Küçük Bir Hatırlatma

''Ölüme gitmek için gönüllü olacak adam bulmak, acıya sabırla göğüs germeye istekli olanları bulmaktan daha kolaydır.'' -Caesar

Moderatör: Co-Moderatör

Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık
Kullanıcı avatarı
Priso
1. Nesil
Mesajlar: 46
Kayıt: 16 Mar 2018, 17:52
Teşekkür etti: 35
Teşekkür aldı: 201

#1

Okunmamış mesaj 07 Haz 2018, 23:23

Bu yazı, yaşanılan son durumlar hakkında yazarlarımızı bilgilendirmek ve genel bir uyarı mahiyetinde kaleme alınmıştır. Zaten “Forum’un Kültür ve İşleyişi” yazımızda istenmeyen vasat durumların yaşanmaması adına oluşturulmak istenilen ortam ve kültür anlatılmış, istenilen uyumu gösteremeyen yazarlara ise bu mecranın diğer sikko mecralar ile karıştırılmaması tembihlenmiş; bu platformun, borusunu öttürme derdi olan yazarların platformu olmayacağı söylenmiştir. Bir kulaktan girip diğer kulaktan çıkma durumuna karşın, tekrardan hatırlatalım.

Sağlıklı paylaşım ortamını zedeleyecek davranışlardan kaçınmanız gerektiğini, hele ki bozgunculuğa varacak eylemlerinizde yaptırıma maruz kalacağınızı hatırlatalım. Yapı itibari ile diğer mecralardan çok farklıyız. Bunun avantajı olarak, belki de sanal alemdeki en sağlıklı paylaşım ortamına sahibiz. Burası kitleye yönelik; bu sebeple de ekşici tadında yazar bozuntularının vızzıklamaları için uygun şart ve koşulların sunulduğu, gazlarının alındığı bir platform değildir. Bu yüzden, maalesef ki ekşi tadında vızzıklamak isteyenlere kötü bir müjde olarak, yazılarınızda kabak gibi su yüzüne çıktığınızı söylemek zorundayız. Kötü ve iyi niyetlerinizin apaçık görüldüğü, bir kural ihlali durumunda kıvırma ıkıntılarınızın sökmeyeceği bir platformdasınız. Umulur ki bunun farkındalığı ile hep beraber böylesine elit bir platformda paylaşımlarımıza devam ederiz.

Yazılarınızda imla kurallarını gözeterek; ifadelerinizin net, anlaşılır olduğuna ve bağlama uygunluğuna dikkat ediniz. “Ben öyle demek istememiştim.” dememek adına, yazılarınızı paylaşıma sunmadan önce kontrol ediniz.

Çaylakların onaylanmayan mesajlarına gelirsek; ideal bir paylaşım ortamı için mesajların asgari düzeyde bilgi barındırması gerekiyor. Böylesine berrak bir paylaşım ortamını niteliksiz ve önem arz etmeyen mesajlar ile bulandırmamak için, inisiyatif kullanarak uygunsuz mesajları onaylamıyoruz.

Tanrı’nın barışı ve esenlikleri üzerinize olsun.
Priso adlı üyeye teşekkür edenler (toplam 3):
my7iznindeaPeopleArmydun bugun yarin
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık