Saha görevi 1-2 Karışık 2

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Öncelikle şunu belirteyim yine arkadaşın kampüste görevi yapmaya niyetlendim fakat artık aynı şeyleri sürekli sürekli yaşamaktan gelen bıkkınlıkla geçen ki gibi uzun bir görev olmadı, yapacak motivasyonum yoktu açıkçası. Ayrıca birdaha ki 1-2 karışık görevlerimi bu başlık altına yazacağım kalabalık olmasın. Buyrun;

07/12/2018

Dışarıda merdiven çıkarken paralelimde benimle aynı anda çıkan birisi vardı pek göremedim yüzünü ama aynı periyotta adımlar atınca dayanamadım;

B: Merhaba

K: Merhaba.

B: Herhalde burayı çıkıyorsun (merdivenleri göstererek)

K: Evet (zaten soruyu abzürt sorduğum için trajikomik bir vibe oluştu sjsj)

B: Kahve mi içsek o zaman

K: (uysal bir şekilde) Yok teşekkür ederim

B: Bayağı da üşümüştüm ama

K: (random bir şeyler der gibi oldu gülümseme falan)

B: İyi madem gideyim ben de…

Gezerken elf gözlerim uzaktan üçlü grubu kestirdi, yavaştan yaklaşmaya başladım bir baktım kızlardan biri ağlıyor ve yaşları 25-26 civarı, diğerleriyle falan takılıyorlar; (K2 : ağlayan kız)

B: Hey selam!

K1: Selam

B: (ağlayan kızı göstererek) Öyle muhabbet etmeye gelmiştim ama, merak ettim ne oldu?

K1: Hiç ya, ablam zaten (???)

B: Böyle yolda ağlayan biriyle karşılaşınca istemsizce bi şey yapıyorum hmm…

K1: Yardım etmek istiyorsun? (gülümseme)

B: Hah aynen

B: (K2’ye bakarak) İyisiniz değil mi?

K2: İyiyim ya öyle havadan sudan şeyler

B: Havadan sudan şeylerse iyi tamam

B: Bu arada xxx ben

İsimlerini söylediler,

B: Memnum oldum (genel gülümseme havası hakim, zaten genel olarak badboy66 moduna zorlamadığım için böyle iyi niyetli bir
hava hakim oluyor)

K1: Ee sen napıyosun, hangi bölüm

B: Ben bu üniversite de okumuyorum arkadaşımın sınavı var o yüzden geldim, etrafı geziyorum (aslında arkadaşımın sınavı yok yani görev için geldim ama burda böyle dedim, önceki görevlerimde tuhaf olmasın diye o arkadaşımın bölümünü kendi bölümüm gibi söylüyordum ama öyle rol gibi oluyordu, böyle daha normal yani)

K3: Sen nerde okuyorsun?

B: Şurda şurda şu bölümde vs. vs.

B: Sizin bölümler neler?

Bundan sonra kısa bir bölüm meslek muhabbeti,

B: Neyse ben artık kaçayım, hadi görüşürüz

K1,2,3: Görüşürüzz… (iki z koyup regular kızların kelime pozitiflemesi taktiğini uyguluyorum sjsj)

Görevden bağımsız ama neden arkadaşın bölümünü söylediğimi bana hatırlatacak bir olay yaşadım, bankta oturuyordum topluluk görevlisi iki kız geldi;

K1: Merhaba şu şu topluluğuna katılmak ister misin? Hangi bölümdeydin?

B: Ben burada okumuyorum ya arkadaşımı bekliyorum

K2: Ee o zaman buraya nasıl girdin? (Girmesi zaten zor yani elini kolunu sallayan giremiyor ama biz bir yolunu bulup girdik)

B: İşte güvenlikle konuştum bu seferlik halletti

K1: Nasıl yani öyle halledilebiliyor mu? (kız niye zorluyorsa amk anlamadım, genel havasıda sorgulama havası yani)

B: İşte zor oldu ama hallettik ya (bir an güvenliğe ispiyonlayacak falan diye düşündüm bu sırada)

K1: Neyse zaten bizi ilgilendirmiyor, neyse görüşürüz (burda sorgulama modundan çıkıp normal insan moduna girdi)

B: Yapacak bir şey yok, görüşürüz (gülerek gönderdim kızları)

Böyle hafif kalabalığın olduğu yerlerde görev yapmaya alışkınım ama mesela kafeterya gibi çok insanın olduğu bir yerde görev yapmaya çekiniyordum, bu korkunun üzerine gitmek için kalabalık bir cafede üçlü bir grup gördüm, başlamadan şu notu düşeyim bunlar elit kızlardı yani yaş olarak zaten 25-26 gibilerdi ve giyim kuşam muhabbet bakımından kültürlü ve güzel kızlara rastgeldim. Buyrun;

B: Merhaba hocam burası boş mu?

K1,2,3: Boş buyrun… (Bu arada K1, K2 fotoğraf çekiniyorlardı ben K3’ün dikkatini çektim diğerleri boş buyrun dedi ama
siklemediler, sanki yemekhanede boş mu diye sormuş gibi oldum)

B: Naber napıyorsunuz?

K1,2,3: Öyle oturuyoruz işte sohbet muhabbet

B: Güzel, xxx ben

İsimlerini söylediler,

K2: Hangi bölümdesin?

B: Burada okumuyorum, xxx’te okuyorum

K1,2,3: Hmm, hangi bölüm?

B: xxx bölümü, sizlerin bölümler nedir?

Üçü birden aynı bölümü söyledi, kahkaha falan attılar aslında samimi bir üçlü gruba gelmiştim bana da pozitif bir enerji oldu bu.

B: Güzel ya, ee yurtta mı kalıyorsunuz?

Bundan sonra yaklaşık 5-6 dakika bölüm, yurt konuştuk. Muhabbetin devamında;

K1: Varya benim annem babam tüm ailem bu okulda çalışıyor ben de burda okuyorum. (gülmeler falan)

B: Sizin genlerde var demek ki birde yurtta kalsan tam olacakmış haa (burda espri yapmam gerek kafasıyla espri yaptım, yani bir
an sol öne çekiğ mallık yaptım ehehe gülüşü yapıp geçti, eski halim olsa kötü hissedip niye gülmediler kinq değil miyim diye düşünürdüm fakat o an sol öne çektiğim için suçluluk hissettim, gereksiz kastım kısacası).

Bundan sonra evcil hayvan vs. muhabbet ettik, yalnız şöyle bir durum başıma geldi, yaşım onların yaşına nazaran küçük ve bunu öğrendikleri zaman görünmez bir kalkan gibi bir şey oldu, yani muhabbet ediyorduk ama kızlar dinliyip cevap veriyorlar ama tüm dikkatleri üzerimde değil hissediyorum bunu. Bunlar önemli değil de, o ana dair sonradan yaptığım durum analizlerini yazayım da hatam varsa daha net görüp uyarırsınız.

B: Neyse kızlar ben kalkayım artık hadi görüşürüz
K1,2,3: (Pozitif havayla) Görüşürüzz.
Kullanıcı avatarı
cufive
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bilge_boy2465'lik yapmaktan kacinarak yazacagim kanka, onceden bunu belirteyim. Sahsi kanaatim, esneklik konusunda biraz daha sinirlar zorlanabilir. Yani en basitinden, eger muhabbete giris bolum sormak yoluyla gerceklestiyse, soylenilen bolumler hakkinda genel gecere yakin bilgilerden baslayip o bolum hakkinda daha derin konusmalara girilebilir. Burada konferans vermekten bahsetmiyorum, konusma esnekligini saglamak adina soyluyorum, yani esasen bu sag beyin kullanimini tesvik etmek olur diye dusunuyorum cunku dogaclama yapilacak en nihayetinde. Ha yaptigin gorev zaten onceden kurgulanmis degil , senin yaptigin da dogaclama zaten ancak o konusmadaki esnekligi artirmak sag tarafin ekstradan calismasini saglayabilir. Oteki turlu beyin, daha cok konfor alaninda kaliyor. Esnekligi biraz daha acmam gerekirse; mesela a konusundan konusmaya baslayip b konusuna gri bolgeden gecis yapmak ;hatta bu ,deney adina abartilip ordan c'ye,d'ye vesaire. Kendi limitlerini hatta daha dogrusu, karsidakinin tanimadigi biriyle girdigi muhabbeti ne kadar surdurebilecegini gormeye calismak, karsidakinin limitlerini zorlamak demek oluyor. Bu tabi sahada denk gelen herkese yapilcak bisey degil, o anlasilir zaten. Esneklik konusunu onemsiyorum cunku odevlerin onemli kazanimlarindan biri bana kalirsa. Ya zaten normalde step-by-step ilerliyor ayni hayatta oldugu gibi, yani ilk saha ile onuncu saha illa ki farklidir ama body-building muhabbetinde oldugu gibi ayni agirliklarla calismak bir kademe sonrasina katki saglamayabilir. Esneklik, her saha gorevinden sonra artan bisey zaten ; ama bence bu konu uzerine dusunulerek( aklederek) hareket edildiginde alinacak verim artacak. O esneklik arttikca; iletisim kurmak, konu degistirme, iletisim esnasinda kopukluk yasamama-konusmada akicilik vb. ozellikler sol öne cekmeden, sag beyinin antrenmanlanmasiyla kazanilacak ve bu sayede de gorevlerden elde edecegimiz kazanimlar artacak, yani ben boyle dusunuyorum, artmayabilir de jsdjdjsjksks.
Su baslarda yazdigim "bolumle ilgili genel-gecerden baslayip derin konulara/laflara gecme" kismina aciklik getireyim. Derinden kastim ici bos felsefe kasmak veya konferans vermek degil tabiki, hani yuzeyselden bir adim ote konusmak, bilgini muhabbete yansitmak ya da ise yarar birkac soz soylemek gibi. Maksat, konusmak icin konusmak olmasin.(yani formalite maci gibi bitse de gitsek havasini kirar bu). Konusmak icin konusmak olmasin derken, odevin amaci bu zaten sjskskskeksk.
Hayir lan, yani limitler zorlansin iste , yoksa odevi yapmak cok guzel bir caba zaten, burda ekleme-degerlendirme-elestiri yapip oneri-fikir sunup birbirimize destek olmaya calisiyoruz sonucta, o yuzden ekstrem bile olsa fikir belirtmek onemli.
Bir dakika, gri bolge dedim ama; onu ben uydurdum yaziyi yazarken. a konusundan b konusuna gecis yapilirkenki yer iste. Ornek vermek istemiyorum, anlasilacagini dusunuyorum. Bu olay; serbest cagrisim gibi, onunu arkasini cok fazla dusunmeden, olabildigince "pure", "smooth" boyle purussuz bir sekilde akmak gibi geliyor bana. Bu esneklik zaten kasiyorken pek yapilabilecek bisey degil bence. Ben de simdi aklediyorum/akletmeye calisiyorum beyler. Gerekli gordugunuz yerde fikirlerinizi belirtin lutfen.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Zamanında saha görevlerini adam gibi yaptığını, hiç saha yapmamış haline göre seni engelleyen büyük ego bariyerini aştığını düşünüyorsan zaten olay tamamdır. Yani defalarca yaptığın saha görevinde bir süre sonra olayların monotonlaştığını düşünmek ve buna göre motive olamamak normal. Zaten ilk adam gibi yaptığın saha görevindeki gelişim sıçramasıyla 6-7.'nin aynı olmaması da normal. Ha sosyal skillerim körelmesin, kafa dağıtayım, genel olarak üzerimdeki mahmurluğu -nasıl açıklarım bilmiyorum ama sürekli ev-okul-kütüphane gibi takılıp hayatını çeşitlendirmediğinde böyle bir mahmurluk oluyor- atayım dersen belli aralıklarda saha görevi, genel olarak flört etmek iyidir. Tabi kendini en iyi sen bilirsin belki de ağır hasta olduğun için motive olamadın misal tabi bu.

Bütün cevapları bir yerde aramamak, fazla anlam yüklememek de gerek. Başlığı ilk kez okuyan biri için saha görevi çok önemlidir, senin için ise öyle takılmalık gündelik bir aktivitedir yapabilirliğin arttığı ve neyin ne olduğunu görmeye başladığın için motive olman zorlaşmış olabilir. Ben sahadayken çok güzel bir dişi gördüğüm zaman motive olabiliyorum mesela diğerlerine öyle ısınma olsun biraz açılayım hem de boş yere sahaya çıkmış olmayayım diye gidiyorum, böyle olunca da ister istemez motivasyon düşük oluyor. Artık tüm gününü saha görevine ayırmak yerine günlük hayatta motive olabileceğin bir durum olduğunda direk aksiyona geçebilirsin.

Özet: Hiç kız tavlayamamışsın, betasın.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

@[mention]cufive[/mention]

Kanka bu yaptığım ara görev tarzı bir şeydi yani önceki görevin üzerine çok soğumayım, taze kalayım diye yaptım. Zaten ilk görevlerimde ki gibi bir sıçrama beklemiyordum ama görevi yaparken farkettim ki soğumamak için bile olsa geçen sefer ki limitte takılmak yeterli exp vermiyor. Yani bahsettiğin gibi limitleri zorlayıp ekstrem şeyler yapmalısın, saçını üçe vurmalısın dış görünüşle ilgili aşman gereken şeyler varsa, çok çok güzel kızlara yaklaşmalısın bu tarzda bir korkun varsa ya da baya kalabalık gruplara girmelisin vs. Kişinin kendi çarına has zorlukları neyse ona göre çalışması lazım.
Eğer muhabbeti uzatmaktan çekiniyorsan bunu yapmalısın, ama uzatacağını bilip gayet rahat muhabbet edeceğini içten biliyorsan bunu yapmak için de motivasyon bulamazsın hele karşındaki bot bir kızsa hiç çekilmez oluyor.

[mention]hoca dehanni[/mention]

Çok uzundu sadece özeti okudum ve hop ss aldım adminleri etiketleyin beyler
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık