İtiraflarım

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Kai
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Beyler selam. Özellikle son zamanlarda son sınıfım bahanesiyle çok fazla gevşedim. Okumaya ve düşünmeye ayırmam gereken vakti boş işlere harcadım. Bunun getirisi olarak vesveselere,acaba akılsız mıyım acaba anlamıyor muyum lan gibi kuruntulara kapılmaya ve duygularıma iyice kulak vermeye başladım. Mantıklı düşünmeme engel olmaya başladılar. Salak saçma açlıklarım,korkularım fazlalaştı. Yapmam gerekeni yapmayıca hasiktir napıcam şimdi diye panik olmaya ve sinirlenmeye başladım. Bunları şuan siz kardeşlerime itiraf ediyorum ve kendimi disipline edip vaktimi boşa harcamayıp duygularımı itaate alıp yapmam gerekeni yapacağıma dair sizin önünüzde kendime söz veriyorum. Öğüt verebilecek kardeşim varsa her türlü yoruma açığım.
Kullanıcı avatarı
Harara
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Ben de seninle aynı sorunları yaşıyorum kısır döngüde gibiyim, yapmamız gereken gayet ortada vesveseden sıyrılıp yolumuza bakmalıyız, bu aralar okuma yapmadığımdan daha fazla mallaşmış gibiyim, Allah yardımcımız olsun.
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Son sınıfa gelene kadar yüzümde bir tane bile sivilce çıkmamıştı. 10 kilo aldım. Yedi sülalem sınav hakkında konuştu da konuştu,atıp tuttu. Çevremde bir tane bile arkadaş kalmadı, hepsi derslere gömüldü. Gittikçe daralan bir kapana sıkışmışım hissinden kurtulamıyordum. Çok şükür geçti o günler. Sen üstüne düşeni yap gerisini boşver. Geçecek dostum. Ben meslek olarak ne yapacağımı bilmiyordum (hangi üniyi seçecektim ?) bir de öyle bir durum vardı bünyede stres dozu yüksekti. Benim durumumda olsan bile şunu bil: Dünya'nın şimdi geldiği nokta bize ders çalıştıran öğretmenlerin dünyasından çok farklı,köprünün altından çok sular aktı. Yanlış meslek seçmek hayatını kaydırmaz bundan sonra. Evinde laptop başında çalışıp aylık on binlerce dolar kazanan insanlar var. Departmansal ( teknik ) yeteneklerini keşfedip üzerine yürürsen o kadar kaygının yersiz olduğunu görürsün. Bu tavsiyeler aynı zamanda kendime. Umarım yaz sonunda güzel sonuçlarla tekrar bir başlık açarsın.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Üniversiteye hazırlanırlen başlıktan vs. haberim yoktu ve hastalıklarımın arasında bir seneyi daha geçirdim. Bulunduğun durum öğretinin farkında olan birisi için kritik olsada elindeki imkan için Allah'a şükretmeyi ihmal etmemelisin. Eğer kendine öğretiyle çeki düzen verirsen, benim gibi sürekli dönüp o senedeki travmaları (ders çalışma stresi ve sürecin getirdiği açlıklar vs.) tespite, iyileştirmeye zamanını harcamazsın belki de. Allah zihin açıklığı versin kanka
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık