Kavga durumunda ne yapmalıyım?

Kardeşler birlikte durur ve sorunları birlikte aşarlar.

Moderatör: Co-Moderatör

olumcul deney

Okunmamış mesaj

Sokakta yürüyosunuz. Baktınız 2-3 kürt veya çingene. Oralı olmamaya başladınız çünkü sezdiniz kesin sataşacağını. Oralı olmamaya devam ediyorsunuz. Sataşmaya başladılar. "Saat kaç lan?!" diye ilk adımlarını attı. Uğraşmak istemediğiniz için söylüyorsunuz saati. Hala devam ediyor sormaya. Siz de hala yürümeye devam ediyorsunuz ki birisi geldi arkanızdan gözünüze vurdu. Dikkatiniz dağıldı. Çelme felan derken, yerdesiniz. Sopa bam güm daldılar.

Zaaflarım ise:

Bıçak vurma korkusu; bu çoğu kişinin korkusudur. Genelde istediğiniz kadar dövün. O sinirle ya arkadan ya da önünüzden saplar kaçar.

Abi çağırma; dövdünüz diyelim. Gidip abisini çağırcak. Abisi de liderlik moduna giriyor, klasik maço yani hdlahd anlatsanız durumu oralı olmazlar. Gelir onlar da saldırır.

Bu durumlar böyle oluyor genellikle. Bu korkumu aşamıyorum hiç.
Gnorts

Okunmamış mesaj

Mantıklı olan olayı kavga başlamadan yatıştırmaya çalışmak olur. Her ne kadar dayağı haketselerde onlar belalarını kendileri gibi birilerinden bulurlar zaten, bu tip beta gruplar sürekli diğer beta gruplarla çatışma halindedirler. Ha yatıştıramadın ve olay oraya kadar geldiyse zaten yapacak bir şey yok indirebildiğini indireceksin. Ayrıca kaçmak da bir çözüm olabilir aşırı sıkıntılı durumlarda.
Kullanıcı avatarı
Tonga Sayıl
Silik

Okunmamış mesaj

Sokakta böyle tiplerin sana sarmasına karşın silahlandıracaksın kendini. Silahlandırmaktan kastım vücudunu geliştirmen, boks gibi sporlar. Bunları yaptığında içsel olarak bileniyorsun davarlara karşı. Bela çatacaktır, kaçınılmazdır. Sokaktaki lavuklar sana sarıyorsa bil ki uzaktan çelimsiz, güçsüz ve kılıçsız gözüküyor olmandan. Bu yaratıklar evrimsel davranışlar tarafından o kadar çok güdülüyorlar ki yaptığın baskın bir davranışın R yapmalarına sebep verecektir. Davar bile olsalar içsel olarak anlayacaklardır ''aga bu adama bulaşılmaz'' diyerekten. Bu baskınlığa kasti olarak rol keserek ulaşamazsın. Aklın gölgesinde spor ile yazılımını güçlendirmede yatıyor bu davranışlarının baskın olup asilleşmesi. Eğer sayıları fazla ve savaş kapına dayanmışsa elinden geleni yap. Ayrıca kavga durumunda bıçak çeken kişi yarrağı yer. Hukuki yaptırımı direkt hapis cezasıdır. Belirtmekte fayda var.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Kanka öncelikle bu tip kekolarla aranda sıkıntı olduğu zaman bıçak yeme korkun (yani genel olarak başıma bi iş gelebilir korkusu) gayet doğal diye düşünüyorum. Aklı başında biri zaten sokakta karşısına çıkan bu tiplere elinden geldiğince bulaşmamaya çalışır. Laf atarsa felan "kusura bakma haklısın" der geçer gidersin. Boks bil veya bilme fark etmez. Ha bu ibnelerin ne yapacağı belli olmaz o yüzden boks öğrenmiş ve kendini o zamana kadar diri tutmuş olacaksın ki başına gelmesi ihtimal bu duruma karşı silahın olsun. Zaten wintersın belirttiği gibi seni güçlü gördükleri zaman sana bulaşma ihtimalleri azalır. Boks bilmek ayrıca korkunu en aza indirgemeni sağlar, kendine güvenini artırır.
Kullanıcı avatarı
FD God
Sürgün

Okunmamış mesaj

Geçmiş yıllarda çoğu insan kendilerini üstün göstermek için kaba kuvvete başvururdu. Çünkü toplum tarafından kabul edilen buydu. Yıllar ilerledikçe insanlar beynini kullanmayı ve iletişimi öğrendi. Yıllarla birlikte toplum kuralları da değişir. Şimdi ise zeki insanlar fiziki yöntem yerine beynini kullanmayı tercih ediyor.

Gelelim senin durumuna şimdi dostum. Kimse kimseye durduk yere yumruk atmaz. İstisna var mı ? Var elbette, olmazsa olmaz xd kendini geliştiremeyen insanlar hâla mevcut ve mevcut olmaya devam edecektir. Böyle durumlarda bu salaklara bir şeyler anlatamazsın. Anlamazlar aq beyinlerini kullanmıyorlar. Önce alttan alırsın, iletişim kurmayı denersin sakın olarak (açık konuştuğun sürece seni dinlerler, korkuyu hisseder bu tipler bu arada, lol) 2-3 dakika muhabbet sonunda selamlaşır yoluna devam edersin ama baktın kavga çıkacak erkeklik gururunu kabartıp aralarına dalmana gerek yok, kaç dostum canından değerli değil. Bu mallar kaybedecek bir şeyleri olmadığına inanır çünkü. Sana tavsiyelerim bunlar, ek olarak ise tecrübe için kendi vücuduna uygun bir dövüş sanatı öğrenmen iyi olur.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

FD God yazdı: 24 Mar 2018, 21:29 Geçmiş yıllarda çoğu insan kendilerini üstün göstermek için kaba kuvvete başvururdu. Çünkü toplum tarafından kabul edilen buydu. Yıllar ilerledikçe insanlar beynini kullanmayı ve iletişimi öğrendi. Yıllarla birlikte toplum kuralları da değişir. Şimdi ise zeki insanlar fiziki yöntem yerine beynini kullanmayı tercih ediyor.
Kanka söylediğin doğru değil. İnsanın beynini kullanabilmesi ve birbiriyle iletişim halinde olması ilk insandan beri var. Tanrının verdiği bi lütuf yani bunlar insan yoktan yere bi şey üretmedi. Akılsız insanlar evrimsel algoritmalar aracılığıyla birbirlerine üstünlük kurmaya çalışırlar. Bunun yöntemi akılsızın bulunduğu ortama göre değişir. Akıllı biri için toplum normları bi şey ifade etmez. Eskiden insanlar şöyle baskınlık kurardı şimdi böyle diyemezsin. Akılsızın elinde çevresinin onayladığı bi iyi özelliği varsa oradan baskınlık kurmaya ıkınır. Bu özellik kekolarda 1tl atıp vurulan boks makinesindeki puandır cihangir solcusu için kültürlü, hayatta her şeyi çözmüş ayaklarına yatmaktır. Akıllı insan her zaman aklını kullandı ve değerin, baskınlığın nereden geldiğini kavradı. Mö 1000 yılında neyse şu anda da akıllı insanların değeri gördüğü yer aynıdır. Akılsızlar için değer ise içinde bulunduğu toplumun kabul ettikleridir.
Kullanıcı avatarı
Lionheart
Çaylak

Okunmamış mesaj

Sadece baskınlığını ve iletişim yeteneklerini geliştirmek de kavgayı başlamadan bitirmeni sağlayabilir. Senin korkuyla gezmen beyin dalgaların aracılığıyla onları kendine çekiyor. Korkularından arınmakla başlayabilirsin. Ek olarak da ''Boks'' bu korkuyu aşman konusunda sana yardımcı olur. Ben de uzun zamandır yapıyorum. Sormak istediğin varsa sorabilirsin.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Hiç tanımadığım kişiler elbette bir çok kez laf attılar ezmek için tofaşın içinden olsun başka sığınak köşelerden felan ama fiziksel olarak öyle yoldan geçen tanımadığım biri beni hiç yoklamadı, kalabalık grup halinde iş atıp zevkine adam darp etmeye kalkışanlar vardı bir ara onu biliyorum.
Ben bir şey merak ediyorum, serseri tipli birkaç kişilik grup betalar sizce tek başına sokakta yürüyen sizin benim gibi birinden "ulan herkes sürü halinde bu tek yürüyor akşam akşam" deyip çekinir mi yoksa salça olmak için daha mı müsait görürler ?
Kullanıcı avatarı
Kai
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Mitch yazdı: 25 Mar 2018, 03:02 Hiç tanımadığım kişiler elbette bir çok kez laf attılar ezmek için tofaşın içinden olsun başka sığınak köşelerden felan ama fiziksel olarak öyle yoldan geçen tanımadığım biri beni hiç yoklamadı, kalabalık grup halinde iş atıp zevkine adam darp etmeye kalkışanlar vardı bir ara onu biliyorum.
Ben bir şey merak ediyorum, serseri tipli birkaç kişilik grup betalar sizce tek başına sokakta yürüyen sizin benim gibi birinden "ulan herkes sürü halinde bu tek yürüyor akşam akşam" deyip çekinir mi yoksa salça olmak için daha mı müsait görürler ?
O senin dışarı verdiğin izlenimle ve onların o an hissettikleriyle alakalı.Yani belki teksindir ama hayvan gibi bir boksörsündür herifler bakar hisseder ulan bu herife bulaşılmaz der. Veya kalabalıksınızdır ama korkak ve zayıf izlenimi veriyorsunuzdur onlar da o an kral gibi hissetmek için laf atar. Fakat bu öyle bilinç düzeyinde değil de kadınların erkekleri test etmesi gibi radaraltı bir şekilde olur. O an hisseder yani ne olduğunu. Ha tek olanı evrimsel olarak kalabalığa nazaran daha zayıf olarak algıladıklarından bulaşma ihtimalleri yine artar öyle bir durum da var. Yani sonuç olarak duruma göre değişkenlik gösterir.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

Kai yazdı: 25 Mar 2018, 09:20
Mitch yazdı: 25 Mar 2018, 03:02 Hiç tanımadığım kişiler elbette bir çok kez laf attılar ezmek için tofaşın içinden olsun başka sığınak köşelerden felan ama fiziksel olarak öyle yoldan geçen tanımadığım biri beni hiç yoklamadı, kalabalık grup halinde iş atıp zevkine adam darp etmeye kalkışanlar vardı bir ara onu biliyorum.
O senin dışarı verdiğin izlenimle ve onların o an hissettikleriyle alakalı.Yani belki teksindir ama hayvan gibi bir boksörsündür herifler bakar hisseder ulan bu herife bulaşılmaz der. Veya kalabalıksınızdır ama korkak ve zayıf izlenimi veriyorsunuzdur onlar da o an kral gibi hissetmek için laf atar. Fakat bu öyle bilinç düzeyinde değil de kadınların erkekleri test etmesi gibi radaraltı bir şekilde olur. O an hisseder yani ne olduğunu. Ha tek olanı evrimsel olarak kalabalığa nazaran daha zayıf olarak algıladıklarından bulaşma ihtimalleri yine artar öyle bir durum da var. Yani sonuç olarak duruma göre değişkenlik gösterir.
Aynı yaşadığım durum işte. Salça oluyo genellikle. Ama haplanmışsa vs. sataşacaktır.
Lionheart yazdı: 24 Mar 2018, 22:44 Sadece baskınlığını ve iletişim yeteneklerini geliştirmek de kavgayı başlamadan bitirmeni sağlayabilir. Senin korkuyla gezmen beyin dalgaların aracılığıyla onları kendine çekiyor. Korkularından arınmakla başlayabilirsin. Ek olarak da ''Boks'' bu korkuyu aşman konusunda sana yardımcı olur. Ben de uzun zamandır yapıyorum. Sormak istediğin varsa sorabilirsin.
.
hoca dehanni yazdı: 24 Mar 2018, 22:24
FD God yazdı: 24 Mar 2018, 21:29 Geçmiş yıllarda çoğu insan kendilerini üstün göstermek için kaba kuvvete başvururdu. Çünkü toplum tarafından kabul edilen buydu. Yıllar ilerledikçe insanlar beynini kullanmayı ve iletişimi öğrendi. Yıllarla birlikte toplum kuralları da değişir. Şimdi ise zeki insanlar fiziki yöntem yerine beynini kullanmayı tercih ediyor.
Kanka söylediğin doğru değil. İnsanın beynini kullanabilmesi ve birbiriyle iletişim halinde olması ilk insandan beri var. Tanrının verdiği bi lütuf yani bunlar insan yoktan yere bi şey üretmedi. Akılsız insanlar evrimsel algoritmalar aracılığıyla birbirlerine üstünlük kurmaya çalışırlar. Bunun yöntemi akılsızın bulunduğu ortama göre değişir. Akıllı biri için toplum normları bi şey ifade etmez. Eskiden insanlar şöyle baskınlık kurardı şimdi böyle diyemezsin. Akılsızın elinde çevresinin onayladığı bi iyi özelliği varsa oradan baskınlık kurmaya ıkınır. Bu özellik kekolarda 1tl atıp vurulan boks makinesindeki puandır cihangir solcusu için kültürlü, hayatta her şeyi çözmüş ayaklarına yatmaktır. Akıllı insan her zaman aklını kullandı ve değerin, baskınlığın nereden geldiğini kavradı. Mö 1000 yılında neyse şu anda da akıllı insanların değeri gördüğü yer aynıdır. Akılsızlar için değer ise içinde bulunduğu toplumun kabul ettikleridir.

Gelelim senin durumuna şimdi dostum. Kimse kimseye durduk yere yumruk atmaz. İstisna var mı ? Var elbette, olmazsa olmaz xd kendini geliştiremeyen insanlar hâla mevcut ve mevcut olmaya devam edecektir. Böyle durumlarda bu salaklara bir şeyler anlatamazsın. Anlamazlar aq beyinlerini kullanmıyorlar. Önce alttan alırsın, iletişim kurmayı denersin sakın olarak (açık konuştuğun sürece seni dinlerler, korkuyu hisseder bu tipler bu arada, lol) 2-3 dakika muhabbet sonunda selamlaşır yoluna devam edersin ama baktın kavga çıkacak erkeklik gururunu kabartıp aralarına dalmana gerek yok, kaç dostum canından değerli değil. Bu mallar kaybedecek bir şeyleri olmadığına inanır çünkü. Sana tavsiyelerim bunlar, ek olarak ise tecrübe için kendi vücuduna uygun bir dövüş sanatı öğrenmen iyi olur.
hoca dehanni yazdı: 24 Mar 2018, 21:19 Kanka öncelikle bu tip kekolarla aranda sıkıntı olduğu zaman bıçak yeme korkun (yani genel olarak başıma bi iş gelebilir korkusu) gayet doğal diye düşünüyorum. Aklı başında biri zaten sokakta karşısına çıkan bu tiplere elinden geldiğince bulaşmamaya çalışır. Laf atarsa felan "kusura bakma haklısın" der geçer gidersin. Boks bil veya bilme fark etmez. Ha bu ibnelerin ne yapacağı belli olmaz o yüzden boks öğrenmiş ve kendini o zamana kadar diri tutmuş olacaksın ki başına gelmesi ihtimal bu duruma karşı silahın olsun. Zaten wintersın belirttiği gibi seni güçlü gördükleri zaman sana bulaşma ihtimalleri azalır. Boks bilmek ayrıca korkunu en aza indirgemeni sağlar, kendine güvenini artırır.
Tonga Sayıl yazdı: 24 Mar 2018, 21:11 Sokakta böyle tiplerin sana sarmasına karşın silahlandıracaksın kendini. Silahlandırmaktan kastım vücudunu geliştirmen, boks gibi sporlar. Bunları yaptığında içsel olarak bileniyorsun davarlara karşı. Bela çatacaktır, kaçınılmazdır. Sokaktaki lavuklar sana sarıyorsa bil ki uzaktan çelimsiz, güçsüz ve kılıçsız gözüküyor olmandan. Bu yaratıklar evrimsel davranışlar tarafından o kadar çok güdülüyorlar ki yaptığın baskın bir davranışın R yapmalarına sebep verecektir. Davar bile olsalar içsel olarak anlayacaklardır ''aga bu adama bulaşılmaz'' diyerekten. Bu baskınlığa kasti olarak rol keserek ulaşamazsın. Aklın gölgesinde spor ile yazılımını güçlendirmede yatıyor bu davranışlarının baskın olup asilleşmesi. Eğer sayıları fazla ve savaş kapına dayanmışsa elinden geleni yap. Ayrıca kavga durumunda bıçak çeken kişi yarrağı yer. Hukuki yaptırımı direk hapistir. Belirtmekte fayda var.
Winters yazdı: 24 Mar 2018, 20:55 Hacı anlattı bu mevzuyu. Sen o tarz durumlarda "acaba bir sıkıntı çıkar mı" hissiyatını yaşarsan, yaydığın her şey "başıma bir şey gelmesinden çekiniyorum" mesajını verecek karşıya. O hissiyatı aşabilmek için de temelinden adam akıllı boks öğrenmen gerekiyor. Neden hapkido değil de boks dedim? En kısa sürede en temel ve işine en çok yarayacak teknikleri boks harici başka bir daldan öğrenmen uzun süreni alacaktır. Boks her türlü işini görecektir. İşin özüne gelirsek sen karşındakini sikebilecek donanıma sahip olduğunda zaten bu senin her hareketine yansıyacak. Emin ol senaryondaki tiplemeler bunu bilinçli olarak farkedemeyecekler fakat içsel olarak en derinlerinde sana bulaşmamaları gerektiğini bilecekler. Ya üzerlerinde bıçak yahut silah varsa? Burası artık seni de karşı tarafı da aşar. Basit bir olay değil çünkü. Başına gelecek olan varsa istersen çelik yelekle gez yine seni bulacaktır. Senin yapacağın elinden geleni en sağlam şekilde ortaya koymaktır.
Gnorts yazdı: 24 Mar 2018, 20:19 Mantıklı olan olayı kavga başlamadan yatıştırmaya çalışmak olur. Her ne kadar dayağı haketselerde onlar belalarını kendileri gibi birilerinden bulurlar zaten, bu tip beta gruplar sürekli diğer beta gruplarla çatışma halindedirler. Ha yatıştıramadın ve olay oraya kadar geldiyse zaten yapacak bir şey yok indirebildiğini indireceksin. Ayrıca kaçmak da bir çözüm olabilir aşırı sıkıntılı durumlarda.
Beyler sağolun tavsiye için öncelikle. Hepiniz bilinçli olarak değil de içsel olarak gelen baskın yeteneği demişsiniz, tabi bu da vücut geliştirme, boks filan gerektirir demişsiniz. Öncelikle günümüzde bunlara maddi kaynak ayarlamak sıkıntı oluyor. Çoğumuz ögrenciyizdir. Maddi anlamda biraz yüksek değerlere sahip aktiviteler bunlar. Yoksa ben de başlamaya düşünüyorum spora.

Bana gelirsek; Evet çelimsiz görünüyorum -ki çevremdekilerde söyledi bu durumu- Bu onlara daha da avantaj gibi geliyor. İçsel olarak korkak olmasam da karşı tarafa böyle yayılıyor bu enerji. Bu da en nefret ettiğim bi durum. Bu yüzden 2002'li(benden 4 yaş küçük) yiğenimin bile bana höberdiğini gördüm. Bunda da şöyle korkum var; dersini verip baskınlık kursam ailesiyle aram kötü olcak.

Şunu size söylüyorum ki annem tarafından yıllarca törpülenmişim; Bu durumda bile kadın bana gelip -sanki 10 yaşındaymışım gibi- "Yerlerini söyle bi de ben gidiyim kimmiş onlar" demesi bunu gösteriyor.

Gel gelelim mevzuya. Baskınlık hissettirmem kolay olmasada uğraşırım. Bu olay tekrar yaşanacağını varsayıyorum. Gider hepsini almaya yeltenlenirim -ki alamayacağım çocuk değil-. Tabi aldım diyelim. Bunlar bunla kalır mı? Yarın bir gün yine karşına çıkıcaklar biraz fazla kişiyle. O durumda yine aynı şeyler. Çocuklar alıştı bi kere. Verdim yani o hissiyeti. Dövsen suç dövmesen ayrı suç. Aralarında 10 yaşındaki çocuğun soda şişesini kırıp üzerime yürüdüğünü gördüm. Baskınlığım o kadar vahim diyebilirim.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık