Bilinçaltı telkinleri ve alfa frekansı

Sorularınızı bu forum altında paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Co-Moderatör

my7izninde
Çaylak

Okunmamış mesaj

Bilinçaltına mesaj vermek için şu videoyu kullanıyorum:

1 haftadır izliyorum, sizce nasıl? Tcma'nın bahsettiği alfa frekansı nedir?
Kullanıcı avatarı
Priso
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Konu hakkında pek bilgim yok fakat videodan kalitesizlik ve amatörlük akıyor. İyice araştırıp sağlam kayıtlara yönelmeni tavsiye ederim. Ek olarak sende biraz "teLkin dinLeyerek alpfa oLucam" kafası seziyorum. Şunu bil ki telkinler ne kadar kaliteli olursa olsun mucizevi değişimler sunamaz. Sağlam bir kayıt bulup her gün dinlediğini farzetsek bile, ne kadar güçlü bir akla sahip olduğuna da bağlı olarak, etkisini yıllar içinde yavaşça gösterecek. Ve bu etki öyle sabaha alfa olarak uyanmak tarzı bir şey değil. Bir açıdan, otomatik düşüncelerinin değişmesiyle radaraltı davranışlarının eskiye oranla toparlaması olarak ifade edilebilir.

Bu konuyla alakalı olarak Tcma'nın alfa frekansından bahsettiği şu yazısı var. Burada anlatılan alfa frekansı, sanıyorum ki bildiğimiz beyin frekansı olan alfa frekansı. Linkten ve internette araştırma yaparak gerekli bilgilere ulaşabilirsin. Başlık terminolojisinin bir parçası olan alfa frekansını ise ileri bir tarihte "BÇSY Terimler" bölümünde ayrıntılı olarak açıklamayı planlıyoruz.
Kullanıcı avatarı
Teknokrat
1. Nesil

Okunmamış mesaj

My7 nin alfa frekansı diye kastettiği şey internette vs. bulduğun alfa frekansı değil alfanın kendinden emin, kendine güvenen hal ve hareketleri diye düşünüyorum aslında my7 hemen herşeyi kendine göre anlamlandırmış nasıl ki batı ve abd kökenli alfa erkeğiyle my7 nin alfa erkeği farklıysa bu konuda farklı.
Kullanıcı avatarı
Harara
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Telkin konusunda tcma, kendimiz yapmamızı söylüyordu (aklımda kalan bu yanlışlık varsa uyarın), bence de en verimlisi kendine verdiğin telkin çünkü eskikliklerini en iyi sen bilirsin. Bir de zihninde başka birinin ard arda söylediği saçma cümleler yerine senin kurduğun cümleleri, senin düşüncelerini daha kolay kabullenecektir.

Kısacası bu tip bir video izleyip alfa taklidine sürüklenmen çok muhtemel, bunun yerine bilinçaltına kabul ettiremediğin şeylerin üzerine düşün (hatta aynada kendinle tartışabilirsin, etkili bir yöntemdir) kendi bilinçaltına işle ve en önemlisi öğretiyi iyi anla.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Ben internet ortamında olan bu tarz telkin/sübliminal içerikli videolara pek güvenmiyorum. Adam istediğini yerleştirip sana "alpha frequency" diye kakalayabilir sonuçta. O yüzden dinlenmemesi taraftarıyım. En iyisi bu telkinleri kendi kendimize vermek.
Kullanıcı avatarı
Yahiiyaa
Çaylak

Okunmamış mesaj

my7izninde yazdı: 23 May 2018, 19:13 Bilinçaltına mesaj vermek için şu videoyu kullanıyorum:

1 haftadır izliyorum, sizce nasıl? Tcma'nın bahsettiği alfa frekansı nedir?
Benim tahminim alfa frekansı her insanın alfasının ben varım ve buradayım kendi seçimimi kendim yapıyorum maddi ve dış güçlere boyun eğmiyorum demesidir. Bunun samimi ve içten gelmesidir yoksa betaların önüne gelene yağ çekip boyun eğip Allah'tan başkasına tapmıyorum demesi tarzı gibi değil. Kula kulluğa isyanın frekansı alfa frekansı ben başka bir şekilde yorumlayamıyorum.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık