Yapacağım deyip yapmamak

Sorularınızı bu forum altında paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Co-Moderatör

olumcul deney

Okunmamış mesaj

Içselleştirmem gereken önemli bir konu var..
Konu; Dişi egemenliği..
Az önce, kaldırımdayken, anlık psikoloji ile karşımdan gelen dişiye yol verdim..
Yanımda kocaman yol vardı, oradan geçmesi gerekirken -Bilerek yaptı herhalde- üzerime doğru geldi..
Biraz gerilmedim desem yalan olur..
Hafif yol değiştirir gibi oldu ki benim anlık psikolojimin gazabına uğrayıp dişiye yol verdim..

Tabi bu hem misal, hem de az önce bir yaşadığım olay..

Hep böyle, dışarı çıkmadan önce "Bugün dişiyle yol vermeyeceğim" gibi "yapacağım" dediğim şeyleri yapamıyorum..
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Küçük suda boğulmak diye buna deniyor. Bak zamanında tcma gelen pm'lere sitem ediyor "kusenimi siqmeq isdiom" tarzı şeyler yazmayın aq diye. Yani bu tarz sorular senin odak noktanın ne kadar yanlış olduğunu gösteriyor. 70 yıl sonra solucan yemi olacak bir canlı için çok ama çok küçük sorunlara takılıyorsun. Bunu şöyle düşün tcma lamborghini'yi önüne çekip sana anahtarı verip gidiyor, sen de diyorsun ki "ya olm akbilim yok metrobüse nasıl binicez şimdi". Yani teşbihte hata olmaz mevzuyu kavra diye örnek veriyorum ne sana lamborghini verildi ne de sen kuzenini sikmek istiyorsun mecaz yani bu yaptığım şey.

Bak alfa olmak daha çok hayatı daha iyi anlamak ile ilgili. Konu dişilerle felan alakalı değil yani, senin anlayışın geliştiğinde hakikati daha iyi kavradığında bu tip şeyleri siklemezsin. Alfaya odaklanarak bile alfa olamıyorsun -bunu da hacı açıkladı mükemmel sürüyle geçirdiğin vakitle birlikte asil bir amaca yönelik çalışman gerek-Bunlarla vakit kaybedeceğine başlığı ve tcma'yı daha iyi anlaman, aklını sonuna kadar zorlaman gerekiyor.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

Bold yazdı: 04 Oca 2019, 15:35 Küçük suda boğulmak diye buna deniyor. Bak zamanında tcma gelen pm'lere sitem ediyor "kusenimi siqmeq isdiom" tarzı şeyler yazmayın aq diye. Yani bu tarz sorular senin odak noktanın ne kadar yanlış olduğunu gösteriyor. 70 yıl sonra solucan yemi olacak bir canlı için çok ama çok küçük sorunlara takılıyorsun. Bunu şöyle düşün tcma lamborghini'yi önüne çekip sana anahtarı verip gidiyor, sen de diyorsun ki "ya olm akbilim yok metrobüse nasıl binicez şimdi". Yani teşbihte hata olmaz mevzuyu kavra diye örnek veriyorum ne sana lamborghini verildi ne de sen kuzenini sikmek istiyorsun mecaz yani bu yaptığım şey.

Bak alfa olmak daha çok hayatı daha iyi anlamak ile ilgili. Konu dişilerle felan alakalı değil yani, senin anlayışın geliştiğinde hakikati daha iyi kavradığında bu tip şeyleri siklemezsin. Alfaya odaklanarak bile alfa olamıyorsun -bunu da hacı açıkladı mükemmel sürüyle geçirdiğin vakitle birlikte asil bir amaca yönelik çalışman gerek-Bunlarla vakit kaybedeceğine başlığı ve tcma'yı daha iyi anlaman, aklını sonuna kadar zorlaman gerekiyor.
Kanka bu olay "Sağ ve Sol beyin" olayı değil mi?
Bunlarla vakit kaybetmiyorum zaten..
Bu örnek, misal olarak verildi.
Beynimin, yapısının tamamen bu şeyi içselleştirmesi gerektiğinin kanaatindeyim..
Kısaca demem gerekirse; Sağ beyine-Otomatikleşen beyin- içselleştirmem için ne yapmam gerekiyordu?

Bütün soru bu aslında..
Vaktini çaldım biraz, kusura bakmayasın..
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]olumcul deney[/mention] : Bir kere vakit çalma tasviri doğru değil, burada birbirimize meseleleri açıklamamız ikimiz adına da gelişim için faydalı bir olay. Peki neden bu örneği misal olarak verdin? Sorduğun sorular senin algı seviyeni açığa vurur kanka, ürün diyoruz işte basitçe buna. Sorun için ise, bu işler birbirini besler. Sen başlığı ve olayları özümsedikçe hayata bakış açın değişir. Bu değişim de senin tavırlarına ve kişiliğine yansır, günlük hayatında ya da saha görevlerinde vs. buna tanık olursun. Aslında aynı şeyleri görüyorsundur fakat olay daha çok nasıl gördüğünle ilgilidir.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

Bold yazdı: 04 Oca 2019, 15:54 @olumcul deney : Bir kere vakit çalma tasviri doğru değil, burada birbirimize meseleleri açıklamamız ikimiz adına da gelişim için faydalı bir olay. Peki neden bu örneği misal olarak verdin? Sorduğun sorular senin algı seviyeni açığa vurur kanka, ürün diyoruz işte basitçe buna. Sorun için ise, bu işler birbirini besler. Sen başlığı ve olayları özümsedikçe hayata bakış açın değişir. Bu değişim de senin tavırlarına ve kişiliğine yansır, günlük hayatında ya da saha görevlerinde vs. buna tanık olursun. Aslında aynı şeyleri görüyorsundur fakat olay daha çok nasıl gördüğünle ilgilidir.
Konuyu daha iyi anlatmama yardımcı olduğu için vermiştim..

Çok güzel anlattığını editlemiştim, gözükmemiş..

Henüz toyum ben..
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]olumcul deney[/mention] : Kanka kendini çok fazla övmek de yermek de doğru değil. Ben sana baktığımda aşırı duygusallık ve biraz da kırılganlık seziyorum. Bunun tam tersi aşırı agresiflik de iyi değil mesela, bunlar bazı hastalıkların belirtileri. Fakat bu yazılar hep bir potansiyel görüldüğü için yazıldı, sen de belli bir skalanın üzerinde olmasan başlığa şu anki değerini vermezdin. Bu da senin götünü kaldırmasın, 16 yaşında bir çocuk yazdı bu başlığı ve eğlencesine yaptı. Bunu kendini tcma'yla kıyasla diye asla söylemiyorum bu hepimiz için zulüm olur. Her insanın sınavı farklıdır, toy olabilirsin fakat buna karşılık takındığın tavır ne? Mücadeleni hangi yönde vereceksin? Bunların cevapları senin kim olduğunu belirleyecek.
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Olay dişiye yol verdim alfalığımı kaybettim değil. Böyle küçük şeylere takılmana gerek yok hayatını yaşa. Aklını kendini eleştiren bi konumda tut travmalarının üzerine git, derinleşmeye, aklını geliştirmene bak böyle şeyleri zaten otomatik takmamaya başlayacaksın. İçselleştirmek kolay kısmı. Finish noktasına daha çok var mücadele hayatımızın sonuna kadar devam edecek, önemli olan disiplin ve mücadeleyi sürekli kılmak.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık