anlatıyorsun, ürünlerinin zayıflığı bir çok şeyin ispatı yani gelişecek çok noktan vardır senin durmadan yardırman lazım ve bunu düzenli yapacaksın tabi ki. Öğretiyi anladıkça her şey anlamlanmaya başlayacak, karanlık yolda kullanacağın ışık olacak ve anladıkça o ışığın gücü artacak. Her şeyin ardı arkasını görüp meselelere kendi çözümlerini üretebileceksin. Tüm bu süreçte de o akılsızlardan uzak dur elinden geldiğince, il dışında mı okuyacaksın, eve daha mı az uğrayacaksın, terki diyar mı eyleyeceksin bir sürü nüans var burada da buna sen karar vereceksin. Yeter ki minimalize et akılsızlarla iletişimini ve daha iyi bir çevre edin. Dövüş/idman, telkin, tcma tefekkürü bu üçünü demir disiplinle yardırırsan hepsi birbirini besleyecektir. İleride hacı da okursun, kuran da okursun fakat öğretiyi anlamada sıkıntı yaşıyorsan hayatın her kademesinde zorlanırsın, bu nedenle serpilendeki tetikleyici nokta. Onun dışında hayatında sorumlulukların illa ki vardır, demir disiplinle yardırdığında yan etki olarak o da fırlayacaktır, fakat nasıl olsa fırlayacak yeaa diyip ihmal etme sorumluluklarını. Disiplin işi bir paradokstur, ilk alışkanlık edinmede disiplini uygulamak için disiplinli olmak zorundasındır. Her gün kendini önemli olduğun bir şeyleri yaptırabilecek iradeye sahip değilsen, ne başaracaksın ki zaten? Bu önemli bir skilldir. Sen yaptıkça da gelişir ve bir bakmışsın otomatikleşmiştir. Bu sefer o alışkanlığı bırakmak için ekstra irade göstermen gerekir, durum lehine çevrilmiştir. Yıllardır sporla uğraşmış birine 1 hafta spor yapmamak zul gelir, vücut ister çünkü o teri akıtmayı, mutluluk veren hormonları, pozitif yükselmeyi tatmayı. Sen de eğer kendine değerini ispat edeceğin bu süreçte azimli, istekli ve inançlı olursan değişebilir kanka her şey. Zaman alacaktır, iblis çokça çökecektir sana fakat tüm mücadele bu. Senin kim olacağını bu belirliyor. Kim olacağın hakkında kararını ver. Ne uzun yazı oldu ammmua goyim ya, si@ bi daha böyle sorular sorma elim kolum ağrıdı. Şaka lan ciddiye felan alırsın başım gözüm üstünesin (kuyrukluyaldızlıyalan.com)
olumcul deney

Okunmamış mesaj

[mention]Bold[/mention] Kanka sen burayı oku. Mesajı düzenleyemiyorum.
Bold yazdı: 08 Şub 2019, 00:04 Kısa sürede bu işi tersine çevirecek mucizevi bir şey yapman olanaksız çünkü onların kafalarındaki etiketlemede bir yerin var artık. Tüm olay aslında içsel, senin kendini nasıl gördüğünle ilgili ; sen onlara bu gücü vermemiş olsan böyle davranamazlardı. Evet yaptıkları aşağılık ve akılsal düzeyde bunu onlara anlatamazsın, fakat bir şey yapamayacağın anlamına gelmez. Neden bunu başka insanlara yapamıyorlar da sana yapabiliyorlar? Bu soruyu kendine sor ve yanıtlarını ara, sende eksik olan şey ne?
Derin noktalarda senin kendini yetersiz hissetmen var, ayrıca seni etkileyebilmelerinin ana sebebi de aklının tam olarak gelişmemiş olması. Aslında biliyorsun onların sözlerininin bir anlamı yok çünkü akılsızlar fakat bunu içselleştirememişsin. Bunun da ana sebebi kendine bir şeyleri ispatlayamamış olman. Kanka ilk iş hardpower kazan, git ve boks/kickboks yap ve fiziksel/ruhsal açıdan kazanımlar sağla. Tahmin ediyorum ki fiziksel olarak zayıfsın, ya bu olay çok garip evrimsel olarak mu hissediyor bu puştlar bilmiyorum fakat belasını bulacakları adamlara saldırmıyor zaten bu hergeleler. Eğer somut bir gücün olursa saldırıların büyük kısmını kesersin, ya bu alfanın serpilmesi açısından da çok önemli fiziksel olarak iyi olmak zorundasın bu bir seçenek değil, zorundasın. Senin olayın temelde kendine yeterli yatırımı yapmamış olman, dolaylı olarak da bu onların saldırılarında içten içe bir haklılık payının olabileceğini hissettiriyor sana. Zengin birinin karşısında 100 TL çıkarıp hehehe faqire bak amq yapsan bu onu ne kadar etkiler? Sağlam bir dövüşçü olsa ve vatandaşın teki ona trafikte dayılansa yapsa ne yapar bu dövüşçü? Güler geçer kanka, hadi git belanı arama dersin azarsa da hayatının dersini verirsin orada. Fakat diyorum ya bu somut ispatı beynine yaparsan, bu sikkolar senin bakışından, yürüyüşünden, yaydığın enerjiden zaten bunu yapma cürretini bile edinemeyecekler. Kilit nokta senin gelişimine yönelik aksiyonlarının eksik kalması, aklın sağlamlaştığında zaten kendine yakıştıramazsın bu durumu. İkinci nokta da telkin kanka, kesinlikle telkin uygula nasıl yapılacağıyla ilgili çok bilgi var, tembellik etme ve araştır. Üçüncüsü, tcma'nın yazılarını didik didik et ve yazdığı her şeyi sorgula ve neden öyle yazdığını sorgula, özümsemek için kendi kendine tefekkür etmen üzerine çokça düşünmen şart. Anlamadığın takıldığın noktalarda buraya sor, ben senin alfa analizini de görmedim, öyle başlıkla ilgili analizin vs hatırlamıyorum. Genelde hayatınla ilgili sıkıntılarını anlatıyorsun, ürünlerinin zayıflığı bir çok şeyin ispatı yani gelişecek çok noktan vardır senin durmadan yardırman lazım ve bunu düzenli yapacaksın tabi ki. Öğretiyi anladıkça her şey anlamlanmaya başlayacak, karanlık yolda kullanacağın ışık olacak ve anladıkça o ışığın gücü artacak. Her şeyin ardı arkasını görüp meselelere kendi çözümlerini üretebileceksin. Tüm bu süreçte de o akılsızlardan uzak dur elinden geldiğince, il dışında mı okuyacaksın, eve daha mı az uğrayacaksın, terki diyar mı eyleyeceksin bir sürü nüans var burada da buna sen karar vereceksin. Yeter ki minimalize et akılsızlarla iletişimini ve daha iyi bir çevre edin. Dövüş/idman, telkin, tcma tefekkürü bu üçünü demir disiplinle yardırırsan hepsi birbirini besleyecektir. İleride hacı da okursun, kuran da okursun fakat öğretiyi anlamada sıkıntı yaşıyorsan hayatın her kademesinde zorlanırsın, bu nedenle serpilendeki tetikleyici nokta. Onun dışında hayatında sorumlulukların illa ki vardır, demir disiplinle yardırdığında yan etki olarak o da fırlayacaktır, fakat nasıl olsa fırlayacak yeaa diyip ihmal etme sorumluluklarını. Disiplin işi bir paradokstur, ilk alışkanlık edinmede disiplini uygulamak için disiplinli olmak zorundasındır. Her gün kendini önemli olduğun bir şeyleri yaptırabilecek iradeye sahip değilsen, ne başaracaksın ki zaten? Bu önemli bir skilldir. Sen yaptıkça da gelişir ve bir bakmışsın otomatikleşmiştir. Bu sefer o alışkanlığı bırakmak için ekstra irade göstermen gerekir, durum lehine çevrilmiştir. Yıllardır sporla uğraşmış birine 1 hafta spor yapmamak zul gelir, vücut ister çünkü o teri akıtmayı, mutluluk veren hormonları, pozitif yükselmeyi tatmayı. Sen de eğer kendine değerini ispat edeceğin bu süreçte azimli, istekli ve inançlı olursan değişebilir kanka her şey. Zaman alacaktır, iblis çokça çökecektir sana fakat tüm mücadele bu. Senin kim olacağını bu belirliyor. Kim olacağın hakkında kararını ver. Ne uzun yazı oldu ammmua goyim ya, si@ bi daha böyle sorular sorma elim kolum ağrıdı. Şaka lan ciddiye felan alırsın başım gözüm üstünesin (kuyrukluyaldızlıyalan.com)
Olay, biraz benim ailemden de kaynaklanıyor. Aile içi her kavga durumunda Annem, kendinden ödün vererek gider herşeyi malum kişilere anlatırdı-acındırarak-. Bir zaman sonra onlar ise bizi "salt" olarak görmeye başladı.

Kickboks vs. yap demişsin. Bu zaten kafamda ve bu zaten önemli. Çünkü fiziksel anlamda çok zayıfım haklısın. Çocuğun biri gelse, bana ufak bir güç uygulayıp, rahat kaldırıp yere atabilir. Bunu da; Askere gidince güçlendirmek istiyorum.

" Tüm olay aslında içsel, senin kendini nasıl gördüğünle ilgili ; sen onlara bu gücü vermemiş olsan böyle davranamazlardı"

Bütün olay burada zaten, zamanında fazla yüz verip "siklediğim" için fazla cesaretli davranıyor bana. Çocuğun bir ara kendisi bile dedi, "Beni böyle alıştıran sensin, bu saatten sonra "abi" diyemem sana" diye. Zamanında, "Bana yakışmayan" şeyleri, onların yüzünden bundan soyutlanarak yaşadım. Orta yaşlarımda ailenin, bana sürekli "Neden insan içine çıkmıyorsun?" demeleri bana "Psikolojin bozuk, bak bizle takıl, hayatını yaşarsın, Açarız seni" telkinini yarattı. Benim önümde iki seçenek vardı. Bana yakışan şey-farkettiler bunu onların bilinçaltında-; Hala öyle davranmaya devam etmemdi, soğuk davranmamdı.
İkinci seçeneği yaptım ama ben; onların içine girdim. Ciddiyetli, gerektiği yerde son noktayı koyan ben, zaman zaman ciddiye alınmamaya başladım. Resmen saygı görmüyordum. Bunu bir keresinde bir erkek kuzene "Neden bana soğuk davranıyorlar" diye demeç yapmıştım. "Sen fazla triplere" giriyorsun diye demek yapmıştı. Şimdi anladın mı olayı?
Bu aileden sizlerde var mı bilmiyorum, fakat gereksiz bir ölümcül enerji var.

Telkini araştırıyorum. Beden dili ile telkin etmek vs. bunlar farkında olduğum teferruatlar. Karşımdaki insanın "bilinçaltından" gelen telkinleri farkediyorum bazen mesela. O benden büyük kuzenim var. Ortamlara girince, benim yerime hesabı öder, benim yerime halleder. Bundan dolayı ise bana "Liderin artık benim, sürümdesin sen" telkinini yolluyor, alttan alttan.

Tcma'yı çok sık okuyorum desem yalan söylemiş olurum. Günde en fazla 2 defa -ki o an beynimi oyalayacak başka birşey çıkıyor ve bu nedenle yapmazsam, başlıktan okuduğumdan birşey anlayamıyorum-. Alpha Analizi yapmıştım ama Harddisk yandığı için tekrar yapmak zorunda kalacağım.

[mention]Bold[/mention] Bak kanka geçen gün o küçük çocuk ile kavga ettim. Anlattım ya saygısızlık yapıyor falan diye. Kaç defa "uyarmama rağmen" "onu siklemem" onu "azdırdı", ağzımdan çıkan "ananı avradını siktirtme bana" cümlesi onu fişekledi. Bunu bekliyordu. Benim o süreç boyunca tek yapmam gereken "siklememek"ti. 5 dakika sonra, kamyondan indik-arkasındaydık, o gün esya taşıyorduk- ve geldi saldırdı. "Uyarı" niteliğinde boğazını sıktım. Bu sefer de arkamdan saldirdı. O an zaten Öfkem alarma geçti, 2 kişi tuttu beni nefes alamadım. Sonra bayılmışım falan.
Olayın nasıl yaşandığını bana "sormadılar". Tek o çocuğa sorup, onun saygısızlığını gözardı edip "Anneme küfretti" demesiyle tüm kabak benim başıma patladı.

Benim tek yapmam gereken artık omegalar ile çevre edinip, kendimi geliştirmek-her açıdan- ve bu aileden uzak durmak.

Pekte uzun değil açıkçası :) Aydınlanmamı sağlayan bir yazı oldu, çok sağolasın:)

aPeopleArmy'nin attığı linki iyi bir inceleyeceğim bakalım.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Benim tek yapmam gereken artık omegalar ile çevre edinip, kendimi geliştirmek-her açıdan- ve bu aileden uzak durmak.
Omegaların/çevrenin sana bi faydaları olmaz, öyle bir amaç edinmen yanlış.
Senin kimseye ihtiyacın yok bunu içselleştir. Ve tcmayı/hacıyı çok oku.
Ayrıca hala insanları çok takıyorsun, insanların o betayı haklı seni de hatalı bulmalarını siktiret. Zaten akılları olsa tek taraflı bakmazlardı olaya.

Senin kendine yapacağın en büyük iyilik başlık ile kendini mental/zihinsel yönden geliştirmek olur. Bununla beraber fiziksel gelişim de önemlidir ama kritik olan mental gelişimdir.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]olumcul deney[/mention]

Zamanında hoca dehanni de söylemişti sana genel olarak boş işlere kafa yorduğunu filan. Kaç aydır forumdasın ben sende pek bir gelişme göremiyorum. Ürünlerine bakarak karar veriyorum buna, götümden atmıyorum. Zannımca daha sormadığın fakat sorman gereken temel soruların, anlaman gereken temel mevzuların, aşman gereken temel hastalıkların vs. var fakat dediğim gibi yani uzun zamandır buradasın pek bir ilerleme göremedim. Bunları da söylüyorum gerçeklerin farkına var diye, herhangi bir şekilde moralini bozmak istemiyorum ama uyarmam da gerekiyor. Başlığı ve haci'yı adamakıllı okumadığın, aklını geliştirmediğin sürece yerinde sayacaksın. Spor yapıp güç kazanıp belki korkutarak bu bahsettiğin kişilerin sana saygı duymasını sağlayabilirsin ama bu stratejik bir çözüm olmaz, anlayış anlamında yerinde sayarsın yani. Umarım farkına varırsın.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

dun bugun yarin yazdı: 08 Şub 2019, 20:07 @olumcul deney

Zamanında hoca dehanni de söylemişti sana genel olarak boş işlere kafa yorduğunu filan. Kaç aydır forumdasın ben sende pek bir gelişme göremiyorum. Ürünlerine bakarak karar veriyorum buna, götümden atmıyorum. Zannımca daha sormadığın fakat sorman gereken temel soruların, anlaman gereken temel mevzuların, aşman gereken temel hastalıkların vs. var fakat dediğim gibi yani uzun zamandır buradasın pek bir ilerleme göremedim. Bunları da söylüyorum gerçeklerin farkına var diye, herhangi bir şekilde moralini bozmak istemiyorum ama uyarmam da gerekiyor. Başlığı ve haci'yı adamakıllı okumadığın, aklını geliştirmediğin sürece yerinde sayacaksın. Spor yapıp güç kazanıp belki korkutarak bu bahsettiğin kişilerin sana saygı duymasını sağlayabilirsin ama bu stratejik bir çözüm olmaz, anlayış anlamında yerinde sayarsın yani. Umarım farkına varırsın.
Ürünlerden kastınız tam olarak nedir kanka?
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Sen hep insanlara odaklısın, ailem şöyle, velet bana böyle yaptı, diğer insanlar şunu dedi, öteki bunu sandı. Olay bunlar değil göremiyor musun? Sen ne yaptın? Diğer insanların davranışlarını kontrol etmekle yükümlü değilsin, sadece kendi iradenden sorumlusun. Yanlış yere odaklanıyorsun. Kafan aşağı bakarken yukarı sıçrayamazsın, odak noktanı iyi belirle. Biri sana hediye getirdiğinde o hediyeyi almazsan kime ait olur? Aynı şekilde sana saldıranların da yaptıklarını kabul etmek zorunda değilsin. Çocukla olayında binbir türlü hastalık emaresi var, olayı hiç idare edememişsin ki iş çığırından çıkmış. Elinde öyle bir öğreti var ki daha iş hiç başlamadan bunları halledebilecek keskinliği sana sunabilen bir öğreti. Neden değerlendiremiyorsun? Çünkü gerekeni yapmıyorsun. Yukarıda da ürün nedir diye sormuşsun, ağzını açmış lokmanı bekliyorsun. Sen olayı hiç ama hiç anlamamışsın, umarım üzerine düşünürsün büyük resmi görmek adına. Sen kendini kurtarmaya niyetli olmadığın sürece yılların heba olur, zaman sana bunu acı bir şekilde gösterir uyarayım.

Telkin mevzusu da karşıdakinin sana yaptığı telkinler ya da senin karşıya verdiğin dolaylı mesajlar felan değil. Kancıkta bir başlık var bunun adına fakat sen hiç incelememişsin gördüğüm kadarıyla. Pozitif ve bilinç düzeyinde tekrarladığın cümleler kanka bu telkinler. Sabah kalktığında ve gece yatarken bilinçaltı algısının en açık olduğu vakitlerde söylenerek inançlarını tekrardan programlamanda sana yardımcı olacak bir yardımcı. Tcma örnek telkinler bile hazırlamıştı. Ya bak buradaki insanlar, ben felan özel değiliz kanka sadece düşündük tcma ve öğreti üzerine, olayları sorguladık. Sen gerekenleri hiç yapmayarak buraya mesaj atarak sadece süreci geciktirirsin. Sporu da askere erteletmişsin oh ne ala mualla, ne zaman gidersin bilmiyorum önemli de değil. Bir şeyi erteliyorsan sen şu anki durumdan mutlusundur, hiç hayıflanmaya hakkın yok. Askerde de spor anlamında keskinleşeceğini hiç sanmıyorum, disiplin anlamında sana katkıları belki olur fakat dövüş sporları, sağlam güç antrenmanları felan çok ayrı olaylar.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

Bold yazdı: 08 Şub 2019, 22:01 Sen hep insanlara odaklısın, ailem şöyle, velet bana böyle yaptı, diğer insanlar şunu dedi, öteki bunu sandı. Olay bunlar değil göremiyor musun? Sen ne yaptın? Diğer insanların davranışlarını kontrol etmekle yükümlü değilsin, sadece kendi iradenden sorumlusun. Yanlış yere odaklanıyorsun. Kafan aşağı bakarken yukarı sıçrayamazsın, odak noktanı iyi belirle. Biri sana hediye getirdiğinde o hediyeyi almazsan kime ait olur? Aynı şekilde sana saldıranların da yaptıklarını kabul etmek zorunda değilsin. Çocukla olayında binbir türlü hastalık emaresi var, olayı hiç idare edememişsin ki iş çığırından çıkmış. Elinde öyle bir öğreti var ki daha iş hiç başlamadan bunları halledebilecek keskinliği sana sunabilen bir öğreti. Neden değerlendiremiyorsun? Çünkü gerekeni yapmıyorsun. Yukarıda da ürün nedir diye sormuşsun, ağzını açmış lokmanı bekliyorsun. Sen olayı hiç ama hiç anlamamışsın, umarım üzerine düşünürsün büyük resmi görmek adına. Sen kendini kurtarmaya niyetli olmadığın sürece yılların heba olur, zaman sana bunu acı bir şekilde gösterir uyarayım.

Telkin mevzusu da karşıdakinin sana yaptığı telkinler ya da senin karşıya verdiğin dolaylı mesajlar felan değil. Kancıkta bir başlık var bunun adına fakat sen hiç incelememişsin gördüğüm kadarıyla. Pozitif ve bilinç düzeyinde tekrarladığın cümleler kanka bu telkinler. Sabah kalktığında ve gece yatarken bilinçaltı algısının en açık olduğu vakitlerde söylenerek inançlarını tekrardan programlamanda sana yardımcı olacak bir yardımcı. Tcma örnek telkinler bile hazırlamıştı. Ya bak buradaki insanlar, ben felan özel değiliz kanka sadece düşündük tcma ve öğreti üzerine, olayları sorguladık. Sen gerekenleri hiç yapmayarak buraya mesaj atarak sadece süreci geciktirirsin. Sporu da askere erteletmişsin oh ne ala mualla, ne zaman gidersin bilmiyorum önemli de değil. Bir şeyi erteliyorsan sen şu anki durumdan mutlusundur, hiç hayıflanmaya hakkın yok. Askerde de spor anlamında keskinleşeceğini hiç sanmıyorum, disiplin anlamında sana katkıları belki olur fakat dövüş sporları, sağlam güç antrenmanları felan çok ayrı olaylar.
Söylediklerine katılıyorum. Yalnız şöyle bir uyarı yapayım; Misalen telkin konusu, benim anladığım telkin konusunu yazdım. Ama senin ima ettiğin başka konu. O telkin tekrarlama mevzusunu bahsettiğini bilmiyordum ki zaten o mevzu işe yarar diye bir kaide yok. Bazen bilinçaltına zarar veren bir teferruattır. Neyse, Sanki aşırı derecede bilgisizmişim gibi ima etmişsin.
Askerlik olayı da şöyle kanka; Askere gidince, hem 1 yıl boyunca analizimi yaparım insanlar üzerinde, disiplin olsun cart curt olsun, hem de spor falan yaparım. Şu an neden duruyorum? Sıkıntılar var. Bakmışsın şubatın sonunda da gidebilirim Askere.
Kanka cidden bana iyi bir sınav olacak asker. Akıl geliştirmek, gelişim üzerinde durmak falan.
Umarım sağ salim yapar gelirim.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık