Tcma'nın taktiklerinin kullanımı

Sorularınızı bu forum altında paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Co-Moderatör

olumcul deney

Okunmamış mesaj

Nabza Göre Şerbet, Enerji Emme, 2 ileri 1 Geri taktiklerinin doğru kullanımı nasıldır sizce? Kendi tecrübelerinizi anlatabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Nabza göre şerbet: adındanda anlaşılacağı üzere tüm insanlar aynı değildir, bu sebeple tcma analiz etmemizi söylemiştir, nasıl kaşar biriyle rahatça konuşabiliyorsan, muhafazakar kapalı biriyle aynı şekil de konuşamassın. İnsanların yetiştirilme farklıkları yüzünden, her insan aynı olamaz. İşte bu durum da nabza göre şerbet vermen, yani adamına göre muamele yapman gerek.

Ben kaşar bi kızın yanında rahatça küfür ederdim, ama kapalı efendi bi kızın yanında küfürlü konuştugumda kızın utandığını farkedebiliyordum.

Enerji emme kısmı ise bildiğim kadarıyla şöyle gerçekleşir: biri seninle alay edip,sinirlendirebiliyorsa ve sen ağzının payını vermiyor veya sinirleniyorsan, senin enerjini emiyordur.

2 geri 1 ileri: hayli bi bilgim yok ama örnek vermek gerekirse

+1 Kolunu omzuna at
-1 Kolunu çek ve dokunma
+1 Kolunu beline at
olumcul deney

Okunmamış mesaj

aPeopleArmy yazdı: 28 Mar 2018, 01:21 Nabza göre şerbet: adındanda anlaşılacağı üzere tüm insanlar aynı değildir, bu sebeple tcma analiz etmemizi söylemiştir, nasıl kaşar biriyle rahatça konuşabiliyorsan, muhafazakar kapalı biriyle aynı şekil de konuşamassın. İnsanların yetiştirilme farklıkları yüzünden, her insan aynı olamaz. İşte bu durum da nabza göre şerbet vermen, yani adamına göre muamele yapman gerek.

Ben kaşar bi kızın yanında rahatça küfür ederdim, ama kapalı efendi bi kızın yanında küfürlü konuştugum da kızın utandığını farkedebiliyordum.

Enerji emme kısmı ise bildiğim kadarıyla şöyle gerçekleşir: biri seninle alay edip,sinirlendirebiliyorsa ve sen ağzının payını vermiyor veya sinirleniyorsan, senin enerjini emiyordur.

2 geri 1 ileri: hayli bi bilgim yok ama örnek vermek gerekirse

+1 Kolunu omzuna at
-1 Kolunu çek ve dokunma
+1 Kolunu beline at
Enerji Emme; Mesela kız seni kıskandırmaya çalışır(kıskanç isen tabii) Sen de Oralı bile olmazsan(kıskanmazsan) Kız çok şaşırır(Ne yapıyor bu?! Kıskanmadı! demeye başlar). Enerji Emme'den kastımız bu.

2 İleri 1 Geri'yi doğru anlamışsın hacı.
az7
Sürgün

Okunmamış mesaj

Özetle,
nabza göre şerbet , dişiler çok fazla rol keserler mesela, bunları tespit edersin ve ona göre hareket edersin veya yukarıda da belirtildiği gibi her dişinin mantalitesi aynı değil burada senin yapacağın nabzını ölçüp ona göre şerbetini vermek,
enerji emme, mesela yolda yürürken, kekonun biri gelip 50kuruş ver lan tırrek dediğinde yarrağımıda vereyimmi gibi beklenmedik birşey söylersen enerjisini emmiş oluyorsun tabi bunlar somutlaştırma amacıyla kullanılmış,
2 ileri 1 geri, bundan da anladığım dişiye sürekli aynı muamele yapılmamalı, ne şımart ne de çok fazla göm.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Şimdi nabza göre şerbet senin karşıdakine göre takındığın tavırdır. Yani karşındaki ağır betaysa bilirsin ki sen ona iyi niyet gösterirsen kedi moduna girecek ve azacak. Karşındakinin omega baskınlığı arttıkça sen daha rahat olursun sohbet muhabbet edersin abartmadan. Karşındaki ne hakediyosa ona göre davranmak yani, tcmanın betalara ve çıraklara yaklaşım farkı nabza göre şerbettir. Dişiler için de aynı şey geçerli, beta dişileri görünce tiksinmek, omega/omegaya yakın bi dişi görünce içten içe sempati beslemek, altın dişiyi kendine bi yoldaş gibi görmek ve buna göre davranmak da nabza göre şerbet oluyo. Sen karşındakinin ne olduğunu bileceksin ve hakettiği kadar davranacaksın. Ha şu da var tabi zorunlu çevrende bulunduğun insanlara 2 ileri 1 geri yapmadan (bu toplumu iyice tanıdıktan sonra 1 ileri 2 geri oluyo) hep şakalar muhabbetler felan toplumun güdümünde biriyse (yani düzenli olarak aklını güçlendirip kendini iyileştirmiyosa) elbet azacak. Azmaması için geri gitmelisin ki sınırını bilsin göte şaplak olmasın.
2 ileri 1 geri olayını dişi tavlamak için ve koyun erkeklere çobanlık etmek için de kullanabilirsiniz tabi önce hafif dalga geçerek şakalarla takılırken sonra kendini çekersin siklemezsin "noldu ya buna" olur sonra bida yaparsın aynısını ve tebrikler avam bi dişi/bi sike yaramayan sürü elde ettiniz.
Enerji emme olayına gelince şöyle düşünün karşıdaki sizden bi beklenti içinde olduğu zaman (buradaki beklenti karşıdakinin sizden hiç bi şey beklememesi de olabilir) size enerjisini aktarmış olsun. Siz de bu beklentiyi karşılamadığınızda enerjisini almış oluyosunuz. Enerjiyi emmek veya karşıya vermek size kalmış.
Örnek olarak sizi kıskanan ve sizin gibi olamadığı için sizden nefret eden biri size üstünlük kurmaya çalışarak, sizi küçük düşürmeye çalışarak enerjisini gönderir. Siz eğer qapaq cevap verirseniz/siklemezseniz enerjisini emersiniz. Sizden beklentisi ya gereksiz laf dalaşına girmenizdi ya da özgüvensiz olduğunuzu gösterip onun üstünlüğünü kabul etmenizdi.
Bide beyler siz aklınızla bunları niye yapmanız gerektiğini anlamadığınız ve hastalıklarınızı iyileştirmediğiniz sürece yaptığınız şey sadece ıkınmak olur ve bu sana zarar verir. Bunların içinizden gelmesi gerek. Bu nedenle bunlara odaklanmak yerine daha temel şeyleri anlamaya bakın derim.
esref su iciyor
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention]'ye katılıyorum. Bunlara odaklanmak size zarar verir. Bu tarz şeyleri deney ve gözlem için yaparsanız olabilir ama bunu taklit edip, o taklidi de içselleştirip günlük yaşantına bu şekilde monte etmeniz sizden çok şeyi götürür söylemesi.. Deney olayını açayım: Günlük yaşantınızda yapmadığınız ve sizde mevcut olmayan bir hareketi, sonuçlarını gözlemlemek üzere geçici bir süreliğine, bilinçli olarak yapmak. Ben bu anlamda kullandım. Ama onun dışında sosyal statü için taklite dökmek kötü olur. Zaten çok da zordur sol beyinle her şeyi hesaplamak lazım. Bunun yerine gidin soğuk yaklaşım yapmanız, kalabalık sosyal gruplara girip gözlemlemeniz sizi daha ileri taşır ve bu taktikleri belki otomatik uygulamaya başlarsınız.

Ama dünyevi amaçlar boş olduğu için toplumu gütmenizi, zengin olmaya çalışmanızı, statü için yırtınmanızı tavsiye etmem. Burayı da açayım: Bunu yapıyorsunuz veya amacınız bu demiyorum. Ama bu tarz şeylere dikkat edin diye hem sizi hem kendimi uyarıyorum yanlış anlaşılma olmasın. Tanrı yardımcınız ola.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

esref su iciyor yazdı: 28 Mar 2018, 18:33 [mention]hoca dehanni[/mention]'ye katılıyorum. Bunlara odaklanmak size zarar verir. Bu tarz şeyleri deney ve gözlem için yaparsanız olabilir ama bunu taklit edip, o taklidi de içselleştirip günlük yaşantına bu şekilde monte etmeniz sizden çok şeyi götürür söylemesi.. Deney olayını açayım: Günlük yaşantınızda yapmadığınız ve sizde mevcut olmayan bir hareketi, sonuçlarını gözlemlemek üzere geçici bir süreliğine, bilinçli olarak yapmak. Ben bu anlamda kullandım. Ama onun dışında sosyal statü için taklite dökmek kötü olur. Zaten çok da zordur sol beyinle her şeyi hesaplamak lazım. Bunun yerine gidin soğuk yaklaşım yapmanız, kalabalık sosyal gruplara girip gözlemlemeniz sizi daha ileri taşır ve bu taktikleri belki otomatik uygulamaya başlarsınız.

Ama dünyevi amaçlar boş olduğu için toplumu gütmenizi, zengin olmaya çalışmanızı, statü için yırtınmanızı tavsiye etmem. Burayı da açayım: Bunu yapıyorsunuz veya amacınız bu demiyorum. Ama bu tarz şeylere dikkat edin diye hem sizi hem kendimi uyarıyorum yanlış anlaşılma olmasın. Tanrı yardımcınız ola.
hoca dehanni yazdı: 28 Mar 2018, 17:12 Şimdi nabza göre şerbet senin karşıdakine göre takındığın tavırdır. Yani karşındaki ağır betaysa bilirsin ki sen ona iyi niyet gösterirsen kedi moduna girecek ve azacak. Karşındakinin omega baskınlığı arttıkça sen daha rahat olursun sohbet muhabbet edersin abartmadan. Karşındaki ne hakediyosa ona göre davranmak yani, tcmanın betalara ve çıraklara yaklaşım farkı nabza göre şerbettir. Dişiler için de aynı şey geçerli, beta dişileri görünce tiksinmek, omega/omegaya yakın bi dişi görünce içten içe sempati beslemek, altın dişiyi kendine bi yoldaş gibi görmek ve buna göre davranmak da nabza göre şerbet oluyo. Sen karşındakinin ne olduğunu bileceksin ve hakettiği kadar davranacaksın. Ha şu da var tabi zorunlu çevrende bulunduğun insanlara 2 ileri 1 geri yapmadan (bu toplumu iyice tanıdıktan sonra 1 ileri 2 geri oluyo) hep şakalar muhabbetler felan toplumun güdümünde biriyse (yani düzenli olarak aklını güçlendirip kendini iyileştirmiyosa) elbet azacak. Azmaması için geri gitmelisin ki sınırını bilsin göte şaplak olmasın.
2 ileri 1 geri olayını dişi tavlamak için ve koyun erkeklere çobanlık etmek için de kullanabilirsiniz tabi önce hafif dalga geçerek şakalarla takılırken sonra kendini çekersin siklemezsin "noldu ya buna" olur sonra bida yaparsın aynısını ve tebrikler avam bi dişi/bi sike yaramayan sürü elde ettiniz.
Enerji emme olayına gelince şöyle düşünün karşıdaki sizden bi beklenti içinde olduğu zaman (buradaki beklenti karşıdakinin sizden hiç bi şey beklememesi de olabilir) size enerjisini aktarmış olsun. Siz de bu beklentiyi karşılamadığınızda enerjisini almış oluyosunuz. Enerjiyi emmek veya karşıya vermek size kalmış.
Örnek olarak sizi kıskanan ve sizin gibi olamadığı için sizden nefret eden biri size üstünlük kurmaya çalışarak, sizi küçük düşürmeye çalışarak enerjisini gönderir. Siz eğer qapaq cevap verirseniz/siklemezseniz enerjisini emersiniz. Sizden beklentisi ya gereksiz laf dalaşına girmenizdi ya da özgüvensiz olduğunuzu gösterip onun üstünlüğünü kabul etmenizdi.
Bide beyler siz aklınızla bunları niye yapmanız gerektiğini anlamadığınız ve hastalıklarınızı iyileştirmediğiniz sürece yaptığınız şey sadece ıkınmak olur ve bu sana zarar verir. Bunların içinizden gelmesi gerek. Bu nedenle bunlara odaklanmak yerine daha temel şeyleri anlamaya bakın derim.
Beyler biliyorum ne demek istediğinizi.

'Tanrı Daima Tebdil'i Kıyafet Gezer' adlı kitapta da dendiği gibi "Dünyanın en iyi tekniklerini bile bilinçli bir şekilde uygulasanız işe yaramaz, bunun size faydası olmaz. Fakat deney yaparak, bunlardan çıkarım yaparak karakterinize sindirebilirsiniz" diye bir şey demişti. Kitabı okuyunca görürsünüz.

Hatta kitaptan bir örnek vereyim;

Yves Dubreuil, Alan Greenmor'un çekingenliğini üzerinden atması için bir test yapmıştı.

Önce Alan Greenmor'a "Şu fırını görüyor musun? Git oradan Bir tane İstemediğin bir simiti iste. Ve vazgeçtiğini söyleyerek başka bir simit iste. Tekrardan vazgeçtiğini söyleyerek ise almadan çık. Neden korkuyosun? Sadece istediğin simiti 3 saniye de alırsın." demişti.

Alan Greenmor'un toplum korkusu vardı. Fırına girer girmez "(Atıyorum Boyoz)Boyoz var mı?" isteği üzerine fırıncının "Yok ama bilmemne simitinden var ondan verelim" demesi üzerine çekingenliğinden dolayı istemediği simiti almaya zorlanıyordu. Greenmor'un ve böyle kişilerin korkusu da bu yöndeydi.

Greenmor'un üzerinde etkileyici derecede bir korku vardı. Fırının kapısını açtı. Sırada bekliyordu.

AG: Bir tane boyoz lütfen.
F: Boyozumuz kalmadı. Başka ne istersiniz?
AG: [bilmemne] alayım.
Fırıncı uzattı. Greenmor: "Bundan vazgeçtim, şu simitten var mı?".
Fırıncı onuda uzattı. Greenmor: "Üzgünüm bundan da vazgeçtim, peki şundan var mı?.
Fırıncı onuda getirdi. Bunun üzerine Greenmor: "Tekrardan özür dilerim, ben vazgeçtim almak istemiyorum."

Fırıncı sinirlenmişti. Greenmor'un kalbi pat pat atıyordu. Çıkış kapısına doğru gitti. Adeta yerin dibine girmiş hissine kapılıyordu. Çıktıktan sonra arabaya bindi.

Bu testi bitirince korkusunu yenmiş oldu.

Bu deneyleri yaparken, taktikleri bilinçli uyguladığınız takdirde karakterinize yansıyor. Tabi Her zaman bilinçli yapılması zararlı olur karakterinize. Sadece sindiriyorsunuz, başka bir şey değil.
Kullanıcı avatarı
Priso
1. Nesil

Okunmamış mesaj

aPeopleArmy yazdı: 28 Mar 2018, 01:21 2 geri 1 ileri: hayli bi bilgim yok ama örnek vermek gerekirse

+1 Kolunu omzuna at
-1 Kolunu çek ve dokunma
+1 Kolunu beline at
İki ileri bir geri taktiği, ilgiyi taze tutmakla ve kaybetme riskini de ucundan sürekli olarak hissettirmekle alakalı. Karşındaki yapılanı hisseder fakat kuşkulansa bile ortada dile getirilebilecek bir mevzu yoktur, çünkü radaraltıdır. Mesela bir geri'den kasıt siktir çekmek ya da yaptırıma maruz bırakmak değildir. Araya ufak bir soğukluk sokmak, ilginizi bir nebze geri çekmek gibi düşünebilirsiniz.

[mention]aPeopleArmy[/mention]'nin de bahsettiği gibi dokunuşlarla da yapabilirsiniz fakat esasen her tür ilerleme -ilişki bazında ilerlemeyi kastediyorum- ile ilgili. Bu taktik ilgi gösterilirken, bağ kurulurken, sohbetin havası ayarlanırken; kısacası iletişimde akla gelebilecek her açıdan kullanılabilir.

Fakat bu taktiği bilinçli olarak uyguladığın an karşındakini güdüyorsun demektir. Gütmek aklını törpüleyeceği gibi, gütmen gereken insanın da zaten sana katacağı bir sik olmaz. O nedenle çoban olup yine de sürünün bir parçası olmaktansa, sağlıklı insanlarla iletişim kurmak en güzeli.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Beyler enerji emmenin manipülasyonla ne alakası vardı ? Beta sana saldırırken sallamayıp dalga geçip onu deli etmekle enerjisini emiyorsun peki ama manipülasyon bundan bağımsız mı ikisinin bir bağı var mı ? bunları birbirine karıştırmaya başladım. Manipülasyon neydi ne değildi tanımlarsanız birde güzel olur
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Enerji emmenin yolu şaşırtmak eyvallah bu tamam ama enerji emmede şöyle bir mevzu var kızı kendime aşık edeceksen nöral ağ örmen lazım yani bunun yolu kendini düşündürmek değil mi? o zamanda enerji emmek adına uyguladığın tüm hareketlerde de bu herif bunu neden yaptı/dedi diye düşünecek? Enerji emerken aynı anda nöral ağ mı örüyoruz yani? Yoksa altta vereceğim tcma yazısında bunun enerji emmekle hiçbir alakası yok nöral ağ sadece manipülasyonla mı örülüyor bunu açıklığa kavuşturursanız beni mutlu edersiniz

"198: “@187 ye 4. manipülasyon konusu da eklendi. “
interesto
01.08.2012 00:39
@198: dişilerin nöral ağlarını sözlerinle yaptığın telkinlerle yöneterek
programlamak ve kendine aşık- köle-hizmetçi etmek... alfa olduktan
sonra da yapacaksınız bunları fakat manipülasyon zevklidir ; ondan
değineceğim sonra. "
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık