Saha görevim

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Tonga Sayıl
Silik

Okunmamış mesaj

Soğuk yaklaşım sırasında edindiğim analiz ve verileri diyaloglar sonrasında belirteceğim. Ayrıyeten, soğuk yaklaşımda dişilere yaklaşım amacımın, telefon numarası almak veyahut randevu almaktan ziyade pratik yapıp sosyal kası olabildiğince geliştirmek amaçlı olduğunu belirtmekte fayda var. Soğuk yaklaşımı yapıyor olmamın sebeplerinden biriside, eğer yazılımımda sağ ön beynin otomatik olarak –alfayı serbest bırakmak- akmasına mani olan travmatik bir durum varsa, yüzleşerek ve olabildiğince üstüne giderek aşmaktır.

Uygun bir dişi bulabilmek için meydanda dolaşırken tekil, otobüste durağında bekleyen dişi gözüme çarptı. Hafiften durağa yaklaştım, soğuk yaklaşıma uygun bir dişi olup olmadığını öğrenebilmek için yüzünü görmem lazımdı. Yaşını saptayabilmek –Aramızda büyük olsun, küçük olsun fark etmez, yaş olarak büyük bir makas varsa konuşmayacaktım.- ve sıfattan sağlıksızlık, betalık akıp, akmadığını görebilmek adına yaklaştım dişiye. Aksi halde ne o soğuk yaklaşımdan verim alabiliyordum, ne de zevk. Zaten böyle bir durumda yaklaşmaya motivasyonumda olmuyordu. Velhasıl kelam, kızı gördükten sonra gayet güzel, kaliteli bir dişi olduğunu fark ettim. Diyaloglarda (+) beni, (-) dişiyi sembol edecektir.

+ Pardon, beş dakikan var gibi, otobüs bekliyorsun.
- Otobüs beklemiyordum, arkadaşımı bekliyordum.
+ O zaman hiç konuşmayalım.

Diyerek arkamı dönerken,

- 5, 10 dakikam var aslında konuşabiliriz.
+ Bunu bir dönem ödevi gibi düşün. Bitirilip verilecek. İsmini öğrenebilirim?
- X
+ Peki X yaşın kaç?
- 21
+ Güzel, şuanda ki erkeklerden beklentilerini düşün, bundan çok daha öncesini orta çağ gibi devirlerde ideal erkeğini seçerken seçim kriterlerin ve beklentilerin aynı olur muydu?
- Tabi o zamanlardaki arayışlarım erkeğin fiziksel olarak üstün olup, beni koruyup kollaması olacaktır.
+ Şuan ki arayışların nelerdir?
- Kariyer diyebilirim.
+ Yani erkeğinin şart ve koşullardan bağımsız kendi karakterine bakmaktansa, erkeğinin sana sunduğu şartlara ve konfora mı bakıyorsun? Kariyer, para, güç..

Sözümü keserek lafa atladı ve:

- Benim için öncelik erkeğin her zaman düzgün bir insan olması. Onlar ikinci planda.
+ Yani arayışlarının ve beklentilerin erkeğinin tam bir ‘’erkek’’ olması.
- Evet, öyle diyebilirim.

Sonrasında birkaç önemsiz konuşma, makara kikiri ve bitiş. Gariptir ki kız omegası yüksek bir omegabetaydı. Kitle içerisinde rastlamak zor. Betalığın doğasında olan sinsilik ve üstü kapalı orospuluğu taşımıyordu, sağlıklı bir kadın imajı çizmişti. Hakikati tam olarak anlayamasada az buçuk anlayışa sahip, kitleyle beraber yok hükmünde olan aklının gerçek bir alfa ile iyi bir potansiyele dönüşeceğini düşündüğüm bir dişiydi. Belki hayat yaşantıları sebebiyle bu haline getirmiş, belki de iyi bir sosyal şartlandırma ve sosyal çevre sayesinde uygun hayat şartlarında sağlıklı diyebileceğimiz bir omegabetadır.

Soğuk yaklaşım için dişi arayışlarım devam ediyordu. Gözüme bir dişi grubu çarptı. Radarlarına girdikten sonra yaklaşmaya başladım. İş var diyebileceğim seviyedelerdi. Güzel olan dişiyi (-1), çirkin olanı (-2) sembol edecektir.

+ Pardon, sizin beş dakikanız var gibi.
(-2) Konuştuk yukarıda.
(-1) Aslında var

Beni anketör sandıkları belliydi. Bu sırada çirkin orospu çocuğu güzeli çekiştiriyor gidelim diye.

+ Kısa konuşma olacak, anketör falan değilim. Yukarıdaki mallarla karıştırmayın.
(-1) Olu..

Der iken bir daha çekti kolundan orospu evladı. Güzel olan giderken hala bakıyordu. Arkasından hafif bağırarak:
+ Bak buna dikkat et, acayip bir şey çıktı bu.

Otobüs durağına doğru giderken bir dişi daha gözüme çarptı. Bazı sikko kızlar delikli çorap giyiyorlar ya adı artık her neyse onlardan giymiş, sarışın, sağlam bir şeye benziyordu. Yanına yaklaştım.

+ Pardon, beş dakikası var gibi gözüküyorsun.
- …..

Hafif bağırıp, kulağımı göstererek:

+ Ses gelmiyor ses
- Evet, var

Bir süre gülüşmenin ardından

+ Öncelikle, yaşın kaç?
- 15

Bu ne amınakoyim, ne yiyip, içiyorlar bunlar.

+ Haaa, reşit ol öyle gel.

Diyerekten konuşmayı bitirdim.

Otobüse bindim, ikili koltukların cam kenarında olan kısımına oturdum. Yanıma üniversiteden çıkmış 2 dişi geldi. Güzel olan yanıma oturdu, çirkin olan ayakta kaldı. Biraz yol gittikten sonra, hafif ayağa kalkarak:
Konuşmalarda güzel olan dişiyi (-1), çirkin olan dişiyi (-2) sembol edecektir.

+ İstersen geç.
-2 Ha yok.

1 dakika gibi bir süre geçtikten sonra:

-2 Teşekkür ederim bu arada.

Konuşmadan dışarıya bakarken hafiften elimi kaldırıp ‘’rica ederim’’ tarzı hareket yaptım.

2-3 dakika geçtikten sonra bunlar hocalarının arkasından çekiştirmeye ve dersler hakkında konuşmaya başladılar. Ardından konuşmaya dahil olarak:

+ Bölüm nedir?
-1 İstatistik.
+ Nedir istatistik?
-1 Basit bir şekilde nasıl anlatabilirim ki bunu
+ Basit bir şekilde anlatamıyorsan, yeterince anlamamışsın demektir.

Bu arada çirkin olan

-2 Aslında istatistik…

Diye bir yardırdı kız, senelerce bu soruyu bekliyordu heralde zaar. Baya açıkladı yani güzel bir şekilde para durumlarından, ne iş yaptıklarından, iş imkanlarından felan. Tabi o sırada kulak arkasıyla dinliyorum. İlgim güzel olanın hal ve hareketlerinde. O sırada güzel olan dişi:

-1 Sen ne bölüm okuyorsun?
+ Sosyoloji
-1 Sosyoloji nedir peki?
+ Geniş spekturumlu bir disiplin aslında, babam bana niye kızıyordan tut, şuan ki kadınların erkeklerdeki arayışlarına dair bir çok şey hakkında fikir veren bir disiplin diyebiliriz. Mesela senin sevgilin var mı?

Kıza bunu sorunca birkaç saniye stun etkisi yaşadı.

+ Bence bu kadar saniye cevap veremediyse yoktur.

Dedim çirkin olana bakarak. Bu sırada diğer kız konuşmaya atladı.

-1 Hayır var ama ne alaka?
+ Bundan bin sene önce yaşasaydın, hala aynı sevgiliye mi sahip olurdun? İşte bunun gibi şeyleri sosyoloji, açıklamamızı sağlar.
-1 Kaçıncı sınıfsın?
+ X
-1 Ha küçükmüşsün sen.
+ Sende gayet küçük gösteriyorsun, farkın yok.
-1 Biraz gencimdir euhuheeu

İneceğim durak gelmiş, konuşma standart bir şekilde bitmişti. Güzel olan dişi yanımda babasıyla konuşmuştu, babası durakta kızını almaya gelecekti. Aşağı yukarı kızla aynı durakta inecektik zaten. Konuşma ilerledikçe hafif flörtümsü hava doğması, kızın yavaştan gerilmesine sebep oldu. Hem babasının beni görüp yanlış anlama ihtimali hem de sevgilisine ihanet ediyormuş gibi bir hissiyatı yaşaması, gerilmesini sağlamıştı. Durumu fark etmiştim, kızda arkadaşı birkaç durak önce inince onun ardından başka bir yere oturdu zaten.

Aklımda kalan ve kayda değer anılarım bunlardı. Önerileriniz, ‘’bak şöyle yanlış yapmışsın’’ dediğiniz noktalar var ise açıklamaktan geri kalmazsanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Öncelikle eline sağlık. Otobüsteki diğer iki kızın karakter analizini de yazsaydın ilk kızınkini yazdığın gibi daha iyi olurdu.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bana yanlış gelen taraf anketör gibi yaklaşma. İlk karşılaştığın kızla girdiğin diyalogdaki şu kısımdan bahsediyorum:
Tonga Sayıl yazdı: 06 May 2018, 16:51 + Güzel, şuanda ki erkeklerden beklentilerini düşün, bundan çok daha öncesini orta çağ gibi devirlerde ideal erkeğini seçerken seçim kriterlerin ve beklentilerin aynı olur muydu?
Ben böyle yaklaşmanın yanlış olduğunu düşünmüştüm. Yani daha çok "+Sa beş dakkan var mı biraz konuşalım -Evet +Nbr" tarzında bi konuşma yapmamız gerektiğini düşünüyordum saha yaparken. Ama yanlış da düşünüyor olabilirim. Ne diyorsun bu konuda? Aydınlatırsan sevinirim.
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Saha görevi raporu görünce yerimde duramıyorum kıpır kıpır oluyorum, eline/emeğine sağlık kanka.
Anketörmüş gibi yaklaşmak görevin amacına ters doğru ama yaklaştığın ilk dişi olması (görevin ilk dişisi) ve ödev olduğunu belirtip konuşmandan, bunu planladığın sonucuna vardım, bence hiçbir sorun yok ısınma açısından. Dişi, arkadaşımı bekliyorum dediğinde neden konuşmayalım deyip döndün bilmesem de kızın konuşabiliriz demesi epey güzel olmuş, iletişime açık ve istekli bir kız yakalamışsın. Yoksa kızın döneceğini planlamış mıydın adasdadads.

Sonrasında yaklaştığın kız grubunda,çirkin kızın yaptığı manidar. Çirkin kızın grubun annesi rolünü üstlenmesine birkaç kez şahit oldum ben de. Genellemek olmasın da, alımlı olup böyle fesat işler yapan kıza denk gelmedim. Fazla kısa boylu ve rahatsız edici bakışları oluyor bunların. Gruplara yaklaşmanın dezavantajı sohbet sorumluluğunun bölüşülüyor olması bir de birbirlerinden güç alıp teke tekte yüzüne söyleyemeyecekleri şeyleri boş bir özgüvenle söyleyebiliyorlar. Çirkin kız, diğerini çekiştirip uzaklaştırırken ''Bu cadı kısmetini kapatıyor benden söylemesi'' ya da ''kızın bez takmamış acele et'' gibi enerji emici sözler fena olmazdı ( senin karakterinde boş ve yapay durabilir bu laflar sadece örnek olsun diye yazdım) . Hızlı gelişen bir olay ve senin boş bakmak yerine sarfettiğin cümle de fena değil.

Otobüs/metro gibi yerlerde kızlar ekstradan gergin olurlar yabancıyla muhabbetlerinde. Kişisel alan ihlali,sıkışıklık,bir de bir sürü kişinin etrafta olması sebebiyle bu konuda haksız değiller. Sevgilin var mı sorusunu pat diye sormuşsun kanka. Sohbetin akıcılığı baltalanmış ve kızın sana gard aldığını gördüm. Bölümün tamam da ardına sınıfını sorması çok saçma geldi, tatmin olacağı bir cevap verseydin ne tepki verirdi merak ettim. ''Küçükmüşsün sen'' demesinden kızın o ana kadar radarında olduğun sonucunu çıkardım. Sen de küçük gösteriyorsun demen efsane olmuş, mala bağlamış.

Diyaloglardan, sağlam bir duruş sergilediğin ve gereksiz şeylerin umurunda olmaması açıkça belli. Omegası ağır omegabeta kızlara rastlama şansını arttırmak için ulu orta yerlerde bu görevi yapmamak lazım. Yapmak da lazım çünkü kevaşe vızzıklayışlarına aşina olmak da önemli. Patenci/kaykaycı/bisikletçi gruplar, kampüs içleri, konser/festival alanları, standlar şansın artacağı yerlerden. Harbiden imrendim. İnşallah ben de en kısa zamanda raporlarla dönerim.
Kullanıcı avatarı
Tonga Sayıl
Silik

Okunmamış mesaj

[mention]dun bugun yarin[/mention]

Anketör olarak bahsettiğin şey, yazımdan verdiğin örnekten yola çıkarak anladığım kadarıyla kafada belli başlı konular belirleyip, muhabbetin gidişatına göre sıra sıra bu konulara değinip konuşmayı ilerletmek. Soğuk yaklaşımda dişilerle hakikate dair ufak tefek muhabbetler edip, dozajında esprilerle diyalog kurmak hem kız açısından hem de benim açımdan daha zevkli oluyor. Bazılarına yapıyorum, bazılarına yapmıyorum. Dişiye göre değişkenlik gösteriyor bu kararlarım.

Ayrıca bahsettiğin gibi anketör gibi bir yaklaşım, zamanla soğuk yaklaşımdan alınan verimi düşüreceği aşikar. Çünkü zamanla konfor bölgeni inşa etmeye başlıyorsun. Vücut geliştirmeye yeni başlamış birisine belli bir süre sonra 10 kilo hafif gelecektir, gelişim için ağırlığı arttırması gerekir. Bizim soğuk yaklaşımdaki amacımız sosyal durumların senin aleyhine olduğu durumların içine girip, konfor bölgenden çıkmak. Başlık zamanında köpeğiyle saha görevine çıkmış, köpeği vasıtasıyla dişilerle saha görevini yürüten bir okur hatırlıyorum. Şartların lehine olmasından kaynaklanan güvenle bir dişiye yaklaşıp 5 dakika muhabbet etmen, sana ancak kısıtlı bir fayda verecektir.

dun bugun yarin yazdı: 06 May 2018, 18:54 Yani daha çok "+Sa beş dakkan var mı biraz konuşalım -Evet +Nbr" tarzında bi konuşma yapmamız gerektiğini düşünüyordum saha yaparken.
Bu da bir yaklaşım, kişisel zevkine kalmış. Doğru ya da yanlış diyemem. Hangisinden daha çok fayda görüyorsan, içinden ne geliyorsa onu yap.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık