Ya karanlık yolu seçtiysem ?

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık
Kullanıcı avatarı
FD God
Sürgün
Mesajlar: 19
Kayıt: 18 Mar 2018, 14:39
Teşekkür etti: 6
Teşekkür aldı: 16

#1

Okunmamış mesaj 21 Mar 2018, 22:27

Dün açtığım BÇSY Analiz ve Tartışmaz postunda: "bir My7 olamayabiliriz, daha iyisi olabiliriz kendimizi keşfederek demiştim. " Yiğidi öldür ama hakkını yeme, dünden beri yazdıklarınızı düşündüm. Olaya geniş çaplı baktım. Ne kadar yetenekli olursan ol illaki senden daha iyileri vardır dünyada ve insan bu gerçeği kabullenmeli, haksız olduğumu düşüyorum. Zeka olarak öğrenebileceğim daha çok fazla şey var.
Bu gün ise Hacı Tyler'ın entrylerini okurken şu kısımda gözümden iki damla yaş aktı "İnsanız olum. insan zayıftır. güçlenmesi için çok acı çekmesi gerekir. bu acılarıda yanlış yorumlarsa manyak olur" Ufaklık yıllarımda yaşadığım olaylar bazı zamanlar (4-5 senedir) aklıma gelip intikam duygumu kaynatıyor. Nereden baksanız yaklaşık 10 yıl geçmiştir. Ortamım değiştikten sonra yaşadıklarımı az çok diğer insanlara da yaşattım (fiziksel+ruhsal) ama artık bu intikam duygusundan vazgeçip merhamet duygumu ön planda tutmak istiyorum hak eden insanlara, hâla git gel yapmaktayım bu kararda.

Fikirlerinizi istiyorum ve her türlü yoruma açığım
FD God adlı üyeye teşekkür edenler (toplam 3):
Okanokan1WintersSokratesin Sakali
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil
Mesajlar: 98
Kayıt: 18 Haz 2018, 02:17
Teşekkür etti: 30
Teşekkür aldı: 38

#2

Okunmamış mesaj 25 Oca 2019, 23:55

Eğer daha önceden yaşadığın bazı olaylar/travmalar hala şuan ki çevrene yansıyorsa istemsiz olarak sen çektiğin acıları yanlış yorumlamışsın demektir hacının dediği gibi. Yani istemsiz olarak eskiden yaşadığın olaylar çevrene nasıl davrandığını etkiliyorsa, yaşadığın olaylara dönmeli, onlarla yüzleşmeli, getirdikleri acıyı kabullenmeli ve gereken dersi çıkarıp aşmalısın.
Yazdığın şey bence yaşadığın, tecrübe ettiğin olayların getirdiği acıyı gelişmek için kullanmaman ve yüzleşmemen ve bu acıyı değişen çevrendeki insanlara yaşadığın şeyleri yaşatmak suretiyle bastırmaya çalışman. Sonuç olarak yapman gereken tabi ki bu intikam duygusunu bırakıp yaşadığın olayların sana yaşattığı şeyleri kabullenip bu acıları kendine bir basamak yapmak. Bunu yaptığın da zaten otomatik olarak hak edene hak ettiğini vermek durumunda kalacaksın ve yaptığın şeyler için vicdan azabı çekmeyeceksin diye düşünüyorum.

Aradan epey zaman geçmiş ama yazayım dedim belki gören faydalanan olur.
belikebond adlı üyeye teşekkür etti:
aPeopleArmy
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık