Başlıktan çıkarılan farklı anlamlar ve fikir alışverişi

Sorularınızı bu forum altında paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
FD God
Sürgün

Okunmamış mesaj

Başlığı okuyan herkes farklı anlam çıkarabiliyor. Beni TCMA ile tanıştıran arkadaşım: Öz güvenin arttırdığını söyledi. Başka bir arkadaşım: Alfayı ortam lideri, karı kız sandı. Son olarak ise bu başlığı okuması için benden yaşça büyük bir arkadaşıma gönderdim ve bana: Dişilerden nefret ettiren bir başlık olduğunu söyledi.

Benim düşüncelerim ise; iyilik ve kötülük arasında nötr olup hak edene hak ettiğini vermem, sosyal ilişkilerimi güçlendirip kendi yolumu çizmem ve zekamı kullanıp duygularıma yenik düşmemem olmasıydı. Başkalarının düşünceleri ile hareket eden birisi değilim ama yeniliğe açık birisiyim. Merak ettiğim için sormak istiyorum. Siz ne gördünüz bu başlıkta ?
Kullanıcı avatarı
Tonga Sayıl
Silik

Okunmamış mesaj

Çoğu klasik, sanatsal zenginliği bol ve muğlaklığa sahip eserlerde yaşanan durumu dile getirmişsin. Bunun sebebi başlığın uyarılarla sınırları çizilmiş muğlaklığa ve sanatsallığa sahip olmasından kaynaklanıyor. Bu muğlaklığın ve sanatsallığın yanlış yorumlanması herkesin kafasına göre bir şeyler sıçmasına sebep oluyor. Bu muğlaklıkta öğretiye dair bir şeyler öğrenmen aklını güçlendirmene vesile oluyor. Muğlaklık dediysem ''her şey kapalı anlatım mq'' sanılmasın. Misal olarak başlık altın vuruş hakkında ne olacağından daha çok ne olmadığına dair bilgi verir. Geriye kalan bilgileri öğrenmek senin süreçleri iyi analiz etmen ve çabana bakıyor. Zaten akıl güçlenmesi dediğimiz olay tam da bu oluyor.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

Bazı ortamlarda TCMA'yı sorduğunuzda "şizofren o yeaa taşak geçiyo muruq" dediklerini duymuşsunuzdur. TCMA, aslında bu başlığa karı-kız teknikleri için gelenler ile çok az bi biçim de taşak geçip istediklerini veriyor onlara. Betalar ile taşak geçiyor, tabi Betaların "bu ne diyo mq" demesinin sebebide bu. Asıl durumdan sıkılanlar(Omega diyelim hadi) için de mükemmel yazı teknikleri ile kendine çekiyor. 'Özümse' demesinin nedenide bu. Abi bu adam farklı. Başlığa gelen kezbanları da çabuk eliyor. Hani karı kız tavlama taktikleri yazarsın googleye, karşına 2-3 abuk subuk bilgi veren sayfalar çıkar. Düşündüğüm ise bazı kızların bile bu sayfalardan edinilen bilgiye göre savunma mekanizmalarının harekete geçmesi. Ama TCMA bunu etkisiz kılıyor. Başlığı okuyup saha ödevini yapınca aniden özgüven geliyor insana. Bu başlık Alfa olmak değil, Karı kız tavlamak hiç değil. Başlığın amacı Toplumun nasıl bu hale geldiği ve nasıl başa çıkabileceğimizi anlatıyor. Normalde bir kızla her zaman 'Etkilemek için konuşuruz.' Abi zaten adam işin özünü öğretiyor. Genel anlamda kızlarımız, kendilerine karşı cins yaklaştığı zaman hemen "Kesin yavşıcak" moduna geçiyor. Siz de 5-10 dakika muhabbet için gittiğinizde konuşuyosunuz ama tabularınızı/korkularınızı yıkmak için. Olay dişileri etkilemek değil yani beyler. Asıl olay dişilerle konuşma korkusu, kendini kasma, ego kırılması vs. Bu tabuyu aştığınız zaman ortamda daha çok rahat oluyosunuz. Özgüvenli, çekinmeyen bi adama dönüşüyosunuz. TCMA, bu sayede benliğinizi yeniden kavuşturunca asıl almanız gerekeni alınca işlerin kendiliğinden olacağını hissettiriyor size.

Bu başlık sayesinde özgüvenim yerine geldi. Saha ödevlerine daha zamanım var ancak kızların ne yarram, toplumun ne bok olduğunu çözmeyi başardım zaten.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Bana göre tcma'nın öğretisi bir ideoloji niteliği taşıyor, başlığı anlamayan çoğu ezik başlığa "kız tavlama, mast bıraktırma" sanatı gibi bakıyor.

tcma'nın bize asıl sunduğu kaliteli hayattır. Hayatın eğlenerek, gülerek yaşanması gerektiğini ve herşeyin değersiz olduğunu, en değerli şeyin biz olduğumuzu öğretmiştir.

Tyler Durden'in bir repliğinde de şu cümle geçmektedir: "Nefret ettiğimiz işler de çalışıp, gereksiz şeyler alıyoruz." tcma da ideoloji de bunu bize aktarmış ve uyarmıştır.
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Başlıktan çıkaracağım anlamlar zamanla ufkum genişledikçe artar diye düşünüyorum.Muğlak yerler de var ne anlattığı çok açık olan yerler de var.Benim kendime çıkardığım derslerin en önemlileri kimsenin köpeği olmadığımdı ve böyle gelmiş böyle gider denip gidişatı hakkında kafa yorulmasının bırakıldığı konuların sebeplerinin olmasıydı.Dişiler neden böyle davranıyor vs.
Yaşım küçüktü mallıklarım ve anlamadıklarım çok oldu,uzun bir aradan sonra başlığı tekrar okuyorum,yeni çıkarımlar yaptıkça yazarım.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık