İlk saha görevim için yollara düşüşüm

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
fika
Sürgün

Okunmamış mesaj

Uzunca bir seruvenim var. tcma ile tanıştıktan sonra duşmedik elbette hemen yollara gorevler için. sindirmek bir hayli zor oldu. kendimi hazır hissettiğimde ve motivasyonum tavan olduğunda verdim kendimi yollara.

Yollar demişken, sıra dağlar, bayırlar, patikalar gelmesin aklınıza. Şehirde deli danalar gibi dolaşmak. Evet ciddi ciddi yurumek. Şimdi tcmanın verdigi gorev apaçık belli. Git bir alımlı dişinin yanına ve yardırmaya başla. Fakat ben ne yaptım? Bunu farkettiğim halde hiç onun soylediği gibi yapmadım. Oturan, duran bir kız yerine sokakta yuruyen, karşıdan gelen kızlar olarak algılamış beynim. Artık heyecandan mı bu şekilde oldu ve ya tanımadığım dişi kısmını bu şekilde hızlıca gelişen, sokakta yuruyenler mi algıladım içler acısı bir durum.

Yürüyüp yürüyüp eve dönüyordum. Yok bunu asla yapamayacaktım. Kendime ettiğim kufurler, kızmalar ve daha neler neler. Resmen içsel hesaplaşma peşine duştun. Bu içsel yangınlar her dışarı çıktığımda yuzume tokat gibi vuruyordu. Yine yapamadın salak, yine beceremedin, senden gram adam olmaz, yapamıcaksın işte...

O aralar nefesimi tutup bir dişinin peşine duştum. Aslında onune çıktım, yolun karşısından geliyordu ve benim olduğum tarafa geçiyordu, onume denk gelecek şekilde durdurdum.
-pardon, bişey sorabilir miyim?
+evet, buyrun.
-benim kızlarla konuşma problemim var da bana yardım edebilir misin?
+ (hızlıca yardırarak tabana kuvvet uzaklaştı)

hiçbir şey olmamış gibi yoluma devam ettim. o gun ilk açılımımı gerçekleştirdim o hanımefendiyle:)

Bu ilk kalp çarpıntısından ensemde boza pişirtti. Fakat deli gibi ateşlenme verdi bana ve yurumeye devam ettim. Enerjimi katlamıştı. Hala kafamda bir dişi ve onu durdurup konuşabilme refleksifitesi var. Onumden gelen başka bir kıza açılacaktım bukez. Hiç duşunmeden -ki bilirsiniz duşunmekte aristo platon yarışır sizle o anlarda- direkt onunde bittim. Epey alımlıydı. Durmadı, şaşırdı, ben de onun yonune doğru hala bir şeyler satmak için kovalayan mendilci gibi zorluyordum.
-benim kızlarla konuşma problemim var bana yardım edebilir misin? bunu soyledim hızlıca, e artık ezber çalışıyordu:)
eliyle git git diyerek yani çekil çekil yaparak, korkarak uzaklaştı.

Bu yollara duşme hikayem burada sonuçlandı. Yanına gidip o kelimeleri soyleyebilmek bile dilimi açmıştı. Sevinçten ayaklarım yere basmıyordu. Duşunun daha hiç bir şey yapmamıştım bile. Nasıl bir bilinçaltı kitlenmesi oluşmuş yıllarca ve nasıl rahatlana refleksi gosterme kapasitesi var bu gorevin anlatmaya gerek yok goruyorsunuz.

Bu ilk sahaya atlayış, yollara duşuş ve yanlış anlayıp yardırış ve zıççışlarımın ilkiydi. ilkler unutulmaz. Diğer gerçek açılışlarımıbyani saha gorevlerimi başka bir başlıkta anlatacağım.
Kullanıcı avatarı
Lionheart
Çaylak

Okunmamış mesaj

Tavsiyemi söyleyeyim : Öncelikle bilinçaltında ki ve ruhuna yansıyan kalıplardan kurtulmalısın. Yoksa hep tedirgin görüneceksin ve rahat olamayacaksın. Asıl mesele bu olay. Eğer şifa veya enerji bölümü açılırsa oradan bilgilerimi yardıracağım.
Açılışta onay alman hata olmuş. Onay almanın sebebi de onu kendinden üstün görmendi. Bu da bilinçaltı ve travmalar vs. Kızlarla konuşmamda problem var diye yardım istemekte yanlış. Onun yerine yaratıcı zekanı olaya dahil edip basit bir konuşma başlatabilirsin. Ama asla bir kalıp ezberlememelisin . Yoksa yine rahat olamayacaksın. Misalen senin bu sorduğun soru aklında tuttuğun ve ezberlediğin bir kalıp. Bu da bilinçaltına "Ben şimdi bunu ezberledim demek ki önemli birşey , bunu söylediğim kişinin benim için fikirleri önemli deyip mülakat moduna geçeyim" diye mesaj yollayacak ve ne eğlenceden ne de rahatlıktan söz edeceğiz. Konu açma ile ilgili bir sorunun varsa bunun için egzersizler bulman ve pratik düşünme için beyine yardım eden takviyeler kullanmalısın. Zaten kullandıkça da gelişir. Telkinleri ihmal etme asıl onlar seni geliştirecek ve amacına programlayacak. Şifa bölümü açılınca travma ve duygusal sorunları çok geniş bir perspektiften inceleyeceğim.
Saygılar
Kullanıcı avatarı
fika
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]Lionheart[/mention] yaptığın yorum ve tavsiyeler için teşekkur ederim.

Bu yaptığım gorev uzerinden yaklaşık bir yıl geçti. Eskilerden başladım çunku nereden nereye gelmemizi gormek, gozlemlemek gerekiyor. Malum, insan unutuyor. Forum bu açıdan çok faydalı olacak.

Yorumundaki bir konuya değinmek istiyorum. "iletişim problemi" olduğunu soylemek konusunun yanlış olduğunu belirtmek ilk etapta yanlış olduğunu duşunmuyorum. Elbette daha sonrakilerde bunla ilgili geliştirilebişecek farklı açılış turleri olabilir kişiye gore fakat ilkler için bence çok daha onemli.

Neden onemli? kırılması gereken bir kapı var bizler için. O da rezil olurum, mahvolurum, ezilirim kalıbını yıkmak. Bu mesela benim için gayet ilaç olacak bir açılış. Zorlandığımız her ne ise onu uzerine gitmek ve onu yok etmek için en kotu hali almak daha elzem değil mi?

Dedigim gibi, bu benim ilk yardırma tecrubemdi. Sonraki başlığımda da problemim olduğunu soyleyerek giriş yaptım ve sonuç değişmedi işin aslı alan aldığı gibi yani karakterine gore tepki verdi. Elbette surekli aynı şekilde devam etmek de yersiz.

Şifa çalışmalarını mutlaka bekliyor olacağım.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık