Betaların iftira mekanizması

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Tonga Sayıl
Silik

Okunmamış mesaj

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/3 ... vuran-adam

Başlık betalarını anımsattı. Hastalıklarından türeyen binbir çeşit hezeyan ve paranoya bu şizofrenlerde gırla arkadaşlar. Zaten dikkat ederseniz "şeftali gibin amjumuzu siqecekler, dolandırıcı qahpeler" gibi bin tür iftira savuran ve kuruntularında boğulan sikko alayı. Kıçlarını biraz olsun serinletmek adına, hakikati kendilerince eğip bükmeye çalışıp, olmayanı olmuş gibi göstermeye ıkındılar. İftira ve çarpıtma dolu bir yaşam ile az buçuk akıllarını iyice sikip hazin sonlarını yarattılar. Ceremesini çekecekler. Şimdi hakimin karşısında ‘’Bölgede satıcı olmak isteyen komutan idi, bana diretti sat diye ben de satmayınca yetkisini kötüye kullanıp beni işkenceye maruz bıraktı.’’ diye kıvırır. Belki de öyledir, neticede akılsızlar ligi. Ancak işin o kısmı çokta umurumda değil. Beni ilgilendiren kısım, bu vesileyle sağlıksız insanın iftira mekanizmasını tekrardan görmüş olmamız.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Kıçlarını biraz olsun serinletmek adına, hakikati kendilerince eğip bükmeye çalışıp, olmayanı olmuş gibi göstermeye ıkındılar. İftira ve çarpıtma dolu bir yaşam ile az buçuk akıllarını iyice sikip hazin sonlarını yarattılar.

Hud suresi

89:
"Ey toplumum! Bana kafa tutmanız, sakın sizi Nûh kavminin yahut Hûd kavminin yahut Sâlih
kavminin başlarına gelen musibetle yüzyüze getirmesin. Lût kavmi de sizden pek uzak değil."
90:
"Rabbinizden af dileyip O'na yönelin. Rabbim Rahîm'dir, rahmeti sınırsızdır; Vedûd'dur, çok
sevgilidir."
91:
Dediler ki: "Ey Şuayb! Söylediklerinin birçoğunu anlamıyoruz. Ve biz seni aramızda zayıf bir
adam olarak görüyoruz. Hani kabilen olmasa, kafanı taşla ezivereceğiz. Senin bize karşı hiçbir
üstünlüğün yok."
92:
Dedi: "Ey toplumum! Sizce kabilem Allah'tan daha mı güçlü ve onurlu! Allah'ı arkanıza atıp
dışlanmış hale getirdiniz. Rabbim, yapıp ettiklerinizi çepeçevre kuşatmıştır."
93:
"Ey toplumum! Elinizden geleni yapın, ben görevimi yapıyorum. Yakında bileceksiniz rezil
edici bir azabın kime geleceğini, yalancının kim olduğunu! Gözetleyin, ben de sizinle beraber
gözetliyorum

Elçi Şuayb burda kendine dair hiçbir laf etmemesine dair o dönemin betaları tebliği götlerinden anlayıp kendisini yücelttiğini iddia ediyorlar. Betaların çarpıtma silsilesi Kur'an'la bir kez daha kanıtlanıyor.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık