Hacı Tyler'ın içerdiği mesaj

Sorularınızı bu forum altında paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Co-Moderatör

olumcul deney

Okunmamış mesaj

Bçsy'dan sonra Hacı Tyler'i de konuya dahil etmeleri üzerine(Tyler iyi analiz etmiş filan demeleri üzerine) Pdf'sini almıştım arkadaşımdan.

1. Bölümden(Hacı Tyler Silinenler Dahil.pdf filandı) başladım. Ancak şunu üzgün bir şekilde belirteyim ki; Hacı'nın dediklerinden pek fazla anlam çıkaramadım. Üslubundan mıdır nedir, Siyasetten tut Evrime giriyor, Din'den tut Tarih'e giriyor. Bayağı kafamı karıştırıyor. Ama halen okumaya devam ediyorum. Analizi ve Tespitleri üzerinden çıkarım yapmaya çalışıyorum.

Bu konu üzerinde anlamamak sorunsalı sanırım sadece bende var.

Siz ne anladığınızı söyleyebilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Tanıdık geldi.
Genelde bir sikten çakmayan aptallar da böyle diyorlardı gördüğüm kadarıyla. Aklını keskinleştir, umulur ki kendini kurtarırsın.
Ayrıca özet filan yok amına çakim. Adam beş yüz küsür sayfa yazı yazdı lan ehehe.
esref su iciyor
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Eğer anlayamıyorsan yavaş yavaş oku. Günde 1 sayfa falan başlangıç için yeterli olur. Anlayışın kuvvetlendikçe arttırırsın. Ne anladığımız gibi bir durum yok çünkü Haci Tyler'ın TCMA gibi tiyatral bir anlatımı yok. Her anlattığı gayet açık altyazıları falan da kendisi "-" çekerek açıklamış. Eğer istiyorsan okumayı günde 1 sayfa git. Üç beş kere oku o sayfayı da. Sonra yardırırsın.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Tcmanın bütün yazdıklarını adam gibi defalarca özümseyerek okumadan önce hacının yazdıklarının etkisi çok az olur anlayamazsın. Bazı anlattıklarını da içselleştiremediğin halde (yani anlattığı olay kafanda temellenmediği halde) anlamış gibi taklit edersin. Tcmanın incide ve kancıkta yazdıklarına ulaşabilirsin. Hacının yapıp ortaya koyduğu bazı çıkarımları sen de yapabilirsin. Tcmanın yazıları üzerine kafa yorarak çıkarım yaptığın zaman gelişirsin, bunu senin yerine başkasının yapmasına izin vermen sana bi şey katmaz. Sen kendine düşen kısmı yaparken senden daha bilgili birinin yazılarını okuman sana bi şeyler katar. Ama her zaman anlayamadığın kısımlar karşına çıkabilir. Sen derinleştikçe bunlar da kafana oturacaktır.
Kullanıcı avatarı
cufive
1. Nesil

Okunmamış mesaj

"Sen derinleştikçe bunlar da kafana oturacaktır."
Hacinin yazilari, senin derinlik seviyene gore ya yillardir bir ucundan tuttugun ama tam olarak cevaplayamadigin sorularin cevabi/cevaplari/ipuclari ya da senin kendine sorular sormani saglayarak kabugunu icten kirmana yardimci olacak bir rehber.
Hatta genel olarak ikisi birden.Sadece derinlik seviyesine gore oranlari degisiyor.
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]olumcul deney[/mention] ben yeni okumaya başladım bitiremedim daha ama tek bir şey anlaman imkansız.Bir sürü şeyden bahsediyor.İleri okuma-araştırma için kaynak veriyor.Kendi hatalarından bahsediyor,kardeşlik hakkında magazinsel bilgiler veriyor.Betaların saldırmasından kendini nasıl tedavi edebileceğine dair tonla şeyden konuşuyor.Üslübü çok sağlıklı gelmeyebilir zaten kendi de hep diyor ulan yazdım yazdım ne biçim oldu diye

Şahsen elektronik cihazlardan yaptığım okumanın tam okuma olmadığını düşünüyorum hatta Popular Science'ın bir yazısında da bundan bahsediyordu kağıda basılı metinlerden çalışmak hafıza için daha iyidir çünkü metnin fiziksel olarak nerede olduğunu hatırlarsın ama elektronik ortamlarda sonsuza kadar aşağı kaydırma var.Baktığın şey tek bir dikdörtgen ekran ve sadece pikseller değişiyor.Uzun lafın kısası fotokopi çıkarttır derim ben önemli bulduğum her pdfyi çıkartmayı planlıyorum artık çünkü.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

legoprofesoru yazdı: 10 Nis 2018, 16:53 @olumcul deney ben yeni okumaya başladım bitiremedim daha ama tek bir şey anlaman imkansız.Bir sürü şeyden bahsediyor.İleri okuma-araştırma için kaynak veriyor.Kendi hatalarından bahsediyor,kardeşlik hakkında magazinsel bilgiler veriyor.Betaların saldırmasından kendini nasıl tedavi edebileceğine dair tonla şeyden konuşuyor.Üslübü çok sağlıklı gelmeyebilir zaten kendi de hep diyor ulan yazdım yazdım ne biçim oldu diye

Şahsen elektronik cihazlardan yaptığım okumanın tam okuma olmadığını düşünüyorum hatta Popular Science'ın bir yazısında da bundan bahsediyordu kağıda basılı metinlerden çalışmak hafıza için daha iyidir çünkü metnin fiziksel olarak nerede olduğunu hatırlarsın ama elektronik ortamlarda sonsuza kadar aşağı kaydırma var.Baktığın şey tek bir dikdörtgen ekran ve sadece pikseller değişiyor.Uzun lafın kısası fotokopi çıkarttır derim ben önemli bulduğum her pdfyi çıkartmayı planlıyorum artık çünkü.
Çarşı fotokopicilerinde 3-5 kuruşa çekiyorlar 15-20 lira arası tutuyor, ben şahsen telefondan iş tutmayı sevmediğim için keşfettiğim gün spiral bir şekilde çıkardım, size de öneririm.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

hellsbells yazdı: 12 Nis 2018, 09:26
legoprofesoru yazdı: 10 Nis 2018, 16:53 @olumcul deney ben yeni okumaya başladım bitiremedim daha ama tek bir şey anlaman imkansız.Bir sürü şeyden bahsediyor.İleri okuma-araştırma için kaynak veriyor.Kendi hatalarından bahsediyor,kardeşlik hakkında magazinsel bilgiler veriyor.Betaların saldırmasından kendini nasıl tedavi edebileceğine dair tonla şeyden konuşuyor.Üslübü çok sağlıklı gelmeyebilir zaten kendi de hep diyor ulan yazdım yazdım ne biçim oldu diye

Çarşı fotokopicilerinde 3-5 kuruşa çekiyorlar 15-20 lira arası tutuyor, ben şahsen telefondan iş tutmayı sevmediğim için keşfettiğim gün spiral bir şekilde çıkardım, size de öneririm.
Hacı'nın bir sürü yazısı var. Fotokopi çıkartsam 50tl'den aşağı almazlar :D
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık