"Alpha'yı Analiz Et!" Görevi

Moderatör: Co-Moderatör

esref su iciyor
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Görev: Alpha'yı analiz et!

Karakter tahmini:
-Zorunlu çevresinde muhtemelen genelde soğuk. Yüzünde bıkmış bir ifade tahmin ediyorum. Ve hoşnutsuz gibi takılıyor olabilir. Tabi bu her zaman için geçerli değil. İnsanın bazen günü doldurması gerekiyor ve Alpha'nın çevresiyle taşak geçerken en hasını geçtiğine eminim. Zorunlu çevre, genelde bomboş vakit geçirdiğim bir yerdir ama Tcma otomatik olarak gözlemleyerek yeni şeyler öğrenir. Tabi çoğu şeyi öğrendiğini ve yeni bir semptom falan çıkmadığı sürece dikkatini çok vermediğini tahmin ediyorum. Atılgan ve yırtıcı bakış hayal ediyorum. Yani her an birinin psikolojisini sikertmeye hazır bir yüz ifadesi ki bu bile yeterli. Genelde dinamik bir yapısı vardır. Eğer yeni şeyler çıkıyorsa deney yapar çevresindeki insanlarla. Özgüveni otomatik olarak yansır ama "persona" takınma konusunda son derece yetenekli olduğu için zorunlu çevrede sabit bir durumdan söz edemeyiz galiba. Sikinin keyfine bakınır işte.

Aslında buraya kadar anlattıklarım gereksiz. Son derece gereksiz. Çünkü bunları Tcma'nın zorunlu çevresinden birisi de bilir. Bunların altında yatan nedenler önemli.

Tcma hayatta derin birisi. Bu yüzden cahillerden yüz çevirmesi gerektiğini anlamış. Sonra bunu Kuran'da görmüş ve Kuran'ın hayattaki hakikatlerle uyuştuğunu, devamında Tanrı kelamı olduğunu farketmiş. Başlık sürecine bakıyoruz koskoca bir kitleyi siktirediyor. Hacı Tyler'ın yazdıklarına bakıyoruz en güzel kızları siktirediyor. Bu onun çok iradeli bir adam olduğunu gösteriyor. Duygularını sağlam bir şekilde itaate almış. Hayatının Kuran'dan önceki evresinde de Kuran'a uygun yaşayan birisi çünkü hayata dair hakikatlerde/öğretide derin. Ee Kuran da Tanrı kelamı. Hata yapmaktan çekinmez. Çünkü aklıyla taktiksel hatalarını stratejik avantaja çevirebileceğini bilir. Mükemmellik olarak tanımladığı şey de budur: "Hatalarının kusursuz olması".

Bunlar zorunlu çevresindeki hallerini tanımlar. Kardeşlik içerisinde ise daha sıcak ve sevecen bir Tcma hayal ediyorum. Geyik yaparken bile çıraklara bir şeyler öğretir. Sözsüz eğitim bu oluyor galiba. Kuran okur ve üzerine düşünürler. Anlamak için, hakikati kavramak ve uygulayabilmek için kardeşlikte tartışmalar olur. Tcma'nın kendisini denetleyecek bir mekanizma kurması gerçeklerin peşinde olduğunun kanıtı. Demiştim ya hata yapmaktan korkmaz. Hatasını görememek ise büyük bir sorundur. O yüzden kurduğu Kardeşlik'e sıkı bir denetim mekanizması yerleştirmiştir. Düşünsenize zamanında her şeyi öğrettiğiniz insanlar size bir şeyler öğretecek konuma geliyor. Çok güzel bir şey... Tcma gerçekten bize umut verdi. Hala vermeye devam ediyor.

Kız arkadaşı:

-Altın dişi. Akıllı ve iyi huylu bir kadın. Alpha'yı törpülemeye çalışmaz, Alpha'nın tüm zamanını kendisine yığmasını beklemez. Güzel olmasının yanında bir altın dişiyi oluşturan şey güzellikle yoğrulmuş akıl, zerafet ve asalettir. Diğer dişilerin çoğu cinsel haz sağlamasına karşın erkek için bir yüktür. Ama altın dişi yük olmak bir yana erkeğinin yükünü hafifletir. Alpha'yı anlar ve elinden geldiğince destek olur.

Burada Tcma'ya özel bir altın dişiden ziyade altın dişinin genel özelliklerini yazdım sadece. Yani Tcma'ya uygun bir analiz yapamadım. Hani Tcma şöyle o yüzden dişisi de böyledir diyemedim.

Ama bu dişi de hayata dair hakikatlerde derin. Yani çevresinin ne sikim olduğunu görmüş ve muhtemelen biraz karamsar. Kime "Len bu çocuk/kız iyi gibi." dediyse boktan çıktığı için genelde yalnız takılıyor olabilir. Alfaların aksine boyun eğen ve uysal bir yapısı olduğundan ötürü çevresiyle mücadele etmek yerine kabullenip kendi içine çekilmiş olması muhtemel.

"Sosyal kraliçe"nin etrafında oluşan saçma düzene bulaşmaz ve tek tük omegaya yakın arkadaşları vardır. Kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışır ve yine muhtemelen akademik kariyer yapmaya yönelir. Bunlar sadece zayıf aklımdan çıkma tahminlerdir ve en çok da bu konu hakkında eleştirilerinizi yazarsanız iyi olur beyler

Not: bu son yazdıklarım tcma nın altın dişisinden çok ,genel anlamda altın dişiler içindi.

Korkuları

-Böyle bir konu başlığı var mıydı pek hatırlamıyorum. Ama yine de yazayım zarar gelmez:

-Şöyle başlayayım bir insanın "omegalfalık"tan alfalığa geçmesi için bir amaç uğruna kendini bilemesi gerekir. Dünyevi her amaç basittir ve akıllı bir adam için gerçekleştirmesi zor değildir. O yüzden tam bir alfa olmak için tam ve sınırsız bir amaça ihtiyaç vardır (Tam alfadan kastım süreklilik, başlığın verdiği enerji patlaması gibi değil yani). O da efendimize -Tanrı'ya- hizmettir. Yani anlattıklarıma göre Alpha'anın tek gerçek korkusu efendisinin azabıdır. O'na tüm potansiyelince hizmet edemeyip aldanışlara kapılmaktır. Bunun dışında Alpha bir insan olduğu için köpekten, kaplandan , kılıçtan korkabilir ama duygularını itaate aldığı için bunlar tırıvırı şeylerdir.

Her türlü eleştiriye açığım.