Kitap sektörü, şirketler, siyaset hakkında

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
1. Nesil
Mesajlar: 248
Kayıt: 18 Mar 2018, 15:28
Teşekkür etti: 49
Teşekkür aldı: 411

#1

Okunmamış mesaj 20 Ara 2019, 11:22

"tcma kitleyi sevmez. o yüzden kitabı gereksiz görüyordu. şu geçen gün anlattığım meseleler. kitap işinden para kazanılır sanan sektör bilmez andavallar da kitap yazıp para peşinde olduğunu söylüyor. len adam para peşinde olsa -ki bu çok doğal bir şey olurdu neden insanların para kazanması
sizi rahatsız ediyor kıskançlık olabilir mi yok kanka olur mu sen yapar mısın asdasdasd- şimdiye çoktan o kitabı ve birçok projeyi ananın gondiğine kadar sokmuştu sen rahat ol asdasdasd"
“kendini kurtarmak dediğim şey sistemden kurtulmak değil. o kadar kapsamlı bir şey ancak organizasyonel olarak yaşanır -elçi muhammed ve arkadaşlarının hicreti gibi bir komünite kurmakla ilgili bir şey çünkü bu, hani tcma kitap yazsa satsa paranın amına koysa hala her şekilde rotschild'a gidiyor olacak para şunu anlayın yani eheheh öyle bireysel bi şekilde bi sik olabilecek olsa başta tcma yapardı bunu ki tıpkı uzay mekiklerinin modülleri kapsülleri olmasa atmosfer dışına çıkamamaları gibi bi durum bu-.”
Sistemden çıkmak denince ben bunu ekonomik, siyasi ve güvenlik bakımından bağımsız olmak olarak anlıyorum bu da çok zor bir süreç gibi geliyor hatam varsa gösterin. Aşağıdaki entrylerde sektörü daha iyi anlayacaksınız siz kitap yazıyorsunuz ama o kitabın satış gelirinin büyük çoğunluğu o yayınevine ve dağıtıcı mağaza zincirlerine, genel olarak medya organlarına sahip olan tapınakçılara gidiyor -medya ellerinde olduğundan kimin seçileceğini ve seçilen kişinin sınırlarını belirliyorlar yani seçilen kişi aslında sadece kukla oluyor ve halkların algısını yönetenlerin istediği kararları vermek, yasaları çıkarmak-değiştirmek durumunda kalıyor-.

Hacı’nın burada yazdıklarını daha iyi anlamak adına –ve hayata dair mevzularla ilgili fikir edinmek için- şu entryler fikir verecektir:

https://eksisozluk.com/entry/59602019
https://eksisozluk.com/entry/57795602

Onun dışında yine aynı yazarın şu entrysi de siyaset mevzularına dair fikir verecektir, sonda reisin -siyasetteki reis değil- ismi geçince bir gülümseme geldi yüzüme:

https://eksisozluk.com/entry/59066598
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil
Mesajlar: 155
Kayıt: 18 Haz 2018, 02:17
Teşekkür etti: 31
Teşekkür aldı: 65

#2

Okunmamış mesaj 20 Ara 2019, 23:22

Bu konu ile ilgili ayrıca H.t pdf sayfa 160 da fikir verecektir.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık