Saha görevi by Bold

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention]
Kanka düşündüm doğru diyorsun. Dediğin gibi egom tetiklenmiş ve savunmaya geçmişim orada. Karşıdakinin tavrı ve düşüncesi hiçbir şeyi değiştirmemeliydi, beni de etkilememeliydi. Baskınlık zaten bütün bunların dışında sadece kendi görüşünün önemli olmasında, siklememe de böyle gerçekleşiyor. Ben öyle sert çıkınca adamı fazla siklemiş oldum, bu bariz gereksiz. Aslında bunu yapmamın sebebi de kendimce adamdan korkmamam. Halbuki bunun korkuyla alakası yok. Adamın yaptığı şeye resmiyet kazandırmaktan da öte değil. Daha sakin ve espritüel bir tavır burada daha doğru olurdu.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]Bold[/mention]
Dehanni haklı.

Benzer bir ebeveyn olayında, sırf tatlı dil ve efendilik ile konuştuğum için kızın babası, üçümüzü kafeye götürmüştü.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]aPeopleArmy[/mention] : Teşekkür ederim uyardığın için dostum, onun uyarısı üzerine düşününce hatamın farkına vardım. (bkz. yukarıdaki mesaj)
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]Bold[/mention]

Seni etkilemesinden filan çok anlayışlı olmakla ilgili bu durum. Yani tamam herkes akıllı değil, belki daha soft bi şekilde söyleyebilirdi ama senin de anlayışlı olman lazım. Resmiyet kazandırmak filan değil yani olay. Adam yanlış anlayabilir doğal olarak, senin de olayı tatlıya bağlayıp kapaman en doğru karar olurdu. Kimsenin moralini bozmaya gerek yok, zaten sokaktaki herhangi biri yani. Herkese ligine göre muamele etmek lazım. Yakın çevrenden olsa bile yine bağırmanın alemi yok bence, ne tatlı ne agresif biraz soğuk bi dille olanı ve amacını söyleyip orada kesip atarsın mesela seni etkilememesi adına (çünkü tatlı dil kullanırsan adam "off nasıl siktim baskınlık sergiledim" gibi kuruntulara girebilir gerek yok yani).

Edit: Bağırmanın hatalı olduğunu kabul etmişsin zaten ama özellikle son yazdığın yazıda neden hatalı olduğunu tam olarak anlayamadığını düşündüğüm için tekrar açıklama gereği duydum.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık