BÇSY Forum'un Kültür ve İşleyişi

''Ölüme gitmek için gönüllü olacak adam bulmak, acıya sabırla göğüs germeye istekli olanları bulmaktan daha kolaydır.'' -Caesar

Moderatör: Co-Moderatör

Kilitli Önceki başlıkSonraki başlık
Kullanıcı avatarı
AETIUS
Legatus
Mesajlar: 16
Kayıt: 08 Şub 2018, 13:13
Teşekkür etti: 0
Teşekkür aldı: 1

#1

Okunmamış mesaj 11 Mar 2018, 22:41

(İlan Tarihi: 11.03.2018)
Son Güncellenme: 18.03.2018"Diğerlerinin kör bir şekilde 'hakikat' takip ettiği yerde, hatırlayın; hiçbir şey doğru değildir..."

Tanrı'nın selamı, hakikat arayışının sonucunda burayı bulan ve aramıza katılan herkesin üzerine olsun.

- Yıllar bize, betaların tam da yazı dizisinde uyarıldığımız gibi hastalıklı olduklarını gösterdi. Keza bu hastalıklarının yansıması olan vızzıklayışları onları beslemeden çürütülse dahi, aşağılık hareketlerinin son bulmadığını da gördük. Bu nedenle, hakikati kovalayan insanlar için gerek toplumun rezilliğinden kurtulabilecekleri bir sığınma mekanı, gerek diğer akıl sahipleriyle fikir alışverişinde bulunabilecekleri ve birbirlerine her konuda destek olabilecekleri bir kale olması adına bu forumu kurduk.

- Her tür konuda, insan aklına yaraşan yapılıp, konular tüm nüans noktalarıyla birlikte ele alınmalı ve değerlendirilmeli; forum, bir bağlamdan koparıp çarpıtma yahut iftira atma yerine dönüşmemelidir. Burası, diğer sosyal medya alanları gibi bir hastalıklılar için sanal mastürbasyon mecrası olmayacaktır.

- Roma İmparatorluk Ordusu'ndan esinlenilerek seçilen yönetim rütbeleri, sırasıyla: "Legatus", "Centurion" ve "Evocati" şeklindedir. "Legatus" tüm yetkilere sahip olmakla birlikte, moderasyon ekibinin de lideri ve denetleyicisidir. "Centurion"lar genel moderatörlerdir, tüm kategoriler ve kullanıcılar üzerinde tam yetkiye sahiptirler. Onların yardımcıları rolündeki "Evocati"ler ise, yalnızca atandıkları bölümlerde geçerli olan belirli yetkilere sahiplerdir. Bu yetkiler: kullanıcı mesajlarını onaylama, düzenleme ve silme, başlıkları kilitleme ve taşıma, kullanıcılara uyarı ve "Sürgün" cezası verebilme şeklindedir.

- Forumdaki sınıflandırma, "Nesil Sistemi" şeklindedir. Şu anlık "1. Nesil" sınıfı için süregelen alımlar, moderasyonun belirleyeceği bir tarihte sona erecek ve çaylaklıktan yeni çıkacak hesaplar "2. Nesil" sınıfına taşınacaktır. Bu sistem, gelecekteki sınıflar için de aynı şekilde işleyecektir.

- Kullanıcı kaydınızı oluşturduğunuzda, "Çaylak" olarak başlar ve bu sınıfta bulunduğunuz süre boyunca yalnızca "Öğreti" kategorisine mesaj girebilirsiniz. Mesajlarınıza dosya ekleyebilme ve özel mesaj gönderme seçeneğiniz olmayacaktır fakat diğer kullanıcıların eklediği dosyaları indirebilir ve size gönderilen özel mesajları okuyabilirsiniz. Bunlara ek olarak, girdiğiniz mesajlar yayımlanmadan önce moderasyon onayından geçecektir. Reddedilen ya da henüz onaylanmayan mesajlar, diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemez ve mesaj sayacına yansımaz. On adet onaylanmış mesajınız olduğunda, hesabınız ''Çaylak'' sınıfından o tarihte alımları süregelen nesil sınıfına taşınarak ''Yazar'' izinleri kazanacaktır. "Yazar" izinlerine sahip kullanıcılar, moderasyon onayı gerekmeksizin "Öğreti" ve "Hayat" kategorilerine mesaj girebilir, mesajlarına dosya ekleyebilir ve özel mesaj gönderebilirler.

- Forum kurallarına aykırı eylemler gerçekleştirirseniz, eylemin derecesine göre "Sürgün" ya da "Silik" cezalarından uygun olanı alırsınız. "Sürgün" cezası aldığınız takdirde, mesajlarınız yayımlanmadan önce moderasyon onayından geçecek ve moderasyon tarafından belirlenecek süre zarfında kurallara ve işleyişe uygun davranışlarda bulunmadığınız sürece cezanız sonlandırılmayacaktır. Ceza boyunca, çaylaklığınızda olduğu gibi mesajlarınıza dosya ekleyemez ve özel mesaj gönderemezsiniz. "Silik" cezası alırsanız, hiçbir sebeple geri alınmamak üzere kullanıcı kaydınız silinir, forumdan atılırsınız. Unutmayın ki bu forumda kimseye imtiyaz tanınmayacak, hakkaniyet ilkesi gözetilecektir.

- Bu forum, saygı ve ahlaktan yoksun mesajlar girebileceğiniz bir ortam olmadığı gibi mesajlarınızı silmenin mümkün olduğu bir mecra da değildir. Düzenleme yapabilmeniz ise, yalnızca mesajınızı girdikten sonraki ilk 5 dakika içerisinde mümkündür. Bu nedenle, mesajlarınızı girmeden önce üzerine iyice düşünmenizi ve forumumuzda bulunan "Önizleme" özelliğini kullanarak kontrol etmenizi öneririz.

- Bu forum, kimseye faydası olmayan meseleler hakkında tartışma yaratan ve meseleleri çarpıtarak kitle nazarında haklı gözükme derdi olan hint kumaşı giymiş kütüklerin yeri değildir. Kimse bir başka kullanıcıyı bir konuda bilgisi olmadığı veya az bilgisi olduğu için aşağılayamaz. Kimse bir başka kullanıcıyı veya üçüncü kişiyi, forumu kullanarak karalayamaz. Bu forumun pek çok açıdan diğer hastalıklı sanal mecralardan farklı işlediğini göreceksiniz.

Umulur ki Tanrı bize, dilediğimiz ortamı bu forum aracılığı ile bahşeder.

Saygılarımızla, Moderasyon Ekibi
AETIUS adlı üyeye teşekkür etti:
hoca dehanni
Kilitli Önceki başlıkSonraki başlık