Saha Görevleri Ve Unutkanlık Üzerine

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün
Mesajlar: 161
Kayıt: 27 Mar 2018, 14:18
Teşekkür etti: 157
Teşekkür aldı: 67

#1

Okunmamış mesaj 18 Kas 2018, 13:14

saha görevi hazır: ''yarın dışarı çık ve gerçekten alımlı-yalnız olan 10 dişiyle en az 5 dakika muhabbet et. hatta ve hatta ''bu bana verilmiş bir ödev ve ben dişilerle konuşma konusunda sıkıntılıyım. bana yardımcı olursan sevinirim'' diyebilirsin. eğer yardımcı olmayacaksa, daha fazla mükemmel değişimini etkilemeden ''senin gibi ikinci sınıf kızlarla konuşmamamı tavsiye etmişlerdi'' de ve koşarak uzaklaş.
TCMA burada "senin gibi ikinci sınıf kız" söylememizi istedi ama hastalıklı kezbana bunu demek bir facia olur, diye düşünüyorum. Hatta "bekle sen sapıksın, polisi arıyayım" diyebilir. Veya orda çığlık dahi atabilir.

Dün tcmanın verdiği bu ödevi tamamlamak için sahaya çıktım. TCMA "yalnız" demişti ama unutarak 1 çift kız üstünde denedim.

+pardon burası boşmu? (Oturdum)
-Evet
//#Analizime göre kız biraz şaşırdı ve dinleyici yani birşey söylememi bekleyen bir moda girdi.

İşte bu sıra da yine tcmanın söylememi istediği cümleyi unutup/karıştırıp "Merhaba, bu bana verilmiş bir görev. Görev ise güzel bir çift bayanla 5 dk muhabbet et." Dedim.

-Bu görevi başka kızlar da yap, rahatsız oluyoruz. Kalk burdan.
//#Bu sıra da kezban baya sinirlenmiş veya yanında etkisiz eleman gibi duran knksı vardı diye veya o anki toplum baskısı ile saldırı moduna geçti.

Ben de kalkıp gülümseyerek "teşekkürler" dedim. Bu sırada "2.sınıf kızlar" dicektim ki demedim. Çünkü; kezbanların napacağı belli değildi. Başımı ağrıtabilirlerdi.

Velhasıl kelam; çok unutkanlık yaşıyorum, görevlere sadık kalıp tcmanın dediklerini harfiyen yerine getirirsekmi görevi tamamlamış oluruz? Yoksa duruma göremi açılış yapmalıyız? Emirleri nasıl yerine getirmeliyiz?
Açılıştan kastım tcmanın söylememizi istedikleridir.

Burada herhangi bir yem, balık, taktik vb. istemiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece bilmediğim/anlayamadığım kısımlar mevcut. Durumumu analiz edip, eksiklerimi/hatalarımı yüzüme vurmanızı istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Kai
1. Nesil
Mesajlar: 50
Kayıt: 18 Mar 2018, 16:27
Teşekkür etti: 41
Teşekkür aldı: 82

#2

Okunmamış mesaj 18 Kas 2018, 15:05

O yalnızlıktan kasıt kızların yalnız olması değil senin yalnız olman kanka. Görevin amacı da olabildiğince sosyal durumu kendi gözlerinle görmek ve korkularını aşmak. "Şöyle yaklaşmalıyım şöyle demeliyim" diye kendini şartlama,zaten tcma istersen şu şekilde yaklaşabilirsin bak tarzında söylüyor onu illa öyle yaklaş demiyor. Görevin ana amacına odaklan.
Kezbanlara bişey söylememenin altında da herhangi bi hastalık travma olabilir,onu iyi irdele kanka; ama illa hastalık olmak zorunda da değil belki de cidden başını ağrıtacağını düşünmüş siklememişsindir ben yine de yazayım dedim. Ama içinden gelen bi tepki varsa söylemekten çekinme,zaten içsel olarak siklemez kıvamdaysan kezban istediğini ıkınsın dursun,sonuçta olacak şey enerjisini emmendir. Bide blogda çok daha önce tavsiye etmişlerdi güzel kızlara yanaşırsan daha fazla verim alırsın diye. Yaklaştığın dişiler çirkindir belki,ben tekrar söyleyeyim dışardan sağlıklı ve doğal güzelliğe sahip dişilere yaklaşırsan saha görevinden aldığın verim artar çünkü fizyonomisi yani yatkınlıkları iyi duruyor. Mına kodumun çirkin beta dişileriyle uğraşma hiç.
Kai adlı üyeye teşekkür edenler (toplam 3):
aPeopleArmy0neofthepeopledun bugun yarin
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün
Mesajlar: 161
Kayıt: 27 Mar 2018, 14:18
Teşekkür etti: 157
Teşekkür aldı: 67

#3

Okunmamış mesaj 18 Kas 2018, 15:37

Kai yazdı:
18 Kas 2018, 15:05
O yalnızlıktan kasıt kızların yalnız olması değil senin yalnız olman kanka.
Kanka bariz "alımlı-yalnız" diyor? Veya yalnızlıktan kasıt mental yalnızlıkta olabilir. Yoksa anladığım gibi tek başına oturan biri demek istemişte olabilir.
Görevin amacı da olabildiğince sosyal durumu kendi gözlerinle görmek ve korkularını aşmak. "Şöyle yaklaşmalıyım şöyle demeliyim" diye kendini şartlama,zaten tcma istersen şu şekilde yaklaşabilirsin bak tarzında söylüyor onu illa öyle yaklaş demiyor. Görevin ana amacına odaklan.
Teşekkürler knk.
Doğru diyorsun, ben görevi yalnızca komutan-asker şeklinde bir ciddiyetle tamamlayacağım diye şartlandırmıştım.

Aslında hastalıklarımı bilinçsiz sadakatle(yani tcma ne derse anlamasam bile yapmak) olarak iyileştireceğimi sanıyordum. Sayende bu yaptığımın yanlış olduğunu anladım. Amacımız anlamak olmalı, ne dediğimizin bir önemi yok. Önemli olan çıkarım yapmak, analiz etmek, hastalıklarımızı farketmek vb. Tam açıklayamasam da anladım.
Kezbanlara bişey söylememenin altında da herhangi bi hastalık travma olabilir,onu iyi irdele kanka; ama illa hastalık olmak zorunda da değil belki de cidden başını ağrıtacağını düşünmüş siklememişsindir ben yine de yazayım dedim.
Aslında burda tcmanın; "elin hastalıklı kezbanı ile uğraşmayın, bırakın ailesi uğraşsın. Başınızı ağrıtmayın." Yazısı aklımdaydı. Ve doğru/haklı da, tutupta bir kezban yüzünden sıkıntıya girmemeliyim, düşündüm.

Dişiden bir korkum yok ama yapabileceklerinden korkum var.
Sırf "2.el birisin" desem, o özgüvensizliği/ezikliği ve egosu ile her türlü başımı ağrıtabilir.
Ama içinden gelen bi tepki varsa söylemekten çekinme,zaten içsel olarak siklemez kıvamdaysan kezban istediğini ıkınsın dursun,sonuçta olacak şey enerjisini emmendir.
Knk içsel olarak o kıvamdayım ama içimden gelenleri analiz etmeden söyleyemem diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Kai
1. Nesil
Mesajlar: 50
Kayıt: 18 Mar 2018, 16:27
Teşekkür etti: 41
Teşekkür aldı: 82

#4

Okunmamış mesaj 18 Kas 2018, 22:52

Kanka yanlızlık konusunda aklım tcmanın bi sonraki entrysine gitmiş (entrynin bi kısmı şu: "zaten karı gibi korkmanız yüzünden serbest kalmıyor alfanız...
yarın geceyarısı, saha raporunu istiyorum.
siz yalnız olmak zorundasınız, onların kaç kişi olduğunun önemi yok...
yanınızda alfanızın olduğunu unutmayın..."). Tcma ilerdeki entrylerinde de zaten asıl olayın ufak detaylardan (şu kadar dişiyle konuşcam şöyle yaklaşcam gibi) ,toplanacak puandan ziyade korkuları aşmak ve gözlem, deney yapmak olduğunu söylüyor.
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil
Mesajlar: 181
Kayıt: 18 Haz 2018, 02:17
Teşekkür etti: 31
Teşekkür aldı: 93

#5

Okunmamış mesaj 19 Kas 2018, 00:37

Şimdi bi direct açılış var bide indirect açılış var. Direct açılışa örnek veriyim -senin yaptığında direk açılıştır her ne kadar onun peşinde olmasan da sadece görevi yapmak istesen de kız bunu anlamaz- gidip direk olarak '' Karşıdan geçerken gördüm, çok tatlısın gelip merhaba demek istedim. Merhaba.'' bunun gibi şeyler. Burada ki sorun direk niyetini belli ettiğin için kızın savunma mekanizmasını devreye sokmak. -Tcma'nın dediklerini de hatırlarsın kaşar damgası yemek, aile, toplum vesaire- O kalkanları kaldırınca sana verdikleri gibi tepkiler ortaya çıkıyor işte. Verdikleri tepkinin tek sebebi savunma mekanizması. Onlar için tehdit oluşturdun ve game over '' slk mıdır yhaa'' ve türevleri.
Tavsiyem indirect olarak konuşman ve herhangi bir tehdit barındırmadığını, onun peşinde olmadığını göstererek görevi tamamlaman. Yoksa senin içinde onlar içinde kabusa dönüşebilir görev. Bu nasıl olur birkaç tavsiyede ona vereyim maksat kafanda bulunsun.
İlk olarak gruba açılırken gülümsemelisin bu tehdit içermez. Ama konuştuğun sürece mal gibi sırıtma sosyopat değilsen. Sonrasında ise ilk cümleni söylerken bütün vücudun onlara dönük olmasın, bu hem tehdit içerir hemde ilk defa konuştuğun birine neden bütün ilgini vücudunu dönerek veresin ki ? Bu düşük statülü bir harekettir evrimsel programalamada. İlk bi açılış yap sonra dönersin vücudunu. Bunlar sadece görevi kolaylaştırır alfa karakteri göstermek, korkularını aşmak yine sana kalmış.
Hedefin yanından geçerken omuzun üstünden atıyorum'' 5 dakika sonra biyerde olmam lazım ama öncesinde bi fikrinize ihtiyacım var. Sizce köpekbalıkları mı daha hızlı yüzüyodur yoksa yunuslar mı bla bla '' son kısmı sana kalmış açılışı yaparsın. Burdaki olay o sorduğun soruyu orada olan herhangi birine de sorabilirdin, onun bi özelliği yok ve onun peşinde değilsin. Bide gidip konuşacaksan gidip konuşabilir miyim deme sadece konuş, insanlar birbiriyle konuşur amınakoyayım. Sonrasında ise karakterini gösterirsin korkularını zartını zurtunu aşarsın istersen saçmalarsın istersen başka bir hikayeye geçersin veya '' ''Aslında bu bir görevdi, sokaktaki- kampüsteki, kafedeki clubdeki- en çirkin kızlarla konuşmam gerekiyordu'' dersin sana kalmış. Burdaki olay kızın savunma mekanizmasını kaldırmadan güzel bir muhabbet kurmak. Böylece seninde korktuğun o kezbanların orda bir rezillik çıkarmasını önlersin. Ben ilk deneyişimin sonrasında kızın abisi tarafından dayak yemiştim. Hemde arabanın içinde lann. -Arabanın içinde dayak yemekte ustalık ister- Korkularımı aşayım derken benim gibi yeni travmalar.. aman aman. Kolay gelsin görevinde, herşey yolunda gider inşallah.
belikebond adlı üyeye teşekkür etti:
aPeopleArmy
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik
Mesajlar: 250
Kayıt: 18 Mar 2018, 15:28
Teşekkür etti: 50
Teşekkür aldı: 411

#6

Okunmamış mesaj 19 Kas 2018, 14:29

@belikebond

Kanka bak yazdıkların gereksiz ve insanın bu şekilde uygulaması halinde kendisini kötü etkileyecek şeyler. Yok vücudun ona tam dönmesin yok çok sırıtma yok şurada amuda kalk yok burada takla at. Bunlar teferruatlar. Bizim amacımız evrimsel olarak güçlü görünmeye kasıp karşıdakiyle güzel muhabbet için çaba göstermek değil. Bizim amacımız sadece kendimiz olarak, insan gibi dişilere yaklaşıp biraz muhabbet ederek korkularımızı aşmak. Eğer karşındaki ağır betaysa, o gün kötü olaylar yaşamışsa, genel olarak negatifse sen tcma olsan bile -tcma'nın ağır betalara yaklaştığını farzediyorum evet neyse- dişi seni tersleyebilir -çok nadir olarak altın dişiye denk gelirsen kendine verdiği değerden buna bağlı olarak prensiplerinden dolayı seni tersler-. Bu seninle alakalı değil, bu karşıdakiyle alakalı. Böyle bir durumla karşılaşacağımız zaman da sorunun bizde olmadığını -şimdi bunu dedim diye her hoş gözüken ve sizi reddedeni altın dişi sanmayın %00000.1 denk gelirsin yani düşünme o nedenle- bilerek siktir eder geçeriz, böylece dişinin negatif enerjisini bize aktarmasını önleriz ve yolumuza bakarız. Yani sen kendin olduğun sürece dişi terslerse terslesin anasını satayım biz mükemmeliz onlar kaybediyor.
Tavsiyem indirect olarak konuşman ve herhangi bir tehdit barındırmadığını, onun peşinde olmadığını göstererek görevi tamamlaman. Yoksa senin içinde onlar içinde kabusa dönüşebilir görev. Bu nasıl olur birkaç tavsiyede ona vereyim maksat kafanda bulunsun.
İlk olarak gruba açılırken gülümsemelisin bu tehdit içermez. Ama konuştuğun sürece mal gibi sırıtma sosyopat değilsen. Sonrasında ise ilk cümleni söylerken bütün vücudun onlara dönük olmasın, bu hem tehdit içerir hemde ilk defa konuştuğun birine neden bütün ilgini vücudunu dönerek veresin ki ? Bu düşük statülü bir harekettir evrimsel programalamada. İlk bi açılış yap sonra dönersin vücudunu. Bunlar sadece görevi kolaylaştırır alfa karakteri göstermek, korkularını aşmak yine sana kalmış.
Eğer başlık süresince yapılan saha görevlerini okursan söylediklerinin yanlış olduğunu görürsün. Tehdit oluşturup oluşturmadığın biraz sana ama asıl olarak çokça karşındakine bağlıdır -sen de eğer iyi niyetliysen alacağın bir şey yoksa sadece görev amacıyla oradaysan belli edersin ha qız qaldırayım diye saçma sapan triplere girersen karşındakini incitmeye çalışırsan felan siktiri yiyebilirsin-. Indirectmiş directmiş istediğin gibi girebilirsin olaya paşa gönlün nasıl isterse. O savunma mekanizması olayı kişiden kişiye değişir. Birine y olan diğerine x olur, tek kanaldan genelleme yapamazsın.

Sonuç olarak çok anlamadığını görüyorum tcma'yı daha iyi okumanı öneririm. Genel olarak rahat olacaksın, birine bir şey kanıtlamaya ihtiyacın olmadığını bileceksin, seni engelleyen tabuları aşmak için korkularının üzerine gideceksin, eğer karşındaki iyi niyetliyse keyifli bir muhabbet olacak, kezoysa siktiri çekeceksin. Bu şekilde yaklaştığın zaman hiçbir zaman kaybetmezsin, her zaman kazanırsın.
hoca dehanni adlı üyeye teşekkür edenler (toplam 3):
dun bugun yarinSokratesin SakaliaPeopleArmy
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil
Mesajlar: 181
Kayıt: 18 Haz 2018, 02:17
Teşekkür etti: 31
Teşekkür aldı: 93

#7

Okunmamış mesaj 19 Kas 2018, 14:54

Burda yazdıklarımda hayata dair ve iletişime dair hakikatlerdir hiçbiri teferruat değildir. Bi nevi savaştaki silahındır ama savaşa silahsızda girebilirsin burası sana kalmış. Burda ben her hareketimizi kontrol edicez bütün olayları sol öne çekiceğiz demiyorum. Veya tcma ya ters gitmiyorum. Sadece görevi kolaylaştırıp arkadaşında o korktuğu rezillik çıkma olasılığını sıfıra indiriyorum. Bunları yapman da kimseyi etkilemeye çabası değildir, fikirdir, psikolojik evrimsel gerçeklerdir. Bunları bilmenin nasıl bi zararı olabilir ki ?
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil
Mesajlar: 181
Kayıt: 18 Haz 2018, 02:17
Teşekkür etti: 31
Teşekkür aldı: 93

#8

Okunmamış mesaj 19 Kas 2018, 15:14

"Bizim amacımız sadece kendimiz olarak, insan gibi dişilere yaklaşıp biraz muhabbet ederek korkularımızı aşmak'' Sana kendin olma, diyen olmadı ki veya insan gibi olma diyen.
Beta dişileri ve onların o anki ruh haline yaptığın yorumlara tabikidie yüzde yüz katılıyorum. Savunma mekanizmasına gelirsek
Tek kanaldan savunma mekanizmasına genelleme yapamazsın ama genelde kalkanları kaldırtan davranışlar bellidir.-mention veremiyorum ya-
"Tehdit oluşturup oluşturmadığın biraz sana ama asıl olarak çokça karşındakine bağlıdır -sen de eğer iyi niyetliysen alacağın bir şey yoksa sadece görev amacıyla oradaysan belli edersin ha qız qaldırayım diye saçma sapan triplere girersen karşındakini incitmeye çalışırsan felan siktiri yiyebilirsin-"
Katılıyorum kıza da sana da bağlıdır ki dediğim davranışlarda senin dediğin "seni kaldırmaya çalışmıyorum sadece görev yapıyorumun" somut halidir.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik
Mesajlar: 250
Kayıt: 18 Mar 2018, 15:28
Teşekkür etti: 50
Teşekkür aldı: 411

#9

Okunmamış mesaj 19 Kas 2018, 15:56

Kanka iletişim aşamalarını derinlemesine analiz ederek bilmek çok da önemli değil. Ha bilirsin ve olayı farklı açılardan öğrenebilirsin, ancak anlamadan uygulamaya ıkınmazsın. Önce tcma'yı bir adam gibi anlar sonra olayı farklı açılarla açıklayan şeyleri okur öğrenirsin. Bunu da uygulamaya ıkınmak için değil daha derin bir kavrayışa sahip olmak için yaparsın. Anlattıklarında nüans yok dümdüz tek kanaldan gitmişsin. Bunun kimseye bir faydası olmaz. Bunlar gerekli de değil gerekli olsaydı tcma anlatırdı zaten. Saha raporlarını okursan söylediğinin aksi şeyi gösteren birçok örneği bulacaksın. Ha söylediğini destekleyen bir şeyler de bulabilirsin ancak bu "qnq qızlar qendilerine iltifat edenlere verir xd" demek gibi olur. Bazen denilen tutsa da çoğunlukla tutmaz. Normalde kezban olan biri sen ne yaparsan yap yine de kezban olacak. Genel olarak açıkladığım nedenlerden dolayı dediklerin yanlış. Savunma mekanizması öyle bir şey değil, sen yılların şartlanmasını 1-2 dakikada çözemezsin. Sahaya çıkarken olay karşıdakiyle alakalı değil. Olay kendinle alakalı.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik
Mesajlar: 250
Kayıt: 18 Mar 2018, 15:28
Teşekkür etti: 50
Teşekkür aldı: 411

#10

Okunmamış mesaj 19 Kas 2018, 16:16

Yani senin dediğin mantıkla şuna geliyor mesela kezbanın birine açılış yaptın ama bağırıp çağırdı sapık mısın felan diye işte türlü türlü çirkeflikler. Eğer açılışı aynı şartlarda senin dediğin taktiklerle yapsaydı beta dişinin savunma kalkanları inecek ve seninle güzel bir sohbet mi yapacaktı? Veya "beyefendi ben bu şekilde sohbetten rahatsız oluyorum da rica edeceğim bu konuşmayı bitirelim" mi diyecekti? Tabiki hayır. Hatta sen orada ona "benim görevim var kızlarla konuşamıyorum vs" dediğinde seni evrimsel olarak ezik görüp daha da yüklenebilir sana egosunu tatmin etmek için. Bu da bir olasılık yani. Söylediklerinin kesin doğrular olmadığını, olaylarda nüans olduğunu belirtmek için böyle örnek veriyorum. Senin çözmeye çalıştığın bu kısım senle alakalı değil karşıdakiyle alakalı. Umarım anlarsın.
hoca dehanni adlı üyeye teşekkür etti:
aPeopleArmy
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık