30 Gün Disiplin Challenge

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

hoca dehanni yazdı: 07 Kas 2018, 23:05
Bold yazdı: 07 Kas 2018, 21:54 -Youtube'da son zamanlarda izledim videolar: Caner taslaman reyizin katıldığı programlar, Hakkı Bulut kanalındaki videolar
Kanka djsjdjsj hakkı bulut olduğuna emin misin bak hakkı yılmaz olmasın? (Bak hava olmasın sakın djdjd)

Not: Eğer harbiden hakkı bulut'a baktıysan daha komik aq djsjdjs
Puhahahhaa kuran öyle kuru kuruya gitmiyor, damardan alıyorum moruq
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

GÜN 7:

Sonuç: 9/10
-Tek eksik olan günlüğü yazmadım. Bir kaç gündür zorlama olarak yazıyordum, fakat verim alamadığımı düşünüyorum. Günlük konusunda bazı şeylerin oturmadığı aşikar. Tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim.
-Sabah kardiyosu + esneme hareketleri + 100 tekrarlar. İlk set: 60 şınav, 60 squat, 32 leg raise.
-İrade gücünde ciddi değişim var. Hayır denilecek şeylere rahatlıkla hayır diyebiliyorum.
-Eskiden olan şekere eğilimim artık hiç yok. Atıştırmalıklarım daima meyve+kuruyemiş, abartmadan tabi ki.
- İzlediğim videolar: Emre Dorman ve Kahtalı Mıçe

Not: Beyler bu tür bir işe giriştiğinizde arada çuvallasanız bile %80-90 doğru şeyleri yapıyorsanız moralinizi bozmayın. Ben bir kaç gün kalkamadım mesela fakat ritme çabucak geri döndüm. Bir gün düştüğünde insana vesvese geldiği oluyor savsaklamaya devam etmesi yönünde, buna kapılmayın.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Son mesajım aslında Gün 8 olacaktı, yanlışlığı belirtmek istedim.
Dün işlerim çok yoğundu ve geceye kadar sarktı, bitirince pc'yi kapattım. Dünün raporunu şu an giriyorum.

Gün 9:

Sonuç: 10/10

Notlar:

-Her şey daha da otomatikleşmeye başladı. İnsanın doğru alışkanlıkları kazanmak için ilk başta ekstra çabalaması gerekiyor. Fakat sonradan bunu yürütmek neredeyse hiç efor gerektirmiyor.
-Elma sirkeli sudan oldukça verim aldım. 1- Sabah kalktığımda ağzımın tadı yerinde oluyor. 2- İnsülin seviyesini ayarladığını tahmin ediyorum, çünkü belli süreler boyunca hiç acıkmıyorum.
-Üzerine düşündüğüm konular: Dine göre insan yaşamı nasıl şekil almalı? Salat ve fıtrat konuları
-Bu süreçte müzik dinlemeyi de kestim, özellikle günün ilk saatlerinde dinlenen şeyler gün boyu beyinde inanılmaz yer kaplıyor. Dinlediğim şeyler: binaural beats, doğa sesleri, frekanslar ve meditatif enstrümental müzikler
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Gün 10:

Sonuç: 10/10

- Beyler bugün çıkan orjinal fikirlerin %80'inin meditasyonla geçilebilen alfa evresinde oluştuğunu öğrendim. Fakat benim uyguladığım stil olan hiçbir şey düşünmemeye çalışmaktan daha çok, tam tersine düşünceleri akışına bırakmak ve zihninde pozitif tablolar çizmenin önemi aslında daha fazla.

- Bir de şu olay var. Sabah kalktığında vücut genelde kaskatı oluyor. Onu egzersiz ve esneme germeyle açmadıkça, pasif geçirdiğin bir günde asla ama asla verimli olamıyorsun.

- Bugün parka spor yapmaya gittim. Çocuklar top oynuyordu, maça çağırdılar spontane bir maç yapayım dedim. Bir maç oldu 5 maç, 3 saat top koşturdum. Eskiden mahallede yaptığım maçları anımsadım. Seçişmeler, yazısız olan ama uyulan kurallar. Bu arada bu futbolun kondisyonu bambaşka lan, bildiğin pert oldum. Oyunun dinamizmi ve hep reaksiyona dayalı olmasını felan ben toptan unutmuşum. Veletlerin de enerjisi hiç tükenmiyor anasını satayım. Binlerce soru sordular, Ronaldo Messi'den tut, kas nasıl yapılıra kadar. Karakter analizi için de futbol sahasından daha elverişli bir ortam yok, kim ne olduğunun en net açığa çıktığı yer.

Olm çok yorgunum lan biz böyle tüm gün nasıl koşturuyormuşuz.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Buraya artık tarafımdan entry girilmeyecektir.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Bold yazdı: 12 Kas 2018, 09:58 Buraya artık tarafımdan entry girilmeyecektir.
Knk ben günlüklerini okuyordum ama bilgin olsun.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık