Flörtün nasıl olması gerektiği hakkında soru

Sorularınızı bu forum altında paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Dostlar haci tyler yazdıklarında Kardeşlik'in tamamen Kur'an hakikatlerine yöneldiğini söyledi. Bildiğiniz üzere zina kesin olarak yasaklanmış bir eylem.

BÇSY başlığında hangi dişiyle ne yapılacağı okuyana bırakılıyordu. Gerçi beta dişilerin zarar getireceği çoğu yerde açıktan/dolaylı işleniyor ama bu konuda açık bir uyarı yoktu. Fakat haci'nin yazdıklarından sonra, Kur'an'a göre zina yapan kadının/erkeğin cezalandırılacağını ve sadece zina edenlerle nikah kıyabileceğini biliyoruz. Açıkça ifade edilmiş ve zina edenle etmeyen arasına kesin bir çizgi çizilmiş.

İsra 32'de ''Zinâya yaklaşmayın, şüphe yok ki zinâ, kötülüktür ve zinâda bulunmak, kötü bir yol tutmaktır.'' denir.

Zina etmeyin değil de zinaya yaklaşmayın denmesi de düşünülmesi gereken bir konu. tcma'nın da kızlarla flört ettiğini kendi anlattıklarından ve haci tyler'ın yazdıklarından biliyoruz. Altın dişi harici her dişinin, farkında olsun/olmasın erkeğini törpüleme çabasında olacağını da biliyoruz. Peki bu altın dişi bulana kadar tek tabanca takılmak mı demek oluyor? Ben böyle anlıyorum. İyi niyetli bir omega dişisine rastlarsak onunla seviyeli bir birliktelik kurulabilir mi? Kur'an'da birliktelik için nikah olması şartından bahsedilir. Ama bu nikahın şartları var mıdır? Yoksa çevrenin sevgili olduğunuzu bilmesi yeterli midir?(buna ihtimal vermiyorum ama somut bir şarta da denk gelmedim)
Yoksa zina gizlice cinsel ilişkiye girip böyle birşey olmadı gibi davranmak mı? Öyle değilse zina nerede başlar, nerede biter? Sınırı neresidir?
Kullanıcı avatarı
fika
Sürgün

Okunmamış mesaj

Salat'ı araştırın diyen hacı neden zina'yı araştırın demiyor? Kelime kökenlerine inin beyler. Yok öyle yasak masak. Zyn yani zina, ziynetleriniz anlamına gelir. Sen şatafata, paraya, mala, mulke kaptırırsan kendini şirke bulaşırsın bu da seni karartır. Cehennemini yaşatır. Tanrı, zinayı cinselliğe dayatır mı sizce. Bu kadar dar anlam olabilir mi?
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Hadi yasak yok diyelim, burdaki kaç adam sikini sallaya sallaya gezer artık? Altın dişinin üzerine sinen pisliği sezeceğini hacı söylüyor hatta bizzat nasıl sineceğinide söylüyor. Ha olay altın dişi falan değilse zaten yazdıklarım gereksiz.

"Öğretide derinleşip iyileşen birisi ise altın dişi, tanrı, organizasyon üçlemesinde yaşar hayatı. yani kadın arıyorsa altın dişi arar. efendi arıyorsa tanrı'yı arar. ittifak arıyorsa tanrı'ya adananları arar" hacıdan alıntıladım. Zina dediğin gibi olsun bu üçlüden altın dişide çakacaksın eğer üzerine pislik sindirirsen. Bunu yapacak cesaretin varsa zaten öğretide derinleşmemişsindir. Ben kralım, aştım manasında yazmıyorum fakat görünen köy kılavuz istemiyor.

"Hacı üçleme yaptı da kesin doğru olduğunu nasıl bilicez, niye sırtımızı ona yaslıyoruz eki eki" tarzındaki bir sorunun cevabı başlık+hacı bileşeninde.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

legoprofesoru yazdı: 05 May 2018, 01:08 Zina etmeyin değil de zinaya yaklaşmayın denmesi de düşünülmesi gereken bir konu. tcma'nın da kızlarla flört ettiğini kendi anlattıklarından ve haci tyler'ın yazdıklarından biliyoruz. Altın dişi harici her dişinin, farkında olsun/olmasın erkeğini törpüleme çabasında olacağını da biliyoruz. Peki bu altın dişi bulana kadar tek tabanca takılmak mı demek oluyor? Ben böyle anlıyorum. İyi niyetli bir omega dişisine rastlarsak onunla seviyeli bir birliktelik kurulabilir mi? Kur'an'da birliktelik için nikah olması şartından bahsedilir. Ama bu nikahın şartları var mıdır? Yoksa çevrenin sevgili olduğunuzu bilmesi yeterli midir?(buna ihtimal vermiyorum ama somut bir şarta da denk gelmedim)
Yoksa zina gizlice cinsel ilişkiye girip böyle birşey olmadı gibi davranmak mı? Öyle değilse zina nerede başlar, nerede biter? Sınırı neresidir?
Kanka bak şimdi bu sorularında çoğu yeri kendin sorgulayarak cevaplara ulaşman gerekiyor. Ben sana buraya yazmadan önce iyice bir düşünüp çıkarım yapmanı tavsiye ediyorum zaten böyle çıkarımlar seni geliştirecektir.
Şimdi flört ederken önce bir ortam betasını sonra tcmayı düşün. İkisinin flört ettiği kadın tipi nasıldır? İkisinin flört ederken karşısından beklentisi nedir? Yani tcmanın motivasyonu nedir betanınki nedir?
Tek tabanca takılmakla ne demek istedin flört etmek mi "sevqili xdxd" mi? Motivasyonuna göre flört etmek iyidir kanka insanı zinde tutar sosyal kondisyon gibi, diğerine cevap bile vermeyeceğim tcma açıkça belirtmiş zaten.
Altın dişi mevzusuna gelirsek tcma alfa dışında bir erkeğin altın dişi tavlayamayacağını söylemişti (tabi burada extreme şartları dahil etmiyorum eğer dişi belli bir yaşa gelmişse omega/omega-alfayla da birliktelik kurabilir alfayla karşılaşmamışsa). Aynı zamanda altın dişi de çok nadir bulunuyor. Yani hem senin alfa olman gerekli hem de altın dişiyle karşılaşman gerekli ki ihtimal baya düşük gördüğün üzere. Az önce parantezde belirttiğim gibi eğer alfa erkek/altın dişi bulunamıyorsa biraz çıta düşürülebilir.
Dinle ilgili sorduğun soruların cevaplarını biraz kafa yorarsan bulabilirsin kanka uğraş bir zahmet.
fika yazdı: 05 May 2018, 09:51 Salat'ı araştırın diyen hacı neden zina'yı araştırın demiyor? Kelime kökenlerine inin beyler. Yok öyle yasak masak. Zyn yani zina, ziynetleriniz anlamına gelir. Sen şatafata, paraya, mala, mulke kaptırırsan kendini şirke bulaşırsın bu da seni karartır. Cehennemini yaşatır. Tanrı, zinayı cinselliğe dayatır mı sizce. Bu kadar dar anlam olabilir mi?
Kanka nereden verdin bu hükmü? Eğer bir şeyi iddia ediyorsan sağlam kanıtlar getirmen lazım, diğer türlü yaptığın sadece boş atmak oluyor.
Kullanıcı avatarı
Priso
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]legoprofesoru[/mention] Şöyle düşünebilirsin. Kızla konuşuyorsun, kevaşe testlerini geçip kıvamında dalga geçip tahrik ediyorsun ama ortada bir ilişki yok. Flört ediyor dahi olsanız bunun adını koymuyorsun, arkadaş gibi takılıyorsunuz. Hani bir eşik vardır, kızın senden hoşlandığına ve seninle ilişki kurmaya hazır olduğuna tamamen emin olursun ve niyetini açıktan belli edip ilişkiyi başlatırsın. İşte o açıktan belli edip ilişkiyi başlatma olayını yapmıyorsun -tabi bunu kız da yapabilir fakat nadirdir-, işler en fazla flört evresine kadar gelebiliyor o yüzden. Kızla aranda cinsellik olmuyor -cinsel çekimden bahsetmiyorum, onun olması doğal-, eve atmıyorsun ve başbaşa kalabileceğiniz romantik ortamlar oluşmuyor. Bu sayede zinadan uzak kalarak ve kızın sana ayakbağı olmasına izin vermeden istediğin gibi antrenman yapabilirsin.

Yani zinadan uzak kalmak, "kadınlarla hiç konuşmamalıyız mq" demek değil. Ama kişisel farklılıklar olabilir. Mesela belki senin zinaya yaklaşma eşiğin düşüktür, kolayca tahrik olup kontrolünü kaybediyorsundur. Ya da "sdce flirt ediyürüz" kafasıyla kendini kandırıp cinselliğin amına koyuyorsundur. Böyle durumlarda tamamen uzak durmak uygun bir seçenek olabilir.

fika yazdı: 05 May 2018, 09:51 Salat'ı araştırın diyen hacı neden zina'yı araştırın demiyor? Kelime kökenlerine inin beyler. Yok öyle yasak masak. Zyn yani zina, ziynetleriniz anlamına gelir. Sen şatafata, paraya, mala, mulke kaptırırsan kendini şirke bulaşırsın bu da seni karartır. Cehennemini yaşatır. Tanrı, zinayı cinselliğe dayatır mı sizce. Bu kadar dar anlam olabilir mi?
Zina'nın kökü ZYN değil ZNY'dir. Kuran hakkında yazarken araştırmanı 2 kat sağlam yap. Kaldı ki Arapça'sından doğrulayıp anlamını kesinleştirdikten sonra "Tanrı üle emir virmez yağğ" kafasına girmenin sonu da kuvvetle muhtemel sözcüklerin anlamlarını kaydırmakla sonuçlanır. Benim gördüğüm, Tanrı cinsellik konusunda kırmızı çizgiyi çekip uyarıda bulunmuş. Dar anlamlılık falan ne alaka? Kuran'da "Elçi'nin evine çağrılmadan girmeyin, girdiğinizde de yemeğinizi yiyip hemen kalkın, sohbete dalmayın." minvalinde ayet var. O kafayla düşünecek olursak bu da dar anlamlı.

"ZİNA

Çoğu kaynak kitaplarda, “zina”nın sözlük ve terim anlamlarının aynı olduğu ileri sürülmüş ve “الزّنى zina”; “Bir kadınla nikâhsız veya haksız olarak cinsel temasta bulunmak.” diye tanımlanmıştır.

Bizim araştırmalarımıza göre ise, “sıkışmak” anlamındaki “زنى zny” kökünden türemiş ve müfaale babından mastar kalıbında bir sözcük olan “zina” sözcüğünün sözcük anlamı, işteşlik olarak; “sıkışmak, karşılıklı olarak dara, sıkıntıya düşmek” demektir. (Lisan ül Arab; c:4 s:418)

Demek oluyor ki “nikâhsız ve haksız cinsel temas” eylemi, tarafları sıkıntıya soktuğu için “zina” sözcüğüyle ifade edilmiştir."

http://www.istekuran.com/index.php/makaleler/zina. Göz attığım kadarıyla fıkıhçıların sıçmıklarına da yer vermiş fakat önemli olan Arapça üzerinden açıkladığı kısım.
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]fika[/mention]

Cezanın verilebilmesi için zinaya tanık olmuş 4 şahit getirin deniyor. Topluma açık yerde 100 sopa vurun ve acımayın deniyor. Ziynetleriniz mal mülk gibi bir anlama gelseydi, neyin 4 şahidini getirebiliriz ki kanka? Paraya, mülke kendini kaptırana 4 şahit getirin denmesi saçma değil mi sence de? Zinayı araştırın dememesinin sebebi hükmün açık olmasıdır bana kalırsa. Ama kelime köklerine inilmesini sürekli yapmak lazım o konuda hak veriyorum. Yorumun için teşekkürler .

[mention]hellsbells[/mention]

''Hadi yasak yok diyelim, burdaki kaç adam sikini sallaya sallaya gezer artık? Altın dişinin üzerine sinen pisliği sezeceğini hacı söylüyor hatta bizzat nasıl sineceğinide söylüyor. Ha olay altın dişi falan değilse zaten yazdıklarım gereksiz.''

Her temas iz bırakıyor şüphe yok. Dişiler söz konusuysa nihai hedefimiz altın dişi tabii ki,burada kimsenin skor peşinde olduğunu ben de düşünmüyorum. Sağolasın.

[mention]hoca dehanni[/mention]

Son sorularımda topu size attım haklısın, kafa yorsaydım en azından bazılarına cevabı kendim bulabilirdim.
Tek tabancayla demek istediğim sevgilisiz takılmaktı. Aydınlattın teşekkür ederim.

[mention]Pricosat[/mention]

Olayı şimdi kaptım fakat zinaya yaklaşma eşiğim ne kadar onu henüz bilmiyorum. Tekrardan yapacağım ödevlerle gelen ivmeyle bunu kestirebilirim sanırım. Sağolasın. Ben çaylakken mesajlarım hakkında bana yaptığın geri bildirimler için ayrıca teşekkür ederim.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık