Saha Görevi 1 - dby

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

20.11.2018

Bir iki kişiyi gördüm ama yaklaşmadım korkumdan. En son bi kızı kestirdim gözüme. Arkasından yaklaştım yüzünü görmüyordum:

(Elimi yüzüne doğru sallayarak)
B: Merhaba
K: Merhaba, aaa dby sen misin
(Kız ortaokuldan arkadaşım çıktı hamq)
B: Aa x naber
K: İyidir senden
B: İyi ben de, bu konuşma stili yeni mi?
K: Nasıl?
B: Uzatarak konuşuyorsun ya hani
K: Ha, yoo (güldü)
...

Muhabbet baya uzadı. Normalde 2 dakika filan konuşuruz diye tahmin ediyordum, çünkü bu kız genelde beni siklemezdi okuldayken. Baya dalga filan da geçiyordu. Ama yarım saat kadar konuştuk. Aslında o kadar konuşulacak konu yoktu, zaten ben de muhabbet açmaya çalışmadım, hep o ortaya bi konu attı filan. Dalga filan geçtim bolca ama kasmadım öyle dalga geçmek için, kız mal zaten amk dalga geçilecek çok yanı vardı (tabi incitmedim yanlış anlaşılmasın). Muhabbetin yarısında güldü diyebilirim. Sonra çubuk kraker ısmarlattım asdasda. İki kere cinsellikten konu açtı. İki muhabbetten biri şöyleydi:

K: Hiç sevgilin oldu mu?
B: Evet, bir iki tane (atma ziyaaaa, ama bakalım ne diyecek diye sevgilim var demeyi tercih ettim)
K: Şu anda devam ediyo mu?
B: Şu an yok.
K: Niye ayrıldınız?
B: (hafif gülerek) Ne bileyim canım sıkılmıştı (alfa profile devam ediyorum burda)
K: (güldü), peki cinsellik?
B: Hiç yaşamadım. Ya kızlar korkuyo genel olarak bu tarz konularda. Saygı duyuyorum tabi
K: Aynen, ailelerimize kalsa çok önemli bişey. O yüzden onlara söylemeden yapmalıyız (gülerek)
B: (ona bakıp kaşımı kaldırdım, anlamaya çalışan yüz ifadesi işte, sonra güldüm)
K: (güldü)

En son evime yakın bi yere gelmiştik,

B: Evime bıraktığın için teşekkür ederim
K: (gülerek) Önemli değil, denk geliriz yine
B: (gülerek) Tamam dikkat ederim denk gelmek için

Vee bitti.
Etkilediğimi düşünüyorum kızı, hali tavrından ben öyle anladım yani.

21.11.2018

Altımda bisikletle dolaşıyodum hızlı olayım diye, hava soğuktu. Üçlü bi grup gördüm ama yaklaşmadım, sonra geri döndüm:

(K1 ve K3 başörtülü)
K1,2,3: (wtf bakışları)
B: 5 dakika muhabbet etmeye geldim öyle de
K1,2,3: Ne konuda
K2: (gülerek) Hepimiz aynı anda
B: Öyle havadan sudan
K3: (siklemez bi tavırla) Havadan sudan, hava soğuk, yağmurlu. Öyle işte (hafifçe yürümeye yelteniyor, diğerleri de ona uyuyor)
B: (hafif gülerek) Niye böyle trip yedim şimdi
K3: Trip değil, havadan sudan dedin biz de havayı söyledik
B: Hm. Soğuk yani
K3: Evet
B: (diğerlerine bakarak) Sizce de soğuk mu? (bu soruyu aslında "siz de sg mi diyorsunuz" anlamında sormuştum)
K1,2: (kafa sallayarak) Evet
B: Peki, iyi günler o zaman
(Arkamı dönüp gidiyorum)
K2: (hafif gülerek) Ben hala anlamadım ne olduğunu

Beyler bu muhabbet aslında devam ettirilebilirdi. Ayrıldıktan sonra aklıma geldi bu. Ben kendi soruma fazla anlam yüklemişim aslında yani o sorudan bunu anlamaları mümkün değildi. Taklitten olabilir belki taklit zamanlarımda böyle sorular sorardım, özellikle bu soruyu sorardım yani "sence de böyle mi" tarzı. Bilmayirum. Onun haricinde K3 beta. Beta derken yani kesin betadır diyemem ama böyle egosunu tatmin etmek için rol kesmesi aklının zayıflığını gösteriyor. İnsan gibi konuş işte orospu çocuğu ananı sikmiyoruz burda.

İkili bi grup. Yine önce gördüm gitmedim sonra geri döndüm:

K1,2: Merhaba?
B: Öyle muhabbet etmeye geldim 5 dakika
K1,2 (? bakışları)
K2: Ben anlayamadım şu an ya
B: (K2'yi göstererek) Ben seni tanıyor muyum? (beyler yaşadığım yer küçük yer tipi tanıdık gelmişti çıkaramamıştım bi sorayım dedim)
K2: (düşünmeden) Yok hayır
B: (K1'e) Seni tanımıyorum zaten de
K1: Aynen beni tanımıyorsun
K1: Ya bizim işimiz var da
B: İyi madem peki. Görüşürüz (ve giderim)

K2'ye "seni tanıyor muyum" diye sorduğumda düşünmeden hayır demesi gerildiğini gösteriyor. Çok ani dedi.

Başörtülü bi kız telefonla konuşuyordu:

B: Merhaba, pardon
K: (kendini çekerek) Pardon?
B: 5 dakika muhabbet etmeye geldim de
K: (geri adım atarak) Yok hayır kusura bakma (kusura bakmayı posta koyar gibi söylemişti)

Bir şey diyemeden gitti zaten. Sonra kendimi kötü hissettim biraz hani rahatsız etmişim gibi, hevesim kalmadı ben de eve döndüm.

24.11.2018

İkili bi grup:

K1,2: Merhaba
B: 5 dakika muhabbet etmeye geldim de
K2: Yok ya gidicez biz, ne konuda
B: Öyle havadan sudan
K2: Yok servise yetişmemiz lazım
B: Peki görüşürüz

Tek bi kız vardı, bu ikili gruptan ayrılmıştı beş dakika önce onlarla takılıyodu yani:

B: Pardon
K: (baktı)
B: Servisin var mı?
K: (wtf bakışları) Hayır?
B: İşin var mı?
K: Hayır
B: Sevgilini mi bekliyorsun?
K: Hayır
B: O zaman muhabbet edebiliriz (yalnız bunları yarrak gibi bi ifadeyle söylediğimi fark ettim)
K: (? bakışları)
B: İnsanlara yaklaştığımda aldığım tepkiler bunlar. Ya böyle dolaşıyorum işte rastgele insanlarla konuşuyorum filan. Öyle yani. Peki muhabbet edelim. Nabıyosun?
K: (hafif gülerek) İyiyim sen
B: İyiyim ben de. Kaç yaşındasın?
K: 14
B: 14 mü? Daha büyük gösteriyordun, neyse hangi okul?
K: X
B: X demek
K: Evet 9. sınıfa geçtim
B: 9. sınıf? Hangi şubedesin? (bunları okulda tanıdığım olduğu için sormuştum da şimdi düşününce mantıksız amk oldu olacak açık adresini filan da sorayım)
B: Hm peki. Başka nasıl muhabbet edebiliriiiz, dersler nasıl? (kız biraz garipti gerilmişti sanırım yani gülüyordu ama öyle muhabbet etmek adına bi çabası yoktu)
K: (gülerek) Zor
(Burda biraz konuştuk aynı şekilde işte soru sordum cevap aldım filan)
K: Abim geliyo (gidiyor)
B: (hafif gülerek) İnsan bi görüşürüz der
K: (düz bi şekilde) Görüşürüz

Sonra üçlü bi gruba gittim, sahilde oturuyorlardı. K3 mikrofonla şarkı söylüyordu K2 de videoya çekiyordu ama video çektiğini sonradan fark ettim ben önce taşak muhabbet olsun diye söylüyo sanmıştım. K1'e yanaşarak sessiz bi şekilde:

B: Peçeten var mı?
K1: Ne? (anlamadı)
B: Peçeten var mı gözyaşlarımı silicem de (K3'ü göstererek, yani çok güzel söylüyor ağladım der gibi espri yani hıhı anladınız mı adam hastayım demiş ölmüş zaaaaaa)
K1: (ceplerine bakıyor) Yok, diğerlerinde de yok sanırım
(videoyu kesiyorlar)

Beyler bu muhabbeti çok hatırlamıyorum ama özet geçecek olursam bunlar da dokuzuncu sınıfmış. K1 ağır mal diğerleri de mal. mallık oranlarını büyükten küçüğe sıralarsak K1>K3>K2. K3 biraz daha siklemez davranmaya çalışıyordu. Kızlar aşırı gerizekalıydı yaptığım esprileri anlamıyorlardı filan. Bi ara "sen kimsin" diye bi soru aldım "ben kaymakamım" diye cevap verdim. Onda bile tam taşak muhabbet dönmedi yani. Aşırı sıkılmıştım. "Tamam siz takılın o zaman" diyip ayrıldım. Lan tam ayrıldım iki tane dayı çektiler kolumdan "gel bakalım" diye adaushdasuhdas olaya gel amk. D1 ve D2 dersem D1 daha böyle anlayışlıydı, D2 tam fırlama akıl yok hükmünde amk. Gerçi öbüründe de var diyemeyiz de neyse. Olay şeymiş işte az önce yaklaştığım tek kızın abileri miymişler neymişler. "Ne dedin kıza" diye sordu D1, D2 pek muhattap olmadı benle. Dedim abi bişey demedim muhabbet etmeye gittim filan. "Öyle muhabbet edilir mi önce bakışırsın iş atarsın kabul ederse sen de gidersin sen bi erkeksin" filan dedi, bi yerde de "Ben senin kız kardeşine böyle yanaşsam hoşuna gider mi" dedi tamam dedim bunlar laf anlamayacak "doğru abi doğru söylüyosun" filan ayaklarına girdim. D2 bi ara "bu yüze iyi bak bi daha bana denk gelme" dedi ama işin garip tarafı bunlar yaşanırken heyecanlı değildim ya da korkmuyordum. Neyse kısa kesersem kazasız belasız atlattım. Yaşadığım yerde saha yapmamaya karar verdim yine bu dayılara ya da tanıdıklarına denk gelirsem çok ağır yarrağı yerim hiç gerek yok. Öyle yani beyler. Bekliyorum yorumları.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

dun bugun yarin yazdı: 24 Kas 2018, 17:31.
B: İyiyim ben de. Kaç yaşındasın?
K: 14
B: 14 mü? Daha büyük gösteriyordun, neyse hangi okul?
B: X demek
K: Evet 9. sınıfa geçtim
B: 9. sınıf? Hangi şubedesin? (bunları okulda tanıdığım olduğu için sormuştum da şimdi düşününce mantıksız amk oldu olacak açık adresini filan da sorayım)
Dişinin 9.sınıf olduğunu yazıp gittiği okulun şubesini sansürlediğin için beğenmedim.

Dayılar konusunda iyi yapmışsın.
En son evime yakın bi yere gelmiştik,

B: Evime bıraktığın için teşekkür ederim
K: (gülerek) Önemli değil, denk geliriz yine
B: (gülerek) Tamam dikkat ederim denk gelmek için
-Fikir versin diye söylüyorum yoksa yapmak istemediysen felan sen bilirsin düz uygulamaya kalkma ama aklında bulunsun- Burada "evimin oraya bıraktığın için teşekkür ederim, senin de ayağın alışmış oldu/artık sık sık geliriz buraya/ev boş gelsene sana peri bacalarını gösteririm (adksjdk dalga geçiyorum bunda) tarzı şeyler söyleyebilirdin, söylemeyedebilirdin kendine kalmış sen bilirsin yani kendi durumunu.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

hoca dehanni yazdı: 24 Kas 2018, 20:05 Dişinin 9.sınıf olduğunu yazıp gittiği okulun şubesini sansürlediğin için beğenmedim.
Kanka ona hiç dikkat etmedim ya, yani "şubesini söylemeyeyim de bilinmesin" diye düşünmedim o an dümdüz yazmışım. Yoksa şubesini söylesem ne olur söylemesem ne olur yani. Söylemekte bi sakınca yok.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

Açıkçası kanka Saha raporlarındaki dişilerin, Sürekli "umursamaz, ters tepki verenlerin" olduğu raporları yazmışsın -ki sitede çoğu kişinin öyle-. Bunların, henüz sahaya çıkmayanlara kötü telkin verdiğini düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

olumcul deney yazdı: 24 Kas 2018, 23:31 Açıkçası kanka Saha raporlarındaki dişilerin, Sürekli "umursamaz, ters tepki verenlerin" olduğu raporları yazmışsın -ki sitede çoğu kişinin öyle-. Bunların, henüz sahaya çıkmayanlara kötü telkin verdiğini düşünüyorum.
Sahaya çıkıyorsan bu tiplerle karşılaşacaksın zaten bunun kaçarı yok. Önemli olan karşındakinin yaptıklarının altında yatan motivasyonların acizce olduğunu bilip onlardan etkilenmemek. Böylece hastalıklı düşüncelerden etkilenmeyip her durumda hakikati savunabiliriz, gerek kalemle gerek kılıçla. Ana amaç reddedilmemek değil ki hevesini kırsın yahut kötü etkilesin. Eğer kötü etkiliyorsa da bu yazılımsal hatayı (yani kafanda olan o yanlış algıyı) düzeltmen lazım zaten fark edip.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

1-Knk saha yaparken hep aynı bölge de kalma. Birinin gözü senin üstünde olur falan risk almaya değmez.
Kızlara dank diye atlama veya arkadan yaklaşma, kimileri asık suratlı/moralsiz/çocuk/tehditkar vb. Olabiliyor. Önce bir analiz et, bir yüz ifadesini al. Çevreyi dahi uygunmu diye analiz et(bazen arkasından gelen babası/sizi dinleyebilecek betalar vb. Olabilir.).

2-Dayılara "haklısın abi" diyerek iyi yapmışsın, kısa kesip bitirmişsin. Bu durumlar da diklenmek/zıtlaşmak yanlış.

Ayrıca "ne dedin kıza" sorusuna "muhabbete geldim" demen yanlış. Duruma göre zekice birşey söyleyebilirdin. Çünkü "muhabbete geldim" yanlış anlaşılmaya müsait. Olası bir durumda betalardan alacağın ilk cevap "sapıkmısın, ne diye tanimadigin kızları rahatsız ediyorsun?" Vb. Olur.

Hatta dayılar sözünü; 'tanışmak, aşk fln.' Sanmışlar. Allahtan iyi adamlara denk gelmişsin.

3-Seni evine bırakan kızın nosunu alabilirdin.
Kullanıcı avatarı
cufive
1. Nesil

Okunmamış mesaj

hoca dehanni yazdı: 24 Kas 2018, 20:05

Burada "evimin oraya bıraktığın için teşekkür ederim, senin de ayağın alışmış oldu/artık sık sık geliriz buraya/ev boş gelsene sana peri bacalarını gösteririm (adksjdk dalga geçiyorum bunda) tarzı şeyler söyleyebilirdin,
Bu tarz pua ıkıntısı ezbere repliklerle ugrasmak yerine olta solucan göl balık sağ ön felan yani. Ayrica seni saha başlıklarinda hep görüyorum, buralara gelip milleti gazliyorsun. Eminönünde balık mı satiyoz olm, oltası olan kendisi tutsun.

Not:Lan yanlislikla tesekkur ettik bir de. Vay anasini.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

[mention]dun bugun yarin[/mention] kanka takılmıştım ya nolacak sanki şubeyi görsek ne görmesek ne.

[mention]cufive[/mention]
İroni yaptığını düşünmek istiyorum çünkü özellikle belirtmeye çalıştım düz uygulama öyle fikir olsun metod olarak diye. Sadece alıntıladığın kısma odaklanırsan öyle düşünebilirsin, bunu tahmin edip o alıntının önüne ve arkasına açıklama yapma gereği duydum. Zaten kendisi o seviyeye gelince yapacak, ben kafasında bir şema oluşsun diye söyledim.
Ayrica seni saha başlıklarinda hep görüyorum, buralara gelip milleti gazliyorsun. Eminönünde balık mı satiyoz olm, oltası olan kendisi tutsun.
Kanka bu mu yani tüm olay milleti gazlamak. Bu tavırlar ne ya son günlerde şaşırıyorum gerçekten. Hayır bu sefer düşünüyorum "ben mi hata yapıyorum lan acaba" diye, bazen saha başlığının altına girip takılıyorum öyle amaç şakalaşmak olsun, genelde de bildiğim bir şey varsa aktarmaya çalışıyorum. Gazlama göremedim kendimde belki gazlamanın senin kafandaki tanımı farklıdır, sen gördüysen örneğini göster kendimi düzelteyim ama bu tavırla konuşma lütfen.
Kullanıcı avatarı
cufive
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention]
Kanka nasil kacirirsin ya, hani tamamen ironi yapmistim. Alintiladigim kisimdan bile anlaman lazim kanka, basini falan kesmisim dikkat edersen. Ciddi olsam boyle gotunu basini kesip carpitmaya calisir miyim amk zjzjzjsjsksksksk. Baştan sona qomiqsli entry benimki. Amac sakalasmak iste yani.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]dun bugun yarin[/mention]

Kanka eline sağlık öncelikle, şimdi sana önereceğim yegane şey sahayı yaptım ggwp bu iş tamamdır diye takılmamaktır. Yani soğumadan birer ikişer durakta yolda falan araya görev sokuştur. Benim geçen seneki ilk görev yaptığım zamanlarda hatam bu olmuştu yani akşamına görev bitince sanki her şey hallolmuş gibi düşünmüştüm ama yanlış işte, belli bir momentumda kalmak için takılman gerekiyor tek tük. Hem o tüm sahanın -10 puan, 20 puan vs- verdiği yüksek dozajda enerji ile iyi işler yapmaya motive olursun hem de tek tük takılarak o enerjiyi korumaya çalışırsın.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık