Saha görevi 1 - Remastered

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

2 ay önce

Gerek okulun yıpratması gerek yaptığım mallıklardan da ötürü genel olarak paslanmıştım, sınavlar bitince açılabilmek için sahaya çıktım.

İlk olarak kitap okuyan hoş bir dişi gördüm, karnım hayvan gibi ağrıyordu gaz bile geldi o derece mide çalıştı, biraz oturup sonra yanına gittim.

+ Selam, oturabilir miyim?
- Tabi.
+ Kitap okuyor gibi yapıp telefona mı bakıyordun?
- Eheh yok ya okuyordum.
+ Ne okuyorsun?
- (Oğuz atay’ın bir kitabıydı)
+ Hmm ne anlatıyor?
- (İşte anlatıyor kitabı aynı anda bir kaç şeyden mi bahsediyormuş takip etmesi mi zormuş hebele hübele)
+ Peki ne kattı sana bu, yani "vay be şunu anladım bu kitabı okurken dedin mi?
- Hmmm kem küm.
+ Tutunamayanlar vardı bir de onu okudun mu?
- Evet okudum.
(Burada kitap hakkında oradan buradan duyduğum bir şeyi söyledim böyle duymuştum diye ama büyük kısmı alakasızmış sanırım ben orayı anlatırken bön bön baktı)
- Hıı öyle miymiş .s
+ Evet .s
(Biraz sessizlik)

+ Sen ne okuyorsun hangi bölümdesin?
- Piyano bölümündeyim 2.sınıfta.
+ Sen... bildiğin çalıyorsun yani?
- Evet .s.s
+ Peki hocaların böyle burnundan kıl aldırmayan tipler mi?
- Yok ya ilgileniyorlar ama küçükken devlette bir yere gidiyordum çok zorluyorlardı özel olunca rahat, sen?
+ Ben de şuradayım işte, baya ayrı dünyalar. Hiç korkmuyor musun tanımadığın biri yaklaşınca, gerçi burası rahat, bağırsan herkes etrafta.
- Yok ya ne olabilir ki en fazla?
+ Daha önce böyle yaklaşan olmuş muydu?
- Evet askerler gelmişti. Anlatıyorlardı işte hiç kız yokmuş felan...
+ Ehehe kızlarla konuşmayı iyi biliyorlarmış.

...

+ Neyse ben kalkayım, görüşürüz.
- Görüşürüz.

Böyle düz bir muhabbetle gün böyle bitmişti.

2 ay öncenin ertesi günü

Bu günkü konuşmaları net hatırlamıyorum bir ikili bir dörtlü bir beşli gruba daldım özet geçeyim.

Önce ikili gruba gittim biraz muhabbet ettik ama çok mal tiplerdi muhabbet bile edemiyorlardı öyle mıy mıy sonunda "tamam çok eğlenceli bir muhabbetti hadi görüşürüz” dedim ayrıldım.

Sonra dörtlü grubu gördüğüm anda gidip yanlarına oturdum grubun ablası sazı eline aldı başta ben avukatım bir şey yapmaya kalkarsan felan demeye getirdi biraz da esprili şekilde ancak normal muhabbet ettik onunla terslemeye felan çalışmadı derdimi açıkladım işte zorlanıyorum felan diye, grupta 2 tane bira içen hoş kız vardı ama mal mal bakıyorlardı katılmadılar muhabbete ama bir şey de diyemediler bossları kabul ettiği için, muhabbetin ortasında ben yokken tuvalete gitmiş olan biri geldi onunla konuştuk biraz sonunda "ben gideyim" dedim, "istersen kalabilirsin daha" dedi arkadaşça bir biçimde ben de "ha yok biliyorum, teşekkür ederim" dedim ve ayrıldım.

Taşlarda oturan kız grubu gördüm, böyle aşırı makyajlı instagram tiplemesinde giyinmiş tiplerdi kezoya benziyorlardı ancak kriteri biraz düşürebilirdim şimdilik, hiç yoktan iyidir diyerek yanlarına yaklaştım ve çok canayakın karşıladılar şaşırdım baya psikoloji okuyorlarmış dedim birine "psikoloji okumaya başlayınca sevgili seçimin nasıl değişti" cevap verdi "değişmedi, hala sorunlu tipleri bulmaya devam, depresyondan daha çabuk çıkıyorum ama" şeklinde genel olarak normal muhabbet ettik arada güldük felan iyiydi. “Aaa tek başına nasıl tatile çıkıyorsun sıkılmıyor musun?” felan dediler şaşırdılar ama bir yandan da hayranlık duygusu vardı.

2 hafta önce

Pası silmek için sahaya çıktım, konum olarak verimli bir arazide değildim event yoktu, o nedenle sürekli hareket halinde olup slot aramam gerekliydi.

Yolda yürürken karşı kaldırımdan biri bagajını taşı(ya)yordu, yanına gittim.

+ Selam, bagajını taşıma bahanesiyle muhabbet etmek etmek ister misin?
K: (Cevap vermedi başını eğip yürümeye devam etti .s)

Aynı yolda devam ederken durakta birini gördüm.

+ Selam, nasıl gidiyor?
(Sessizlik)
+ Noldu öcü görmüş gibi bakıyorsun?
K: Ehehehe yok ya.
+ Ee napıyorsun?
K: Otobüs bekliyordum ama geldi .s
(Ve ayaklanıp otobüse bindi)

Sonra bi 10-15 dakika başka bir spawn noktasına yürüdüm. Metronun çıkışında oturan birini gördüm, yüzünü görmedim ama yaklaşmıştım no scope attım.

+ Selam, napıyorsun?
(Bana tip tip baktı ve 2 saniye içinde elini telefonuna götürdü işte “evet halacım ben de metronun oradayım vsvs” diye numara yapıyor, sonra ben biraz bekledim ama bu yanımdan kalktı öyle olunca ben de gittim)

Biraz yemek yiyip dinlendikten sonra göreve devam ettim. Yaklaşık 15-20 dakika dışarıda yürüdüm, en sonunda kampüse girince bankta oturan birini bulup yanına oturdum. Konuşmayı çok hatırlamıyorum özet geçeceğim.

+ Selam.
- Selam.
+ Ee napıyorsun?
- Bölüm değiştireceğim onun belgesini almayı bekliyorum, sen?
+ Ben de arkadaşımın yanına geldim kütüphaneye, sıkıldım öyle geleyim dedim, hangi bölüm?

(Elinde popkek vardı ama parça pinçik hale getirmiş bir şekilde yiyordu)

- Ya benim şeker hastalığım var da yemek zorundayım bunu.
+ Hmm şeker hastalığında bunu yiyince ölmüyor muydun?
- Ehehe yok ölmüyorum şekerimin yükselmesi gerek benim.
+ Hmm anladım.

+ Bu arada XX ben. (Elimi uzattım)
- Ben de YY.

(Burada o da elini uzatacak gibi yaptı oyalandı, bir eliyle keki tutuyordu bir eliyle parça pinçik haliyle alıyordu zannettim ki eli yağlı felan diye elimi sıkamayacak bana göstermeye çalışıyor bunu)

+ Tamam tamam tuttum say sen.
(Diyip elimi çektim, meğer kız elimi sıkacakmış böyle yapınca ben iğrendim gibi düşünmüş tribe girdi ben farkında değilim)

+ Bak üzerine de döküyorsun zaten dikkat et ehehe.
- … Sanki ben çok meraklıyım senin elini tutmaya .s.s
+ Noldu kızım dalga geçiyordum ehehe?? (Burada kızın suratı görünce amaan ne ikna ile uğraşacağım malıyla diye düşünüp) Neyse ben kalkayım görüşürüz.
- Görüşürüz.

Sonra yine yola çıktım, karşı kaldırımda birini gördüm heme yanına gittim yanına çok uzundu ama güzel değilmiş.

+ Selam, napıyorsun?
- .s.s iyi sen?
+ İyi ben de öyle geçiyordum muhabbet edeyim dedim, voleybolcu felan mısın?
- Evet ziraat’te oynuyorum.
+ Hmm ne güzel.

(Biraz sessizlik oldu)
+ Senin konuşasın yok galiba, görüşürüz.

1 hafta önce

Av ortamına gittim ancak öncesinde şehre yağmur yağdığından insan yoktu, tek tük olanlar da çimlere oturamıyordu çamur olduğundan. Yine de şanslıydım mekana gitmemle 2’li kız grubu gördüm klasik şımarık güzel kız (ŞG) ve yancısı şişman kezban (ŞK) ikilisiydi, kimse yoktu el mahkum hiç yoktan iyidir ısınırım diyerek yaklaştım yanlarına.

+ Selam kızlar oturabilir miyim? Teşekkür ederim. (Onay beklemeden oturdum)
(Birbirlerine şaşkınlıkla baktılar, şişman kezbana baktığımda sanki böcek görmüş gibi bakıyordu şımarık olanın da kulağında kulaklık vardı)
+ Biliyorum biraz garip oluyor böyle bi anda yaklaşınca da öyle muhabbete geldim, ee napıyorsunuz?
(Kızlar hala standby)
ŞG: (Biraz bekledi sesini kesinleştirmeye çalışır gibi) Gider misn .s.s.s
+ Peki, rahatsız ettiysem kusura bakmayın…
ŞG: Ettin ama .s.s
+ Görüşürüz.

Ben sizin tipinizi sikiyim amk kezbanları diyerek yolculuğa devam ettim, bir süre sonra önümden ikili grup geçiyordu, ortalamaydılar ancak biraz ısınmam gerekti kimse de yoktu ortalıkta.

+ (Elimle selam vererek) Selam kızlar.
(Önlerine bakarak yürüyerek geçtiler beni, geçtikten sonra arkalarına dönüp baktılar)
+ … Öyle muhabbet edecektim de neyse görüşürüz.

Son olarak ikili kız grubu gördüm bankta oturan, yüzlerini görmedim ama uzun gibiydiler, yanlarına oturdum ve muhabbet ettik ancak kısa sürdü hatırlamıyorum, biraz “ya seni de kırmayalım ama gitsen daha iyi olur” tarzı cringe suratları vardı ben de öyle olunca gittim.

Günü maalesef böyle bitirdim.

Sonraki gün

İlk olarak gölge bir yere çömdüm ve 2’li grup gördüm, biri kiloluydu diğeri daha iyiydi ama ahım şahım bir durum yoktu ama karın ağrım vardı yani korkunun üzerine gitmem gerekti.

+ Selam kızlar napıyorsunuz? (Oturdum)
(Şaşırdılar ve birbirlerine baktılar sessizlik oldu)
+ Öyle yürüyordum pat diye muhabbete geldim.
(Tam bu sırada yürüyen birinin köpeği dadandı kızların önündeki içeceklere felan, dikkatleri dağıldı)
Kilolu: Yalnız biz bir şey konuşuyorduk da...
+ Peki, rahatsız olduysanız söyleyebilirdiniz bahane bulmanıza gerek yoktu. (Böyle yazınca kezban tribi gibi durdu amk)

Sonra yürürken kadının biri iki tane köpek dolaştırıyordu, yanlarından geçerken biri bir anda havlayıp bana saldırdı noluyoruz aq dedim kadın köpeği zaptetti bu sefer diğeri gaza geldi bu üstüme atladı köpeğin kafaya tekme attım kadın bağırıyor "tekme atma" diye djdjdjd neyse zabıtalar araya girdi yoluma devam ettim.

Olayın etkisinin geçmesi için biraz bekledim ama şimdi yazarken farkettim faydası da oldu vücuda adrenalin pompalanmıştı daha rahat hareket ediyordum. Oturduğum yerden kalkınca hemen arka tarafta ikili grubu otururken gördüm ve yanlarına oturdum. K1 güzeldi K2 değildi ama öyle kezban gibi de durmuyordu, başta biraz gergindim adrenalin etkisiyle de ama muhabbet 15-20 dakika sürdü hatırladığım kadarını aktarıyorum.

+ (Gülerek yaklaştım) Selam kızlar şu adamların muhabbetini dinliyor musunuz? (şarapçı tipli dayılar bira içip uzayda başka canlıların olduğundan, felsefi akımlardan felan konuşup arada da oyun havası dinliyorlardı)
K1: Dinledik ama duyamadık.
+ Ben arka tarafta oturuyordum da uzaydaki canlılardan konuşuyorlardı ses yandaki yalılardan geliyor sandım muhabbeti duyunca ehehe... Eee napıyorsunuz?
- Öyle oturuyorduk
+ Ben de öyle yürüyordum muhabbete geldim.
K2: Ben senin arkadaşın sandım. (Gülüşmeler)
+ Merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz her gün karşılaşmıyorsunuz sonuçta.
K2: Valla ben anlamadım sosyal deney mi?
+ Ha yok sosyal deney değil, whyshy felan yapıyormuş ama sanırım burada.
K1: Whyshy?
+ Bu sosyal deney yapan kanal varya…
K1: Ha evet.
+ (Çekirdek çitliyorlardı) İkram etmeyeceksiniz demek peki... (Lan vallahi kezban tribi gibi oluyor okuyunca)
(Uzattılar çekirdeği)
+ Yok sağolun eheh (tamam kabul ediyorum kezbanım)

...

+ Okuyor musunuz? Biraz meslek liseli sorusu gibi oldu ama…
K1: Evet ben üniversite sınavına gireceğim bu sene K2 de tekrar hazırlanacak.
+ Hmm neden tekrar hazırlanıyorsun?
K2: Ya ben son 1 ay tm’ye geçmeye karar verdim o yüzden düşük geldi.
+ Kaç bin yaptın nereyi istiyordun?
K2: Ya 90 bin yaptım, hukuk istiyordum ama iyi bir yeri tutturamadım.
+ İyi yapmışsın sonradan saçma bir bölüme geçip pişman olmaktan iyidir.
K2: İşte ben tm istiyordum da annem öyle dedi, babam da hukuk yazmamı istiyordu… kem küm.
+ Anladım yarana bastım sanırım.
K1: Eheheheheh.
K2: Eheh.
K1: Sen okuyor musun?
+ Evet ben şu şehirde şurada okuyorum buraya tatile geldim.
K1: Tek başına mı geldin?
+ Evet.
K1: Niye arkadaşın yok muydu sınıftan felan?
(K2 ile gülerek)
+ Yok öyle lise sınıfları gibi olmuyor sınıflar ehehe, hem kendi başına gelmek daha iyi.

(Semtlerden konu açıldı)

+ Ben şurada kalıyorum garip garip tipler var o ne öyle ya?
K1: Ya orası mülteci kampı gibi eheh.
+ Burası rahat yine, sen xx’e gittin mi?
K1: Evet gittim ve orayı görünce ağladım.
(K2 ile yarılmalar)
+ Ddfkjgfddgkj nasıl ağladın?
K1: Ya insanların hali çok kötüydü çok fakirlerdi felan, üzüldüm. Onun dışında tam kekolardı eşofmanları giymeleri, tipleri felan korktum bir daha gitmem zaten.

(Ben açtım konuyu)

+ Bunu ben başkalarına da soruyorum, siz neye bakıyorsunuz bir erkekte? Tabi sorunca da önemli olan karakter, tip önemli değil diyorlar ehehe
K1: Ya tabi tipine de bakmadan olmaz ki, böyle serseri tipi varsa şeyapmıyorsun anlıyorsun.
+ Ehehe bende iyi aile çocuğu tipi mi gördün?
K1: Yok ya sen normal insansın.
(K2 ile yarılmalar)
K2: Zuahhahaha normal insan.
+ Teşekkür ederim, arkadaş arasında hep öyle çağırırlar.

(K2’den konu açıldı)

+ Sen böyle arkadaş arasında çok iyi ama dışarı doğru çok utangaç biri gibisin. (Of tespite bak tcma.org – 10 kişi teşekkür etti)
K2: Benim zaten insanlarla pek aram yok biraz dar biriyim.
+ Nasıl dar biri?
K2: Yok yani olmuyor törpüleyemiyorum utangaçlığı, yanımda biri olmadan bakkala gidemem.
+ Sen üstüne gidip aksiyon almadıkça törpüleyemezsin, ben de bu şekilde kızlara yaklaşmaktan çekiniyordum…
K2: Yaa tabi ne kadar belli ehehe.
+ Öyle cidden insanların yanına oturana kadar karnıma ne ağrılar giriyordu zorlanıyordum ama yapa yapa alışıyorsun yani.

(Benim oturduğum şehirden konu açıldı)

K1: Ben oraya gittim de çok basıktı ya.
(K2 ile birlikte gülerek)
+ Ehehe gökyüzü mü basık geldi.
K1: Yok ya ehehe, daraldım yani kasvetliydi.
+ Evet üniversiteler dışında öyle biraz düz şehir, sen nereyi gezdin?
K1: Cezaevine gittim.
+ Ehehehe ağlamak için mi?
K1: Ehehe yok eskiden cezaeviymiş şimdi müzeydi.

+ Ben kalkayım artık, bu sosyal deneydi aslında şurada da kamera… (elimle işaret ettim, avel avel baktılar dfgndfg) yok yok kamera felan ehehe hadi görüşürüz kendinize iyi bakın.
K1,K2: Ehehe görüşürüz.

Beyler genel olarak böyleydi uzun sürdüğü için de tam hatırlamıyorum muhabbet güzeldi güldük eğlendik beraber öyle zorlama bir hava yoktu aktı gitti konuşma, başlarda gergindim muhabbet biraz tıkanıyordu içimden bir ses durum böyle olunca kaçmamı söylüyordu ama devamı iyi oldu açıldım.

Yola devam ettim 3’lü grup gördüm bira içiyorlardı, gitmeyecektim ama lan nolacak bir gideyim dedim ve birayı hunharca kafasına diken kızın oturdum.

+ Selam kızlar napıyorsunuz?
(Derin bir sessizlik ve bakışmalar)
+ Öyle yürüyordum muhabbete geldim, napıyorsunuz?
Hunhar Kız (HK): Kem küm.
(Diğerleri de şaşkınlıkla birbirlerine ve telefonlarına bakıyor)
+ Rahatsız olduysanız söyleyebilirsiniz alınacak değilim sıkıntı yok.
HK: Ya benlik bir şey yok da…
(Biraz sessizlik)
+ Tamam o zaman zorlayacak değilim, görüşürüz.

Hemen ardından başka 2’li gruba yaklaştım.

+ Selam kızlar.
K1: Merhaba???
+ Rahatsız etmeyeceksem oturacağım muhabbet için.
K1: Hayır!!.
+ Peki.

Hemen ardından bir 2’li grup daha gördüm, yanlarında burger king poşeti vardı yaklaşmamayı düşündüm başta ama neyse dedim ve yaklaştım.

+ Selam kızlar, oturabilir miyim?
K1: Oturdun zaten ehehe.
+ Öyle yürüyordum muhabbete geleyim dedim pat diye, napıyorsunuz?
K2: (Hamburgeri çıkardı) Yemek yiyoruz.
+ Evet belli oluyor .s onlarda çok fazla kalori yok mu?
K2: Evet hatta bir hamburgerim daha var ehehe, yer misin patates de var?
+ Yok teşekkür ederim onlar çok sağlıksız .s dikkat ediyorum ben kalori sayıyorum.
K2: Haa peki kilo vermek için mi?
+ Yok vücudu korumak için yağlanmayayım diye, her gün bu şekilde biri gelmiyordur, merak ettiğiniz bir şey varsa felan sorabilirsiniz.
K1: Daha önce hiç yaptın mı böyle?
+ Evet yaptım tabi düzgün cümle kurabildiğime göre ehehe, bu işe başladığımda (gülüşmeler) başıma ağrılar giriyordu ne söylediğimi duyamıyordum sesim çıkmıyor gibiydi, biraz antrenman gibi korkularımı aşıyorum mesela şuan yaklaşırken etraftakilerin bakışlarını üzerinde hissedersin benim hakkımda ne diyecekler diye düşünürsün, yanına oturacağım kızlar reddeder mi diye korkarsın felan bunları aşıyorum.
K2: Özgüven mi arttırıyorsun yani?
+ Yok hayır, özgüven daha farklı bir şey ; karşındakinin seni reddedip reddetmemesinden bağımsız yani ben yine aynı benim sen beni reddetsen de değişen bir şey yok.
K1: Hmm anladım.
K2: Sen kaç yaşındasın?
+ Kaç gösteriyorum? Böyle sorunca 15 diyen de oluyor ehehe.
K2: Hmm 18 felan.
K1: Yok sesi daha olgun duruyor.
+ Yok şu yaştayım ben, siz?
K2: Biz 18’iziz yeni geçtik üniversiteye, sen okuyor musun?
+ Evet, o ne öyle yaşlı teyzeler gibi ehehe
K2: Ehehe hangi bölüm?
+ Şurada şunu okuyorum.
K2: Aa iyiymiş.
K1: Benim ablam orada yüksek lisansa başvurdu bu sene onunla beraber gidip gezmiştim kampüsü güzeldi şehirden bağımsız.
+ Evet kampüs güzel, siz ne okuyorsunuz?
K1: Biz bu sene geçtik.
K2: Ben yeni medya.
+ …. Ney?
K2: Bak şimdi teyze sen oldun ehehe, varya bu dijital şirketlerin reklam çalışmaları felan…
+ PR gibi mi?
K2: Aynen öyle.
+ Hmm, biz bozkırdan geliyoruz öyle biraz hede hödö (yani hafif ilkel demeye çalışıyorum) yeni medya felan gelmedi bize.
K1: Ehehe ben de iktisat okuyorum şurada.
+ Ha seninki iyiymiş bölüm felan da normal, teyzeler sever.
K1: Evet seviyorlar ehehe ama bilmiyorum ne kadar doğru iktisat kitabı aldım biraz baktım hiç sevmedim.
+ Puanına göre yazdın büyük ihtimalle ondan böyle olmuştur.
K1: Evet tercih zamanı baktım bölümlere.
K2: O zaman seeen… şu sınıfa geçtin?
+ 5 dakikadır bunu mu düşünüyordun ehehe.
K2: Ehehehe
K1: İhihihi
+ Ben de öyleydim, şimdi bölüm değiştirmeye dilekçe verdim bakalım.
K2: Aaa hangi bölüm?
+ Şu şu bölüme.
K2: Şimdi sen baştan mı okuyacaksın o kadar sene?
+ Evet evet öyle, biliyorum… şuan sendeki o tabuları, o önyargıları hissettim bak duvar gibi…
K1: 18 yaşında yeni başlayanlarla beraber okuyacaksın.
+ Evet o da var, ha çok önemli değil 20 yaşındaki tipler de mal ama yine de daha olgun oluyor insan ister istemez.
K2: Yok ya farketmiyor ha 18 ha o yani.
K1: Yok öyle değil farkediyor bayağı.
+ Aynen farkediyor olgunlaşıyor insan, yine de bir yerde haklısın yani genel hep mal zaten böyle düz adam yani işte kare gömlekli, sivilceli, şişko, kıskanç tipler var mesela ehehe spor salonunda çalışanlara laf atıyorlar orada spor yapmayın gerek yok diye ehehe.
K2: Ehehe “gerek yok yapmayın”.
K1: Sen şimdi bizi de küçük buluyorsundur o zaman?
+ Sizin yanınıza ben geldim ama, sıkıntım yok.
K1: (Yine benzer bir soru sormuştu)
+ Küçük derken daha az olgun demek istedin sanırım, ya yanlış anlamayın kendimi övmek için söylemiyorum da zaten çoğu takıldığım insan öyle geliyor hani alıştım ona yadırgamıyorum yani.

(Bu sırada anketör geldi yanımıza istemiyoruz dedik, uzaklaşırken)

+ Bu da bizim kabileden ehehe.

(Bir süre sonra da kızlı erkekli gruplara gül kakalamaya çalışan yüzü gudubet bir kadın (GK) dadandı)
GK: Merhaba gençler gül alır mıydınız?
K1-K2: Yok teyze teşekkürler.
GK: (Israr ediyor)
+ Teyze ikisini birden tavlarsam olur ama...
K2: Yok teyzecim istemiyoruz.
GK: Tamam o zaman 1-2 lira atın hadi bakın siftah yapayım.
K2: Yok istemiyoruz.
GK: (Fısıldayarak) Bak ağzına veririm şunu sana söylemiyorum, hadi gençler.
+ Teyzecim yok istemiyoruz, teşekkür ederiz.

(Ve sonunda gitti)

K2: Şuna bak ya ağzına veririm dedi.
+ Aaa harbi mi duymadım.
K2: Hala ısrar ediyor bir de ya gerizekalı.
+ Gidip söylesene gerizekalı diye.
K2: Kem küm.

K2: Ya pardon, senin adın neydi bu arada?
+ Hoca dehanni.
(Derin bir sessizlik)
K2: Sen forumda hakkımızda başlık açıp daha bizi tanımadan bize beta diye iftiracı değil misin lan?
K1: Evet daha tanımadığınız kişilere beta diyorsunuz, insanların nasıl yaşadığına karışıyorsunuz hem böyle diyerek betalara faşistlik yapıyorsunuz -dfkgdfjgkfdg-.

(Böyle olmadı tabi)

K2: Ya pardon senin adın neydi bu arada?
+ XX.
K2: Sende tam xx tipi var zaten aklımdan geçmişti.
+ .s.s
+ Sizinkiler ne?
K1: Tahmin etsene.
+ Yav nasıl tahmin edeyim kaç tane isim var…
K1: Ya hadi.
+ …Sinem mi?
K1: Of hayır .s, xx benim. (Çok konulmayan bir isimdi)
+ Öğğeehhh nasıl bileyim onu…
+ Seninki de hande mi?
K2: Yok değil xx, kıvırcık saçlıyım ve sarışın değilim.
+ ….
+ Tam burç muhabbetine döndü.
K2: Aaa hangi burçsun?
+ Tahmin et bakalım.
(Burada 5-6 tane saydı boş boş)
+ Şu benim burç.
K1-K2: Aaaa evet hiç aklımıza gelmedi evet tam osun aslında özgüveni yüksek felan (Hangi burcu söylesem onun özellikleriyle bağdaştırmaya çalışacaklardı).
+ Ya burçla alakası yok ama şey böyle burçtaki tiplemeyi genellersen kızların peşinden koşup nefret ettiği, 2-3 kişiye yazan bir tip. (Offf aneliz şelalesi hodja dehanni naptın sen yiğen yav)
K2: Ha evet böyle böyle biri vardı beni peşinden koşturmuştu.
K1: Bütün erkekler öyle :((
+ E napsınlar olta kime gelirse ona.

(Semtlerden konu açıldı işte şurada şu yapılır burada şu)

+ Siz genelde burada oturup napıyorsunuz, işte dedikodu, ah şu erkek bize gelse vs.
K2: Yok biz öyle şeyler yapmayız, biz lezbiyeniz zaten.
+ Ney? Ha iyi ben de gayim.
K2: Ciddi misin?
+ Yok değilim.
K2: Biz de değiliz, ama kız lisesinde okuyunca olmuş kadar oluyorsun, biz kızları öpüştürüyorduk 9.sınıfta.
K1: Çok rahattı ortam ya bir de o abaza hallerle.
+ Kanıtlayacak bir şey yok tabi kimseye.
K1: Aynen öyle yerlerde yatıyorduk felan.
K2: Bir kız vardı sıraya çıkıp twerk yapıyordu sınıfta.
+ ….
K1: İşte hayatın gerçekleri bunlar.
K2: Ehehehe
+ Hani saf ergen tipler olur böyle hayatın gerçeklerini öğrenirler…
K2: Aynen öyle oldun bir anda.
+ Lisede kızların bir abazalık eğrisi oluyor zaten 9-10’da uçuyorlar.
K2: Aynen öyle tam ergenliğin zirvesiydi.

+ Ben artık kalkayım, kendinize iyi bakın burger’dan da fazla yemeyin.
K1: Görüşürüz.
K2: Bir daha görüşmeyeceğiz ki niye öyle dedin ehehe.

Bu açılış da 20 dakika civarı sürdü. Yorulmuştum ve iyi lan bugünlük yeter diyordum ki neyse lan rehavete kapılmayayım belki 2-3 açılış daha yaparım kısa kısa dedim.

Yolda yürürken 2’li grup gördüm bira içiyorlardı, başta yok lan gitmeyeceğim zaten ne olacağını biliyorum dedim, sonra da tamam bu son olsun iyice perçinlemiş olayım dedim ve yanlarına yaklaştım.

+ Selam kızlar oturabilir miyim? (Böyle bakıp onay bekledim .s)
K1: Hayır.
+ Peki.

Böylece günü bitirdim.

Ertesi gün biraz şehri gezeyim dedim, gezerken kenarda broşür dağıtan bir dişi vardı hoştu ulan hadi kısa günün karı olur dedim ama öyle pat diye de gidemedim karnıma ağrı girdi zorlandım, öyle olunca biraz uzaklaştım kenardan kesiyorum o tarafı kızın yanında oranın güvenliği de var bir şeyler söylüyor arada kıza, neyse güvenlik bir ara kaybolunca yardırdım ve kızın yanına gittim.

+ Selam…
(Sözüm uzay boşluğuna gitti, kız duymadı elime broşürü tutuşturup başkalarına uzatmaya devam etti ben de broşürü verdiği yere bir 5 dk göz atıp geri göndüm bu sefer müsaitti)
+ Selam
K: Merhaba
+ Gerçekten böyle çalışmak hoşuna gidiyor mu yoksa sırf zorunda olduğun için mi böyle gülümsüyorsun?
K: Yoo seviyorum işimi zaten işini sevmezsen keyif alamazsın (Derken biri geldi kıza bir şeyler sordu kız ona cevap verdi dikkati dağıldı)
+ Hmm anladım, peki boş musun takılmak ister misin?
K: Yok, teşekkür ederim.
+ Peki, görüşürüz.

Saha açısından gün böyle bitti, onun dışında turistik geziler açısından bir tavsiye vereyim kardeşlerime, kiliseye girerken nerede olduğunuzu unutup görevliyle selamın aleyküm diye muhabbete girmeyin içeri almıyorlar dfkjgdfg.

2 gün sonra

Av ortamına geldim, 4-5 dakika dolaştım tek başına oturan birini gördüm, direk hareket edemedim 1-2 dakika oturup cesaret topladım sonra gittim yanına.

+ Selam
- Selam? (Gülümseyerek)
+ Nasılsın
- İyi sen?
+ İyi ben de, biraz garip oldu böyle biliyorum.
- Evet ehehe öyle oldu.
+ Öyle yürüyordum muhabbete geleyim dedim.
- Ya öyle şey muhabbeti gibi olmasın da...
+ Böyle abazaların yaklaşması gibi mi?
- Ehehe evet.
+ Kadınlar kimin ne olduğunu uzaktan bakınca anlıyorlar, bence sen de anlamışsındır duruşumdan, konuşmamdan felan.
- (Onaylar bir tavırla kem küm)
+ İsmin neydi bu arada?
- Pelin
+ Ben de X memnun oldum, yalnız takılmayı mı seviyorsun?
- Yoo çalışmaya geldim aslında.
+ Freelance mi çalışıyorsun?
- Yok korodayım ben, şarkı çalışacaktım.
+ Hmm nasıl bir koro ilahi mi?
- Ehehe o da var klasik müzik de var karışık.
+ Sen hangisini seviyorsun en çok?
- Ben seviyorum hepsini öyle bir ayrım yok.
+ Anladım, duyduğuma göre türk müziği teknik olarak batı müziğinin 500 yıl gerisindeymiş doğru mu?
- ...
+ Murat bardakçı söylüyordu ben de sana satıyorum.
- O dediyse doğru değildir ehehe
+ Ehehe
- Sen buralı mısın, yani napıyorsun burada?
+ Ben tatile geldim şurada oturuyorum normalde yarın gideceğim, öyle geziyorum, merkeze gittim orada garip garip tipler vardı, buraya gelince medeniyetin kapıları açılmış gibi oldu. Ha burası da biraz gevşek.
- Nasıl gevşek?
+ Yani gevşek biraz, rahatsız oldun böyle dedim diye heralde ehehe.
- Ya sana öyle geliyor olabilir ben rahatsız olmuyorum.
+ Rahatsız olunacak bir şey yok zaten bana bulaşmadıkları sürece.
- Aynen bana karışmadıkları sürece...

(Biraz sessizlik)

+Sen burada mı oturuyorsun? Gerçi çalıştığına göre buradasındır.
- Burada okuyorum ben bursa’da kalıyorum normalde, bugün gideceğim saati belliyorum 1 saat sonra arkadaşım gelecek.
+ Anladım mesajı verdin çok durma diyorsun yani ehehe.
- Ya hayır ehehe mesaj verme değil gerçek, tabi beni ekmezse.
+ Anladım bu da başka bir mesaj istemem yan cebime koy git ama buralarda dolan ehehe.
- Ehehehe.

(Biraz sessizlik)

- Sen ne okuyorsun?
+ Değişme ihtimali olsa da şimdilik XX.
- Hmm sevmiyor musun?
+ Ya insan yeteneği olduğu konuda emek verirse bir şeyler yapıyor, önemli olan ne yapmak istediğin yani iki şeye de yetenekli olabilirsin ama hayatta her şeyi yapmaya zaman yok, seçmen gerekiyor.
- Ehehe benim soruma cevap olmadı ama.
+ Ehehe dolaylı cevap vermeyi severim.
- Ben çalışacağım sesin güzelse beraber şarkı söyleyelim.
+ Ha yok benim sesim güzel değil dinlerim seni.

(Nota kitabını açıyor)

- Bak şuraları çalışacağım 13 sayfa var daha 5’teyim şuralarda takılıyorum.
+ Ya biz de o kadar gitar çaldık notalar felan ehehe.
- Hmm ne diyeceğim bilemedim .s
+ Gerçi 2-3 akorla çoğu şeyi çalıyorsun ama...

(Sonra çalışmaya başladı arada nota alırken felan durdu bir kaç kez muhabbet ettik aralarda sonra ben ayrıldım)

Ara1:

+ Ya kızım bırak bu işleri bak şurada oturanların dinlediği müzik var ne güzel dım tıs.
- Ben seviyorum ya bunu.
+ Ehehe dalga geçiyorum zaten ben de klasik müziği seviyorum.

Ara2

- Ben şu ikinci satırdakileri söylüyorum, alto oluyor.
+ Hmm, bas felan... sesini ısıtmadın mı peki?
- Yok önceden çalışıyordum zaten mola vermiştim.
+ Hmm anladım, neyse sen çalışmana bak ben kaçayım, teşekkür ederim görüşürüz.
Sonra ara allah ara hiç adam gibi bir grup bulamadım hep bira, sigara içen veya böyle dövmeli tipler, bunlara sahip olmayanlar da genel olarak hoş değillerdi kriteri yükselttim mal mal insanlarla konuşma kotam dolmuştu ama yine de moralim bozuldu tek açılışla günü kapatınca.

Böyleydi beyler genel olarak pası üzerimden atma temelli geçti, daha iyisi olabilirdi o açıdan biraz moralim bozuk özellikle son gün yardırabilirdim momentumu da almışken saatlerce dolandım, neyse eleştirilerinizi bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Bu görev ise http://www.incisozluk.com.tr/e/206449130/ bu linkte yazdığım itirafta bahsettiğim o paranoyak dönemde yapılmıştı ve yine kötü bir görev olduğu çok açık. Bunu göz önünde bulundurup okumanız daha iyi olur.

Genel olarak Nisan 2019-Ocak 2020 arası linkini attığım itirafa kadar entrylerim bu paranoyak/rezil dönemimde yazıldı, şu eylül ayından itibaren ise daha yeni yeni bir şeyler sağlam olarak oturmaya başladı yani okuyacaksanız buna göre değerlendirirseniz iyi olur. Yani entrylerde yazılan yanlış bilgi içermese de o entrylerin yazılma şekli, o hal ve tavır yani genel ruh haline felan bakarken bu dediğimi göz önünde bulundurmanız iyi olur.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık